Kendi elleriyle duvar altında Hizalama duvarlar: 5 temel kural ve video

Kendi elleriyle duvar altında Hizalama duvarlar: 5 temel kural ve video

12 October 2017Kaliteli tamir prensipte mümkün değildir pürüzsüz duvarlara olmadan,Eğer onarım yapan olanların ağzından bu cümleyi duymak ne sıklıkta - pürüzsüz yüksek kaliteli onarım duvarlar olmadan imkansız printsipeNerovnye duvarlar olur. Ve nasıl bazen Evinizde göz memnun ve başkalarının gıpta olacak benzersiz bir konfor ve stil oluşturmak istiyoruz.


Herhangi bitirme ve dekoratif malzeme düz bir yüzey üzerinde kalmak zorunda. apartmanda bütün duvarları sadece onun daha fazla alana göre işgal ettikten sonra başkalarının gözünde daima vardır! Daha iyi düzensizlikler bu tür görmezden ve bunların ellerinden geleni başa değil.

hat duvar altında duvarlar iki ana yöntem

Küçük kusurları ve duvarların düzensizlikler bir desenle duvar kağıdı kullanılarak gizlenebilir. Sonra bu küçük ve ince "blotları" inşaatçılar herkes tarafından görülebilir olmayacaktır. daire eşit olmayan duvar, dalgalar ve eğriliğe sahip burada Ama eğer olağandışı duvar kağıdı yeterli olmayacaktır.

Alçıpan ve alçı - duvar dengelemek için tipik malzemeler bilinmektedir.

Alçıpan, 5 santimetre veya daha fazla arasında değişen pürüz ağır top yüzeyler için an için. Alçıpan ve üzerlerinde pokleit duvar kağıdı kullanarak düz duvar yaptıktan sonra, sonuç uzun beklemeyecek. Duvarlar, bu teknoloji ile uyumlu, eşit ve düzgün bakarım. Sadece bir şey ve istekli hosts. Bir iş basit: alçıpan plaka metalin çerçeve profillerine güvence altına alınmalıdır.

alçı levhaların yardımıyla mükemmel düz duvarlara alabilirsiniz, ama odanın yararlı bir boşluk azalıralçı levhaların yardımıyla mükemmel düz duvarlara alabilirsiniz, ama odanın yararlı bir boşluk azalır


Tabii ki, kimse bu yöntemin avantajlarını göz ardı edemeyiz:

 1. iş kir ya da eski kağıdı yüzeyi temizlemek için gerekli değildir önce bu şekilde duvar hizalarken.
 2. Buna ek olarak, alçı her zaman ısı ve ses yalıtımı yerine yerleştirmek üzere iletişim ya da malzeme gizleyebilir.

Minuses alçıpan bir dairenin bu malzeme boşluğun çeperlerinin hizalama biraz daha az olabilir belirtmek gerekir.

sıva biraz daha karmaşıktır. sürecin kendisi karmaşık ve zahmetli denilen, bu nedenle bütün yüzeyin başlangıç ​​kir ve tozdan temizlenmelidir önce de, astar ile duvarlar kapsayacak ve ancak o zaman en önemli başa olmalıdır - hat duvarları. Bu yöntemin avantajları sıva önceki malzemesi olarak dairenin alanını "yemek" olmayacağını belirtmek mümkündür.Ama sıva olumsuz tarafı vardır:

 • sprey karışımı için uzun pişirme yüzeyi;
 • Zaman yapıştırma önce alıcı bir süreç;
 • İş yerinde ve apartmanda onun sonunda sadece zaman kazanmak değil toz ve kir büyük miktarda kalır.

seçim her zaman duvar eğrileri ise alçıpan veya sıva kullanın yapana aittir. Ama önemli olan tek şey - bu olumlu bir sonuç ve kullanım uzunluğudur!

duvar altında tesviye duvarları için malzemeler

Eğer duvarları kaplayan sürecini başlamadan önce, bu iş için gerekli olduğunu tüm hazırlamak gerekir. Gerekli çalışma alanı hazırlamak başlamadan önce, kirli korkmayan giysi, taktı.

Şimdi, duvar ellerinizle düzeltmek yapmak için yararlı ne olabilir? eldeki tüm gerekli herhangi bir kişiyi sahip kolayca doğru ve doğru bir her şeyi yapmak.

malzeme ve araçların seçimi tesviye nasıl duvarlara bağlıdırmalzeme ve araçların seçimi tesviye nasıl duvarlara bağlıdır

Ne zaman duvarların uyum süreci gerekir:

 • Kuru harç;
 • Kalın alçı panel;
 • çeşitli büyüklüklerde İnşaat spatula;
 • Silindir ve fırça;
 • yüzeyin düzeltilmesi için bir araç - kural;
 • Yüzey temizliği için malzeme.

Bu yalnız duvarların uyum, aynı zamanda diğer inşaat işleri gerçekleştiren sadece usta her zaman yararlıdır gerekli olan minimum vardır.


duvar kağıdı ve teknoloji seçenekleri altında duvar hizalamak nasıl

Genellikle duvara eşit ne aşina, bu işten zamanı. Doğal olarak, her bir varyantın hizalama kendi teknolojisini vardır ve şiddetle dikkate alınması tavsiye edilir.

duvar alçı Dub

 1. Başlamak için, bu iş için gerekli olan duvarların boyutunu ve kaç alçıpan belirlemesi gerekir.
 2. Gerekli tüm malzemeyi Kazanılması ve duvarlar ve tavan 3-4 cm çekiliyor, duvara vida vidalama başlamak için gerekli diğer araçlara sahip.
 3. Matkap uçlu vidalarla yanında çekerek, bir iplik kravat gerekiyor.
 4. her köşesinde aynı şeyi yaparak, alçıpan tabakasının geleceğin hatlarını açın.
 5. Şimdi, kendinden diş açan vidalar raylarına tespit edilebilir. Ayrıca, zemin ve tavana monte kılavuzundaki, 40-50 santimetre mesafeden raf raylarına takılır.

kılavuzları odasına yüksekliğine törpülemeye gerektiğini unutmayın.

