Jakościowe zawiesiny do płyt gipsowo-kartonowych: cechy i 3 rodzaje metod instalacji

Jakościowe zawiesiny do płyt gipsowo-kartonowych: cechy i 3 rodzaje metod instalacji

12 October 2017Bez elementu podporowego w postaci zawiesiny, nie można zrobić w zespole płyty gipsowej sufituBez elementu podporowego w postaci zawiesiny, nie robić przy budowie pułap gipsokartonaPodvesy dla GCR używany do pracy z konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych. Zakres płyt kartonowo-gipsowych jest bardzo, bardzo duże - wyrównanie, ocieplić ściany, zrobić izolację akustyczną, ukryć przewody, zbierać sufitu podwieszanego. To jest właśnie to, co pierwsze przychodzi do głowy. Płyt gipsowo-kartonowych nie jest tylko „sandwich” składający się z tektury na brzegach i wewnątrz tynku. Okazuje się, że to może być podzielona przez liczbę znaków, które określają, gdzie stosuje i jak zainstalować płytę gipsową. Płyty gipsowo-kartonowe są: wodoodporne i odporne na ogień, ognioodporne i wilgoć pazogrebnevyh. Dla koloru: standardowe płyty gipsowo-kartonowej jest szary lub niebieskie, ognioodporne - farba szary i czerwony i odporne na wilgoć na szaro i niebieski. Grubość jeden arkusz płyty gipsowo-kartonowej, od 6 do 24 mm.


Co służy do zawieszenia GCR

Więc, gdy wszystkie powierzchnie są gładkie, bez grzbietów i tak zwanych fal, wtedy GCR może być zamocowany bezpośrednio na ścianie. A co, jeśli różnice w poziomie sufitu kilka centymetrów? Albo cała ściana w górach? Albo trzeba ukryć przewody? Wystarczy do ściany nie jest związać. W takich przypadkach stosuje się zawieszenie i do GCR.

Zawieszenia do FCL są następujące:

 • Prosty wieszak do płyt kartonowo-gipsowych;
 • Zawiesina z walcówki;
 • Wieszak z klipsem.

Zawieszenie jest odpowiedzialny za sztywność i trwałość podwozia, ponieważ jest on przymocowany do niego płyta gipsowaZawieszenie jest odpowiedzialny za sztywność i trwałość podwozia, ponieważ jest on przymocowany do niego płyta gipsowa

Jeśli nie jesteś w stanie podzielić, zawieszenia powinny być ustalone po profilach montażowych.


Porad, które ułatwią pracę:

 1. Optymalny etap przymocowywania Zawiesinę 60 - 80 cm.
 2. zawiesin instalacja powinna rozpocząć się od dołu do góry.
 3. Praca powinna być tylko sobą.

Gdy zastosowano bezpośrednio wieszaki długość powinna być wybrana w zależności od stopnia chropowatości powierzchni.

Prosty wieszak do płyt kartonowo-gipsowych i wykorzystanie marki z walcówki

Jednym z najczęściej używanych opcji zawieszenia - bezpośredni. Stosowany jest przy montażu metalową ramkę o ściany, podłogi i sufitu. Budowa bezpośredniego wieszaku wygląda na literę „P”, który może znacznie ograniczyć prace czasowe. Jednak w momencie zakupu suspensję będzie w postaci prostokątnej płyty. Również miłe i koszt, to waha się od 3 do 5 rubli za sztukę.Inną cechą wyróżniającą bezpośredniego zawieszenia jest to, że może wytrzymać obciążenie do 40 kg, co jest, co odróżnia ją od reszty zawieszeń. Aby zainstalować strukturę płyty gipsowo-kartonowej za pomocą wieszaków, takiego jak sufit, wystarczy użyć co 60 - 70 cm.

Z pomocą pręta drutu wieszak jest łatwo zbudować mansardowyZ pomocą pręta drutu wieszak jest łatwo zbudować mansardowy

Ważne jest, aby pamiętać, że do bezpośredniego mocowania zawieszenia powinny być używane tylko kotwy ocynkowane jak nylon może wypaść, a cała konstrukcja zawali. Bezpośredni zawieszenie pochłania wibracje i hałas, co czyni go idealnym dla mieszkańców bloków mieszkalnych.

Zawieszenia z walcówki najczęściej stosowane do montażu struktur wielopoziomowych. Jednak należy pamiętać, że potrzeby wyższych pułapów dla nich. Ale wyrównywania struktury zawieszenia przy użyciu takich zawiesin jest znacznie łatwiejsze. A dzięki regulowanemu walcówki może być podnoszony i opuszczany na żądaną wysokość konstrukcji. Koszt tej zawiesinie wynosi od 4 do 15 rubli za sztukę. Cena zależy od grubości zawieszenia.

