Japoński drzewa bonsai: 5 prostych kroków do sukcesu

Japoński drzewa bonsai: 5 prostych kroków do sukcesu

12 October 2017W zależności od odmiany bonsai, ich uprawa może trwać od 5 do 15 latW zależności od odmiany bonsai, ich uprawa może trwać od 5 do 15 lat japońskiego drzewka bonsai - specjalną sztukę, która pozwala rosnąć replikę karłowatych roślin. Wzrost jest regulowana przez cięcie system korzeniowy. Proces rośnie długo i trwa około 5-7 lat. Drzewo przeżyje dobrze w zimnym klimacie, co najważniejsze zapewniają, że konieczne jest, aby zostawić.


Bonsai - japońska drzewa: nasiona i informacje ogólne

Uprawa bonsai - to ciężka praca, której wynik jest piękne rośliny, karzeł wielkości. W Europie ta sztuka stała się powszechna na początku ubiegłego wieku. pochodzenie Wschodniej szybko zachwycił mieszkańców WNP. Dwarf roślin - możliwe jest wyizolowanie i nietypowo ozdobić swoje własne miejsce.

W Japonii ludzie zaangażowani w tego rodzaju sztuce cieszy się dużym szacunkiem. Stwórz unikalny kompleks roślinny, konieczne jest, aby spędzić więcej niż jeden rok. W rezultacie, owoce pracy jest w stanie skutecznie podkreślają wnętrze mieszkania i stać się prawdziwym skarbem miejscu w ogrodzie.

Japonia - twórca nowych rozwiązań, a protoplasta karłowatych drzew. W tym kraju, rosnące rośliny miniaturowe są zaangażowane wiele.

Niezależnie opanowania technika ta może być każdy człowiek. To nie jest trudne, najważniejsze - do przestrzegania sekwencję działań, a nie oczekiwać szybkich rezultatów. Nie jest łatwym procesem i ryzykowna, ale warto. 

Bonsai w akwarium - to część aquascaping sztuki, z siedzibą w JaponiiBonsai w akwarium - to część aquascaping sztuki, z siedzibą w Japonii


Drzewa, które są uprawiane w sztuce bonsai:

 • Sakura;
 • Ficus;
 • buk;
 • sosna;
 • mirt;
 • Siris;
 • Świerk.

Zaleca się, aby rozpocząć z drewna liściastego. Rozmiar ozdobne drzewa nie powinna przekraczać 30 cm. Głównym celem jest uzyskanie dokładnej kopii dużego zakładu.

Sztuka uprawy bonsai: cedr japoński

W procesie uprawy jest główną troską. Zawsze upewnij się, że proporcje zakładu, a mianowicie jego poszczególnych części. Korzenie i gałęzie muszą spełniać pewne standardy.Optymalne proporcje zapewniają zgodność z normalnej wymiany substancji pomiędzy różnymi częściami drzewa. 

Rośnie drzewo jest konieczne w kilku etapach:

 • kibicowania;
 • Wybór głównej gałęzi i dołączyć go do bagażnika;
 • przycinanie korzeniowego;
 • Zdejmowanie Kora na oddziale w załączeniu.

Prawidłowego wzrostu i rozwoju - jest kluczem do dobrego wyniku. Nie bój się do przycinania korzeni, to ważna część prewencyjna procesuPrawidłowego wzrostu i rozwoju - jest kluczem do dobrego wyniku. Nie bój się do przycinania korzeni, to ważna część prewencyjna procesu

Japoński drzewa uprawiane na określonym algorytmem. Jest to nauka, która musi znać osobę, która chce stworzyć dzieło sztuki. Zgodność z ogólnymi zasadami pozwala uzyskać odpowiedni efekt.

Procedura wpływu na naturalne procesy nie są przyjemne dla zakładu. Ale aby tego uniknąć w sztuce bonsai nie jest możliwe. Zawsze trzeba rezygnować z czegoś ważnego nie skakać na krawędzi.

