kademelerin en uygun yükseklik GOST 6 türler için

kademelerin en uygun yükseklik GOST 6 türler için

12 October 2017Bir merdiven seçerken adımların yükseklikte evine dikkat edinev için bir merdiven seçerken stupeneyEta tema ilginç yüksekliğine dikkat ediniz ve bir plan merdiven yapısının adımları için en uygun yükseklikte olmalıdır öğrenmek için biraz daha değer. Bu nedenle, ayrıntılarına geçmeden önce, sen merdiveni nesneyi monte etmek için kullanılabilecek adımlarla yakından tanımak zorundadır. başka bir deyişle adımlar merdiven yüksekliği ya, bir basamağın yüksekliği - bu projenin tamamının okul, ev ya da başka bir merdiven oluşur hangi dayalı en önemli parametredir, biridir.


evinde merdiven basamak ve yapılar türlerinin optimum yükseklik

tasarlarken hesaba gereklerini almak önemlidir.

Kural olarak, merdiven için adımların yüksekliği dikkate GOST ilkelerini alarak hesaplanırKural olarak, merdiven için adımların yüksekliği dikkate GOST ilkelerini alarak hesaplanır

Bunlar:

 • GOST;
 • SNIP uygunluk
 • Projenin diğer özellikleri.

trendin inşaatı, merdivenleri aşağıdaki türleri:


 1. sıradan. Herhangi merdivenin ana bileşeni olan standart düz adımlar.
 2. zabezhnymi. Yumuşak dönüş ile tasarım kaldırırken. genişlik ve standart dışı adımlar şeklinde olabilir.
 3. mahkeme. Döner merdiven için geçici standart tasarımı. Sıradan adımlar için olduğu gibi onlar için tavsiye edilen yüksekliği.
 4. açık. Eksik yükseltici. Havada asılı, merdiven hissi yaratır Açıklık açık.
 5. kapalı. Adımlar arasında yükseltici mümkün alan gizlemek için ve yukarı çıkarken görsel algısını geliştirmek kılan takılır.
 6. menteşeli. olumlu bir etki yaratır yükselticisi, üzerinde inşaat projelerinin bir parçası olan geniş sahne yapar.

standartlar SNIP ve GOST genel ilkeler ile hesaplanan parametreler için adımlar ancak, bazı durumlarda, bazı sapmalar olabilir.

evinde merdivenin adımların yüksekliği: Doğru hesaplama

GOST standart yüksekliğine göre merdiven basamağına için ayarlanmış olarak, 12 cm, en fazla aralığında değişir - 25 cm, optimum, aşamaları hesaplamalar ile ve taban yüzü ile ilişkili olmalıdır için rahat bir yükseklikte ..

basamak yüksekliği tüm aile üyeleri için rahat ve güvenli olmalıdırbasamak yüksekliği tüm aile üyeleri için rahat ve güvenli olmalıdıraşağıdaki gibi özellikle uygun oranları şunlardır:

 1. 2: 1.5;
 2. 2: 1;
 3. 1.2: 1 ve 1: 1 (temel ve çatı Mart).

Buna dayanarak, adım yüksekliği maksimum limiti aynı anda, 25 cm 25 cm diş derinliği ayarlanır. daha uygun, genellikle sokakta yürüyüşleri için 15 veya 17 cm almak yapmak için. yapım aşamasında evinin alanında merdiveni düşürülmelidir için, nedenle, 17 ve 22 cm arasında, biraz daha büyük bir değer ayarlamak için gereklidir.

standart bir merdiven tarafından bozulur ise çok zor ve taşımak için rahatsız olacaktır. Bu arada, doğru yer ve kurulum bağlıdır ve güvenlik ve enerji tüketimi ile.

Aşağı iniş birbirini izleyen her aşamasında açıkça görülebilir veya açma ve yaralı riskini artırır zorundadır. kurtarma gelince, alt katında zaman ve çaba alacaktır. Çok yüksek enerji anda bile daha fazla harcama. Durum böyle ise o sizi rahatlatacaktır hangi ara platformu düzenlemek için gerekli olduğunu.

kademelerin genişlik ve yükseklik: diğer standartlar

Açıkçası, adımların yüksekliğinin hesaplanması için yeterli değildir standardını bilmek. her durumda bu rakam verilebilir, ve diğer temel parametreleri ile ilişkiye göre hesaplanır. merdiven basamaklarının yüksekliği parametreleri, ilgili SNP tarafından belirlenir.

Buna ek olarak, adımların yüksekliği özellikleri ve iç oda merdiveni etkileyecekBuna ek olarak, adımların yüksekliği özellikleri ve iç oda merdiveni etkileyecek

Hesaba Aşağıdaki veriler göz önünde bulundurulması önemlidir:

 1. 30 ile 45 derece ortalama eğim.
 2. Standart derinlik düzeyi, taban yüzünün genişliğine eşittir. Bu hesaplamada belirlenir.
 3. adım sayısı - bu rakamın çok önemli bir gösterge kaç adet bölünecektir güvenli yüksekliğe bağlıdır.

