Jak zrobić skrzynię pod płyty gipsowo-kartonowej do ściany: 3 style noszenia

Jak zrobić skrzynię pod płyty gipsowo-kartonowej do ściany: 3 style noszenia

12 October 2017Szybki i tani, aby ściana płaska i gładka pomocy płyt kartonowo-gipsowychSzybki i tani, aby ściana płaska i gładka gipsokartonOdnim pomoc z najprostszych sposobów, aby wyrównać krzywe boazerii jest z płyt gipsowo-kartonowych. Mocują płyt gipsowo-kartonowych może być mieszaniną kleju, a skrzyni. Dziś będziemy mówić o dokładnie jak zbudować ramy dla płyt gipsowo-kartonowych. Listwy wykonane z ocynkowanego profilu do płyt kartonowo-gipsowych, ale wielu, w celu zaoszczędzenia często zrobić ramkę z drewnianych listew, więc rozważyć obie opcje.


Nośnego dla gipsowych ścianach płytki: ważne jest, aby wziąć pod uwagę przed instalacją

Wybór materiału na listwach (metalu lub drewna) zależy od rodzaju powierzchni. W przypadku suchej zabudowy jest przymocowane do drewnianej ściany (zdarza się), można używać zwykłych pasków lub listwy z drewna iglastego do betonu lub ściany murowane metalu pasuje już.

Drewno - materiał przyjazny dla środowiska naturalnego, co nie jest dużo gorsza wytrzymałość blach. Ale przy odpowiednim leczeniu konstrukcji drewnianych może trwać wystarczająco długo.

Chemiczna obróbka drewna jest znacznie przedłuża jej żywotność.

Rzadko można znaleźć na sprzedaż listew drewnianych już w pełni przygotowane do użycia: obróbka materiału jest często przyczyną niezależności.

Materiał na listwy muszą być dobrane z uwzględnieniem powierzchni, na której zostanie zamontowany konstrukcjęMateriał na listwy muszą być dobrane z uwzględnieniem powierzchni, na której zostanie zamontowany konstrukcję


Co to jest:

 • Przetwarzanie szyny antyseptyczne zapobiega powstawaniu pleśni;
 • Pomaga przeciwdziałać skutkom owadami i szkodnikami (impregnowanych składu chemicznego drewna staje się niejadalne, a małe mieszkańcy tracą wszelkie zainteresowanie nią.)
 • Zapobiega gnijących, które mogą wynikać z nadmiernej wilgotności powietrza i kondensacji w pomieszczeniu.

Co jest do impregnowania materiału? Współczesny rynek oferuje wiele antyseptycznych kompozycji różnych producentów. Często kupujemy jedną lub inny materiał budowlany, elementarny przepłacać za markę, jako część marki mogą być nie różni się od mało znanego producenta, który jeszcze nie udało się zaistnieć na rynku światowym. Najprostszym sposobem, aby chronić swoje przyszłe ramy jest przetwarzanie pasków przed ich montażu z fluorkiem sodu. Jest to element głębokiego przenikania, który posiada wszystkie wyżej wymienione właściwości, i jest tani.

Podczas przetwarzania drewna antyseptyczne kompozycje mogą być szkodliwe dla zdrowia, więc użyć maski i rękawice ochronne.

Ale jak wybrać materiał na metalowych skrzyniach? Co to jest profil i jakie są jego cechy? Weźmy pod uwagę tę kwestię bardziej szczegółowo.Profil gk ściany: główne cechy

profil metalowy do płyt gipsowych jest znana ze względu na łatwość i niezawodność. Jego instalacja nie jest trudne, dlatego, aby zainstalować rączkę rama nawet początkujący aptekach.

dwa rodzaje profilu stosowane do okładziny ścienne:

 1. samolot - stosuje się do konstrukcji ramowej dla płyt gipsowych Kiedy powierzchnie ścian obudowy i sufitowych.
 2. ściana - służy do tworzenia skrzynek nośnych, na których główny ciężar spada. To zwiększyło sztywność, dlatego stosowany jest do budowy ścian wewnętrznych lub partycji na pokój zagospodarowania przestrzennego, meble z GCR lub innych wzorów.

Ustaw profil na ścianie można niezależnie, najważniejsze - aby wybrać jakość i niezawodne narzędzia do pracyUstaw profil na ścianie można niezależnie, najważniejsze - aby wybrać jakość i niezawodne narzędzia do pracy

Oprócz tych dwóch rodzajów profili, istnieje rodzaj łuku. Oprócz łuków i zakrzywionych elementów warstwowych sufit profil jest używany w aktywnym konstrukcji ramy okrągłych wgłębień w ścianach i innych elementów dekoracyjnych.

Nawiasem mówiąc, łukowaty profil może łatwo zastąpić konwencjonalne ścienne, nacięcie wzdłuż całej długości szyny.

Weźmy pod uwagę to, co jest wielkością profilu ściennego do suchej zabudowy przy zakupie czuć się pewnie.

Wymiary profil ścienny do płyt gipsowo-kartonowych: podstawowa norma

Typowe wymiary profilu, ściany i sufit w przekroju poprzecznym szerokość. Różnią się one tylko na szerokości i grubości taśm metalowych.

