Karakteristik merdiven ve uygulama 3 alanları

Karakteristik merdiven ve uygulama 3 alanları

12 October 2017yapısal mukavemeti ve malzeme kalitesi - merdiven Önemlimerdiven önemli - yapısal mukavemet ve kalite materialaLestnitsy merdivenleri olabilir, ancak temel olarak katlanabilir bir tasarım uygulanır. En önemlisi, ürün yüksek kaliteli ve dayanıklı bir acil durumu önlemek için, oldu.


Amaca merdivenleri

Evrensel bir ürün olduğundan ev rağmen, inşaat katlama merdivenleri rağmen, aktivitenin herhangi bir alan için kullanılabilir.

Temelde, onlar için kullanılır:

 • Süsleme;
 • yapıların montajı;
 • Böyle perdeler çiçek saksıları veya perdeler gibi nesneleri yerleştirme için.

  merdiven kullanımının kapsamı, bankı çok genişmerdiven kullanımının kapsamı, bankı çok geniş

Genellikle merdiven kullanılması onarım gerçekleştirildiği zaman yürütülen veya ticarette, rafların en insani büyümesinin üzerinde çünkü, ve vermek veya öğeyi kaldırmak olduğunu, özel bir cihaza ihtiyacınız - bir merdiven.


Geri çekilebilir teleskopik merdiven günlük yaşamda son derece yararlıdır, ama her aile babası arar çünkü usta böyle bir cihaz belirledik etmek.

Her zamanki basit adımda daha güçlü olduğunu merdiven, özellikle metal transformatörleri, dikkati çekiyor. Bunlar kolaylıkla genişletilebilir ve kullanım, hem de katlanmış. o, gerekirse bir dolaba veya kapının arkasında koymak, böylece ek olarak, tasarım, çok kompakt.

teleskopik Merdiven

özellikle de çelikten Teleskopik merdiveni, çoğunlukla metal. Olası alüminyum kullanımı, ancak çelik bir alaşım formunda için.

Yani bir merdiven oluşturur budur: • Sağlam;
 • kararlı;
 • Güvenilir.

teleskopik merdiven evde nedeniyle hafifliği ve gücü popülerteleskopik merdiven evde nedeniyle hafifliği ve gücü popüler

Tipik olarak, bu tür bir kayar alüminyum merdiven gibi bir aygıt, bu modeller daha hafif olarak, daha fazla mobil ve kullanımı rahat olan, günlük yaşamda kullanılır. değil silinir atmosferik fenomenlerden etkisi altında bozulmayan çok alüminyum olarak, aşınma direnci gibi, dikkate değer bir özelliği vardır, bu bir kişinin ağırlığı altında bükülmemesi ve korozyona uğramazlar. merdivenleri bu tür evrensel denir çünkü öyle.

Bu çelik merdivenler ağır olduğu dikkati çekiyor, ancak üretim çalışmalarında kullandı. Buna ek olarak, daha dayanıklı ve dirençlidir.

Her iki modelde de sürgüler gücünü artırmak için son derece dayanıklı bir metal alaşımından imal edilir.

Teleskopik merdiven - bu evler ve daireler için seçmeliyim ideal bir seçenektir. Bazı yüksek ağaçlar ve bitkiler erişim için bahçe ürünleri olarak kullanın.

Açıklama teleskopik merdivenler tam olarak bu ürünler, kompakt, rahat ve dayanıklı şüphesiz kabul edilir görmek için izin verir. Ürüne ek olarak, merdiven depolama, özel durumlarda satmak, Bazı üreticiler daha iyiydi ve teknik şartname üzerinde hiçbir etkisi olmadı.

bir platform Türler merdivenleri

platforma adım vardır Merdivenler, - bir mobil yapısı. Neredeyse merdiven üretimi için her bitki mutlaka böyle bir ürünün gelişmesine önem veriyor.

Cihaz boyutu çok büyükse Genellikle, daha sonra tekerlekleri ayarlamak ve belirli bir konuma üzerine merdiveni taşımak ve kilitlemek için muktedir ayakkabı onları ekli.

Bazı merdivenler, merdivenler oyun alanı üst kısmında yer alırBazı merdivenler, merdivenler oyun alanı üst kısmında yer alır


Bu tür bir merdiven yüksekliği 3-10 derece arasında bulunur bu, tam olarak, birkaç metreye ulaşabilir. Tipik olarak, rayın her iki tarafında böyle bir iki taraflı merdiven emin monte ama tek taraflı da vardır.