Rahat genişlik ve düzgün Hesaplanan yüksekliği aşağı güvenle gidip kolay olacağı için fonksiyonel, rahat tasarım, almak için bir fırsat verir.

Bir merdiven uygun boy ve parametrelerinin hesaplanması için standart yöntemler

sahnede yüksekliğini hesaplamak için, özel formüller ve kuralları kullanmalıdır. Bu tür yöntemler mümkün GOST standartlarına göre dikkate parametreleri alarak hesaplama yapmak kolaylaştırır. zamanlarda bu daha kolay bir proje oluşturmayı kolaylaştırır ve hemen en uygun rakamları getirmek için izin verir.


Bazı durumlarda, adımların yüksekliği sayısına bağlıdır dikkati çekiyorBazı durumlarda, adımların yüksekliği sayısına bağlıdır dikkati çekiyor

Yani, her adım merdiven için ideal yükseklik aşağıdaki şekillerde mahsup edilebilir:

 1. Adım sayısı. Bu en kolay yöntemdir. O ağırlıklı tasarım için başlangıç ​​çizgisine olarak alınır ve rakamlar aşağıdaki hesaplamalarda kullanılan ve hesaplaması sırasında değişebilir edilir. mart yüksekliği, yani, 2 kat 1 taban yüzeyinden mesafesi ve adımlar istenen sayıda: iki ölçüm gelen Bu durumda. İlk ikiye ayrılır ve geçici parametreler edilir. Onlar misafirler ile uyumlu haldedir ve sonra projenin geliştirilmesinde bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 2. Step genişliği. yükseltici yüksekliğinin en doğru hesaplanması için standart bir yöntem. Bu amaçla, sırt genişliğinin bir hesaplanmış Şekil temeli, ve formül hesaplama adımı kişi göre, denklemine yerleştirilir. Formül şu şekildedir: 2a (adım genişliği) + bir (adım yüksekliği) = 60 ... 65. Bir erkek 1 aşamasında hareket en rahat mesafe, hesaplar. Genellikle bu dayanarak 63 cm arasında bir ortalama rakam. Almak uygun bir yükseklik adımı için hesaplanır. Gerekirse, veri dikkate adımların sayısını alarak mükemmel sonuca ulaşmak için ayarlanabilir.
 3. Güvenlik. Bu durumda, taban yüzü genişliği yaklaştığı bilinmelidir. aşamada genişliğini almak için gerekli olan, bu şekilden 46. ve bunun bir sonucu olarak yüksekliği bilinecektir - ideal miktar olan.
 4. Rahatlık. durumda Denklem değerleri hesaplamak için gereklidir. Optimum fark - 12. parametrelere dayanarak, kolayca ikinci bir bileşeni bulabilirsiniz.

sonraki her sahnede verileri yeniden hesaplamak için değil, dikkate GOST ve SNIP gereksinimlerini alarak uygun bir seçenek merdiven projesini hesaplar çevrimiçi programlara başvurabilir. Ancak,% 100 güven tür programlar, en önemli anları dikkate alamaz, çünkü yapamam.

Tam olarak yüksekliği ve birinci genişliğini ve her adım merdivenleri geleceği biliyorsanız, oldukça basittir kurmak. Sıkıntı genellikle gerekli standartlara hesaplanan sonuçlar montaj ile bağlantılı.

Üst düzey: iç mekanlar için merdiven

prezentabl iç mekanlar için özel merdiven tasarım bireysel boyutlarda mevcuttur. Elit bireysel projeler sadece profesyoneller tarafından oluşturulabilir.


Bugüne kadar popüler ferforje parmaklıklar ve yüksek adımlarla güzel ahşap merdiven vardırBugüne kadar popüler ferforje parmaklıklar ve yüksek adımlarla güzel ahşap merdiven vardır

Günümüzde, bir metal bazında hazır merdivenleri talep gibi malzemeler kullanılarak c:

 • ağaç;
 • cam;
 • mermer;
 • granit;
 • dövme;
 • Laminatlar;
 • Beton.

Piyasa iyi üreticisi kurulur "yüksek dereceli". merdiven yapılar, bitmiş deri, kürk dekoratif öğeler ve mozaik ve pirinç bitirdi. Kombine merdivenler sezonun trendi olan ve hiçbir tasarım ve inşaat becerileri varsa, önceden ayarlanmış bir seçeneği daha iyidir.

GOST kademelerin standart yüksekliği (video)

Tabii ki, benim evde bazı merdiven, ev sahibi karar verir, en önemlisi, o güzel, konforlu, fonksiyonel ve güvenli olduğunu. çabalar asgari olması gerekirken merdiven, yukarı ve aşağı gitmek kolay olmalıdır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 63 = 73

map