Kendi elleriyle duvarları ve tavan plastik paneller kınına nasıl

Kendi elleriyle duvarları ve tavan plastik paneller kınına nasıl

12 October 2017plastik paneller ana avantajı kurulum kolaylığıAna avantaj, tavan ve duvarlar kaplanması için kullanılan plastik paneller montazhaKakoy malzemenin kolay mı? en iyi seçimdir PVC paneldir. Bu malzeme ucuz ve çok pratiktir. Ayrıca, plastik güzel görünüyor ve hemen hemen her tasarım ile karıştırır. İstenirse, karo PVC hatta banyo dekorasyon için kullanılabilir. Sheathe tavan plastik paneller bile bir acemi mümkün olacak. Kurulum 3-4 saatten fazla sürer. tavana panel ve duvarlar yükleme dizisi benzerdir.


Nasıl bir tavan kaplaması plastik paneller başlatmak için

PVC tavan panellerinin Dosyalama yüzey hazırlama ile başlar. tavan ve duvarlar pürüzsüzlüğü tüm yapısının gücüne bağlıdır. Tavan tekse, o zaman astar ve macun birkaç kat uygulamak gerekir. Ayrıca derin çatlaklar kaldırmayı unutmayın.

Birçok kişi öncesi işaretleme, ancak büyük bir hata ihmal. Uzmanlar önce tavana ve daha kolay gezinmek için yardımcı olacak özel etiketlerle duvarlarında koymak için gerekli latalar yüklemeden önerilir. oda iki köşesinde arasındaki çizgiyi çekmeye unutmayın.

Pürüzsüz duvarlar - tavan kaplama plastik paneller sağındaki anahtarPürüzsüz duvarlar - tavan kaplama plastik paneller sağındaki anahtar

çerçeveyi oluşturmak için gereğini işaretleme sonra. Sen imalat sandıklar için ahşap veya alüminyum profiller kullanabilirsiniz. Onlar bir antiseptik işlemek gerekmez, çünkü alüminyumdan yapılmış kısımlarını kullanmak daha iyidir ve onlar daha düşük bir özgül ağırlığa sahip.

tavanda çerçeveye montaj teknolojisi:


 1. U-şekilli askılar kayış tipi takın.
 2. UD-profil Vida. düzeltmek için profiller 5-6 mm çapında çapa kullanmak gerekir.
 3. CD-profil takın. onun "kulakları" teslim etmeyi unutmayın.
 4. çerçevesi takıldıktan sonra, elektrik kablosunun seyreltin. Bir metal oluklu boru ile düzeltmek için tavsiye edilir.

Set podshivnoy tipi paneli tavan

Eğer çerçeve ayarladıktan sonra bindik paneli türünü kurulabilir. Yükleme öncesinde birkaç gün bunları yüklemek niyetinde odasında panele bırakılmalıdır. Malzeme ortama uyum sağlama ve biraz genişlemiş veya daralmış için olan bu işlem gereklidir.

PVC paneller dekupaj kullanarak veya metal demir testeresi gerektiğini kırpın. kesme yönü ve plastik panel ekseni birbirine dik olması gerektiğini unutmayın.

plastik paneller kurulmasından önce, çevreye malzeme uyum için bir prosedür gerçekleştirmek için gerekli olanplastik paneller kurulmasından önce, çevreye malzeme uyum için bir prosedür gerçekleştirmek için gerekli olan

Çerçeve paneller şu sırayla yapılır: • spot altında panellerde delikler yapın.
 • duvar alanına takın. süpürgelik ve profil arasında küçük bir boşluk kalması gerektiğini unutmayın. dübel ve vidaları kullanarak tuttur belirleyin.
 • Daha sonra, birinci tabaka dikiş kenarına. kılavuz profili ve bir süpürgelik arasındaki boşluğa başak tanıtarak üzerine monte edilmiştir.
 • O zaman daha sıkı kendinden diş açan vidalarla ilk panelini sabitlemek gerekir.
 • Geri kalan paneller, aynı şekilde monte edilir.
 • Eğer tavan panelleri kılıf işlevi tamamladıktan sonra, spot ayarlamak gerekir.

