The BlogWażną rolę w aranżacji salonu odgrywa harmonii kolorówWażną rolę w aranżacji salonu grając garmoniyaPravilno kolor dopasowany kolor ścian w salonie tworzy zewnętrzną terenie i zapewnia komfortową atmosferę psychologiczną. Projektanci powinni rozważyć schemat kolorów pokój, zaczynając od wyniku końcowego. Jeśli czerwienie koncentrowały się na szalejące elementów i aktywnego stylu życia, te pastelowe kolory - skupi się na relaks. Aby nie popełnić błąd, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.


Praktyczne wskazówki: jaki kolor wybrać na ścianach salonu

Aby kolor ściany nie naruszają intymność sali odbył rozmowy, nie zaleca się skrajności. Obfitość kolorowych plam, a także nieuzasadnione odcienie ubóstwo nie najlepszy sposób wpływa na postrzeganie przestrzeni. Jeśli chodzi o naprawy, kolory są zgodne z istniejącym mebli, a jeśli planują przekształcenie nowego budynku - można bezpiecznie eksperymentować.

Malować ściany w jasnych i ciepłych kolorach wizualnie zmniejszyć przestrzeń, a chłodne kolory zrobić wielki kontrast z głównej palety i zwiększyć powierzchnię użytkowąMalować ściany w jasnych i ciepłych kolorach wizualnie zmniejszyć przestrzeń, a chłodne kolory zrobić wielki kontrast z głównej palety i zwiększyć powierzchnię użytkową

Jak wspomniano, projekt salonu wybrano na podstawie tylko dwóch kryteriów: rozluźnienie lub podniecenia. W pierwszym przypadku, nacisk kładzie się na chłodnych odcieniach, a drugi - do ogrzania.

Jeżeli właściciel lokalu uważają się za fanów „złotego środka”, można wybrać odcień zielonkawo-żółty, lub coś podobnego do barwy żółtka.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:


 1. Tekstury materiału - w przypadku początkujących będzie odkrycie, że wygląd materiału w dużej mierze określa stopień nasycenia barwy we wnętrzu pomieszczenia. Nie lakierowane i lśniący odcień powierzchnia wygląda bardziej intensywny niż na ulgi.
 2. Zastosowanie ciepłych kolorach wizualnie zredukowana przestrzeń, a korzystanie z zimna - pozwala odnaleźć w pokoju kilka dodatkowych centymetrów wizualne.
 3. Zmień powierzchnia pomoże stopnia wykorzystania nasycenia odcieni. Specjalnie wybrane bogate opcje, im bliżej do siebie.

Profesjonalne projektowanie ścian w hali

W osobnej kategorii wyróżniają się projekty konstrukcyjne, gdzie mówimy o nietypowych lokalizacjach. Na przykład, pokój z wysokim sufitem, w południowej stronie domu pomoże ciemniejszy odcień. Ważne jest, aby pamiętać, że dźwięk nie powinien być zbyt niezgodne z istniejącym kolorach pokoju. Ważną rolę odgrywa ilości naturalnego światła wpadającego do pokoju w ciągu dnia.

Kiedy dekorowania ścian wewnętrznych mebli w salonie musi zaspokoić wyeliminować rozwiązania sprzeczności kolorów w celu lokalu i jego otoczeniaKiedy dekorowania ścian wewnętrznych mebli w salonie musi zaspokoić wyeliminować rozwiązania sprzeczności kolorów w celu lokalu i jego otoczenia

Projektanci polecam do rozpoczęcia w tej sprawie od zasady przeciwieństw: 1. Przybysze muszą pamiętać, że światło słoneczne jest w stanie przeznaczyć nawet neutralny odcień. W tym kontekście należy rozważyć kilka razy;
 2. Zaleca się, aby ozdobić ściany w ciepłych kolorach, jeśli okna znajduje się od strony północnej uzyskany kontrast stworzy komfortową atmosferę;
 3. Mieszkanie ma okna salonu, który jest zwrócony na południe, a nawet wymagać pastelowe odcienie ciemniejsze;
 4. Jedyną przeszkodą blok będzie po stronie zachodniej.

Harmonijny połączenie kolorów ścian i podłogi w pomieszczeniu

Odpowiednia kombinacja kolorów ścian i podłogi w pokoju pozwala na wykonywanie funkcjonalny i atrakcyjny wygląd jednocześnie. Najważniejsze - aby wybrać odpowiedni kolor. Na przykład, różne rodzaje czarnego lub ciemnego koloru brązowego pomaga ogrzać pomieszczenie i wizualnie podnieść sufitu. Jeśli zadanie jest nieco zmniejszyć, podłogi muszą być lżejsze.