Na ścianach najlepiej wybrać profil i rozmiarach standardowych płyt gipsowo-kartonowychNa ścianach najlepiej wybrać profil i rozmiarach standardowych płyt gipsowo-kartonowych


wymiary ścianek profilu:

 • Profil prowadzący (UD). Mieści się on na ścieżce dla przyszłych projektów. Wysokość 27 mm, szerokość - 28 mm. Długość może być różny: od 3 m do 4 m, a grubość wynosi od 0,4 do 0,6 mm.
 • Profil nośny (CD). Zainwestował w prowadnicy i tworzy samą ramkę (podstawa do montażu FCL), biorąc na siebie ciężar ładunku. Szerokość 60 mm, wysokość 27 mm. Długość zaledwie 3 do 4 m.

Co do drewnianych skrzyń, są one również stosowane różne rodzaje drewna. Gdy prowadnica jest stosowana przy minimalnym przekroju 70x40 mm, a przyjmuje się jako szynie o przekroju 50x30 mm.

Instalacja krok po kroku: jak wzmocnić profil płyty gipsowej ścianie

Przed zainstalowaniem pierwsza listwa przeprowadzili otrzymywanie powierzchni ścian. Doskonale ściany wyrównywania kit koniecznie, ale pozbyć się resztek starego wykończenia i kruszy tynk wartości. Jeśli szkody trochę, wystarczy na pokrycie dziury z domu kit, ale w przypadku doczesnej Korzh tynku, konieczne jest całkowicie powalić.

Plany na ramie pod płyty gipsowo-kartonowej - strata czasu dla profesjonalnego instalatora, z początkujących rzemieślników powinien zwracać uwagę na to.

sporządzanie rysunek

Najpierw trzeba zmierzyć długość i wysokość ściany jest osłonięte. Dodanie tych wartości i mnożąc przez 2 otrzymujemy obwód powierzchni. Jeśli istnieją okna na otworach ściennych lub drzwi - również muszą zmierzyć swój obwód i umieścić w ramach projektu. Podczas kompilacji rysunek powinien niezwłocznie uwzględnić miejsce mocowania wiszące meble, jeśli są dostępne.


Przed rozpoczęciem instalowania profili, trzeba dokonać pomiarów i sporządzić projektPrzed rozpoczęciem instalowania profili, trzeba dokonać pomiarów i sporządzić projekt

Jeśli nie jest nowicjuszem rysunek będzie dużo łatwiejsze do określenia ilości potrzebnych do materiałów ramy i ocenić zakres prac.

roli

Przed rozpoczęciem pracy należy przygotować niezbędne narzędzia.

a mianowicie:

 • puncher;
 • śrubokręta;
 • poziom budynku i pion;
 • Młot lub młotka;
 • Pomiar taśmy;
 • Piła lub układanki (w przypadku drewnianych ramki);
 • Bu lub metalowe nożyce (do cięcia blach);
 • Budowa lub prosty ołówka (znacznik mogą być wykorzystywane);
 • Łączniki (kołki rozporowe, śruby, wsporniki, krokodyle i trakcji).

Drewniane elementy mocujące ramy i metali są znacznie. Profil metalowy jest stały wspornik i drewniane belki za pomocą śrub.

Bardziej wygodny w użyciu kołka-Nails „szybki montaż”. Są uniwersalne, ekonomiczne i łatwe w użyciu.

Kiedy narzędzie jest gotowe, można rozpocząć instalację ramy. Uważamy szczegółowo obu.

Instalacja okładzina metalowa

W razie potrzeby, pierwsza ściana jest przenoszona przyszłego projektu rysunku w skali, i dobrą (to poziom budynku i zawiesinę lub poziom laserową, która natychmiast przekazuje wyraźnie pionowej i przekątnej horyzont, jeśli to konieczne) w pionie / poziomie.

był mocny i niezawodny do metalowej skrzyni, konieczne jest, aby prawidłowo zamontowaćbył mocny i niezawodny do metalowej skrzyni, konieczne jest, aby prawidłowo zamontować

Kroki instalacji:

 1. Instalacja rozpoczyna się montaż szyn na powierzchni o obwodzie otworów okiennych i drzwiowych (jeśli występują). Wgłębienie ściany jest ustalana w zależności od jego nierówności.
 2. Przewodnicy się zamienił stojaki i przymocowany do ściany przy użyciu nawiasów, śruby, kołki i pluskwy. Optymalny etap montażu. - 60 cm Każda zębatka jest przymocowana do ściany w trzech miejscach (co najmniej).
 3. Jeżeli ściana jest planowane przed ciepłej skóry pomiędzy profilem określone wełny mineralnej lub innych izolacji.

Montaż drewnianych skrzyniach

Drewniane ramy dla GCR ustawiony na zasadzie podobnej do instrukcji opisanych powyżej. Stosowane prowadnica 70x40 mm, a do słupków - Stojaki 50x30 mm. Materiał przymocowane do ściany za pomocą kołków, Etap 50. - 60 cm w przypadku ścianki izolacyjnej pomiędzy słupkami jest umocowana wełna mineralna, tworzywa piankowego lub inny wybrany materiał.

Instrukcje: jak zrobić skrzynię pod ściany gipsowo-kartonowej (wideo)

Nośnego dla płyt gipsowych - jest ważnym składnikiem wszystkich naprawy ścian. Od jego jakości zależy od wytrzymałości i trwałości przyszłego skóry. Nie skąpić na materiały i ich czasu, zwiększając stojaki kroku lub zmniejszenie liczby elementów złącznych.

Udane remont!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − = 56

map