Jaki powinien być kąt nachylenia schodów schody

Jaki powinien być kąt nachylenia schodów schody

12 October 2017Obliczanie konstrukcji stopnie schodowe pochylenia umożliwia wygodną i bezpieczną konstrukcjęObliczanie konstrukcji stopnie schodowe pochylenia umożliwia wygodne i bezpieczne projektowanie Prawidłowy kąt nachylenia schodów kroki pozytywny wpływ na wygodę jego użytkowania. Wartości uniwersalne nie są tutaj, ponieważ każda osoba ma inną szerokość kroku. Dlatego już na etapie projektowania należy wziąć pod uwagę interesy tych, którzy będą najczęściej korzystać z projektu. Jeśli chodzi o przestrzeni publicznej, w tym przypadku stopień nachylenia wybrano średniej.


Wybierz scenę i kąt schodach na drugie piętro

Jak wspomniano powyżej, konieczne jest, aby postępować z potrzeb tych, którzy najprawdopodobniej zostanie podwyższony lub obniżony tutaj. W zależności od tego, aby wybrać optymalne nachylenie stopni schodowych na drugim piętrze. Można budować wersja kompaktowa jest odpowiedni nawet dla osób starszych, czy preferują wariant Marching. fani klasycznych wybierze format śruby, a zwolennicy aktywnego trybu życia - razbezhnuyu.

Konieczne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar schodach, a także kąt pochylenia drabiny do konstrukcji harmonijnie wyglądał w pokojuKonieczne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar schodach, a także kąt pochylenia drabiny do konstrukcji harmonijnie wyglądał w pokoju

W celu prawidłowego określenia jaki powinien być kąt należy przeanalizować następujące parametry:

 • Wysokość pomiędzy pierwszą i drugą podłogę;
 • Maksymalna i minimalna szerokość podziałowa domowych;
 • Jeśli chodzi o wspólne obszary, komfortowy kąt natarcia może być obliczona w średnim formacie.

Z praktycznego punktu widzenia, zaleca się dla początkujących, aby opierać się na jednym wskaźniku - długość kroku podczas swobodnej spacer. W celu określenia najlepszego stopę do prywatnego domu lub biurze przestrzeni, nacisk kładzie się na wielkości kroku dorosłego człowieka. Następnie podtrzymuje element analizy. Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wysokość i całkowitą liczbę etapów. Znacznie upraszcza obliczanie kątów gotowego projektu. W tym przypadku, tylko trzeba wziąć kalkulator.


Możemy obliczyć kąt drabiny w prywatnym domu

Aby osiągnąć idealny wyciąg kąt będzie przestrzegać następujących zasad. Zaleca się, aby wysokość każdego etapu wahała się w zakresie od 150 do 180 cm, co uczyni bardziej stopniowy wzrost. - od 280 do 300 mm - szerokość prawidłowo wybranych etapów.

Im więcej obywateli przestrzegania tych wskaźników, łatwiej poruszać się w górę iw dół. W kolejnych interesujących wartości oblicza się na podstawie wzoru matematycznego.

Mówimy o równaniu: 2x + y = 580: 660 mm. W powyższym wzorze, X oznacza maksymalną wysokość istniejących etapów i - maksymalnej szerokości. Ważne jest, aby pamiętać, że wzór ten jest ważny tylko w odniesieniu do projektów technologicznych, jeżeli czynności nie przekracza 140-145 mm. Jeśli jest to zamówienie, w tym przypadku, inny wzór stosuje się: x + y, gdzie obydwa parametry są takie, jak we wzorze wskazanym powyżej.

Zalecane parametry są obliczane na podstawie ich własnych rąk potrzeb właścicieli lokaliZalecane parametry są obliczane na podstawie ich własnych rąk potrzeb właścicieli lokaliPo niezbędnych badań matematycznych, budowniczych Poniższa tabela z listą dopuszczalny kąt wznoszenia składały się:

 • Podczas kroku 200 szerokość i wysokość 200 - wygodny kąt 45 stopni;
 • 260h170 - 33 °;
 • 340h130 - 21 °;
 • 400h100 - 14 stopni.

Konstruktorzy skupić się na tym, że te wartości są względne. Teraz są nawet kalkulatorów online dla takich obliczeń.

Naprawimy windy miernik drabinkowy w GOST

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wznoszenie drewnianych lub metalowych i drewnianych drabin jest regulowane przepisami normy państwowej. Są to obowiązkowe, więc zanim zaczniesz, musisz zapoznać się z dokumentem.

Nie będzie źle, aby przewinąć SNIP. Jeśli doświadczenie w budowie i instalacji nie działa na GOST, to najlepiej szukać pomocy osoby trzeciej.

W przeciwnym razie, nawet niewielkie błędy spowoduje niemożność ustalenia warunków schodów.