Böyle bir yapının farklı türleri her biri kendine özgü özelliklere sahiptir vardır:

 1. Menteşe-konvertibl. Bu merdivenin mekanizması çok basittir. onlar çekmeceleri çünkü sıradan stepladder olarak uygulayın. üzerlerinde Tırmanış bile yüksek irtifalarda, zor değildir. Merdivenin üst kısmı mutlaka bu iş için gerekli araçları koymak platformu, tedarik ediyoruz.
 2. İki taraflı merdiven daha da adımların üstüne yerleştirilir mektup L. Üreticileri platformu gibidir.
 3. harf şeklinde endüstriyel merdiven sürüş, bunlar 90 derecelik bir açı ile düzenlenir bulunmaktadır. modeli dayanıklı ve tekerlek ve fren olarak temin özellikle kararlıdır.
 4. Sahneleme. uygun ve geniş bir alana üstündeki tekerlekler vasıtasıyla aday ve sahiptirler Bu merdiven. Bu seferde 2-3 kişiliktir.

Ahşap merdivenler, merdivenler

Pek bir yere böyle tasarımlar için kesinlikle uygun değildir, bu malzeme olarak, fiberglas bir merdiven karşılayabilir. Ancak, en popüler tasarımları - tahta.

Bunlar gibi yerlerde kullanılır:


 • eczane;
 • bürolar;
 • Oteller ve benzeri.

bu tür ürünlerin sırrı çok basittir. Hepsi son derece dayanıklı ahşap ormanların yapılır, değerleri, küçük küçük ağırlığı, ancak parti sadece kaliteli.

En türe populyanyh merdivenleri merdivenleri biri tahtadan yapılmışEn türe populyanyh merdivenleri merdivenleri biri tahtadan yapılmış

Herhangi teknoloji geliştirici ahşap yapı özellikle güçlü, istikrarlı ve görünüş olarak bile estetik olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bu tür eşyalar, ek destek varlığı olmadan stabilitesini koruyabildiği açıktır ve yaslanmış yüzeyi üzerinde kaymaz. o operasyon kurallarına uymak eğer bir merdiven üzerinde duran adam, güvenlidir.

Ahşap merdiven daha kesin olmak için, izole edilmiş ya da, bu o eski değil mumlu ve performansını bozmadığı ve böylece özel bir bileşik, ile kaplıdır. kullanılacak malzeme, sadece büyük yatak Kiriş imalat ve büyük ağırlık varlığını ortadan kaldırarak, 3-5 derece yaparken.

Eğer bir katlama merdiven merdiven seçerken dikkat gerekenler

Şu anda, örneğin, yüksek kaliteli merdiveni satın almak için fırsat sunmak birçok üretici vardır, Hailo, Ikea, Zalger, Krause, Scalissima, svelt Nick Sibiny, Eyfel Kulesi ve LPC model VHR. Bu üreticiler tarafından satılan her ürün, kendi çizim, onaylı plan ve şeması, talimat ve GOST uygunluk sertifikasına sahiptir.

cips ve diğer kusurların eksikliğine dikkat etmelidir bir merdiven merdiven seçerkencips ve diğer kusurların eksikliğine dikkat etmelidir bir merdiven merdiven seçerken

bu sağlayıcıların birinden bir ürün satın almak, bir seçim ile yanlış gereken bir takım özellikler dikkat etmelidir:

 • malzeme kalitesi;
 • sürdürülebilirlik;
 • Kullanım kolaylığı;
 • hareketlilik;
 • güvenlik seviyesi.

kaplama Yalıtım düzgün ve eşit olmalıdır. Kategorik cips, çapak, çatlak, özellikle keskin köşeler ve kenarlar gibi kusurların varlığını hariç. Bütün bunlar yeterince ciddi sonuçları olan bir kazaya neden olabilir.

Alanı zemin üzerinde 150 cm bulunur ise, o zaman mutlaka korkuluk çit gerekir. 2.5 cm'den büyük olmamalıdır her aşamada Adım. Bu ürün bir çok ağırlık anlamına gelmektedir. Nitel merdivenler çok fazla tartmak gerekir.

Özellikleri stepladder

Satışta seçenekler merdivenler merdivenleri çeşitli bulabilirsiniz.

yani:

 • 3x10;
 • 3h11;
 • 4x4;
 • 3x7.

en uygun geniş tırtıklı adımlarla adım merdiven kullanmaken uygun geniş tırtıklı adımlarla adım merdiven kullanmak

Tam olarak nasıl bu seçeneği yorumlamak? Tahminen, bazıları bu katın üst seviyesinin merdiveni yüzeyinin uzunluğunun tanımı olduğuna inanıyoruz. Aslında, herhangi bir merdivenin maksimum yükseklik erkek + merdiven büyüklüğünün ortalama yükseklik olarak kabul edilir. Böyle alanın yüksekliği ve büyüklüğü gibi bu iki parametre, oranıdır - Bu çalışma yüksekliğidir.

