kendi tavandan banyosunda boruyu nasıl yüklenir

kendi tavandan banyosunda boruyu nasıl yüklenir

12 October 2017banyo yapımında ana özelliği, bir boru yükleme yangın güvenliği tüm kurallarına göre olanbanyosu yapımında ana yönü Birçok kişi çatıdan banyosunda boruyu tutmak için tercih yangın güvenliğin tüm kurallarına göre bir boru yüklemesidir. Bu tasarım en güvenilir ve dayanıklıdır. baca imalatı için farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Örneğin, sandviç boruları kullanın veya tuğladan yapılmış bir baca inşa edebilirsiniz. Yapıyı yüklemeden önce deliğin çapı ile doğru yapmak ve bacayı kapatın gerekir.


tavan ve çatı üzerinden bir banyoda Tüp: baca boruları ve tasarım özellikleri türleri

Ellerinle tavan tüp üzerinde yüklemeyi seçerseniz, baca uygun bir tasarıma bulmalıyız. boru, dahili veya harici olabilir. Dış baca az yangın tehlikesi ve kolay kurulabilir. Bacanın iç düzenlemesi sıcaktan daha büyük miktarda stok sağlar.

Ne zaman bir boru seçerek dikkate nüansları bir dizi çekmek gerekir:

 1. boru galvaniz, seramik veya tuğla yapılmalıdır. alüminyum tüpler uygula yasaktır.
 2. yanıcı olmayan malzemelerin iyi boruların yalıtımı olun. Mükemmel beton blok ya da taş yünü.
 3. ısı yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır zamanda özel malzemeler folyo. En iyisi alüminyum folyo olacaktır.
 4. Eğer bir sandviç boru kullanıyorsanız, o zaman bazalt yün doldurmak için gereklidir.

kullanılması gerekir banyosunda tüpü monte ederken, galvaniz, alüminyum kesinlikle yasaktır uygulamakkullanılması gerekir banyosunda tüpü monte ederken, galvaniz, alüminyum kesinlikle yasaktır uygulamak

Boruyu yüklemeden önce, tavanın yüzeyini işaretleyin. bunları zarar verebilir baca, çatı malzemeleri ile temas etmemesi gerektiğini unutmayın. çatı kaplama malzemelerine zarar görmesini önlemek amacıyla, metal bir mahfaza yüklemek gerekmektedir.

Tavandaki banyosunda Sandviç tüp

Eğer bir acemi iseniz, bu borunun bir "sandviç" türü tavanda yüklemek en iyisidir. Onun oldukça yüklemek kolaydır ve yanmaz. Sandviç borular genellikle aralarında bir alev geciktirici ayarlanır, birçok metal tabakaların imal edilmiştir.


Sandviç tüp oldukça kolay mı. Montaj meme sabitlemek ile başlar. düzeltmek için, başlangıç ​​koni kullanmak gerekir. Başlangıç ​​konisinin bir ucu tüp konulur ve diğer baca gazı borusunun ön bölümüne monte edilir.

Sandviç borunun iç ahşap elemanları ile doğrudan temas halinde olmamalıdırSandviç borunun iç ahşap elemanları ile doğrudan temas halinde olmamalıdır

Kesme sandviç boru aşağıdaki sırada gerçekleştirilmektedir:

 • Çatı montajı ayarlayın. Bu tüpün sıkı oturması için gereklidir.
 • Tavanda bir delik yapın. çapı sandviç borunun çapından daha uzun 15 santimetre olması gerektiğini unutmayın.
 • Kum ya da genişletilmiş kil ile dolu büyük çaplı boru ve sandviç boru arasındaki boşluk.
 • Büyük çaplı boruların kullanmak istemiyorsanız, sandviç borusunu geçeceği kanal, yüklemek için gereklidir. kutusuna boş alan kil, kum veya bazalt yün genişletilmiş doldurulmalıdır.

ahşap tavandan banyosunda bir tuğla baca nasıl yapılır

tuğladan yapılmış Baca, en sağlam tasarımdır. tesisat tasarımı geçmeden önce, bir baca tasarımı gerekir. tasarımı sırasında banyoda yüklü soba, özelliklerine dikkat edilmelidir. Ayrıca küçük banyolarda pratik bir masif baca tuğla ayarlamak için zihin ayı.Bu son derece zor olacak yapmak çatıda olduğu gibi yere baca toplamak için en iyisidir. Bacanın çatı menteşeler, mızrak veya afişler kullanılabilir yetiştirmek. Baca boru kelepçeleri sabitleme malzemesi olarak kullanılmalıdır.

