Japon bonsai ağacı: Başarı için 5 Basit Adımlar

Japon bonsai ağacı: Başarı için 5 Basit Adımlar

12 October 2017bonsai çeşitliliğine bağlı olarak, onun ekimi 5 ila 15 yıl arasında sürebilirbonsai çeşitliliği bağlı olarak, onun ekimi Japon bonsai ağacının 5 ila 15 yıl arasında sürebilir - cüce bitkilerin bir kopyasını büyümeye sağlayan özel sanat. Büyüme kök sistemini keserek düzenlenir. Uzun büyüyen süreci ve yaklaşık 5-7 yıl sürer. ağaç soğuk iklimlerde de hayatta en önemlisi bırakmak gerekli olduğundan emin olun.


Bonsai - Japon ağacı: tohum ve Genel Bilgiler

bonsai Büyüyen - çok çalışmak gerek, sonuç hangi güzel bitki, cüce boyuttadır. Avrupa'da bu sanat başlarında geçen yüzyılda yaygınlaştı. Doğu kökenli hızla BDT sakinleri büyüledi. Cüce bitki - bu izole etmek ve alışılmadık kendi sitenizi süslemek mümkündür.

Japonya'da, sanatın bu tür karışan insanlar büyük saygı görüyor. benzersiz bir bitki kompleksi oluşturma, bir yıldan fazla harcamak gereklidir. Sonuç olarak, emeğin meyveler başarıyla dairenin içini vurgulamak ve bahçe sitenin gerçek bir hazine haline yapabiliyor.

Japonya - yeni gelişmeler kurucusu ve bodur ağaçlar atası. Bu ülkede, büyüyen minyatür bitkiler birçok başlattık.

Bundan bağımsız olarak teknik kimse kişi olabilir usta. eylemlerin sırasını gözlemlemek ve hızlı sonuçlar beklemeyin için - Bu ana şey, zor değil. Kolay bir süreç ve çok tehlikeli, ama buna değer. 

akvaryumda Bonsai - Japonya'da merkezli, sanat aquascaping parçasıakvaryumda Bonsai - Japonya'da merkezli, sanat aquascaping parçası


bonsai sanatında yetiştirilen ağaçlar:

 • Sakura;
 • Ficus;
 • kayın;
 • çam;
 • mersin;
 • Siris;
 • Ladin.

parke ile başlamak önerilir. Boyut süs ağaçları 30 cm'den büyük olmamalıdır. Temel amacı, büyük bitki tam bir kopyasını elde etmektir.

bonsai yetiştirme sanatı: Japon sedir

yetiştirme sürecinde ana bakımı. Her zaman bitki, yani bireysel parçaların oranları emin olun. Kökler ve dallar belirli standartlara uygun olmalıdır.Optimum oranlar ağacın çeşitli kısımları arasında maddelerin normal alışverişi uyulmasını sağlayacaktır. 

Bir ağaç birkaç aşamada gereklidir büyütün:

 • köklendirme;
 • Ana dal seçimi ve bagaja ekleyin;
 • Kök budama;
 • ekli dalında kabuğu çıkarma.

Uygun büyüme ve gelişme - İyi bir sonuç anahtarıdır. kökleri kesmek için korkmayın, bu sürecin önemli önleyici parçasıUygun büyüme ve gelişme - İyi bir sonuç anahtarıdır. kökleri kesmek için korkmayın, bu sürecin önemli önleyici parçası

Belirli bir algoritma yetiştirilen Japon ağacı. Bu bir sanat eseri yaratmak istiyor kişiyi bilmek zorunda bir bilim dalıdır. genel kurallara uyulması doğru sonuç almak için izin verir.

doğal süreçler üzerindeki etkisini prosedürü tesis için hoş değildir. Ama bonsai sanatında Bunu önlemek mümkün değildir. Her zaman kenar üzerinde atlamak için önemli bir şey feda etmek zorunda.

