Jak przykleić płyty gipsowo-kartonowej do ściany różnych typów: 3 Najlepszy mix

Jak przykleić płyty gipsowo-kartonowej do ściany różnych typów: 3 Najlepszy mix

12 October 2017Bezpiecznie przykleić płyty gipsowo-kartonowej do ściany pomogą Państwu wysokiej jakości klejów specjalistycznychMocno przylegającą do ściany płyty gipsowo-kartonowej można poświęconej wysokie kleyOtdelka płyt gipsowych jest możliwe dzięki konstrukcji ramy nośnej, lecz ta metoda jest czasochłonna i bardzo kosztowne. Aby wykonać prace instalacyjne, wiele domów są bezramowa sposób. bezramowa wyrównać ściany z płyt kartonowo-gipsowych arkuszy metoda jest dostępna dla każdego dorosłego, jak mocowania instalacji GKL klejem jest dość prosta.


Klej do płyt kartonowo-gipsowych na ścianie w domu

Podczas wklejania ścian gipsowo-kartonowych stosuje się kilka rodzajów klejów, które producenci dają gwarancję, że mocowanie jest wiarygodne. Premiksy jest wygodny w użyciu i zapewnia mocne gipsowo mocowania na powierzchni ściany. Poza tym istnieje możliwość przygotowania roztworu klejącej rękami i użyć pianki montażowej.

Ważne! Ulepszone GCR przylegania do powierzchni ściany można uzyskać wykładając wewnętrzną powierzchnię arkusza głębokiej penetracji kompozycji.

Jeśli chcesz wkleić suchej zabudowy we własnym zakresie, a następnie eksperci zalecają stosowanie uniwersalnego przylepcemJeśli chcesz wkleić suchej zabudowy we własnym zakresie, a następnie eksperci zalecają stosowanie uniwersalnego przylepcem

Mieszaniną adhezyjną otrzymano niezależnie muszą być stosowane w ciągu pół godziny, ponieważ po tym czasie staje się niezdatna do spożycia.

Powszechnie stosowane Gotowe mieszanki:


  • Caulking fugenfyuller stosowane bezpośrednio do ściany bardzo cienką warstwę, zwykle jest on stosowany przez doświadczonych specjalistów, ponieważ jego użycie wymaga wiedzy i umiejętności;
  • Mieszanina silikonowa podobnego w zastosowaniu z wypełniaczem fugenfyuller, nie są one również powinni być stosowane jako takie;
  • Powszechnych perlfiks plaster nie będzie powodować trudności w ścianach spajania nawet początkujących, ponieważ wystarczy tylko do rozpuszczenia w wodzie, a następnie stosuje się jednorodną mieszaninę kleju na arkusz płyty gipsowo-kartonowej lub na ścianie. Klej ten jest nie tylko niezawodnie zabezpiecza płyt kartonowo-gipsowych na ścianie, ale także wyrównuje nierówności ścian;
  • Ceresit CM 11, stosując podobną perlfiksom, pomimo faktu, że jego struktura jest przeznaczony do klejenia płytek ceramicznych.

Płyty gipsowo-kartonowe prawidłowo trzymać się ściany z pianką

Pianka poliuretanowa jest wystarczająco wytrzymałe i silne materiał do mocowania płyt gipsowo-kartonowych na ścianie. Montaż odbywa się z użyciem pianki o małym współczynniku rozszerzalności.

Ważne! Przed użyciem pianki być celowe, aby ustawić wszystkie arkusze w pierwszych samolotów.

Do mocowania płyt gipsowo-kartonowych są często używane, i pianyDo mocowania płyt gipsowo-kartonowych są często używane, i piany

Należy również pamiętać, że powierzchnia musi być wstępnie zwilżone wodą. Dopiero potem można przystąpić do wykonywania syta.W celu zapewnienia prawidłowego mocowania materiału, to konieczne jest:

  1. Wstępnie drążenia otworów (arkusz ten jest umieszczony pionowo i dwa otwory są wiercone od wierzchołka oraz obu dolnych otworów 4,3 do środka);
  2. klejone również kawałki materiału piankowego, który będzie służyć jako sprężyny, która nie pozwala na GCR przylegają do powierzchni ściany;
  3. Przygotowane blachy nakłada się na ściany, w którym oznakowanie jest za pośrednictwem otworów;
  4. W ścianie otworami w układzie, w którym chcesz wstawić plastikowe kołki.

Następnie arkusz płyty gipsowo-kartonowej umieszczone na ścianie, śruby, która będzie w stanie dostosować ustawienie poziomu materiału. Pianka poliuretanowa wlewa się do otworów wokół śruby. Po całkowitym zestaleniu pianki, śruby mogą być włączone, i że otwory wlewowe są przetwarzane.

Jak przykleić płyty gipsowo-kartonowej do ściany za pomocą kleju, jeśli jest to beton lub beton komórkowy

W celu zapewnienia niezbędnego poziomu wytrzymałości połączenia GCR z powierzchnią ściany, ważne jest, aby pamiętać, że gdy mamy do czynienia z betonową ścianą, klej nanosi się na opończy. Jeśli klejenia płyt gipsowo-kartonowych zaplanowane do betonu komórkowego, przy czym klej jest nakładany bezpośrednio na powierzchni ściany.