Japoński drzewa bonsai Sakura: sadzenie

Karłowate drzewa zdobyły ogólną popularność. W związku z tym, w sieci ma wiele różnych technik uprawy. Poniżej jeden z nich zostaną zaprezentowane.

Procedura obejmuje kilka podstawowych etapów:


 • przetwarzanie;
 • siew;
 • nurkowania;
 • Oświetlenie.

Biały sakura czuje, gdy istnieją wystarczające oświetlenie. Do takich celów, zaleca się, aby kupić specjalną lampęBiały sakura czuje, gdy istnieją wystarczające oświetlenie. Do takich celów, zaleca się, aby kupić specjalną lampę

Pierwszą rzeczą, którą trzeba leczyć nasiona. Pożądane jest Rozdrobnione solidna konstrukcja, to skrócić czas ich dojrzewania. Następnie nasiona są zanurzone w ciepłej wodzie, przesiewa i usiąść w wilgotnej glebie, do głębokości nie większej niż jeden centymetr. Kiedy zaczną się rozwijać, trzeba stworzyć pewne warunki dla ich dalszego rozwoju. Pomiędzy kiełków przestrzeń powinna wynosić co najmniej 10 cm.

Pod wpływem światła wiśni zaczyna kiełkować i owocować obficie. Najważniejsze jest to, aby otoczyć drzewo ze sztucznym oświetleniem, bezpośrednie działanie promieni słonecznych należy unikać.

Sakura charakteryzują się powolnym wzrostem. Podczas tego procesu powinien być uważnie obserwowany pod kątem tworzenia drzewa i jego oddziałów. Suche zaczepów i stare muszą być usunięte, wskazane jest, aby to zrobić po kwitnieniu. Przycinanie i oczyszczanie jest bardzo ważne i użyteczne dla japońskiej elektrowni, pomaga poprawić ich kształt i wygląd.

Eksploatacja i konserwacja: Buk Bonsai

Na zdjęciu w sieci można zobaczyć wiele ciekawych roślin, w tym gatunków karłowatych. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów drzew są buk. Prawidłowa pielęgnacja i uprawa proces zapewnia godne dekoracji mieszkania.


Bukowe charakteryzuje się powolnym wzrostem, osiąga wysokość nie więcej niż 50 cm, a drzewo żyje około 500 lat. Głównymi zaletami są faliste pozostawia smug świetlnych. 

Musimy dbać o drzewko na określonym algorytmem.

Buk - stanowi główną postać w dziedzinie bonsai. Roślina ta jest często wysyłane do muzeów i wystawBuk - stanowi główną postać w dziedzinie bonsai. Roślina ta jest często wysyłane do muzeów i wystaw

Buck dogaduje się dobrze w warunkach:

 • chłód;
 • zaciemnienie;
 • Wysoka wilgotność;
 • Zimno.

To jest wolny i może wytrzymać mróz, aby przejść do bezpośredniego światła słonecznego. Jest to idealna roślina dla tych ludzi, którzy zdecydowali się po raz pierwszy spróbować swoich sił w sztuce uprawy bonsai. Raz w miesiącu, to musi być karmione specjalnymi nawozami.

Japoński drzewa bonsai: jak uprawiać (wideo)

Tworzenie optymalnej formy prowadzi się przez zmieszanie drutu. Powinno to nastąpić w okresie od października do czerwca. Buk silnie reaguje na niewłaściwym nakładki. łodygi roślinnej może być pod koniec zimy. Jeśli nie chcesz, żeby poeksperymentować z drewna bukowego może zmieścić cedru. Jednakże, należy rozumieć, że bez względu na drzewo samo w sobie jest skomplikowane i długotrwałe.

Przykłady japońskiego drzewka bonsai (foto)

6efb87669b12ffee0c705773e817168aXL 5 11325 bbonsaibyluisvila1201211141728105073 bonsai bonsai1 bonsaiderevo06 bonsai-Tree1 bonzaiinbloombysomedumbgeek maxresdefault-1-1024x876

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 − = 77

map