The BlogDla prawidłowego montażu reflektorów na suficie napięcia konieczne jest zbadanie charakterystyki wykorzystania operacyjnegoDla prawidłowego montażu napięcia reflektory sufitowe muszą studiować charakterystykę eksploatowanych świateł pomescheniyaTochechnye mają kilka zalet w stosunku do innych źródeł oświetlenia, ponieważ są one odpowiednie dla praktycznie dowolnego typu sufitu. To dzięki reflektorów, można symulować projekt oświetlenia absolutnie każdy pokój, dzięki czemu jego wnętrze jest zupełnie nie do poznania, a nawet unikatowe.


W związku z tym powstaje pytanie, w jaki sposób zorganizować reflektorów na suficie, aby osiągnąć najlepszy rezultat, jest dość ostry. Warianty ich lokalizacji dość dużo, a każdy właściciel domu, oczywiście, chcę znaleźć najlepsze, ich zdaniem, nie tylko najlepsze, ale jest to opcja do żadnego gościa, który przyszedł do tego pokoju, po prostu dech w piersiach.

4 lampy na suficie: jak zrobić piękne i dobrze

oświetlenie punktowe mogą być różne lampy.

a mianowicie:

 • Z żarówkami;
 • Od halogenów;
 • Przy lampach fluorescencyjnych;
 • Z diodami LED.

Stosowanie różnych lamp, żarówek, do żarówek LED.


Główne zalety lampy halogenowej przez punktowe: duża trwałość i oszczędne zużycie energiiGłówne zalety lampy halogenowej przez punktowe: duża trwałość i oszczędne zużycie energii

Nie jest konieczne stosowanie żarówek w projektowaniu oświetlenia, gdzie przewidziano sufity! Ponadto, nie jest konieczne do napełnienia sprzęgła mocy, ponieważ folia ma granicę temperatury ogrzewania. W tym przypadku łatwiej i najłatwiejszy w użyciu diody LED, które nie tylko nie przegrzać sufit, ale również pozwoli zaoszczędzić taryf dla energii elektrycznej, które prawie zawsze rośnie. To będzie także w dużym stopniu ułatwiło instalację oświetlenia.

Na pytanie, jak najlepiej rozmieścić cztery lampki na suficie, istnieją dwie odpowiedzi.a mianowicie:

 1. Symetryczne rozmieszczenie lampy;
 2. Asymetryczny układ lampy.

Najlepsze placement opcja 4 uchwyty do dowolnego sufitu, zmieści lampy symetrycznie. Będzie wyglądać jak na rysunku „4” w tej grze planszowej znanej wszystkim, jak kostki domina. Oznacza to, że cztery rację, z równymi marginesami ścian i narożników pomieszczenia, umieszczony punkt. Oczywiście, opcje mogą nie być aż tak - wszystko zależy od rodzaju i kształtu pomieszczenia.

Jednak, w prostokątnym pomieszczeniu lub kwadratu (te są jednak mniej powszechne), bardziej optymalne rozmieszczenie będzie, oczywiście, symetryczne.

Do oświetlania długi i wąski korytarz zamontować światła w środku pokoju w formie ciągłego pasaDo oświetlania długi i wąski korytarz zamontować światła w środku pokoju w formie ciągłego pasa

Przed odebrać wiertarkę lub młotka, wszystko trzeba dokładnie rozważyć i ważyć nie mniej dokładnie oznaczyć, a dopiero potem podjąć na montaż opraw oświetleniowych.

Jak na korytarzu, nie byłoby bardziej odpowiednie do budowy urządzeń w rzędzie wzdłuż sufitu, a na jego osi centralnej. Ma prawo do istnienia i lokalizacji lamp „wąż”, czyli w zygzakiem.

Tworzenie jednego projektu lub innego oświetlenia w pomieszczeniu powinien być zaznajomiony z fotografii i wideo materiałów, które można znaleźć w Internecie łatwo. Ponadto, w specjalistycznych sklepach można skonsultować się z ekspedientka lub zarządcy. Jest też konieczne zdjęcie.

Montaż i podłączenie reflektorów (wideo)


2 lampy na suficie: prosty i gustowny

W tym przypadku, możliwość umieszczenia lamp znacznie mniej.

Elementarna logika sugeruje, że mogą one być rozmieszczone w następujący sposób:

 • Po przekątnej. Konieczne jest odejście od kątów równa minimalnej odległości - około 20cm.
 • W środku. Tutaj jest to konieczne, aby wytrzymać odległość między nimi wynosi nie mniej niż 30 cm Dodatkowo, istnieje również zasada przekątnej placement. - kwestia gustu.
 • Bezpośrednio stosowane do oświetlania terenu, jeśli podzielić pokój.

Dwie lampy na suficie - najbardziej prosty, niski koszt, a zatem najbardziej wspólny schemat

Aranżacje punktowe na suficieAranżacje punktowe na suficie


Przykłady tego zakwaterowania jest w Internecie, i, oczywiście, to najlepiej, aby przejrzeć wszystkie dostępne opcje na zdjęciu.

Wiele zależy, to znaczy, że optymalna odległość i położenie, bezpośrednio zależy od rodzaju pokoju, a także jego cel.

