Jak sufit tynk - rodzaje, technologia, materiały

Jak sufit tynk – rodzaje, technologia, materiały

12 October 2017Tynkarskie - opcja budżet wykończenia sufitu, nie wymaga zakupu drogich materiałów i urządzeń specjalnychTynkarskie - opcja budżet wykończenia sufitu, nie wymaga zakupu drogich materiałów i specjalne oborudovaniyaS wydatki punktu widzenia otynkowany sufit będzie dość tani, metoda ta jest mniej kosztowne. Oczywiście, uzyskanie mieszaniny naprawy sufitu będzie kosztować znacznie tańsze niż instalowanie narzut lub strukturę napięcie.


Tynk technologia sufitowa: Czy są jakieś wady

Tynk jest doskonała pod względem przyjazności dla środowiska materiałów. To nie będzie malał, a wysokość pomieszczenia, w rzeczywistości część wystroju „zjada” przestrzeń.

Różnice w poziomie powierzchni tynku nie powinna przekraczać 5 cm. W przeciwnym razie trzeba wybrać inny rodzaj okładzinyRóżnice w poziomie powierzchni tynku nie powinna przekraczać 5 cm. W przeciwnym razie trzeba wybrać inny rodzaj okładziny

Ale nie ma sufitu sztukaterie i wady:

 1. Jeśli sufit tynk z rękami, koszt naprawy będzie bardzo niski, ale jeśli o kontakt specjalistów, kwota wzrośnie dramatycznie.
 2. Różnice w sufit, który można ukryć tynk, ograniczony znaku 5 cm. Jest to nie tylko w konsumpcji cementu lub mieszaniny gipsu sprawiają, że warstwa nie jest już możliwe, ponieważ tynk nie jest tylko prysznic w takich przypadkach, ale zrywa i może spowodować zranienie, odstawieniu bardzo niebezpieczne.
 3. Tynkowanie nadal wymaga pewnych umiejętności, więc to nie może być wykończenie równa wielu przybyszów.

Ale jeśli zdecydujesz się na tynku siebie, obserwować wybór mieszanek. Można tynk Rotband lub więcej mieszanki budżet, ale jakość. W zależności od potrzeb można stosować glina, gips, tynki cementowe.


Tynki dekoracyjne na suficie: rodzaje mieszanek

Od tradycyjnych tynków dekoracyjnych różnej strukturze ziarnistej, w którym na bazie drewna lub kamyki. może to być inny materiał tworzący strukturę.

Tynki ozdobne różni się od zwykłej obecności materiał zarodkujący, nadając wzór powierzchniowyTynki ozdobne różni się od zwykłej obecności materiał zarodkujący, nadając wzór powierzchniowy

Inny tynk dekoracyjny o następujących właściwościach: • Od rodzaju wypełniacza;
 • Klasę substancji wiążącej;
 • W zakresie;
 • Na podstawie (może to być na rozpuszczalniki i woda).

Jak wybrać tynki dekoracyjne, to zależy od ogólnego stylu pomieszczenia, zwłaszcza wnętrza i swoich oczekiwań. Jeśli proste przetwarzanie potrzebujemy zwykły biały tynk, potem do dekoracyjnego - zwłaszcza tworząc przestrzeń konstrukcyjną.

rodzaje tynków

Ze względu na obecność w kompozycji naturalnych włókien jedwabiu gips nadaje charakterystyczny powierzchni połyskZe względu na obecność w kompozycji naturalnych włókien jedwabiu gips nadaje charakterystyczny powierzchni połysk

 • Imponujące. W roli wypełniacze mogą stanowić włókna drzewne, małe kamienie, agregaty mineralne, mika, etc.
 • Wenecja. Jest to połączenie klasycznego tynku z nowoczesną technologią, która tworzy eleganckie wnętrze.
 • Struktura. Wykończenie powierzchni z takich kompozycji są przygotowywane przez jednorodne, wygląda kory drzewa. Taki tynk strukturalny jest czasami nazywany kornika tak.
 • Gips. Takie otynkowane powierzchnie są czyste, gips - materiał z tworzywa sztucznego, znamienne tym, dobre właściwości wygładzania.
 • Jedwab. W ramach jej włókna jedwabiu i czystej celulozy i drobne dodatki.
 • Fasada. Odnosi się do zewnętrznej stiukami, ale jeśli zdecydujesz się na przeróżne z małym dzieckiem, ona nadaje się do sufitu.