Przed przystąpieniem do prac naprawczych należy zakupić wcześniej wszystkie niezbędne materiały i narzędziaPrzed przystąpieniem do prac naprawczych należy zakupić wcześniej wszystkie niezbędne materiały i narzędzia

Ważne! Przed prace instalacyjne muszą być w stanie obliczyć przepływ kleju przed zakupem niezbędnej ilości. Przez średnią wartość na metr kwadratowy płaskiej powierzchni klejonych mogą wymagać 1800 gramów suchej mieszanki klejowej.

Gotową mieszankę klejową nanosi się na zębatym łopatka małymi porcjami w odstępach 25 cm. Następnie wykładzina zainstalowaniu dolną krawędź arkusza, gdzie jest wyrównany pozycję i dociskana do płaszczyzny ściany. Guzy i wypukłości są określone zasady lub poziomie, a następnie usunięto przez lekkie naciśnięcie na arkuszu. Gładka powierzchnia płyty jest obsługiwany drewniany blok całkowicie suche.

Jak przykleić płyty gipsowo-kartonowej ściany, jeśli nie ma płaską powierzchnię

Powierzchnia ściany może zmieniać się uderzeniami umieszczonych na niej. Wklejanie płyt gipsowych, prowadzonych prac będzie nieco różne w procesie.

Ważne! Przy wyborze suchej mieszanki klejącej należy zacząć od tego, że stosowana jest dostatecznie gęsto.

Jeżeli ściana płyty gipsowo-kartonowe, na którym jest zamocowana, nie jest równomierne, to jest konieczne zastosowanie gotową mieszaniną kleju, nałożoną i gęstą warstwę na powierzchniJeżeli ściana płyty gipsowo-kartonowe, na którym jest zamocowana, nie jest równomierne, to jest konieczne zastosowanie gotową mieszaniną kleju, nałożoną i gęstą warstwę na powierzchni


Ściana z małych nieprawidłowości

Powierzchnie te mają cegły ścian nośnych, które w przeciwieństwie do betonu lub betonu komórkowego, mają małe guzki.

Gotowy klej jest nakładany wzdłuż obwodu arkusza tak, że po połączeniu płyty gipsowo-kartonowej ściany, warstwa klejąca ma około 30 mm. Ustaw płyta gipsowa na płaszczyźnie sprawdzana przy użyciu poziomu. Jeśli są guzki, które można wykorzystać na nich ręką.

Ściana z dużymi nieprawidłowościami


Jeśli ściany mają duże wady, to konieczne jest dodanie GCR cięte na paski o szerokości około 10 cm. Będą one stanowić podstawę dla dużych arkuszy naklejek. Paski z płyty gipsowo-kartonowe klejone z poziomicy na podstawie szorstkości ścian. Odległość pomiędzy nimi powinna wynosić od 50 do 60 centymetrów.

Po wyschnięciu kleju taśma klejona na arkusze bazowe GCR sam klej użyty do zainstalowania sygnalizacyjne.

Prawidłowa etykieta na GCR z włókna szklanego

Przed rozpoczęciem pracy na poziomie powierzchni tynku przy użyciu szpachli. Tak więc, nie tylko zajmował się FCL, ale połączenia między arkuszami. Kiedy osadzone szwy do całkowitego wyschnięcia, ważne jest, aby starannie piasek powierzchnię, dzięki czemu jest idealnie gładka. Po tym, ściany gipsowo-kartonowe pokryte podkładem.

Obowiązkowy etap prac remontowych przed płyt kartonowo-gipsowych jest puttying ścianObowiązkowy etap prac remontowych przed płyt kartonowo-gipsowych jest puttying ścian

Ważne! Przed nałożeniem szpachlówki, należy zauważyć miejsca stawy GCR jak stawy nie musi pokrywać się z linii butt włókna szklanego.

Włókno szklane klejone do zwykłego kleju do tapet papierowych nie działa, więc trzeba kupić specjalny związek klejącej na włókna szklanego farby.

Klejenie z włókna szklanego na GCR:

  • W celu zapewnienia połączenia między taśmami z włókna szklanego, nie były widoczne, klirens jest pozostawiona pomiędzy około 2-3 mm. Po całkowitym Walls tapetowanie shpaklyuyut odstępy są usuwane, a następnie pokryte warstwą włókna szklanego farby.
  • Proces nie pozostawiając szczelinę między taśmami arkuszy z włókien szklanych obejmuje nakładanie pasty.

Kiedy używany, który może uzyskać silny związek z powierzchni włókna szklanego. Tworzy również dodatkowe wzmocnienie, które chroni powierzchnię przed pękaniem.

Opcje dotyczące sposobu przyklejania płyt kartonowo-gipsowych na ścianie (wideo)

Mocowania płyt kartonowo-gipsowych na powierzchni ściany w domu jest możliwe, jeśli ściśle przestrzegać technologii procesu. Ze względu na najmniejsze odchylenie od reguł prac montażowych podczas operacji płyt kartonowo-gipsowych pęknie. Nie pozwól, by te okoliczności mogą być wyraźnie postępując zgodnie z instrukcjami na etykiecie profesjonalnych płyt kartonowo-gipsowych na różnych powierzchniach ściennych.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − = 42

map