Odległość pomiędzy sufitem punktowe

W celu zapewnienia jednolitego oświetlenia i jednolicie jasny całym obwodzie pomiędzy lampami powinna być równa odległości. Jest to jedyny warunek dla realizacji ściśle określonych zadań. W innych przypadkach, jeśli nie ma potrzeby jednolite oświetlenie, a sufit jest podzielony na strefy, wówczas zasada siły nie ma.

W niektórych przypadkach, odpowiednie ustawienie regulatora napięcia (dimer). W tym przypadku. „Zabity na raz dwa zające”: oszczędność światło i tworzy przytulne, nawet intymną atmosferę.

strefa podział czasami ma jej konieczność. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę możliwe (podstawowe) przypadki.

Dla wielu problemów wewnętrznych, oprócz podstawowej - oświetlenie pomieszczenia, wykorzystywać inne właściwości techniczne opraw wpuszczanychDla wielu problemów wewnętrznych, oprócz podstawowej - oświetlenie pomieszczenia, wykorzystywać inne właściwości techniczne opraw wpuszczanych

Więc wskazane jest, aby:

 1. Gdy pomieszczenie jest duża, przy pomocy lampy może być podzielony na kilka stref;
 2. Gdy podział pomieszczenia na strefy jest bardzo istotne w studio, gdzie jeden pokój jest salon (sypialnia) oraz obszar pracy (biurko z komputerem), a nawet obszar dla dzieci.

Każda strefa ma własną intensywność światła i liczbę urządzeń. Przez niemowlę - maksymalna jasność do gier, a minimalna snu. W obszarze roboczym - umiarkowane światło. W sypialni (dorosły) części - dobrze, minimal, miękkie światło.

Trzy lampy na suficie: klasyczny schemat nie istnieje

Trzy lampy, oczywiście, mają bardziej racjonalną alokację opcji. Systemy są znane.

Oto kilka przykładów:

 • Trzy światła wzdłuż linii środkowej stropu;
 • trójkąt trzech lamp (równoramienny albo nawet źle). Trójkąt będzie prawidłowo zorganizować sufitu w pokoju (salonie). Jednak prawidłowo, to nie znaczy, że trzeba wykonać pewien, sztywny schemat.
 • Trzy lampy „wąż”. „Wąż” jest bardziej nadaje się do sypialni, obszar, w którym chcesz się zrelaksować, z jasnymi geometryczne kształty na suficie w formie trójkąta, w tym przypadku nie da pożądanego rezultatu.
 • Ukośnie od narożników. Taki układ byłby lepszy wygląd w łazience, przedpokoju lub kwadratu.

Połączenie kilku opraw oświetleniowych - praktyczne rozwiązanie problemu oświetlenia pomieszczeńPołączenie kilku opraw oświetleniowych - praktyczne rozwiązanie problemu oświetlenia pomieszczeń

Nie jest konieczne, jak zawsze, w celu usunięcia z ksiąg chaotycznego (asymetryczny) rozmieszczenie urządzeń. Wszystko, jak zawsze, bardzo dużo zależy od postrzegania właściwego oświetlenia, rodzaju pokoju i podział pomieszczenia na strefy.

Moc i rodzaj urządzeń w tym przypadku również nie jest czymś opcjonalnym. Lampy mogą być różne, jak ich moc. Najważniejsze jest to, aby to wszystko wygląda dobrze i wykonywać ich bezpośredni cel: dobre i słuszne oświetlonym pokoju, a także przestrzegane bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej.

Jeśli pokój - pokój dzienny, to nie ma innej opcji: środek pokoju powiesić żyrandol, a dwie inne lampy do stosowania jako oświetlenie pomocnicze.

Metoda kombinowana lampy jest szeroko stosowany w przypadku wszystkich wymienionych powyżej. Na obecnym bogaty asortyment towarów, można wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz!

Lokalizacja reflektory na suficie (wideo)

Podsumowując, chciałbym podsumować to, co zostało powiedziane. Ile urządzeń w danym pomieszczeniu, a znajdują się one - aby zdecydować, przede wszystkim domów. Jaki będzie rodzaj lamp, jak je połączyć, w każdym razie, to zależy od ciebie. To samo odnosi się do załamania sufitu (pokoje) w obszarze - tu, oczywiście, w większym stopniu, konieczne jest, aby skupić się na typ pokoju, a ona poczęła funkcjonalność. Oczywiście, estetyka odgrywa znaczącą rolę w zasięgu swojego domu, ale mimo wszystko, należy położyć nacisk na tak ważnym parametrem jako prawidłowe, racjonalne oświetlenie. Pokrycie to przyczyni się do utrzymania w nadchodzących latach swoją wizję i wizję gospodarstwie domowym! Zdrowia i powodzenia w swoich unikalnych pomysłów na poprawę w domu!

Przykłady jak zorganizować reflektory na suficie (fot przykład wykonania)

33 164 2459-4 1399100232g5467h6 a07211 14581635432 Tani-salonu-dekorowanie-Idee-Mieszkanie Living f4b45d0e8b74236f2aba0317f5007148 informationitems733 interiersvet

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 76 = 86