Jak zbudować dwupoziomowy sufit w salonie

Jak zbudować dwupoziomowy sufit w salonie

12 October 2017Trey sufity byłby świetnym rozwiązaniem dla przestronnego salonuTrey sufity byłby świetnym rozwiązaniem dla przestronnego salonu gostinoyDlya konstrukcja wskazane jest używanie sufity dwupoziomowe tylko wtedy, gdy pomieszczenie jest przestronne. Płyty z polichlorku winylu lub płyt gipsowo-kartonowych może być użyty do konstrukcji wielowarstwowej struktury. Materiały są dołączone do specjalnej skrzyni. Jest to możliwe, w celu wytworzenia metalu ramki. Zaleca się stosowanie produktów aluminiowych, ponieważ nie są one podatne na korozję.


Wielopoziomowe sufity w salonie: zalety i wady

sufit wielopoziomowy ma wiele zalet, jednak nie jest bez wad. Nieodłącznym zaletą takiej struktury - uniwersalność. Do oświetlania tych struktur można stosować żadnych źródeł światła. Ponadto, wielopoziomowe sufity pomóc ukryć wszelkie wady na powierzchni bazowej.

Powierzchnia może być zwiększona przez zastosowanie sufitu wielopoziomowegoPowierzchnia może być zwiększona przez zastosowanie sufitu wielopoziomowego

Z pomocą sufitów wielopoziomowych, można dokonać wizualne powiększenie pomieszczenia. Także za pomocą tych struktur, można podzielić pokój na kilka obszarów funkcjonalnych.

Wady sufitów wielopoziomowych:

 1. Wysoki koszt. Wielopoziomowe sufity będzie cię drogo kosztować, jak trzeba będzie zakupić dużą liczbę paneli, łączników i profili.
 2. Konstrukcja zajmuje niewiele miejsca. W przypadku korzystania z wielopoziomowym wysokości sufitu pomieszczenia jest zmniejszona o 25-35 cm.
 3. Złożoność instalacji. build sufit w 2 poziomach bardzo trudno jest właścicielem, ponieważ ten projekt wymaga dokładnych oznakowań poziomych i ścisłego przestrzegania instrukcji montażu.

Trey sufity z płyt gipsowych własnymi rękami

Płyty gipsowo-kartonowe są szeroko stosowane do wykończenia sufitów, ponieważ są one stosunkowo niedrogie i mają wysokie parametry wytrzymałościowe. Należy pamiętać, że w konstrukcji sufitu dwupoziomowego odpowiedniego w użyciu płyt gipsowych o niskim ciężarze właściwym.


Płyty gipsowo-kartonowe stanowią doskonały materiał do sufitu dwupoziomowegoPłyty gipsowo-kartonowe stanowią doskonały materiał do sufitu dwupoziomowego

Przed rozpoczęciem instalacji, trzeba podzielić całą powierzchnię podstawy i zrobić otwory na profilach. Jeśli są pęknięcia w suficie, należy zashpaklyuyte im.

Technologia Instalacja dwupoziomowego sufitu płyt gipsowo-kartonowych:

 • Przymocować do ściany UD-profil. Należy pamiętać, że przy montażu takich produktów jest lepsze w użyciu puste kołki o średnicy 6-7 mm.
 • Śruba zawiesiny powierzchni. Odstęp pomiędzy sąsiednimi elementami nie powinna przekraczać 57-60 centymetrów.
 • Włóż płytę CD-profile. Muszą być włożona do otworu, znajduje się w profilu UD.
 • Gdy skrzynia jest wykonana z pierwszego poziomu, to obsheyte płyt gipsowych. Do mocowania płyt użyciu śrub.
 • Następnie stosuje się do ramy sufitowej przez podzielenie drugiego poziomu.
 • profile ścian bocznych upraw.
 • Przykręcić ścienny UD-profil. Jeśli planujesz zrobić ozdobny sufit między ścianą a UD profilu do włożenia płyty CD-profil.
 • Po drugie poziom okładzina zrobić obsheyte swoich płyt gipsowych. Aby rozwiązać panele powinny być stosowane śruby. Nie zapomnij schować pionowe elementy konstrukcji.
 • Uszczelnienia spoiny między sąsiednimi płytami za pomocą szpachli.
 • Następnie przechodzimy do wykończenia. Najlepiej jest użyć farb akrylowych.
 • Zainstalować oświetlenie.

Zrób sufit dwupoziomowy z plastiku

Płyty z tworzyw sztucznych są dobrą alternatywą do płyty gipsowo-kartonowej. Materiał ten jest nieco tańszy, ale może być odkształcana na skutek spadku temperatury.Do budowy konstrukcji dwupoziomowej najlepiej stosować bezproblemową panel. Jeśli nie masz takiej możliwości, zaleca się, aby skorzystać z panelu PCV o wymiarach 260h270 cm.

