Jak zrobić sufit w łazience

Jak zrobić sufit w łazience

12 October 2017jednostka sufit wymaga szczególnej uwagi. Wysokiej jakości materiały, wybór rady i prawidłowo wykonane kroki będą skutecznie i szybko poradzić sobie z tym problemem. W odniesieniu do konstrukcji bloków do izolacji i skóry traktowanej staranności.


Co zrobić sufit w łazience: Deski do podsufitki

Łożysko konstrukcji drewnianych powinny być mocne i trwałe. Rodzaje, czy raczej gatunków drewna, które będą wykorzystywane do tego celu - modrzew, cedr, iglaste, osika. Sufitowe drabiny montażu zaleca się stosowanie struganego lub strugane płyty, jej grubości - nie mniejsza niż 50 mm - co pozwoli na strop, aby konstrukcja nadaje się do poddasza.

Kiedy przychodzi do wyboru płytę, należy sprawdzić materiał na temat sęków, pęknięć i różnych innych szczepów.

I, oczywiście, poprzedzone pracą konstrukcji drewnianych antyseptycznych. Więc lepiej chronić drewno przed gniciem, samozapłon i uszkodzenia przez owady.

Rodzaje stropów do kąpieli

Obecnie, zwłaszcza w konstrukcji wanny są wybierane trzy rodzaje sufity - płaskimi podshivnoy, panel.

Co sufity może zrobić:


 • Plank. Zaleca się, aby ustawić na suficie małej łaźni, o rozpiętości nie więcej niż dwa i pół metra. Sami muszą wzmocnić płytę bezpośrednio na ścianie w wannie, wspólny do stawu. Okazuje się tarcza izolacyjna warstwa wierzchnia parowy i warstwa izolacyjna. Następnie trzeba wypełnić prosty miękka pianka (torf, na przykład), a następnie zamknij ją Croaker. Ale ta metoda ma tę wadę, że nie jest kompatybilny z instalacją strychu. Albo raczej - ruch na poddaszu.
 • Panel. Ten sufitu potrzeby wstępnie przygotowane arkuszy, z których tworzone są następujące typy budowy: dwie belki nośne wewnętrzne wykończenie + paroizolacja, izolacja wodoodporne (ciasto) + zewnętrznego przejścia (jest tylko część poddasza). R sufitu jest ekonomiczny, częste przycinanie drewna do tego.
 • Podshivnoy. Pułap, który belki pochwie clapboard. Następnie trzeba umieścić wszystkie warstwy izolacyjne. Po izolacji dachu jest osłonięte płytami ze strychu stronie.

W tym ostatnim przypadku można wszystko zbudować własnymi rękami, ale zakup materiałów będzie kosztować ładny grosz.

Izolacja i uszczelnienia wanny sufitowe

Nieprzepuszczalności - standardowe urządzenie, to jest konieczne, po kondensacja podczas stosowania kąpieli. Hydroizolacyjne chroni izolację i dach.

Najlepszy materiał, według wielu ekspertów, jest uważany izolacja impregnacja. Posiada wysoki współczynnik ochrony.Hydroizolacyjne mogą być przezroczyste i półprzezroczyste budowa nie jest skomplikowana, aby zastosować. Dobra warstwa tworzy tłustej gliny, jednak musi być wstępnie zmieszane z trocinami.

Dobrą alternatywą welinowy folii, pełnej odporności na wilgoć organizuje folii przed działaniem wody.

Jako bariera dla pary są często stosowane IZOSPAN.

Ciepły sufitu i ścian do kąpieli

izolacja sufitowa mogą być wykonane z różnych materiałów.

Może to być:

 • gliniec;
 • wełny mineralnej;
 • Bazalit;
 • Gliny i trociny.

Izolacja z gliny - krajowy sposób, by tak rzec, aby wysokiej jakości izolację termiczną stropu. Przy dłuższych płyta boczna strych obróbce ciekłej mieszaniny gliny i piasku. Ale sufit jest wypełnione wiórów, trocin do kąpieli i liści.

Sufit w wannie: krok po kroku instrukcji

Kąpiel - to nie tylko podłogi, dach i ściany. To jest wielki projekt dla zdrowia i wypoczynku, wykonane za pomocą specjalnej technologii. Około poświęciła wiele uwagi - wygoda w garderobie, jakość domu dziennika, mycie miejsc (pralka), obecność prysznicem.

Przykładem układu kąpieli może być instalacja sufitu podwieszanego


 • W konstrukcji ściany belki nośne zamontowane są w przekroju poprzecznym. - 5 i 15 cm od komina jest również utworzony dolnej.
 • Podszewka wewnątrz sufit osłonie albo shpuntovkoy. Montaż belek do wykończenia, nie zamontować na środku deski i w rowkach.
 • Na skórze trzeba podnieść paroizolacji, jest ono dołączane do zszywacza belek. Izolacja musi iść do ściany dokładnie 15 centymetrów. Miejsca połączenia zamocować kleju folii aluminiowej.
 • Izolacja cieplna jest umieszczona pomiędzy belkami. Warstwa ta zamyka działaniem wody.
 • Podłogi z desek ułożonych na, mocowane za pomocą gwoździ z szeroką pokładzie hat bezpośrednio do legarów.

W przypadku korzystania z pianką izolacyjną lub wełny mineralnej, zawieszone na suficie montaż odbywa się w odwrotnej sytuacji - pierwsze umieścić wiązki, i ich dołączenia zewnętrznego podłogi i izolację stosów belki. Aby zabezpieczyć belki jako specjalny paroizolacji zszywania do belek, a szyny zamontowane na samym dole nieruchomej obudowy.

Bath Design: wskazówki dotyczące aranżacji

Piękny sufit w pomieszczeniu nikogo nie dziwi, dlaczego więc estetyka i piękno powierzchni sufitu w kąpieli i sauny, są często uważane za coś niezwykłego. Szorstki sufit można schować, wstępnie antyseptyczne. Punktem kulminacyjnym można zrobić Lighting - autentyczne, eko-styl.

Tak samo jest z muru można znaleźć rozwiązanie dekoracyjne odpowiednio zaprezentować dzienniki i sufit. Nawet dziś wydawane sztuki wentylacyjnych. Nawiasem mówiąc, wentylacja jest bardzo ważne - ze względu na to, czy raczej z powodu jego złej jakości, często pocenie sufit w poczekalni.

Drewniana wanna lub wannę z bloki mogą stopniowo wprowadzać jakości sufitu, tak aby być wygodne w każdym dziale. Dlaczego nie badać wszystkie opcje budowy sufitu, aby wybrać najlepszy produkt, a także finansowo.

Udana konstrukcja!


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − = 14

map