Nawiasem mówiąc, bardzo szybko przekształcić sufit „plaster” jest możliwe za pomocą konstrukcji naprężenia takie fałszywie gips-jak weneckim.

Na elewacjach stosowane boniowanie tynku. Te kamienie o różnych kształtach podszyte szwy i stawów, zwana rdzą.

Tynki dekoracyjne na suficie: jak z nim pracować

Przed otwarciem i rozcieńczonej mieszaniny zrozumieć proste lekcje teoretyczne, więc będzie lepiej zrozumieć, jak sufit otynkowane na wszystkich zasad.

Tynk, gotowy do użycia, powinien mieć konsystencję gęstej śmietanyTynk, gotowy do użycia, powinien mieć konsystencję gęstej śmietany

Etapy pracy z tynkiem:


 1. Przygotowanie narzędzi i materiałów. Zwykle pracują z suchych mieszanek, które są rozcieńczone bezpośrednio przed użyciem. Nadal trzeba łopatką w kształcie poduszki, drabiny i zbiorników.
 2. Trzeba chronić siebie i pokój. Położyć ubranie robocze, okulary ochronne. Pokrycie podłogi z pieluchy szmatką i zbędne lub tylko gazety.
 3. Usunięcie starej powłoki. Usunięte stare tynki lub wapno, wapno jest usuwany poprzez obowiązkowe. Jeśli stary tynk warstwa jest uszkodzona, konieczne jest również, aby usunąć. Następnie powierzchnia jest wyrównana i na to nakłada się podkład.
 4. Następnie należy przyjąć rozwiązanie. Proszek rozcieńczono według zaleceń skład powinien przypominać gęsty krem. Jeśli zakupiłeś gotowe rozwiązanie w wiadrze, krok ten jest pomijany.
 5. Następnie można nakładać tynk. Dial trochę zaprawy i kielni, przemierzają pędzla, stosuje się go na powierzchnię. Z rozwiązaniami trzeba szybko działać, ponieważ kompozycja bardzo szybko twardnieje. Zacząć pracować z kątów a następnie otynkowane wzdłuż ścian, drugi rząd przechodzi w odwrotnym kierunku.
 6. Końcowa (folia) obróbki. Tynk dzień musi być suszone, a następnie ręcznym lub zmechanizowanym malowania lub lukrem.

Jeżeli w wyniku czekasz najbardziej gładkich powierzchniach, otynkowany sufit należy mieszać z małymi plamkami. Jeśli chcesz zdjęcie, materiały powinny być z dużymi granulkami.

Jeśli chcesz zobaczyć na suficie poprzecznymi rowkami, wybierz mieszaniny z owalnych plamek. Również okrągłe cząstki w mieszaninie będzie efekt jednorodnej szorstką powierzchnię.

Ozdabia listwy sufitowe często w pewnych przypadkach - częściowy instalacji dekoracyjnych cegły fragmentów.

Siatka sufit tynk: jak jest

Tynk mesh - materiał wzmacniający, a zatem stosowanie maksymalnej warstwę tynku wynosi do 30 mm lub więcej. Do 30 mm, można jeszcze pomyśleć, czy wziąć siatkę, ale po 30 mm siatce układania powinny być co do zasady.

Netto koniecznie zawarte w nowych budynkach, które są nadal kurczyć.


Zalety siatki wzmacniającej:

 • To znacznie wzmacnia warstwę tynku;
 • Zwiększa żywotność sufitu;
 • Stanowi dogodną operację z zastosowaniem grubych warstw;
 • Montaż siatki (i demontażu) jest bardzo prosta.

W późniejszej naprawy siatki też podejmie pracę szybciej.

