Kendi elleriyle evinde tavan nasıl seçenekleri

Kendi elleriyle evinde tavan nasıl seçenekleri

12 October 2017Tavan - dikkat sarf edilmelidir daire özel bir alandırTavan - zemin bölen bir bölüm - vnimaniePo gerçeği, tavan ödenmesi gereken dairenin özel bir alandır. apartmanlarda bu avantajlı (metal takviyeli iç birlikte) beton döşeme yapılmıştır. Onun cihaz son derece basittir - vakıf ve direncini ve olası izin statik yük artar takviye malzemesi.


Evcil tavanlar: Seçenekler

Ahşap tavanlar özel evler için idealdirAhşap tavanlar özel evler için idealdir

Özel bir evde tavanları genellikle ahşaptan yapılmıştır. Böylece onlar tüm yapının ağırlığını (bu anlamlı temele kurtaracak) artırmak, hem de inşaat fiyatını düşürmek değil. Tabii ki, lay ve beton döşemeler mümkündür, ancak daha pahalı olabilir ve kullanmak için ek donanım gerektirir.

En zor seçenek - çok tavan olduğunu. Çoğu durumda, sadece yerine, ama bu mümkün ve ahşap kirişler takviye, geri yükleyin. Üstelik - bu modern tasarımla gerçek moda trendi.

Toplam, tavan şunlardır:

 • beton;
 • Ahşap (çubuklar, levhalar, kuyu log);
 • Sama (burada bu sınıftaki tuğla ve diğer yapı malzemeleri açabilirsiniz).

Nasıl yapmanız gerekenler, eski bir evde tavan yükseltmek

Evinizde tavan yükseltmek için, sökmeye ya da tasarım, daha sonra yeni bir kapak oluşturmak veya alt kabuk (ahşap evler için uygun büyük değildir) montaj kare yükseltmek gerekir.


Zor bir görev - tavan yükseltmek. tavan yüksekliğinin üzerine tavan yapımında başında ilgilenecek iyidirZor bir görev - tavan yükseltmek. tavan yüksekliğinin üzerine tavan yapımında başında ilgilenecek iyidir

Ek bir cihaz kullanma ihtiyacı - Sadece işe yaramaz yapmak eller. İdeal - Duvarın istenilen yüksekliğe artırmak ve tavan yeni bir seviyeye oluşturmak zorunda çatıyı kaldırın.

iki katlı evine geldiğinde, o zaman bu tür çalışma maliyetli olmayacak - fikri terk etmek daha iyidir. Bu sadece tavan arasında olabilir tavanlar yükseltmek vardır.

Aynı zamanda yine zorunda unutmamalıyız: • taban ve temel güçlendirilmesi;
 • seviyesi ana iletim ve ilave katmanları Döşeme hizalamak;
 • eklemlere yoğunlaşma (bazalt lifi ile kapatıldı) engeller.

Ne evde tavan yüksekliği olmalıdır

Daha yüksek tavan, odasında daha rahatDaha yüksek tavan, odasında daha rahat

Neredeyse her eski ev tavan yüksekliği hafifçe 2 metrenin üzerinde geçer. Modern standart - 2.4 metre. Giderek, ancak, standart yükseklik 3 metreye kadar artar. Ama biz şehir dışında bulunan bu evlerde, çok yüksek tavan rahatsızlık bir sürü oluşturur unutmamalıyız. Örneğin, odayı ısıtmak için soba çok daha zor olacaktır. Rahat bir yükseklik hepsi aynı 2.4 metre olarak kabul edilir nedeni budur.

ısıtılmamış evde, hatta daha az yapabilirsiniz. Ama kesinlikle tavan yerden yalıtımı gerekir.

Tüm bu nedenlerden dolayı, optimum yükseklik:

 • 2.1 metre - soba tarafından ısıtılan evler için;
 • 2.4 - evler için gaz haline;
 • 3 metrelik - Tavan monolitik yapıda oluşturulmuş (ancak orada onlar hala son derece nadirdir) ise.

Kendi elleriyle evinde tavan aygıtı: seçenekleri

Tavan, hatta aynı malzemeden, çeşitli yöntemler ile serilebilir. Örneğin, bir ağaç - kiriş ya da Çapraz prosedürü (enine uzunlamasına süspansiyonlar için). Duvarlar tuğla veya beton yapılırsa Her durumda, bunlar yanaşıyorsunuz bir girinti yaratmak için olduğunu Stroebe, gerekecektir. Provis da yanlış tavan montaj yalnızca yardımcı olur.

Ne eki yapmak - ev sahibi yapısının istikrarı, hem de vakıf tabakasının güvenilirlik temelinde, karar verir. Evrensel varyantı - ortalama düzenleme shtrobirovaniya ve (hatta armatürün bir bağlayıcı ile mümkündür) takviye tabakasının gerekmektedir.

Düzgün monte tavan statik yük sınırı 2-3 kat gerçek de aşıyor sahip biridir. Yani kolay ve güvenilir hem olmalıdır vardır.

