The BlogPłyty gipsowo-kartonowe skutecznie eliminować wgłębienia albo nierówności ścianPłyty gipsowo-kartonowe skutecznie wyeliminować depresje lub nieprawidłowości stenPochti każdemu, kto wybiera remont w swoim mieszkaniu, w obliczu problemu nierównych ścianach. Rzeczywiście, w jaki sposób przyszła w pięknym pokoju, aby być nierówne ściany? Najbardziej optymalnym materiałem do ścian zarejestrować, aby być zwykłym płyt kartonowo-gipsowych. Użyj ramy czy nie, zależy od osobistych preferencji i stanu początkowego ścian, więc przyjrzymy się i to jest inna opcja.


Dostosowanie do ramy ścian gipsowo-kartonowych: Instrukcja

Wyrównać ściany za pomocą arkuszy płyt kartonowo-gipsowych (FCL), prosto i skutecznie: na jeden arkusz z płyty gipsowo-kartonowej mogą być ukryte w odległości kilku metrów od betonowej ściany. I to pomimo faktu, że ceny płyt gipsowo-kartonowych jest dziś bardzo małe.

W instalacji płyt gipsowych na ścianie trzeba konstruować ramkę za pomocą profilu ocynkowanejW instalacji płyt gipsowych na ścianie trzeba konstruować ramkę za pomocą profilu ocynkowanej

Istnieją dwa sposoby, aby wyrównać ściany z płyt gipsowo-kartonowych:

 1. Konstruowania ramki, która jest umocowana GCR;
 2. Stosując klej do mocowania płyt kartonowo-gipsowych na ścianie bez użycia tuszy.

Należy pamiętać, że jeśli zdecydujesz się użyć ramki, po zakończeniu obszarze roboczym swojego pokoju jest ograniczona do kilku metrów kwadratowych, jak rama będzie trwać co najmniej pięć centymetrów od ściany.

Jak skonstruować ramkę:


 1. Oczyścić betonową ścianę do poprzednich powłok. W szczególności, pozbyć się warstw tynku i starych powłok. Nowa warstwa podkładu nie musi być stosowane.
 2. Rama jest wykonana przy użyciu ocynkowanego profilu UD, które można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Nie trzeba kupić specjalne kołki, za pomocą których będzie Stałą rama.
 3. Teraz umieść profili CD, stroną z krawędzi - do ściany, a tył - do pokoju. Można dołączyć je śrubami.
 4. Pierwszy profil jest podnoszony przez ściany, a następnie - w odległości 6 metrów od siebie.
 5. Stosować wieszaki perforowane typu. Oni są najbardziej wiarygodne dla tego rodzaju pracy: konieczne jest jedynie zginać ich kształt litery U, a następnie trzymać się razem pod profili pionowych.

Potem ramka jest zmontowane. Jak widać, można to zrobić, a jedna osoba zatrudnić ekipa budowlana nie jest wymagane.

Teraz pozostaje najbardziej prosta: naprawić arkuszy płyt kartonowo-gipsowych na ramie. Aby to zrobić, należy użyć śruby 35 mm i śrubokręty. Śruby dołączyć na 15 - 20 cm od siebie na obwodzie i środkowej linii FCL. Upewnij się, że nakładka na śruby nie są wystające, w przeciwnym razie będzie to uniemożliwić dalsze prace wykończeniowe!

Następnie płyty gipsowe są zabezpieczone, a zatem ściany są wyrównane, i może przystąpić do kolejnego wykańczania.Wyrównanie ścian gipsowo-kartonowych z rękami: bezramowa

Jeśli nie chcesz instalować ramki lub, na przykład, masz zbyt mało miejsca do dalszego zmniejszenia jego dodatkowe wzory, można wyrównać ściany bezramowe sposób. Aby to zrobić, po prostu trzymać się ścian FCL z klejem.

Płyty gipsowo-kartonowych można przykleić do ściany przy pomocy specjalnego kleju na bazie cementuPłyty gipsowo-kartonowych można przykleić do ściany przy pomocy specjalnego kleju na bazie cementu

Jak wyrównać ściany gipsowo-kartonowych bez ramy:

 1. Na gołej ścianie betonowej nałożyć warstwę podkładu;
 2. Wzdłuż obwodu ściany, wywiercić otwory pod kołki;
 3. Clay musi kupić specjalny do naprawy. Ogólnie, jest sprzedawany w postaci suchej i rozcieńcza wodą.
 4. Oczyść powierzchnię arkuszy z ewentualnym zabrudzeniem i kurzem;
 5. Klej nakłada się na arkusze garści powierzchni. Odległość pomiędzy klejem garść - około trzydziestu centymetrów.
 6. Umieść arkusz płyty gipsowo-kartonowej do ściany i zabezpieczyć go za pomocą śrub.