Do pracy na tynkowania sufitu za pomocą kilku rodzajów specjalnych siatekDo pracy na tynkowania sufitu za pomocą kilku rodzajów specjalnych siatek

Siatka może być płótno szklane, metalowe, gontów i drut.

instalacja technologia siatki na suficie w pokoju

 • Przygotowanie materiału - Siatkę przetrzeć wilgotną tkaniną, przed zainstalowaniem i wykonywanie innych koniecznych procedur, takich jak nożyce do cięcia siatki metalowej.
 • Obok oczka może być przymocowana do podłoża. Montaż gontów drewnianych jest bardzo prosta - przybity do szczytów komórek. Metalu lub szkła tkaniny siatki potrzeba wzmocnienia ustalające gwoździe.
 • Następnie siatka jest określone mieszaniny gipsu w jednej lub dwóch warstwach.
 • Siatka jest wciskana do tynku. Początkowo strop nanosi się na mieszaninę, to konieczne jest spłaszczyć trochę i umieścić ruszt tak, że nie jest częściowym montażu, i pokryty na całej powierzchni tego. Sąsiadujące mostki umieszczone 10 cm zakładkę.

Lewa wygładzoną mieszaniny gipsu - od połowy obszaru siatki, przenieść regułę należy najpierw w jednym kierunku, a potem drugą.

Montaż siatki na suficie (wideo)

Czy kit tynk z

Materiały takie jak czasem mylony gipsu i szpachli. Ale to, oczywiście, różne technologie. Plaster eliminuje różnice w wysokości, poziomy powierzchni i gotowy do użycia kit.

Wypełniacz do betonu zgodnie sufitu, a tą warstwą spoczywa na powierzchni przyklejonym sufitu. Shpaklyuyut sufit z bardzo drobnych mieszanin, który składa się z gipsu budowlanego. Grubość ostatniej warstwy wynosi nie więcej niż 3 mm.

Tynkarz sufit i ściany w łazience

Na przykład, mieszanina gipsu, nie można używać w łazience, ponieważ materiał ten jest bardzo higroskopijny. Mieszanka na bazie cementu będzie dobre dla betonowego sufitu w łazience.

Na podłogach wykładziny w łazience wybrać tynk z dodatkiem plastyfikatorów i antyseptyczneNa podłogach wykładziny w łazience wybrać tynk z dodatkiem plastyfikatorów i antyseptyczne

W tym przypadku, podobnie jak wybór tynku, aby dać pierwszeństwo do składu kąpieli, co ma szczególne plastyfikatory, które zmniejszają ryzyko wystąpienia takich przykrych konsekwencji w postaci pęknięcia w tynku.

Odkażania sufitu i ścian gipsowy w celu ochrony przed przedostawaniem się sole z formy plamy wykwitów.

tynk sufitu do malowania

Kiedy cała praca jest wykonywana, masz czas i usunąć starą farbę i nałożyć tynk i kit i zagruntować sufit pozostaje ważnym etapem - farbowanie.

Malowania sufitu może być farba lateks polioctanu winylu. Te ostatnie są emulsje, które są typu „olej w wodzie”.

Nakładanie tynków przed malowaniem należy rozpocząć od usunięcia starych wykładzin sufitowychNakładanie tynków przed malowaniem należy rozpocząć od usunięcia starych wykładzin sufitowych

farby

 • emulsja octanu winylu;
 • pigmenty;
 • stabilizatory;
 • Plastyfikatory.

W malowaniu powłokę monolityczną nie jest wielkim problemem, zwłaszcza jeśli masz nigdy wcześniej tego pragnienia.

Przed każdym samodzielnej pracy sprawdzeniu SNP, który pokazuje wszystkie wymagania do dekoracji wnętrz, w tym grubości warstwy tynku.

Tynki dekoracyjne na suficie z rękami (wideo)

Jak pracować - samodzielnie lub z pomocą specjalistów, w zależności od siły i zdolności. Można pracować jako stare, używane i ulepszonego mechanicznego tynkowania. Uzyskać wysokiej jakości materiałów, należy przestrzegać prawidłowej kolejności.

Udane dzieło!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + = 16

map