Nasıl yüksek kaliteli PVC paneller seçmek için

PVC'den imal Paneller renkte değil, aynı zamanda kalite sadece farklıdır. Bir bina malzemesi seçerken öncelikle boyama kalitesini izlemek zorundadır. Boya panelin çevresinde homojen bir şekilde tatbik edilmesi gerekmektedir. Eğer renklerde ufak bir fark varsa, malzeme kalitesiz muhtemeldir.

Üniforma renk ve plakaların tonu eşleşen - kalite garantisiÜniforma renk ve plakaların tonu eşleşen - kalite garantisi

Ayrıca dikkat etmek gerekir:

 1. ortak yivin kalitesi. donanım kontrol etmek amacıyla, bir araya iki panel bağlanır. bir boşluk, aralarında daha sonra düşük kaliteli malzeme ise.
 2. Bir dış duvar. Bu daha büyük bir kalınlığa ve kuvveti olmalı.
 3. Takviyelerin varlığı.
 4. Bükme. Panel eğmek kolay olmayacak, ama çatlak olmamalıdır.

malzemesi olarak emin olmak için, hafifçe panele basmanız gerekir. Ürün düşük kaliteli bir malzemeden imal edilmiş ise, panelin sığ göçük görünür. Yüksek kaliteli paneller hafif depresyon ezik olmaması gerektiğini unutmayın.

Avantajları ve plastik tavan dezavantajları

Ellerinle panelli tavan dikmek önce, dikkate bu malzemenin tüm özelliklerini almak zorunda. PVC paneller, ancak avantajları Çok sayıda dezavantajları yok değildir.

PVC Panel kolayca dış faktörlerin etkisi altında şekil değiştirebilen birPVC Panel kolayca dış faktörlerin etkisi altında şekil değiştirebilen bir

Artıları plastik tavanlar:

 • Düşük maliyetli. PVC paneller seramik karo veya alçıpan daha ucuzdur.
 • Kolay kurulum. plastiğin yüzeyini dikmek için özel ekipman gerekmez. işleyebilir hatta bir acemi kurulumu ile.
 • Güvenilirlik. Plastik paneller ve küflenmeye karşı duyarlı değildir.
 • Nem direnci. PVC'den imal paneller neme maruz kaldıkları zaman deforme olmadığı için, hatta banyoda kurulabilir.
 • renkler ve dokular çok çeşitli.
 • Pratiklik. Plastik levha antiseptik veya işlem pahalı deterjan kapsaması gerekli değildir. Paneller düzenli nemli bir bezle sadece temizlenmesi gerekiyor.

plastik paneller en belirgin dezavantajı, sıcaklık değişimlerine kararsızlıklarıdır. Malzeme yüksek ya da düşük sıcaklık altında şekli bozulan, bu nedenle ısıtılmamış boşluk bitirme için kullanılamaz.

PVC paneller diğer bir dezavantajı vardır:


 1. Düşük güç.
 2. Tutuşma. PVC paneller tutuşması kolaydır. materyal ateşlendiğinde Dahası, zararlı toksinleri salgılar.
 3. Plastik çevre dostu malzeme değildir.

Çatıda plastik panellerin montajı (video)

Plastik - tavan bitirme işlemleri için kullanılabilir ve duvarların dekorasyonda edilebilir benzersiz materyal. Doğru işaretlemesi yapmak ve sağlam bir sandık ayarlamak kaydıyla oldukça kolay plastik ile bir daire veya özel ev tavan kınına. Eğer kullanmadan önce bu malzemenin her zaman en iyi biri değil çünkü PVC paneller, bütün "artıları" ve "eksileri" tartın.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

46 − 37 =

map