Należy pamiętać, że klej powinien być stosowany w grupach, zamiast spłaszczyć je na całej powierzchni arkusza.

Po zakończeniu instalacji, przed rozpoczęciem dalszych prac należy odczekać pewien czas, aż klej jest całkowicie suchy. Czas suszenia jest napisane na etykiecie samoprzylepnej pojemności, a co do zasady, nie może przekraczać dwóch godzin.

Jak zrobić wyrównanie ścian w łazience płytki pod płyty gipsowo-kartonowe

Wyrównania ścianek w łazience z wykorzystaniem płyty gipsowo-kartonowej jest również jako „sucha” dopasowanie ( „wet” odnosi się do dostosowania pomocą gipsu).

Aby wyrównać ściany w łazience, trzeba będzie:

 1. Arkusze z płyt kartonowo-gipsowych;
 2. kołki;
 3. wkręty;
 4. gliny;
 5. Wodoodporny startera;
 6. Kit.

Przed zainstalowaniem GFC na ścianach w pomieszczeniach o dużej wilgotności, materiał do przetworzenia wodoodpornej kitPrzed zainstalowaniem GFC na ścianach w pomieszczeniach o dużej wilgotności, materiał do przetworzenia wodoodpornej kit


Proces ten nie różni się zbytnio od wyrównania ścianek w innym pomieszczeniu. Najważniejszą rzeczą jest wstępnie zamontowane przewody i upewnij się, że nie dostać się na wodzie, które mogą się zdarzyć podczas prac remontowych.

Ponadto, ze względu na zwiększoną wilgocią w łazience, po zamontowaniu płyt gipsowo-kartonowych zagruntować właściwości wodoodporne. Raz może produkować tylko ściany kit, i można rozpocząć wykończeniowe.

Należy pamiętać, że łazienka jest korzystne stosowanie bezramowego metodę wyrównywania ścian, ponieważ standard wanna i tak jest niewielka. Rama jest celowe, aby zbudować tylko wtedy, gdy łazienka jest wystarczająco duża.

Co to jest wyrównanie klejem płyt kartonowo-gipsowych

Wyrównanie kleju płyta gipsowo-kartonowa nazywana metodą, w której ramka nie jest wykonana zamiast płyty gipsowo-kartonowych są przyklejone do ściany kleju. Główną zaletą tej metody jest to, że można zaoszczędzić kilka metrów kwadratowych instalacji, co jest szczególnie ważne dla małych pomieszczeniach, takich jak łazienki, toalety, itp

Aby wyrównać ściany w łazience małej wielkości pomieszczenia zaleca się użycie bezramowe metodę instalacji płyt gipsowo-kartonowychAby wyrównać ściany w łazience małej wielkości pomieszczenia zaleca się użycie bezramowe metodę instalacji płyt gipsowo-kartonowych


Wadą ramy wyrównującej bez ścian jest względna złożoność procesu: budować ramki i śruby blokujące GCR na łatwiejsze niż pasty każdym arkuszu. Ponadto, sposób ramka jest uważane za bardziej niezawodny.

Robi swoje ręce: wyrównanie ścian gipsowo-kartonowych bez ramki (wideo)

W zależności od charakterystyki pomieszczenia, można wyrównać ścianę jak przez ramie i bez niego. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, więc wybór metody należy podchodzić bardzo ostrożnie. I nie zapomnij, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa: Podczas pracy z klejem, zawsze nosić rękawice gumowe i nie pozwól, by dostać się w oczy i być ostrożnym z okablowaniem.

Przykłady Walls ustawienie płyt gipsowo-kartonowych bez tuszy (metoda fotografii)

2e4fc36fc5909f02257f946b0edfe6b6 19 82059a077ce5512165c8d8878bc7c232 576d8a3d566a4 13006045 1307651686 22012011214 08093329994213 foto12 Gruntovka

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 73 = 77