Jak powiesić tapety na suchej zabudowy poprawnie: krok 4 działa

Jak powiesić tapety na suchej zabudowy poprawnie: krok 4 działa

12 October 2017Najbardziej powszechnie stosuje się płyty gipsowo-kartonowej do ścian i sufitówNajpowszechniej stosowanym płyt kartonowo-gipsowych na ścianach i potolkovGipsokarton - jeden z najpopularniejszych materiałów do ścian w pomieszczeniach mieszkalnych. Ale on nie wygląda na szczególnie atrakcyjne na własną rękę i wymaga prac wykończeniowych na wystrój. Jak prawidłowo przygotować powierzchnię do wykańczania płyt kartonowo-gipsowych, tapety do wyboru i jak pokleit gobelin idealnie prosto, nie wiem wszyscy początkujący tuczników Master.  


Mogę powiesić tapety na suchej zabudowy, jak i do przygotowania powierzchni do klejenia

Płyt gipsowo-kartonowych jest łatwy w obsłudze i instalacji, może być stosowany do każdego rodzaju wykończenia, czy to malarstwo, Dachówka lub mozaiki, i można przykleić tapetę. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że powierzchnia FCL jest idealny do tapetowania bez obróbki wstępnej.

Jest to dość powszechne nieporozumienie, ponieważ powierzchnia płyty gipsowo-kartonowej wciąż ma szwy, luzów w miejscach śrub mocujących do profilu, i inne niedociągnięcia. Ponadto, płyta gipsowa pod wpływem tapet ciasno „chwycił” podstawę z większością typów gobeliny, a następnie z wielokrotnym ich naprawy zdemontować bez uszkodzenia warstwy arkusza kartonu i rdzenia gipsowego, to będzie bardzo trudne. Jednak niektórzy mistrzowie praktykuje drogę tapetowanie na płyty gipsowo-kartonowe bez wcześniejszego kitu.

Przed przykleić tapetę, należy przeprowadzić prace przygotowawcze giipsokartonomPrzed przykleić tapetę, należy przeprowadzić prace przygotowawcze giipsokartonom

Jeśli chcesz wkleić na cienkim papierze lub bibuły gk ściany lub chcesz wybrać jasną tapetę, należy proshpaklevat ściany przed klejeniem lub po zakończeniu pracy jest ryzyko, że na tapecie będzie świecić przez „native” szarawy lub zielonej płyty gipsowo-kartonowej szarego i będą widoczne wszystkie szwy.

Niezależnie od opcji, tapetowanie wybierzesz, powierzchnia wstępnego płyt kartonowo-gipsowych jest nadal warto przygotować się do prac wykończeniowych.


Prace przygotowawcze przed szpachli lub kleju tapetę obejmują:

 • Powłoka z metalu widocznych części ścian inhibitor rdzy;
 • Leczenie ścian specjalnego podkładu akrylowego w zapobieganiu pleśni;
 • Serpyanku klej w szwach pomocą PVA i zastosowaniu ściegu i otwory dla śrub niewielką ilością wypełniacza lub podkładu.

Po zakończeniu tych prac jest już możliwe, aby przejść bezpośrednio do procesu klejenia tapety na powierzchni tynku. 

Tapetowanie na płycie gipsowej bez shapklevki

W celu zastosowania tapety na ścianie płyt kartonowo-gipsowych kit bez obróbki wstępnej, bardziej ostrożne podejście do procesu gruntowania ścian, ponieważ oprócz dezynfekcji podkładu służy inną funkcję: pomaga kleju mocniej uchwytów.Zastosowanie dobry grunt na powierzchni tynku, dzięki czemu po prostu powiesić tapety, uszczelniające ściany bez uprzedniegoZastosowanie dobry grunt na powierzchni tynku, dzięki czemu po prostu powiesić tapety, uszczelniające ściany bez uprzedniego

Ściany gipsowo-kartonowych typu GKL nie jest zbyt lubi wilgoć, więc pasta tapety do nich nie trzeba stosować zbyt gęsto, tak że nie ma płyty gipsowo-kartonowej „led”.

Jeśli chcesz pokleit tapety jasne kolory, unikać już wspomniano powyżej spoin raying może, jeśli po warstwie podkładowej zastosowanej do płyt kartonowo-gipsowych z bazie wody białym tuszem.

Etap sposobu tapetowanie na płyty gipsowej

Gdy powierzchnia jest gotowa, można przystąpić do końcowego etapu wykończenia. Advanced Master poradzić sobie z montażem swoich dwóch kont. Jednak nowicjuszami w tej branży może potrzebować pomocy.

Pokleit tapety na suchej zabudowy może posiadać, najważniejsze - do przygotowania narzędzi i materiałów do obieguPokleit tapety na suchej zabudowy może posiadać, najważniejsze - do przygotowania narzędzi i materiałów do obiegu

Algorytm jest następujący:

 1. Przy użyciu środka taśmy i znak markerem na ścianach stawów tapety taśmy. Cięcia rolek w żądanej długości taśmy, należy wykorzystując zespół złącza, inaczej kontrast jest zbyt ostro widoczne.
 2. Rasa klej do tapet. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby prawidłowo zgodne z proporcji mieszaniny i wody. Glina jest konieczne, aby dać trochę wstać natychmiast po rozcieńczeniu nie będzie zbyt trwałe.
 3. Za pomocą wałka do malowania, aby zastosować klej na pas tapety. Potem trzeba pokryć tę część ściany, gdzie zespół będzie wklejony. 
 4. tapetowanie rozpoczyna się od kąta ścianki od sufitu do podłogi paski ułożone bez zachodzenia na siebie. Każdy pasek ostrożnie umieszcza się i wygładza suchą ściereczkę od środka do krawędzi, aby nie pozostawiać puste przestrzenie.