Japon bonsai ağacı Sakura: dikme

Cüce ağaçlar genel popülerlik kazandı. Bu bağlamda, ağ birçok farklı yetiştirme teknikleri vardır. Aşağıda, bunlardan biri sunulacaktır.

Prosedür birkaç temel adımdan oluşur:


 • işlem;
 • tohumlama;
 • dalış;
 • Aydınlatma.

Yeterli aydınlatma olduğunda Beyaz sakura rahat hisseder. Bu amaçlara yönelik olarak özel bir lamba satın almak tavsiye edilirYeterli aydınlatma olduğunda Beyaz sakura rahat hisseder. Bu amaçlara yönelik olarak özel bir lamba satın almak tavsiye edilir

ilk şey tohumlarını tedavi etmek gerekir. Bu arzu Yontma katı yapısı, onların olgunlaşma süresini azaltmak olacaktır. Daha sonra tohumlar, sıcak suya daldırılır ve elenmiş en fazla bir santimetre bir derinliğe kadar, nemli toprak oturmak edilir. onlar büyümeye başladığınızda, onların daha da geliştirilmesi için belirli koşulları oluşturmanız gerekir. filizi arasındaki aralık en azından 10 cm olmalıdır.

Işık kiraz etkisiyle çimlenir ve bol meyve vermeye başlar. Önemli olan yapay aydınlatma ile ağacının etrafında etmek, doğrudan güneş ışığı kaçınılmalıdır.

Sakura yavaş büyüme ile karakterize edilir. Bu işlem sırasında dikkatli ağacın ve dallarının oluşumu için izlenmelidir. Kuru kırılmaların yaşlı herkesin o çiçekli sonra bunu yapmak için tavsiye edilir, kaldırılacak. Budama ve temizlik Japon bitki için çok önemli ve faydalıdır, onların şekil ve görünümünü iyileştirmek için yardımcı olur.

Bakım ve Bakım: Kayın Bonsai

Ağdaki fotoğrafta cüce türler de dahil olmak üzere ilginç bitkiler, bir sürü görebilirsiniz. ağaçların en popüler türlerinden biri kayın bulunmaktadır. Uygun bakım ve yetiştirme süreci dairenin layık dekorasyon sağlar.


Kayın bu en fazla 50 cm yüksekliğe ulaşır ve ağaç yaklaşık 500 yıl yaşayan, yavaş büyüme ile karakterize edilir. Ana avantajları Işık çizgileri dalgalı yapraklarıdır. 

Biz belli bir algoritma küçük ağacın dikkat çekmek gerekir.

Kayın - bonsai sanatında önemli bir rakamdır. Bu bitki genellikle müzeler ve sergiler gönderilirKayın - bonsai sanatında önemli bir rakamdır. Bu bitki genellikle müzeler ve sergiler gönderilir

Buck koşullarında iyi anlaşır:

 • serinlik;
 • karartma;
 • Yüksek nem;
 • Soğuk.

Ücretsizdir ve doğrudan güneş ışığına taşımak için dona dayanıklılığı arttırılabilir. Bu büyüyen bonsai sanatına elini denemek için ilk kez karar verdik bu insanlar için ideal bir bitkidir. Ayda bir, özel gübrelerle beslenmelidir.

Japon bonsai ağacı: büyümek için nasıl (video)

uygun formun formasyonu tel karıştırma yoluyla gerçekleştirilir. Bu Ekim-Haziran döneminde yapılmalıdır. Kayın yanlış yer paylaşımına şiddetle tepki verir. Mahsul sapları geç kış aylarında olabilir. Eğer karışıklık istemiyorsanız etrafında kayın ile sedir sığabilir. Ancak, ne olursa olsun ağacın kendisi karmaşık ve uzun bir olduğu anlaşılmalıdır.

Japon bonsai ağacının Örnekleri (fotoğraf)

6efb87669b12ffee0c705773e817168aXL 5 11325 bbonsaibyluisvila1201211141728105073 bonsai bonsai1 bonsaiderevo06 bonsai-Tree1 bonzaiinbloombysomedumbgeek maxresdefault-1-1024x876

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =

map