Doğru alçıpan gerekli miktarını hesaplamak için son derece önemlidirDoğru alçıpan gerekli miktarını hesaplamak için son derece önemlidir

Elde edilen çerçeve işlemi katılaşan devam eder. alçıpan levhalar her rafa düzeltilmesi gerekir.

Böyle teknolojiye alçıpan takma o duvar olacak güzel üzerinde sıva ve güvenli boyayabilirsiniz bir astar tabakasının veya duvar kağıdı hamur iki kat sonra, hatta ve pürüzsüz olacaktır.


Teknoloji tesviye alçı duvarlar

 1. İşleme başlamadan önce, duvarlar sıraya koymak gerektiğini kirden temizlemektir. Üst işaretli yüzey temiz.
 2. Bu çalışma dökmek güçlü harç için yapılır. mükemmel pürüzsüz duvar almak isteyen, yanıp sönen çizgiler yüklemek zorunda kalmadan yapamaz.
 3. Bu reechki duvarların karşıt yanları üzerine monte edilmiş.
 4. Bundan başka, bu düzenlemenin teknolojisine göre, çimento karışımı seyreltik Beacon reechkami arasındaki büyük vuruş yapı spatula neden olur.

kir ve kat primerinden temizlenir: alçı, yani duvar hazırlamak için gerekli olan hemen öncekir ve kat primerinden temizlenir: alçı, yani duvar hazırlamak için gerekli olan hemen önce

Özel yapı nesne - çimento karışımı ile kaplı olduğu, düzgün bir yüzey için gerekli kural. Duvar yanıp sönen hatlarının montajı uygun olarak, pürüzsüz ve düz hale gelmesi, yapılmalıdır.

Ne duvar kağıdı düzensizlikler duvarı gizlemek

Pürüzlü bir yüzey ve duvar kusurları duvar kağıdı yardımı ile düzeltilebilir. Bir onarımı başlarsanız, küçük bir bütçe, daha sonra tesviye duvarlar için en kolay seçenek çift katmanlı duvar kağıtları olacak barındırır. Bu duvar kağıtları birkaç genel yoğun ve genellikle kabartmalı edilir. Sıkı olduklarından ve pahalı olmayan malzeme olarak ek olarak, bu duvar kağıdı ile çalışmaya çok uygundur. bir rulo maliyeti yaklaşık 150-200 ruble olduğunu.

Eğer duvarların kusurları ve düzensizliklerin gizleyebilirsiniz hangi ile duvar kağıdı kategorisinde, Bir Sonraki vinil duvar kağıdı vardır. Bu duvar kağıtları sadece kompakt ve rahat değil, onların ana avantajı yüksek mukavemetli olduğunu!

Vinil duvar kağıtları çeşitli şunlardır:

 • mükemmel görme çeperlerinin düzensizlikleri gizlemek için kullanılabilecek küçük bir kalınlığa sahip olan köpükler;
 • Sıcak presleme - plaka dışında bu tür duvar sahip avantajı, mekanik mukavemet, gibi olan, kolayca temizlenebilir duvar ile;
 • Yıkanabilir maalesef vinil duvar kağıdı bu tip çünkü hala daha öne çıkacak duvarların onun parlak yüzey düzensizlikleri gibi duvarların kusurları maskelemek için tavsiye edilmez.

fiyat kategorisinde Vinil duvar kağıdı basit iki katmanlı yol veriyoruz ve onların değeri 750 ruble seviyesine ulaşmak.

Eğer bir minimum bütçe ile duvarların hızlı bir uyum gerektiğinde Sıvı duvar kağıdı gerçek bir cankurtaran olacakEğer bir minimum bütçe ile duvarların hızlı bir uyum gerektiğinde Sıvı duvar kağıdı gerçek bir cankurtaran olacak

Dokumasız duvar kağıdı da duvarın yüzeyinde tüm diken diken gizlemek için mükemmel bir seçenektir. Yoğun lifler ve kabartmalı dokusu bu görevi iyi baş. duvar rulo başına fiyat ise - 800 ruble.

Ve duvarlar ve tesviye usulsüzlük duvar kağıdı son sürümü sıvı duvar kağıdı vardır.

Sıvı duvar kağıdı, yapısı itibariyle, "mükemmel" olarak istenmeyen kusurları gizleme küçük çatlak ve hasarlı yüzeyleri, dolgu.

Ama derin düzensizlikler ve daha eğrilik ile onlar başa çıkamaz. Bu duvar kağıtları maliyeti 900 ruble ve yukarıdan sıvı duvar kağıdı aralıklarının maliyetinin bir parçası olarak onurlu 4 yer işgal gibi.

duvar altında duvar hizalamak nasıl (video)

elleriyle apartmanda düzensiz duvarlar Tesviye sadece bu tür şeyler ile uğraşmak başlıyor gücü kendi alanlarında sadece uzmanlar, aynı zamanda bu olabilir.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 + = 49

map