Kendi elleriyle özel bir evde tavan izolasyon tüm ayrıntılar

Kendi elleriyle özel bir evde tavan izolasyon tüm ayrıntılar

12 October 2017Özel bir evde tavan ısı yalıtımı, soğuk sezonunda ısı kaybını azaltacaktır kalmaz, aynı zamanda ısıtma tasarruf etmeksorusu ne kadar sıcak ve ne kadar sıcak her zaman ciddi olmalıdır çünkü özel bir ev tavan ısı yalıtımı, soğuk sezonunda ısı kaybını azaltmak değil, aynı zamanda yaklaşık% 15'tir otopleniiTeplopoterya kış üzerinde yer kazanmak kalmayacak. Yeterince bu konuda bir nüans.


Özel evin sıcak tavan: malzemeler

Ellerinle bu işi varsa, dikkatli yalıtımı seçin. giysi içinde tavan hemen hemen herhangi bir karışımı, ve ek olarak, karo her türlü ve plastik ısı yalıtımı için. Ve onlara, sırayla, polistiren, amyant ve penoplex vardır.

Polistiren, maden yünü, köpük ve diğer malzemeler başarılı yalıtım tavan olarak kullanılmıştırPolistiren, maden yünü, köpük ve diğer malzemeler başarılı yalıtım tavan olarak kullanılmıştır

Çalışma dışında aşağıdaki malzemeler kullanılarak yapılabilir:

 1. Genişletilmiş kil. yangın direnci yüksek bir derece olarak kabul edilir kil göre bu malzeme. Dıştan çakılı benzer. İyi ısı ve ses yalıtımı vardır. ısı kaybı sadece tavan genişletilmiş kil ısı izolasyonu, özel evi korumak için - Leca değil zavedutsya kemirgenlerde.
 2. Köpük. Ve bu malzeme mikroorganizmalar, mükemmel ısı tasarrufu etkilerine dayanıklıdır. eksileri - köpük maalesef legkovosplamenim.
 3. Eko pamuk - selüloz yalıtımı insan sağlığı için güvenli, kolay bir. Çoğu zaman, onlar, ahşap bir evde hem eski hem yeni tavan yalıtımlı. konutlar ve sanayi tesisi tavan yalıtımı için uygundur.
 4. Mineral yün. Bunu yalıtmak seçtiyseniz olarak iyi iş için hazırlayabilirsiniz. Maskeler ve gözlük gereklidir. Ahşap bir evde beton tavan için daha uygun olarak, daha az yaygındır.

Pekala, sadece çok iki şekilde gerçekleşebilir ısınma.


özel bir evde tavan yalıtımı yöntemleri

tavan yüzeyini yalıtımını yapabilirsiniz doğrudan bünyesinde ve belki dışarıdan olduğu tavan arasında,. tavan yüksekliği Eğer bu işlemi gerçekleştirmek için izin verirse içeriye izole edilmiştir tavan yani sadece olabilir.

tavanın iç yalıtım yeterince yüksek irtifa tavanlar önerilirtavanın iç yalıtım yeterince yüksek irtifa tavanlar önerilir

yöntemi, şunlardan oluşmaktadır Süresi: • bir su geçirmez tabaka ve bir buhar bariyeri döşeme;
 • bir yalıtım katmanı döşeme;
 • GCR kaplama veya kaplama tahtası.

Bütün bu "sandviç" 15 ila odanın 40-45 cm yüksekliğine alabilir. Uzmanlar ayrıca tavan arası depolama için kullanılması halinde iç yalıtım yapılması tavsiye ederiz. Ve ayrıca iletişim sistemi tavan arasında yürütülen eğer. Bu havalandırma ve elektrik kablolarını olabilir.

yalıtım ile daha işin içinde ve talepleri dikkatle ve doğru bir yapılmalıdır.

Özel bir evde tavan izole nasıl şeması yanıtını aşamalı

Düzgün ve verimli tavan izole etmek için, sürecin ana noktaları bilmek gereklidir.

Tavan yalıtım düzeni malzeme ve son kat olarak kaplama, izolasyon, hidrolik ve nem bariyeri kullanılmasını içerirTavan yalıtım düzeni malzeme ve son kat olarak kaplama, izolasyon, hidrolik ve nem bariyeri kullanılmasını içerir

evde tavan izolasyonu şeması:

 1. İlk aşama. Tamamlandı pas ya da metal yaprak. iskelet sonradan kılıflı tavan alçı veya lambri temelinde.
 2. ikinci aşama. bir buhar bariyeri tabaka oluşturmak. Glassine kağıt kılavuzlara veya kirişlere bağlanır 5 cm'lik tahta ile hücrelerin boyutuna kesilir.
 3. Üçüncü aşama. yalıtım tabakası döşeme. bu maden yünü veya köpük olduğunu varsayın. Eğer tabakaların sayısını ayarlamak çalışmaları sırasında köpük kolayca dizilir. Hücre köpük kasalar sıkı mümkün olduğunca takılı, ancak bunu kırmamaya çalış - hiç belli olmaz, kırılgan bu anlamda malzemeyi.
 4. dördüncü aşamada. Kapatmak ve kaplamayı kilitlemek pergaminovym Yalıtım katmanı.
 5. Beşinci aşamada. Tavan ve son kat bitirme bekler.

tavan izolasyon kapalı sakıncaları var. Bu tavan aydınlatma armatürleri inşa etmek mümkün olmayacaktır. sebebi aydınlatma sürecinde oldukça olduğunu ısınır ve yalıtım katmanı bu ısı girmesine izin vermez olmasıdır. Yani armatürleri içinde lambalar oldukça hızla bozulacaktır.

dışında özel bir evde tavan ısı yalıtımı

köpük, mineral yün, penoizol - Ve ayrıca çeşitli yollar yalıtım vardır. İlk olarak, tabii ki, sırayla tavan getir. , Ondan tüm böylece sadece kiriş ve tavan atın.