Szczególne miejsce w stworzenie atrakcyjnego i funkcjonalnego projektu otrzymuje klasyczną kombinację kolorów podłogi i ścian w salonieSzczególne miejsce w stworzenie atrakcyjnego i funkcjonalnego projektu otrzymuje klasyczną kombinację kolorów podłogi i ścian w salonie

W ogóle, wybrać właściwą podłogę pomoże przestrzegać następujących zasad:

 • Zastosowanie kontrastujących kolorów, które nie nadaje się do wykańczania powłokę;
 • Kiedy przychodzi do domu, w którym mieszkają osoby starsze lub dzieci, w tym przypadku dozwolonego korzystania z trwałych i przyjaznych dla środowiska farb;
 • Z ich rąk, można dodać małe akcenty, które działają jako elementy dystansowe obszarów funkcjonalnych;
 • Możliwe do wykorzystania jasne i ciemne części w stosunku 2: 4

Dekoracji ścian w salonie: wykończenia

Tekstury lub rysunki, z dużą ilością zdjęć lub minimalistycznym - można zrobić wszystko, co w salonie, że dusza zapragnie. Najważniejsze - aby uwzględnić architektoniczne i stylistyczne cechy pokoju. Jeśli głowica nie została jeszcze utworzona jasną wizję efektu końcowego, niezbędne pomysły można podkreślić z przyjaciółmi i znajomymi. Nie jest konieczne, aby zrezygnować z czasopism specjalistycznych dedykowanych do projektowania.

Zastosowanie we wnętrzu małych elementów dekoracyjnych do tworzenia projektu w stylu minimalizmu. Jedną z technik - umieszczenie abstrakcyjne obrazy rodzajoweZastosowanie we wnętrzu małych elementów dekoracyjnych do tworzenia projektu w stylu minimalizmu. Jedną z technik - umieszczenie abstrakcyjne obrazy rodzajowe

Zaleca się, aby odnieść się do informacji zawartych z pewnym sceptycyzmem. Nie każdy obraz będzie można znaleźć w danym salonie dobrze wyglądać.

Ponadto konieczne jest, aby wziąć pod uwagę geometrię ścian, które są planowane do wklejenia lub farby. Tylko kompleksowe podejście będzie kluczowym udogodnienia w pokoju.

Osiągnąć ten będzie obejmował:


 1. Zastosowanie sufitów podwieszanych lub fałszywe w salonie z dużą ilością miejsca wymaga uwzględnienia specyfiki ścianach, które powinny być w harmonii z kolorami sufit. W przeciwnym razie nie będzie uczucie wymiarów pomieszczenia nienaturalności.
 2. „Chruszczow”, gdzie planowane jest przeprowadzenie napraw wymaga specjalnego podejścia. Jeżeli właściciel lokalu istnieją wątpliwości co do celowości takich zmian, to jest możliwe, aby odwiedzić projektowanie stand-up. Utrzymywane podobnych zdarzeń w wielu miastach. Tu, by powiedzieć, że nowe podejście do konstrukcji ścian pokoiku opiera się na pastelowych odcieniach.
 3. W klasycznym wnętrzu najlepszy we wszystkich aspektach decyzja staje się odcień pastelowy od beżowy lub szary, w zależności od cech stylistycznych. Takie zabarwienie nie jest zbyt wiele, aby kompresować lub rozszerzyć przestrzeń.
 4. Minimalistyczna konstrukcja polega na zastosowaniu małych elementów dekoracyjnych. Można powiesić zdjęcia lub streszczenie po prostu narysować linię, jeśli nie ma pewności siebie, a następnie przyjść do wzornika pomocy ze wstępnie przygotowanym obrazem.

Jasne modne kolory w salonie (wideo)

Kolory żywe zależy od jego wielkości, stopnia oświetlenia, przeważającego tekstury meble oraz szereg dodatkowych czynników. Im bardziej precyzyjnie będą one brane pod uwagę, tym bardziej komfortowo będą w podobnym miejscu. Najważniejsze - nie idą zbyt daleko. Projektanci powinni w pewnym stopniu odpadów danego elementu, niż nadkładu przestrzeni. W tym przypadku, nawet prawidłowy kolor odgrywać okrutny żart zamienił rysunku na dole wszystkich kotwicy pokojowej.

Przykłady koloru ścian w salonie (wnętrza zdjęcia)

1 Bluewallinthelivingroom091173 1-1024x819 2c0e3daaeb5202310fe57260f557 8-23 133508 20 yarkix-idej-dlya-gostinoj-5 53a1e81d18324a3b6e19ca70ffc8568af24c9355 6095dcc1fcd676ad05258f94f2d4 635491432250430814IMG1623

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 12 = 14