Jak wykonać łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych 4 interesujących gatunków

12 October 2017Łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych można wykonać własnymi rękamiŁuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych mogą być wykonane przez rukamiArka wykonany z płyt kartonowo-gipsowych - bardzo stylowy i oryginalny element, który jest całkiem możliwe, aby wykonać własnymi rękami. Początkowo trzeba wybrać miejsce na wszystko łuki. Łuk można budować nie tylko w drzwiach, ale w zupełnie dowolnym miejscu. Jest to konieczne, aby zmierzyć wymiary wybranego obszaru do budowy łuków. Następnie, arkusz płyty gipsowo-kartonowej jest niezbędne do opracowania w przyszłości elementu Arch od elementu. Gdy łuk jest w pełni wyciągnąć, trzeba bardzo starannie wyciąć każdy element za pomocą specjalnych narzędzi. Następnie trzeba wykonać specjalną ramę wykonaną z profili metalowych, przymocować go do ściany, a następnie zamontować płyty gipsowo-kartonowej elementów. Ostatnim krokiem będzie przeprowadzenie wykończenia łuk wykonany z płyty gipsowo-kartonowej i malowanie w żądanym kolorze lub tapetę wklejenie.


Nowoczesna konstrukcja łuku wykonanego z płyt gipsowo-kartonowych: zdjęcia

Jeśli poprawnie odebrać materiały wymagane, może to być tylko kilka dni, aby zbudować unikalny design.

Musisz utworzyć łuki:

 • płyty gipsowo-kartonowej;
 • śruby;
 • profile;
 • kit;
 • Siatka z włókna szklanego.

Arch dodatek do praktyczności również funkcję estetycznąArch dodatek do praktyczności również funkcję estetyczną

arch projekt w mieszkaniu może być dość wszystko, to wszystko zależy od własnych preferencji.


W szczególności mogą być takie rodzaje łukami, jak:

 • asymetryczny
 • Klasyczna;
 • symetryczne;
 • Wykonane w stylu orientalnym.

Arch nie tylko służyć jako pierwotnie wydany otwór pomiędzy dwoma pokojami, ale również działa jako element dekoracyjny służący jako dodatkowej dekoracji.

Klasycznym przykładem wykonania łuki wykonane z płyty gipsowo-kartonowych, jest uważane za szczególny wzór, który jest umieszczony pomiędzy komorami i jest obsługiwany przez kolumny. Symetryczny łuk wygląda dość nietypowe i oryginalne, dzięki specjalnym nisz i otworów. Półki są całkiem interesujący technik projektowania, a ponadto wykonują więcej i funkcjonalną rolę. Na półkach można umieścić wiele pamiątek i miejsce książek.

otwory łukowe mogą być wykonane i dość oryginalny i niepowtarzalny. Płyt gipsowo-kartonowych jest dość wygodne dla materiału, który pomaga tworzyć niesamowite wzory, które uderzają w ich wyrafinowania. W szczególności, można utworzyć łuk w formie oryginalnej curl, które mogą być wydane dodatkowe piękne oświetlenie.Jak wybrać łukowych płyt kartonowo-gipsowych

Istnieje wiele materiałów wykończeniowych do naprawy i prace wykończeniowe, wśród których wyróżnia się łuk płyt kartonowo-gipsowych. Z arkuszami GCR można zrobić ściany, sufit, aby różne partycje lub łuki. Łuki mogą być zarówno wewnętrznych, jak również i to w pomieszczeniu, na przykład w sypialni mogą tworzyć łuk za łóżku, a tym samym produkcji specjalnych nisze. Aby utworzyć wystarczająco wysoką jakość i solidną konstrukcję, konieczne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni arkuszy płyt kartonowo-gipsowych.

Dużą wagę przykłada się do elastyczności Arch płyt kartonowo-gipsowychDużą wagę przykłada się do elastyczności Arch płyt kartonowo-gipsowych

Płyt gipsowo-kartonowych jest dość dobry materiał i ma wiele zalet, w szczególności takich jak:

 • Przyjazne dla środowiska;
 • Niewielki ciężar;
 • Dobrą wydajność odporności ogniowej i izolacyjności akustycznej;
 • Okazją, aby dać projektowaniu inny kształt.

Istnieje wiele rodzajów płyt kartonowo-gipsowych, jednak, aby utworzyć łuk powinien być używany arkusze plastikowe płyty gipsowo-kartonowej, która będzie bardzo łatwo zginać, ponieważ mogą dać całkiem dowolną postać. Należy zauważyć, że grubość arkusza na tyle małe, jednak ma znacznie większą wartość niż płyty gipsowej, która jest używana na ściany.

Jakie rodzaje łuków wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych w mieszkaniu: zdjęcia

Konstrukcje wykonane z płyty gipsowo-kartonowej, zataczając wyrafinowania i elegancji. Płyty gipsowo-kartonowe można zbudować wiele opcji łuki.

W szczególności możliwe jest przydzielenie tych rodzajów łuków, w szczególności takich jak:

 • nowoczesne;
 • Portal;
 • Poluarka i wiele innych.

Łuk wykonany z płyty gipsowo-kartonowej Nouveau dość szerokaŁuk wykonany z płyty gipsowo-kartonowej Nouveau dość szeroka


Ozdobne łuki w stylu secesji są dość oryginalny i niepowtarzalny design. Jest idealny do projektowania szerokiej drzwiach. Najlepiej jest mieć łuk przed oknem. To idzie dobrze ze zwolnieniem dekoracji ścian i sufitów. Arch portal może być oryginalne i łatwe do wykonania. Utworzony na podstawie takiej ścianie łuku lub partycji, dzięki czemu można pięknie ozdobić drzwi. Dodatkowo, taki łuk może być ozdobione różnymi elementami dekoracyjnymi i sprzętu oświetleniowego.