W tej zawiesinie jest główną wadą. W czasie, sprężyna łączenia igły i zawiesina ta jest osłabiony, a cała konstrukcja zaniki. Maksymalna zawieszenia ciężarka - 25 kg.

Wygodna wieszaki z klipsami

Innym rodzajem wieszaków do płyt kartonowo-gipsowych, jest to model z klipsem, nazywana jest kotwicą.

A także zawiesiny drutu pręta nie może być stosowane w pomieszczeniach o niskich sufitów.

Wśród braków należy zauważyć mniejszy poziom obciążenia. Z zalet - Regulowany poziom konstrukcji stropu. Można uznać najwygodniejszy zawiesin do FCL. Koszt takiego zawieszenia może wynosić do 20 rubli.

Wieszak z klipsem pozwala szybko i łatwo dostosować położenie wysokości głównych profili ramowych dla płyty gipsowejWieszak z klipsem pozwala szybko i łatwo dostosować położenie wysokości głównych profili ramowych dla płyty gipsowej

Zawiesina jest odporny na:


 • wilgotność;
 • korozja;
 • stopień zmiany temperatury.

Jest to niezawodny, nowoczesny mechanizm retencji. Dzięki niemu praca jest wykonywana znacznie szybciej.

Płyty gipsowo-kartonowe Zawieszenie: Wymiary

Przy wyborze wieszaki na suchej zabudowie ważnej roli odgrywanej przez wielkości. Więc średnia wysokość bezpośrednie zawieszenie wynosi 125 mm, ale nie są skrócone wersje - 75 mm. Wysokość zawieszenia na walcówki - 500 i 1000, oraz z zacisku wieszaka - 100 mm.

Już te dane będą wystarczające do obliczenia z nieskomplikowany, aby zrozumieć, że w pomieszczeniach z niskimi sufitami, to najlepiej używać wieszaków z klipsem. Porównaj inne parametry zawiesin jest trudne, ponieważ są one różne.

Ponieważ w zawiesina ma grubość (30 mm), szerokość (60 mm) i grubość materiału (0,6 mm, 0,7 mm lub 0,9 mm). Jednak zawiesina na pręcie drut w wysokości nawet tylko jeden parametr - średnica drutu - 6 mm. Z klipsem wieszaku - szerokość - 58 mm.

Każda z zawiesin ma swoje osobliwości gdy dołączając je do sufitu, ale istnieją pewne ogólne zasady:


 1. Prace przy montażu konstrukcji suchej zabudowy powinny być przeprowadzone przed dekoracją, ale po wszystkich mokrych prac w pomieszczeniu.
 2. Ważne jest, aby przygotować instalację elektryczną, wentylację i wszystkie inne atrybuty, które są prace wykończeniowe przy konstrukcji suchej zabudowy powinny być za nimi.
 3. I, oczywiście, jest obliczenie maksymalnego obciążenia na wieszakach, aby struktura nie jest zwinięty.

Niezależnie od rodzaju zawieszenia, instalacja powinna rozpocząć z układem pokojowejNiezależnie od rodzaju zawieszenia, instalacja powinna rozpocząć z układem pokojowej

Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas instalowania regulowane zawieszenie, zostanie wprowadzony ślady na powierzchni i wywiercić otwory w odpowiednich miejscach. Dalej - wieszaki fix zakotwiczyć lub wkręty. Potem - schylania się z każdej strony zawieszenia.

Ważne! Pierwsze zawiesiny muszą być utrwalona, ​​a następnie złożyć z powrotem.

Czwartą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić mocowania. Aby to zrobić z wysiłkiem do rozwijanego Górze.

Jak zainstalować regulowane zawieszenie:

 • Sufit jest konieczne do wiercenia otworów pod kotwy;
 • Śruba pręt do sufitu;
 • Ustawione w profilu prowadzącego;
 • Umieść na zawiesiny do trakcji;
 • Wstawić profil w zawiesinie;
 • Wyrównać profil;
 • Bezpieczne zawieszenie.

Jak wybrać wieszaki do płyt kartonowo-gipsowych (wideo)

Dzisiaj nie naprawa nie może zrobić bez użycia konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych. Jeśli nauczysz się jak pracować z nim i do wyboru materiałów związanych, można dostać się do tworzenia niezwykle interesujący projekt, aby ukryć nieprawidłowości i komunikację, tworzenie partycji, a nawet oddzielne pokoje z własnymi rękami. Limit będzie tylko fantazja, bo suchej zabudowy jest niezwykle plastyczny materiał.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 3

map