Nie zaniedbuj skierowanie do specjalisty w robót budowlanych i instalacyjnych do budowy schodów, a tym samym będzie można zapewnić ich bezpieczeństwoNie zaniedbuj skierowanie do specjalisty w robót budowlanych i instalacyjnych do budowy schodów, a tym samym będzie można zapewnić ich bezpieczeństwo

Profesjonalistów i początkujących zaleca się pamiętać o następujących przepisów normy:

 • Włączona tylko rozpościerać 1, etap, jeżeli konstrukcja ma tylko dwie podłogi;
 • Minimalna szerokość 80 cm (jeden) i 1 M (dla swobodnego przejścia dwóch ludzi);
 • Na każdej stronie jest strukturą od 3 do 18 kroków.

Zaleca się przeprowadzać obliczenia w taki sposób, że liczba kroków nieparzystych stało. Minimalny wskaźnik, który jest zdefiniowany w ramach regulacji, wynosi 26 °, a maksymalna - 45.


Ustaw drabinę pod kątem

Cechą struktur zewnętrznych tego rodzaju polega na podwójnym fixingu. Z jednej strony, dwa punkty drabina przykręcone do podłogi, a trzy - do ściany. Do fazy operacyjnej bez problemów, projekt musi spełniać pewne wymagania. Po pierwsze, przy czym kąt nachylenia wynosi od 65-75 stopni. W tym przypadku, podparte na strukturze będzie równie przydatny dla wszystkich. Po drugie, nie ważne jak strome zejście okazało wspomniano modyfikacja schody nie nadaje się do transportu ciężkich ładunków.

Maksymalna długość ADDL drewnianych drabiny nie powinna przekraczać 5 metrówMaksymalna długość ADDL drewnianych drabiny nie powinna przekraczać 5 metrów

Jeśli decyduje się ją zbudować formatu osob, konieczne jest, aby pamiętać, szereg innych niuansów:

 • Konstrukcja wymaga corocznej konserwacji;
 • Jej montaż nie jest odpowiednia dla palaczy z częstymi kropli wilgotności i temperatury;

Obecność 4-lapyh zwierząt - dodatkowy czynnik ryzyka.


Optymalny kąt pochylenia trapu: średnia parametrów statycznych

W przypadkach, gdzie każdy metr kwadratowy w dosłownym znaczeniu tego wagę złota lub konieczności budowania drabinę w miejscu publicznym, w tym przypadku, produkcja zaczyna się od ustalenia podstawowych parametrów. Pożądane jest, aby szukać powierzchnia wahała się od 40 do 44 stopni. Jeśli ten parametr jest z różnych przyczyn nie mogą zostać osiągnięte, a następnie przyjść do parapetu pomocy.

Przy wyborze rozmiaru schodów nie ma ścisłych reguł, ponieważ wszystko zależy od minimalnej i maksymalnej długości kroku ludzkiegoPrzy wyborze rozmiaru schodów nie ma ścisłych reguł, ponieważ wszystko zależy od minimalnej i maksymalnej długości kroku ludzkiego

Profile metalowe pozwalają na utrwalenie na wymaganym poziomie rogu:

 • 45 o szerokości 200 stopni;
 • 29.51 °, a szerokość 280;
 • 26,41 ° o szerokości 300;
 • 21 stopni, a szerokość 340;
 • 18,3 ° - szerokość 360;
 • 16.21 ° o szerokości 380.

Charakterystyka praktyczne nachylenie schodów

Pomiary trzeba wydawać dużo, ale wszystkie wysiłki zostaną zrekompensowane. Praktycznym efektem instalacji prawidłowo wyregulowane schody będą łatwość obsługi. W świecie istnieje wiele przykładów, gdzie trwały obciążenie kończyn dolnych wywołał szereg patologii.

W przypadku nieprawidłowego badań matematycznych, cierpi nie tylko człowieka, ale także po schodach.

Niezgodność z wartością wytyczną nachylenia stopniowo niszczy załącznik. Człowiek, który został zmuszony do wielkiego wysiłku, aby wstać, zmuszeni do bardziej mocne kroki. Otrzymany produkt poddaje się większy nacisk fizyczny.

Pozwól mu na schodach będzie więcej kroków, ale nie wywołują zwiększone obciążenie kończyn dolnychPozwól mu na schodach będzie więcej kroków, ale nie wywołują zwiększone obciążenie kończyn dolnych

następujące wskazówki pomogą uniknąć takich wydarzeń:

 1. Jeśli, ze względu na cechy architektoniczne podłogi, ściany i schody jest niemożliwe do wykonania pomiarów, a następnie zastosować tymczasowe uchwyty gumowe.
 2. Na każdym etapie montażu konstrukcji podnoszącej służy do kwadratów możliwie dokładniejszej regulacji kąta nachylenia.

Najlepszym rozwiązaniem - aby nieco mniejsze niż żądany kąt. 

Cechy schodkowej tilt (wideo)

Komfort Skorzystaj ze schodów w domu lub w biurze, zależy od kąta i liczby etapów. Definicje wartości optymalnych stosować formułę matematyczną. Im bardziej dokładne obliczony wynik, tym lepiej. Dla zastąpienia bierze się maksymalną wysokość i szerokość stopni, a odległość od pierwszego etapu do drugiego piętra.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =

map