özel bir ev tavan dış yalıtım için genellikle çimento, beton blok ve diğer dökme malzemelerin talaş kullanılanözel bir ev tavan dış yalıtım için genellikle çimento, beton blok ve diğer dökme malzemelerin talaş kullanılan


Gerekirse havalandırma sistemi revize, ıslatma ve aşağı doğru yol almak etmez ısı yalıtım tabakasına boşluğu sızdırmaz için Garret iyi havalandırılmış.

Eğer yalıtımı için köpük kullanıyorsanız:

 • kiriş üst üste arasına yerleştirildikten Glassine tabaka kirişlerine fiksasyon, onlara özel bir ray bağlı 5 cm;
 • Sonra, çok sıkı, köpük yerleştirin;
 • Yapı köpük kirişler arasında köpük ile boşlukları doldurmak;
 • Başka bir pergaminovy ​​üst köpük tabakası yaymak;
 • En maden yünü, bir ya da iki tabaka hazırlamak.

tüm kiriş eşit koymak Mineral yün. İlke hesaplamalar - tuğla.

penoizol kullanılarak Dış yalıtım

Ev işlemek için zor olacak bu yüzden bu süreçte, genellikle uzmanlara sevk, bazı ayrıntılar vardır. İş için gereken özel ekipmanlar beri.


Kural olarak, yalıtım penoizol gerekli ekipman ve becerilere sahip profesyoneller üretmekKural olarak, yalıtım penoizol gerekli ekipman ve becerilere sahip profesyoneller üretmek

Penoizol - özel amaçlı araç mezhbalochnoe boşlukta darbeler toz yalıtımıdır. yaşam alanlarına dikkat alamadım ısıtıcı bir mühür sağlamak için gerekli olduğundan, bu yöntem karmaşıktır.

Genellikle bu tür işler uzmanları ya da zaten böyle yalıtım deneyimine sahip olan kişiler tarafından güvenilir.

Isıtıcı olmalıdır neler

Bunun için gerekli şartlar çok değil, ama onlar oldukça ciddidir. İlk olarak, izolasyon ateşe dayanıklı olmak zorundadır. Yani tutuşması çok zordur ya alev almaz. Emniyet o (özel bir ev için normal) yangın 25 dakika içermelidir hükmeder.

senin tavan beton döşeme zemin varsa, tavan gerekli değildir mühür. Eh, ahşap kirişler buhar bariyeri katmanı gerekir.

Dikkatle düşük yalıtım alanı ve dış yatak duvarı olmak ısınma. duvar yalıtım tabakasını gömülü dışında bu yerleri ısınma için, genişliği en az yarım metredir.

Tavan için izolasyon tipleri (video)

Soğuk bir çatı ile evde tavanın Isı yalıtımı: Eko pamuk

Bu yalıtım mineral yün kadar popüler değil, ama belli ki geçici bir durum olduğunu.

Eko pamuk ince selülozik liflerden oluşan, bir ıslak ya da kuru bir yöntem olarak döşenebilir.

Uygulama yöntemi Eko pamuk:

 • Kurutma yöntemi dökülme, tam dağılımı ve kirişler arasına yalıtımın sıkıştırmadır.
 • Islak yöntemi özel ekipman kullanımının, bir yapışkan bileşimi ile bir elyaf karışımı olup, ıslak Eko pamuk, daha sonra basınç altında özel bir boru ile beslenir ve bu nedenle yüzeyi üzerine dağıtılır.

dış tavan kuru istifleme yöntemi Eko pamuk dağılım içindedış tavan kuru istifleme yöntemi Eko pamuk dağılım içinde

Eko pamuk bile sıkıştırılmış formda, bu hafif olacak, herhangi bir tabakada yerleştirilebilir. Onun hafifliği sadece tavanın güvenilir yalıtımı sağlar. Bu yalıtım kalıbı ve diğer mikroorganizmaları oluşturmaz.

Aynı kendini söndürme kolayca yanıcı madde olduğu için bu malzeme üretiminde geciktiriciler işleme geçer. Eko pamuk, sıkı, kesintisiz kapsama oluşturan sıcak ve soğuktan yalıtımı ve mükemmel koruma çünkü.

selüloz vatka hava alabilir bir malzeme olduğu için, içinde nem dinlenmeye olmaz.

Nasıl evde elleriyle tavan yalıtımı için (video)

Ve Köpük beton tavan ve betonarme ve ahşap bir ısıtıcı kadar vermek üzere, özelliklerine sahip değildir. Ateşe dayanıklı ve çevre dostu, yüksek kaliteli modern malzemeler alın.

Başarılı yenileme!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 − = 26

map