Merdivenler başka bir yöntemle hesaplanan yurtdışında imal. Yani, üst evre aşamasının seviyesi merdivenin üst yan raylar gibi, 120 cm, merdivenin bu parçalar arasında bir maksimum genişliğe sahip bir yükseklikte yer alınır, 11.5 inç veya 29.21 cm'dir.

Kesinlikle tüm merdivenler metal destek ve işlem açılmamaları tespit cihazları ile donatılmış olmalıdır. Adımlar yivli olmalıdır.

platformunun genişliği 45-60 cm olmalıdır olarak, bacak yüzeyi üzerinde kararlı idi.

rahat 

Ne olursa olsun merdiven satın alınan şeyin, o 3x10 veya 3x7 büyüklüğünde olması, maliyeti ve dışsal verilere değil bakmak gerekir.

bir portatif merdiven almadan önce doğrulamak tüm parçalar ve mühürlerbir portatif merdiven almadan önce doğrulamak tüm parçalar ve mühürler

Daha spesifik olarak, tarih:

 • Tüm bileşenlerin varlığı;
 • GOST belgesinin varlığı;
 • ambalaj üzerinde üretici ve eki noktalarından Etiketleme ve mühürler.

Tek yolu ürün kaliteli olup çalıştırılmasında sorunlara getiremez veya bir kazaya yol olmayacağından emin olmak için.

Merdivenler, merdivenler transformatörler

merdiven merdivenler katlama transformatörler ve birleştirilen türü vardır.

yani:

 1. Ayaklı tasarım - menteşe kullanılarak bu seri bağlantı bölümü 4. Dönüşüm talimat doğrultusunda genişleme bölümleri ile gerçekleştirilir ve aynı zamanda ürün bükülmüş olduğu yerlerde sabitleme. Bu iskeleyi oluşturur veya katlanabilir merdiven trafo, daha kesin konuşmak gerekirse.
 2. Kombine veya başka bir deyişle, teleskopik merdiven - Bir ürünün hangi dönebilir-teleskopik bağlantı içinde. bölümlerin bir kısmı çıkardı ve özel pimi sabitlenebilir. Böyle yapılar kullanın nerede engebeli yüzey, hem de bir geleneksel merdiven yükleyemezsiniz nereye kadar.

merdiven türlerinden biri - bankı Trafomerdiven türlerinden biri - bankı Trafo

 Merdivenler transformatörler, birbirini izleyen her eleman uzunluğu uzandığı merdivenler olabilir ve üst kısmı bina duvarına yüzeyine uygulanır. Alt parça duvara bağlı ve işlemde ek sigorta kullanılması arzu edilir olduğu.

konsolları ile Merdivenler onların üst şapka bölümünde, bu pozisyon merdiveni olarak mektup H. ölçüde aşağı düzenleme, önceki tasarımlar olduğunu andıran ile karakterize edilir, ancak daha istikrarlı ve güvenilirdir.

İskele merdivenleri dış bölüm bir destek olarak, yüklü ve çalışma platformu oluşturan iki dahili bölümler yatay kesit biçimi, var.

Tamir-merdivenler merdivenler

Kesinlikle herhangi merdiveni en yüksek kalitede olduğunu ve kiralık alındı ​​bile başarısız olabilir.

Başlamadan önce, merdiven, merdiven armatürleri kalitesini kontrolBaşlamadan önce, merdiven, merdiven armatürleri kalitesini kontrol

Bu işlem sırasında, her kullanımdan önce gerekli olduğunu fazlalaştı, ürünü için muayene:

 • sürdürülebilirlik;
 • dayanımı;
 • güvenilirlik;
 • Kale kilitler;
 • çalışmalarına müdahale edebilir hatasızdır;
 • cılız eklem varlığı.

Ahşap merdiven (video)

merdivenler, merdiven tamiri için başvurabilir özel hizmetler vardır. Acil durumlarda her türlü sağlamak ilerlemek gerektiğini, durumun COC oluştu ve son derece tehlikeli olduğunu hatırlamak önemlidir. Bir başka deyişle, onarım merdiveni, ne olursa olsun bu tür ürünlerle çalışma becerilerine sahip ya, uzmanlar tarafından ele alınmalıdır değil.

Ayrıntılar: stepladder (fotoğraf örnekler)

1lestn 3lestn 4lestn 7lestn 5lestn 9lestn 10lestn 14lestn 12lestn 21lestn

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 77 = 84

map