W pracy nie spiesz się, konieczne jest, aby dokładnie sprawdzić wszystkie stawy, a także klej promazyvat tkaniny.

Przed rozpoczęciem klejenia tapety, lepiej jest odłączyć pokój: klej na bazie wody jest dobrym przewodnikiem elektryczności, a porażenie prądem podczas tapety dekoracyjne - stało się dość często.

Gotowy wklejony tapety muszą być suche, pożądane jest, aby w tym czasie, aby uniknąć przeciągów w mieszkaniu. Ten sam proces stopniowo i nadaje się do klejenia na ścianach gipsowo-kartonowych, uprzednio pokryte przeciwciałem wypełniacza.


Obróbki wstępnej wypełniacza: Jak zastosować tapety płyt gipsowo-kartonowych

Uszczelnianie może nie tylko ukryć stawów i drobne błędy w arkuszu płyt kartonowo-gipsowych. To sprawia, że ​​struktura mniej wrażliwe na działanie wilgoci, pozwala następnie łatwo demontować stare tapety, a bezpiecznego utrzymania i nie wybrzuszenie lub rozdarcie.

Aby przeprowadzić prace tynkarskie wymagane dwa rodzaje wypełniaczy - początek i koniec.

Eksperci zalecają, aby kupić wysokiej jakości gipsu i starannie wymieszać, tak, że mieszanina jest gładka i dobrze leżał na ścianieEksperci zalecają, aby kupić wysokiej jakości gipsu i starannie wymieszać, tak, że mieszanina jest gładka i dobrze leżał na ścianie

Najpierw gruba frakcja jest stosowany „szorstkie” wyrównanie powierzchni, a następnie szlifowane i powlekane o dokładnie wykończonej. Poza koniecznością wypełniającego: wiadra, wiertarka z łopatką do mieszania (mieszarka budynku), małą płaską łopatką, dużą płaską łopatką, papier ścierny z dużych i małych „ziarna”, „float”. Po wklejeniu szwy serpyanku powoduje, że warstwy podkładu na ścianie i dać suche.

Następnie można przystąpić do uszczelniania:


 • Rozcieńcza wiadro trochę wyjściowej mieszaniny z wody przy użyciu mieszadła, aż do konsystencji bardzo gęstej śmietany;
 • Rekrutować małą łopatkę szpachli i umieścić na dużą łopatką;
 • Ronda zadaje gipsu o grubości ścianki 1-2 mm;
 • Usuwanie pozostałości kitu za pomocą szpachelki i powtórzyć procedurę składania wniosków;
 • Gdy cała ściana zostanie jednolicie pokryte warstwą kitu, dają mu wyschnąć, a następnie przepuszcza się po nierównym tarką z papierem ściernym gruboziarnistej frakcji;
 • Po zastosowaniu „Start” wykonaj tę samą procedurę z wykańczania kit, tylko nadpisuje już nazhdachkoy „mniejszy”;
 • Kiedy wszystkie warstwy wyschnięciu tynk na potrzebę ponownego zastosowania podkładu w dwóch warstwach.

Zapraw wypełniacze - jest zakurzone, a lepiej jest wydać je w respiratora lub maski. Po ponownym gruntowania można przystąpić do powłoki że lubi ściany tapetą.

Jak wybrać tapetę na płyty gipsowo-kartonowej

na dekorowanie eksperci nie wierzą, że płyty gipsowo-kartonowej wymaga żadnego specjalnego rodzaju tapety: praktycznie wszystkie opcje z płynem do zdjęć ściennych będzie dobrze wyglądać na gładkiej powierzchni płyt kartonowo-gipsowych. Dotyczy to przede wszystkim klejowej szpachlówki na płótnie.

Wiele osób woli wybrać tapetę winylową lub cieczy, ponieważ ich powłoki i klejenia płyta gipsowa może obsługiwać dowolnyWiele osób woli wybrać tapetę winylową lub cieczy, ponieważ ich powłoki i klejenia płyta gipsowa może obsługiwać dowolny

Płyty gipsowo-kartonowe wyraźnie nie warta bez użycia spackling cienkiego papieru tapety, ale istnieje wiele opcji, aby pasowały do ​​klejenia.

Rodzaje tapet dla płyt gipsowo-kartonowych bez tynkowania:

 • włókno szklane i ciekły tapety, które stosowane są do ściany;
 • włókniny, tapety winylu tapety na podstawie gęstej tkanki;
 • Tła naturalnego korka lub bambusa;
 • Mural.

Dla tapetowanie ścian gipsowo-kartonowych bez tynkowania dopasować te rodzaje tapet, które mają gęstą konsystencję rdzeń lub wytłaczany.

Dobry będzie wyglądać grube tapety jasnych lub ciemnych odcieni, które są w stanie ukryć niedoskonałości ścian.

Jeśli używasz zwykłego tapety z delikatnej strukturze do malowania, można zapomnieć o problemie przesunąć je podczas ponownego remontu: będzie to wystarczy przemalować na żądany kolor.

Instrukcje: tapety na suchej zabudowy jak klej (wideo)

Tapetowanie - jest to najprostszy i najbardziej rozpowszechnioną formą dekoracji ścian gipsowo-kartonowych wewnątrz pomieszczeń. Pozwalają one wytrzymać Wnętrze w stylu chcesz, nie wymaga skomplikowanych umiejętności od mistrza i pokleit je na płaskiej powierzchni płyt gipsowo-kartonowych z lub bez wstępnego kit może być nawet ten, który po raz pierwszy zetknął się prace wykończeniowe.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 17 = 27

map