En basit seçenekleri:


 1. Tavan kerpiç (saman ile ahşap ve kil tuğlalar bir karışımı).
 2. (Çıplak kirişler veya astarlı) Ahşap tavan.
 3. işaretçileri hakkında Şap. Kuvvetlendirici ağlı Kullanılan çimento. Böyle bir tavan yüksek yük için uygun değildir.

nasıl yapmak elleriyle Adobe ev tavan

Adobe tavan yangın tehlikesi. Eğer kullandığınız zaman göz önünde bulundurunAdobe tavan yangın tehlikesi. Eğer kullandığınız zaman göz önünde bulundurun

bir kerpiç evde tavan çizgi gerekli ise, ahşap veya kerpiç monte etmek daha iyidir. tahtadan yapılmış bir sandık oluşturmak ve tüm kil ve saman karışımı kapattı - Ve bu seçenekleri birleştirebilirsiniz. Prensip olarak, geçen yüzyılın 80-ler, hemen hemen tüm evlerin ülke tipine olarak yukarı yaptı.

kerpiç tek dezavantajı - o ısıtma süresi, terleme ve son derece yanıcı bir malzemedir. Yani, ev ısıtılması için ev (ek binada olmak üzere) dış konacak döşeme kaplaması veya burzhujku (ocak), bir ısıtma sistemi kurmak için gereklidir.

Yani tavan temeli bir kerpiç evde montaj teknolojisi şöyledir:


 • - (log ile ideal olarak) kalite sandık koymak
 • sandık kerpiç koymak;
 • kil ve saman karışımı düzeyini eşitlemek.

kendini bile bir binanın içinde mümkün olduğu bir tavan yapar. O görsel gizlemek istiyorsa - Eğer süspansiyon yapılarını kullanabilirsiniz.

Ne tavanlar ev yapmak: seçenekleri

Evin ahşap değilse, bir beton tavan kullanmakEvin ahşap değilse, bir beton tavan kullanmak

Bir birey, imkansız böylece tavan belirli bir evde yapmak daha iyi olduğunu söylemek - asıl soruya dönersek, her durumda olduğunu, yanıtlanabilir.

en dayanıklı ve güvenilir - Beton, ancak kerpiç içinde smontiruesh olmayan veya kil ev (ve doğranmış, blokta). Neden? o sandık üzerinde dikkate (tavan için destek) mümkün olan maksimum statik yükü almak için gerekli çünkü.

Kısıtlamalar sağlam bir temel var olduğu altında beton ve tuğla evlerde tavan, yenilenmesine sürece tanıtıldı değildir. Yani, ilk tasarım artan ağırlığını dayanabilecek olup olmadığını gösterecektir bir uzman veya mühendis, danışmak gerekir.

tavan inşaatı seçerken sadece unutmamak gerekir:

 • Ağaç - güvenilir değildir ve özel bir bakım gerektirir;
 • adobe - görsel olarak çekici değil, bu Döşeme kapatmak zorunda kalacak, böylece;
 • Beton - en iyi seçenek, ama dönmeyecek bir ahşap evde tavana onları teşvik.

Hatta tuğla şerit vakıf için uygun değildir.

Ve tabii ki, tavan düzenleme üstlenmiştir her oluşturucu hesabı ve mali yetenekleri alınmalıdır. en karlı şey, o zaman pahalı bitirmek kapsamaz eğer - Yorumlar kerpiç kullanımı söylüyorlar. Bu seçenek zengin insanlar için daha uygundur kadar yakın bitirmek, bu, ahşap ve beton, ve hatta daha pahalı olan tavan az olmayacak mal olacak.

monolitik evde bir tavan nasıl yapılır

Eğer sağlam bir ev varsa, o tavana dikkat edin. Gelecekte, düzeltme yapmanız pahalı olacakEğer sağlam bir ev varsa, o tavana dikkat edin. Gelecekte, düzeltme yapmanız pahalı olacak

Monolitik evde tavan yenilenmesine doğar temel sorun - onun daha sonraki demontaj imkânsızlığı. Yani baz duvara (ara parçalar yerleştirilmiştir) kesme olukların üzerine monte edilir, olup.

Zaten oluşmuş sadece iç mekanlarda ahşap tavan yapacak. Tabaklar çatı çıkarmadan dışarı çıkmadı sunar. Ve biz burada tüm duvarları anlamak gerekir - takviyeli, onları sapanlar geçemez eğer. Bu nedenle, seviye hizalamak - çalışmaz. Belki de tavan süslemeye yer hariç, ya da örneğin, aynı Alçıpan yeni bir sahte tavan oluşturmak.

Aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmalıdır monolitik evde bir tavan oluştururken bildirilir:

 1. tasarım Yivli (duvardaki girintiler) gerçekleştirilecek.
 2. (- hayır daha uygun, ancak bir tavan için) - ilave bir kat inşaatı imkansız, bu yüzden tavana yük düşüktür.
 3. tavan yüksekliğini ayarlayın - mümkün değildir.
 4. büyük onarım için tavan sahte temelini oluşturmak için daha iyidir. Gerekirse Kaba aynı temeli basitçe, güçlendirilmiş.

Kendi elleriyle evinde tavan (video)

Doğal olarak, tavan düzenleme seçenekleri - çok daha fazla burada tarif edilen. Şimdi bile cam yapımında kullanılan, ancak evlerde olduğu - bir seçenek değildir. Optimum seçim - ahşap ve beton. Saman - duvarcılık olmadan eski ülke evler için. Ve hep aynı montaj teknolojisi - veya sandık az veya olukları keserek.

Kendi elleriyle evinde tavan (fotoğraf)

6-raspisnoi-potolok 7a317de3269cfe42f6e33b95984bec4d 12 18 1241 2509f63465fc1826143b8bdae69eedb6 12956-kak-sdelat-potolki-iz-gipsokartona 286440956wsn7k4qac 28644102tqhed6d2m6 1441476327reechnyi-potolk-dlya-vanoi

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

32 + = 38

map