Płyty z tworzyw sztucznych są wspaniałą alternatywą do płyty gipsowo-kartonowejPłyty z tworzyw sztucznych są wspaniałą alternatywą do płyty gipsowo-kartonowej

Jak zainstalować sufit dwupoziomowy paneli z tworzyw sztucznych:

 1. Początkowo powierzchnia bazowa powinna być oczyszczony z brudu i gipsu. Pamiętaj, aby usunąć pęknięcia za pomocą uszczelniacza akrylowego.
 2. Następnie do roztworu antyseptyczne powierzchni podstawy. To jest, w celu zmniejszenia ryzyka zagrzybienia. Najlepiej jest zastosować podkład antyseptyczny. Alternatywnie, dowolny inny odpowiedni materiał, który zawiera chlor.
 3. Zainstalować UD-profil. Następnie dołączyć do nich pasek, CD-profile. Drugi poziom listwa jest zamontowany w podobny sposób. Pamiętaj, że do produkcji drugiej warstwy osnowy należy zastosować specjalny profil z pionowymi i poziomymi wstawkami.
 4. Wykonać okablowanie. Nie zapomnij do izolacji przewodów. Dla tych celów lepiej jest użyć plastikowej rury falistej.
 5. Obsheyte ramki z płyt z tworzywa sztucznego. Do ich zamocowania za pomocą śruby ze stali nierdzewnej. Połączone panele są połączone za pomocą układu na pióro i wpust „”
 6. Galwanizacji spadania, usytuowaną pomiędzy warstwami za pomocą cienkiego paska z tworzywa sztucznego.
 7. Połączenie pomiędzy pionowymi paskami z tworzywa sztucznego zamocowane przy użyciu wspornika i bagietki.
 8. Następnie konieczne jest zainstalowanie cokołu i oświetlenie.

Jak zrobić dwupoziomową sufit z podświetleniem LED

Jeżeli wysokość pomieszczenia przekracza 2,7 m, to można wytwarzać strukturę dwupoziomową z niezwykłą oświetlenia. Oświetlenie zainstalowane w specjalnym pudełku. Do produkcji takiej konstrukcji zaleca się zastosować płyty gipsowo-kartonowej.

Nietypowe oświetlenie nada pomieszczeniu oryginalnościNietypowe oświetlenie nada pomieszczeniu oryginalności

technologii sufit dwupoziomowy mocowanie oświetlenia:

 • Przymocować szynę prowadzącą do ściany i sufit.
 • Sufitu profile zrobić rozporki-wieszaki.
 • Następnie należy włożyć je do profilu przypomnienie stojak sufitu. W rezultacie, trzeba mieć pudełko na suficie, w którym znajdują się profile wystające.
 • Wystające końce listew dodania nowego profilu prowadzącego.
 • Poprowadzić przewody, a następnie wyizolować przez rury falistej.
 • Obsheyte płyty gipsowo-kartonowe ramki. Pamiętaj, że arkusze stawów suchej zabudowy w polu powinny być umieszczone wyłącznie na stojakach.
 • Następnie należy dołączyć obręcz do końca okna. Do wzmacniania krawędź górną w kształcie litery U za pomocą konfiguracji profilu.
 • Zashpaklyuyte barwnik lub płyt gipsowo-kartonowych.
 • Zamontować lampę w niszy.

Zalecana taśma LED jako urządzenia oświetleniowego. Do tego musi być dobrany do odpowiedniego zasilacza. Aby określić optymalną moc trzeba zmierzyć długość taśmy LED, i pomnożyć tę liczbę przez miernik mocy produktu.

Montaż sufitu dwupoziomowego w salonie (wideo)

 

Zbudować strukturę dwupoziomową pod życie każdego człowieka. Najważniejsze - aby ściśle przestrzegać instrukcji montażu i zaznaczyć na powierzchnię prawidłowo. Do budowy sufitów wielopoziomowych zalecanym dla płyt gipsowo-kartonowych. Ten materiał jest trwały i ma wysoką wytrzymałość. Jeśli masz ograniczony budżet, to lepiej korzystać z paneli PCV.


Konstrukcja sufitów dwupoziomowych w salonie (przykłady zdjęcia)

Photo57 pol-2-Potolok Telewizor na ścianie szafy-pictures-pokój dzienny 5XBDnjnbPsg 5 31-1024x768 122 42 76 896387b5ae3c34e

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 + = 88

map