Tuğla boru banyosundan duman çıkışı için en güvenli seçenek olarak kabul edilirTuğla boru banyosundan duman çıkışı için en güvenli seçenek olarak kabul edilir

Çatıda baca montajı teknolojisi:

 1. borunun altına bir delik açın. geçidinin çapı borunun kendisinin çapından daha büyük 20 cm altında olmalıdır.
 2. Sonra çatıdan ürünü getirmek gerekir.
 3. bir metal levha ile boru izole edilir.
 4. çatı altında tabakanın kenarlarından yapı yerleri kapatın.
 5. Metal davlumbaz takın. Bu nemden yapısını koruyacaktır.
 6. baca üzerinde ısıya dayanıklı boya uygulayın. Korozyon etkilerinden yapısının metal parçalar koruyacaktır.

kurallar ve düzenlemeler: banyosunda düşük tavana boru kesme

Kendi borusunu getirmek karar verirseniz, SNIP düzenlenmiştir kurallar dizisine uymaları gerekir. Her şeyden önce, özel bir düğüm geçişi kurulumu bakmak gerekir. kirişine ve kirişler için borunun dış yüzeyinden 130-150 mm'lik bir mesafe olmalıdır. Eğer yalıtım malzemeleri olmadan bir seramik tüp kullanmak için, baca ve kirişleri arasındaki mesafe 260-270 mm'den daha az olmalıdır.

çatı banyosu boru, ciltle doğrudan temas özel malzemeler kullanılarak sızdırmaz olmalıdırçatı banyosu boru, ciltle doğrudan temas özel malzemeler kullanılarak sızdırmaz olmalıdır

Bir adım adım düğümleri seçerken, metalden yapılmış olan sadece bu ürünleri kullanmak gerektiğini unutmayın. Ayrıca yoluyla düğümünde paslanmaz çelik plaka ayarlanmalıdır. boru kanallarının için de tamamen paslanmaz çelikten yapılmış olmalıdır.

Boru keserken de dikkate nüansları bir dizi almak gerekir:

 • yerlerde örtüşme örtüşme eklem mevcut olmamalıdır burada. Tasarım bölümünde bu nüans düşünün.
 • yanıcı olmayan malzemeler ya da fabrika sandviç kullanılarak izole borular için.
 • Bacanın malzeme yüksek sıcaklık altında genişletilebilir çünkü lüle katı, üst üste binme tespit edilir.

Nasıl bir yüksek tavandan banyo tüpünden türetmek

Düzgün yapısını yüklemek için, baca için delikleri hazırlamak gerekir. Onların metal levhaların kınına önerilir. tabaka kalınlığı en az 0.5 mm olmalıdır. Delikler kare olmalıdır.

Doğru bir koruyucu kutu yükseltmek için önemlidir. 50 x 50 cm boyutlarında 4 metal levha kullanmak isteyen adaptörü monte etmek için. tabakalarından birinin ortasında boru için bir delik gerekir. Metal levhalar kaynakla birleştirilir.

Boru herhangi bir zarar olmaması gerekir, kaynak işleminin çok dikkatli ödenmesi gerekmektedirBoru herhangi bir zarar olmaması gerekir, kaynak işleminin çok dikkatli ödenmesi gerekmektedir


Daha sonraki yükleme aşağıdaki sırayla yapılır:

 1. kanal bazalt izole ve metal malzemeyi folyolu obsheyte.
 2. birinci boru segmenti ayarlayın. Bu metal bağlantı elemanları ile fırının eklemek gerekir.
 3. Sonra ikinci bağlantıyı ayarlayın.
 4. kutu genişletilmiş kil doldurun.
 5. sonraki segment elde edin.
 6. Eğer boru topladıktan sonra, bir metal şemsiye yükleyin.

banyoda tavandan boru montajı (video)

Tavandan boru bir çırpıda tutun. Önemli olan - Uygun yalıtım malzemeleri seçmek ve doğru kutuyu yüklemek için. yapının monte edilmesi için, sadece yanmayan malzemeler kullanılmaktadır. adım yapı tasarımında tüm nüansları ve fırın çatı not edin. Baca mahfaza vasıtası ile izole edilmelidir unutmayın. Aksi takdirde çatı malzemeleri ateşleyebilir.

banyoda tavandan Çıktı borusu (Foto)

1-3-768x663 9-foto152-- 70dd4be6b8629e7b2583ed746759f7f7 516 911-kaknelza-27 3553782 1413995249pech-Kamenka-s-vynosom-topki1 1444093716montazh-Sendvich-dymohoda a1dae93c9f2227130f3ac6e59fc6cc5d content0579187a40696dxl


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

71 + = 78

map