Można utworzyć raczej nietypowe poluarki, ponieważ jest dość stylowy i raczej opcję zażądał. Różnią się tym, że mogą one mieć ładny kształt zaokrąglony lub zaokrąglone może być tylko jedna strona.

Dla tych, którzy preferują styl gotycki, jest idealny spiczasty łuk, który charakteryzuje się tym, że samolot arch zbiegają się pod kątem, tworząc górny punkt o podobnej konstrukcji.

Popularne formy łuków wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych: fotografia

Łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych, pomoc jest dość interesujący i niezwykły apartament zagospodarowania przestrzennego. Gips łuku jest korzystnie ustawiona na drzwi i mają takie struktury różne formy.

W szczególności mogą to być:


 • skorygowania;
 • segmentowych;
 • okrągły;
 • Półkolisty;
 • Prostokątne.

Łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych mogą mieć różne kształtyŁuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych mogą mieć różne kształty

Ponadto, nie może być wystarczająco niestandardowe opcje łuków wewnętrznych, to wszystko zależy od Twojego gustu i wyobraźni projektanta. Łuk regularny kształt doskonale pasuje do każdego wystroju wnętrza idealnie. Jeśli łuk jest używany w pokoju dziennym mieszkanie, możliwe jest dodanie poprzeczkę. W tym przypadku, należy doskonałym rozwiązaniem zagospodarowania przestrzennego.

Dość ciekawe są segmentowe kształt łuku. Jest to bardzo piękne kręcone elementy, które pomagają uzupełnić oryginalne wnętrze pokoju. Łuki mogą być przemieszczane do jednej lub drugiej stronie, a to daje dość oryginalną formę. W tym przypadku, w celu opracowania bardziej interesujący, konieczne jest stosowanie specjalnych dodatkowych podkładek wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. Aby gipsowe łuki wyglądają bardziej stylowy i elegancki, można użyć dodatkowych elementów dekoracyjnych, a także uzupełniają projektowanie opraw oświetleniowych.

Ważne! Udekorować łuk płyty gipsowo-kartonowej mogą być różne sposoby, na przykład za pomocą specjalnych szablonów, wykonać malowanie lub użyj dekoracyjny kamień.

Stylowy łuk z płyt gipsowo-kartonowych z półkami

Dziś, najbardziej nowoczesny i modny materiał do wykończenia ściany kartonowo-gipsowych jest uważany. Za pomocą takiego materiału można stworzyć unikalną strukturę łukowe. Taka konstrukcja pozwala dać właścicielem apartamentu szczególną elegancję, oryginalność, i aby uczynić go bardziej komfortowe. Dość oryginalne modele płyt gipsowo-kartonowych Łuki z półkami. Ponadto, ścianki działowe czasami zrobić specjalne nisze.

Półki w łukach płyt gipsowo-kartonowych - to nie tylko piękne, ale także praktycznePółki w łukach płyt gipsowo-kartonowych - to nie tylko piękne, ale także praktyczne

Konstrukcje gipsowa kołnierzy i wgłębienia mogą być różnych typów, takich jak w szczególności:

 • promień;
 • podwójne;
 • klasyczna;
 • elipsoidalny;
 • Mod.

Promień łuku charakteryzuje się tym, że mogą one mieć zupełnie inny promień krzywizny. Podwójny łuk utworzony z dwóch partycji. Bardzo często, te łuki służyć jako rozgraniczenia w oddzielnych strefach. Najczęściej są one wyposażone w specjalne nisze i półek.

Elipsoidalne projekty mają dość ciekawą elipsoidalny występ. Najbardziej popularne są uważane mod budowa płyt gipsowo-kartonowych. Są idealne dla stref mieszkania.

Klasyczny łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych: projektowanie

Dość interesujące wykonanie klasycznego uważa łuk wykonany z płyty gipsowej. Łuki wykonane są z płyt gipsowo-kartonowych, może mieć różne opcje.

łuki wewnętrzne są najprostszełuki wewnętrzne są najprostsze

W szczególności mogą to być:

 • wnętrze;
 • dekoracyjny;
 • Zagospodarowania przestrzennego.

łuki wewnętrzne instalowane w drzwiach. Ich konstrukcja jest bardzo prosta. Struktura zagospodarowania stosowany w pomieszczeniu w celu odróżnienia przestrzeni. Bardzo często, te łuki zawierają specjalne nisze i otwory. Ozdobne łuki są czysto dekoracyjny charakter i mogą zawierać płytkie półki i nisze. Są one wykorzystywane głównie skupić uwagę na niektóre elementy wnętrza.

Warto zauważyć, że całkiem każdy łuk ma określone miejsce, co zmniejsza powierzchnię pomieszczenia. Dlatego, w małej wielkości pokoju to lepiej nie stosować łuk.

Łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami (wideo)

Przed utworzeniem łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych, konieczne jest, aby rozwijać i stworzyć projekt przyszłego projektu. To pozwoli w pełni docenić złożoność łuki wzniesione. łuki gipsowo-kartonowe mogą stać się prawdziwą ozdobą dowolny całkowicie płaska, ponieważ jest po prostu wyjątkowe i oryginalne elementy dekoracyjne.

arch konstrukcja płyty gipsowo-kartonowej (zdjęcia wnętrz)

2 8 19 20 7 22 18 21 16 5

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

map