Jako zagięcia płyty gipsowo-kartonowej 3 Sposób nieskomplikowany

Jako zagięcia płyty gipsowo-kartonowej 3 Sposób nieskomplikowany

12 October 2017Płyty gipsowo-kartonowe ma sprężystość i elastyczność, która pozwala na tworzenie skomplikowanych wzorów zakrzywionych formPłyty gipsowo-kartonowe ma sprężystość i elastyczność, która pozwala na tworzenie skomplikowanych wzorów formVozmozhnosti zakrzywiony płyt kartonowo-gipsowych w dekoracji wnętrz są niemal nieograniczone: materiał jest w stanie ukryć komunikację z nim można stworzyć dowolną funkcjonalną lub element dekoracyjny wnętrza, które będą miłe dla oka przez wiele lat. Często zdarza się, by stworzyć niepowtarzalny projekt wymaga sprawnego gięcie blachy w półkole, które pociąga za sobą pewne trudności, jednak z właściwym podejściem naprawdę przezwyciężyć nawet początkujący.


Dlatego trzeba zginać płyt gipsowo-kartonowych: opcje wystroju

Od dawna suchej zabudowy nie jest stosowany tylko do pokrywania powierzchni płaskich (ściany i sufity). Od działać konstrukcje sufitowe wielopoziomowych wszelkiego rodzaju, łuki i dekoracyjnych elementów wnętrza. Zakręt płyta gipsowa jest wymagane w przypadku konstrukcji zrębowej polega płynnych linii i kręty kontury.

Łukowaty profil jest używany do tworzenia elementów dekoracyjnych z płyt gipsowo-kartonowychŁukowaty profil jest używany do tworzenia elementów dekoracyjnych z płyt gipsowo-kartonowych

Zginanie płyty gipsowo-kartonowej sugerują następujące rodzaje dekorów:

 • Łuki i poluarki typ klasyczny;
 • Wnęki w ścianach z elementami zaokrąglone;
 • Dekoracyjne przegrody z zakrzywionymi elementami różnych modyfikacji;
 • Meble z płyt gipsowo-kartonowych płynnymi liniami;
 • podium zakrzywione;
 • Sufity kręcone;
 • Dekoracje ścienne (fala, kwiaty, itd.).

Oprócz elastycznego zaokrąglonym płyty gipsowo-kartonowej do wewnętrznych elementów, specjalnym profilu łukowym. Ten element ramy ma te same gatunki jak zwykłego profilu metalowego, i spełnia tę samą funkcję wyłącznie do tworzenia wzorów krzywoliniowe.


Łukowaty profil jest z metalu i tworzywa sztucznego. On jest w stanie podjąć niemal lyuboyu formę, pod warunkiem projektu.

Oprócz łukowatym profilu nie są łukowate płyty gipsowo-kartonowej, z którym struktura w kształcie Aby utworzyć wiele łatwiejsze. Rozważmy ten gatunek bardziej szczegółowo.

Płyta gipsowa elastyczny, cechy i możliwości materiału

Możliwość gięcia płyt gipsowych w domu zależy od odmiany materiału. Ponadto na łuku jest ściana płyty gipsowo-kartonowej i sufitu. Szerokość różnych rodzajów arkuszy płyt gipsowych - od 6 do 12,5 mm.

Korzystanie arch płyt kartonowo-gipsowych, można zrealizować najbardziej śmiałych pomysłówKorzystanie arch płyt kartonowo-gipsowych, można zrealizować najbardziej śmiałych pomysłówWłaściwości Arch płyt gipsowo-kartonowych:

 • Minimalna grubość (6 - 6,5 mm);
 • siła;
 • wzmacniający rdzeń z włókna szklanego (zapobiega załamań);
 • Standardowe rozmiary arkuszy (1,2h2 m 1,2h3,6 m);
 • Elastyczność.

Korzystanie arch suchej zabudowy jest o wiele łatwiej tworzyć kształty na suficie lub innym wystroju, a materiał jest bardzo łatwy w użyciu. Maksymalny promień gięcia materiału jest znacznie większa niż lub sufitu, zwłaszcza ściany gipsowo-kartonowych.

Ale co, jeśli nie ma to maksymalny pułap GCR i łukowate tam nawet na sprzedaż?

„Mokre” metoda: jak zginać płyt kartonowo-gipsowych w domu

Sposób ten polega na wykorzystaniu wody. Ze względu na swoje właściwości, płyty gipsowo-kartonowej dość szybko wchłania wilgoć i schnie staje się twarda jak poprzednio, przy zachowaniu nowy zadany kształt. Jest to najbardziej popularna, jednak nie lubi wszystkich figur. W ten sposób możliwe jest zginać tylko cichy płyty gipsowo-kartonowe, mający łagodny zakręt, nie więcej.

Rodzaje płyt gipsowych na zginanie: suche i mokreRodzaje płyt gipsowych na zginanie: suche i mokre

Gnehm suchej zabudowy „na mokro”:

 1. Wilgotne arkusz równomiernie za pomocą pędzla, wałka lub wody w tkance temperatury pokojowej.
 2. Po 15 minutach, gdy materiał jest lekko nasączone dołączyć do niej żądany kształt. Gdy suszenie płyt gipsowo-kartonowych pozostanie w tej samej pozycji.

Aby dać dokładną formę przyszłości można zbudować element ramowy i ustawić go na podłodze, stawiając go na szczycie jakiejś suchej płyty gipsowo-kartonowej, tak aby wyschły, stopniowo nabiera nowego wyglądu.


Jak zginać płyt gipsowo-kartonowych z rękami „suchych” metod

Ta postać wykonania nie wymaga całkowitego zwilżenia arkusza, jednakże wymaga specjalnego narzędzia. W przeciwieństwie do „mokry”, „sucha” metoda może zginać elementów gipsowo-kartonowych przyszłej budowy, nawet jeśli ma mały promień.

Wałek igły stosowane do leczenia płyt gipsowych w celu zmiany jego kształtuWałek igły stosowane do leczenia płyt gipsowych w celu zmiany jego kształtu

Aby to zrobić, istnieją dwa sposoby:

 1. Wałkiem igły;
 2. Korzystanie z ostrym nożem.

Pierwszy sposób polega na obróbce arkusza wzbogaconej rolki po obu stronach. W ten sposób zabezpiecza przed uszkodzeniem rdzenia tektury gipsowej tworzą perforację. Arkusz staje się bardziej giętka i pozwala na łagodne lekko zgiąć. Jeżeli wymagana jest blacha zginać nawet więcej materiału można zwilżyć niewielką ilość wody, w temperaturze pokojowej.


Podczas korzystania z igiełkowe nie można namoczyć arkusz zbyt intensywnie wodą, ponieważ może to spowodować uszkodzenie materiału i doprowadzić ją nieodwracalnie w nieprawidłowym stanie do pracy.

Metoda za pomocą ostrego noża jest używany, zazwyczaj, jeśli nie są dostępne igiełkowe. Z jednej strony (lub z całych arkuszy) elementu przyszłego projektu wykonane małe nacięcia, odstęp pomiędzy którymi jest zależna od pożądanego promienia gięcia (zwykle 1 - 5 cm). Wycięcia powinno być wykonane tak dokładnie, jak to możliwe, wpływając tylko warstwę ochronną z kartonu, w każdym razie bez uszkodzenia rdzenia. Nacięcia wykonane są prostopadle do zginania. Która strona materiału do cięcia - to zależy od tego, jaki rodzaj elementu jest: wypukłe lub wklęsłe. Wypukły element tnie się od wewnętrznej strony blachy, wklęsłą - od przodu.

W obecności noża, to jest możliwe, aby zginać płyt kartonowo-gipsowych jak najwięcej. Frez jest do głębokości 3 - 5 mm (nie wybrani do gipsu), a odstęp pomiędzy szczeliny jest zależny od promienia przyszłego elementu budowlanego.

Instrukcja: Jak zginać płyty gipsowo-kartonowej (wideo)

Nie zawsze pierwsza próba zginania płyt kartonowo-gipsowych zakończy się pomyślnie. Początkujący spróbować wszystkich metod na niewielkim fragmencie materiału, a tym samym wybór optymalnej metody. Podczas pracy z płyt gipsowo-kartonowych najważniejsze - działać ostrożnie i trochę czasu, aby nie przypadkowo złamać arkusz. I pamiętaj: Zawsze gięcia płyt kartonowo-gipsowych wzdłuż niż w poprzek arkusza.

Udane transformacje!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 15 = 20

map