Jak powiesić Tapeta: porady i wskazówki

Jak powiesić Tapeta: porady i wskazówki

12 October 2017Prawidłowo naklejane tapety zaoszczędzić od wielu lat na potrzeby drobnych naprawPrawidłowo naklejane tapety pozwoli Ci zaoszczędzić wiele lat zapotrzebowanie na drobne naprawy Obecnie istnieje wiele rodzajów okładzin do zdobienia powierzchni ścian. Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów wykończeń jest tapetowanie. rynki budowlane są roi się od różnego rodzaju tapety. Te tapety mogą być wykonane z różnych materiałów, które wpływają na ich wydajność i możliwości. Przed rozpoczęciem dekorowania trzeba nauczyć się powiesić tapety. Jest na jakość pracy zależy na długiej służbie i wyglądu.


Profesjonalne ściana papieru wiszące: rodzaje materiałów

Przed kij tapety w pokoju, trzeba zdecydować się na ich poglądów. Na tym zależy cały proces zakończy.

Producenci tapet dzisiaj zaoferować uwagę konsumentów różnorodnych rodzajów materiałów w różnych cenach. To może być tanie lub drogie papierowe tapety tapeta z polaru lub winylu.

Zanim wybierzesz swoje ulubione tapety, należy dokładnie zbadać ich właściwościZanim wybierzesz swoje ulubione tapety, należy dokładnie zbadać ich właściwości

Aby uniknąć pomyłek w doborze, należy zapoznać się z rodzajami materiałów, ich cech i właściwości.

winylu

Mają przystępną cenę. Są trwałe i niezawodne. Nowe tapety łatwo wytrzymać wilgoć. Były one łatwe w pielęgnacji. Tapety można wyczyścić wodą i środkiem czyszczącym. Wystrój wiele opcji, które pozwala każdemu wybrać idealnym rozwiązaniem dla wnętrza. Wśród niedociągnięć - tapety złe przecieku powietrza, które prowokuje częste wietrzenie pomieszczenia. Substancje szkodliwe odparowanie w wysokiej temperaturze. Ale jest zalecenie: nie wiszą tapety w pokoju dla kobiet w ciąży i dzieci.


papier

Mają niski koszt, który przyciąga konsumentów. Tapety z przyjaznego dla środowiska papieru, który daje pewność bezpieczeństwa zdrowotnego. Mogą one być łatwo klejone w przygotowanym podłożu.

bitwy papieru mają strukturę, która pozwala ściany „oddychają”bitwy papieru mają strukturę, która pozwala ściany „oddychają”

Papier ma wady w postaci ekspozycji na uszkodzenie, to pogorszeniu z narażenia na działanie wody są łatwo ulega zanieczyszczeniu.runo

Ich zastosowanie do wytwarzania włókien celulozowych. Nie zawierają PVC, co oznacza, że ​​są przyjazne dla środowiska i bezpieczny dla ludzi. Tapeta składa się z kilku warstw, co sprawia, że ​​ich wytrzymałość konstrukcji. Są one łatwo przykleja się do powierzchni. Ze względu na wysoką jakość mają długą żywotność. Ze względu na tapetę bazie celulozy pozwalają powietrze wniknąć głęboko w strukturę materiału. Cechą włókniny tapety jest możliwość wielokrotnego barwienia. Runo ma wysoki koszt.

ciecz tapety

Składa się on z materiału przyjaznego dla środowiska. Łatwo jest umieścić na ścianie. Pozostawić do wykonywania ścian konstrukcyjnych o dowolnej złożoności. Tapeta boi się wilgoci, ale jeśli ziemia zanieczyszczona zepsuty łatwo zastąpiony nowym składzie tapetę.

włókno szklane

Tapety trwałe i niezawodne. Nie boi się wilgoci i ognia. jakość materiału zapewnia długą obsługa, piękny wygląd. Zazwyczaj te tapety są ozdobione kolorów. Są łatwe w pielęgnacji za pomocą detergentów i narzędzi. Kiedy zdobienia mogą być trudne do klejenia.

Włókno szklane - materiał, który wymaga bardziej dekoracyjne wykończenie w postaci malowania lub tapetowaniaWłókno szklane - materiał, który wymaga bardziej dekoracyjne wykończenie w postaci malowania lub tapetowania

Szeroki wybór tapet pozwala wybrać odpowiednią opcję dla każdego stylu we wnętrzu. Przy wyborze tapety ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj lokalu, stan powierzchni, styl we wnętrzu, koszt tapetę.

Główne zasady tapetowanie

Tapetowanie - ważny etap prac remontowych. Poprzez ścisłe przestrzeganie zasad powodzenia tapetowanie, ich siła przyczepności do wyglądu powierzchni i długości życia.

Do klejenia był udany, zarząd mistrz tapetowanie wykonać zgodnie z zaleceniami ekspertów. Ze względu na niepewność co do własnych umiejętności lepiej nie eksperymentować, i zapewnienie specjalistów pracujących.

tapetowania zasady mogą różnić się w zależności od rodzaju tapety i powierzchni. Jednak istnieją uniwersalne zasady, których należy przestrzegać w żadnych wykończeń scenariusz.


W następstwie sklejanie podstawowych zasad można oczekiwać łatwego procesu pracy i wynik jakościowyW następstwie sklejanie podstawowych zasad można oczekiwać łatwego procesu pracy i wynik jakościowy

Główne zasady tapetowania:

 • Wybór wysokiej jakości materiałów.
 • Przygotowanie powierzchni do tapetowania: podkład, gipsu, szpachlówki, szlifowanie, dodatkowy podkładu.
 • Wybór odpowiedniego kleju dla wybranych rodzajów tapet.
 • Wytwarzanie kleju zgodnie z instrukcją obsługi.
 • Zgodność z przepisami właściwymi dla różnych rodzajów tapetowanie.

Głównym narzędziem do tapetowania

Tapety wklejanie nie jest możliwe bez narzędzi, które uczynią naprawy lepsze i wygodniejsze.

Niezbędne narzędzia można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Taki zestaw naprawczy powinien być w każdym domu, które preferują własny wykonanie robót budowlanych.

Instrumenty powinny być również wysokiej jakości. Na przykład, nożyczki i szpatułki powinny być ostre, a poziomy - gładka.


Rolki i szczotki mają dobre wchłonąć i rozprowadzić kompozycje klejowa i mieszaninRolki i szczotki mają dobre wchłonąć i rozprowadzić kompozycje klejowa i mieszanin

Wymagane narzędzia:

 • Nóż piśmienne;
 • Poziom wody;
 • Wałki i pędzle o różnych rozmiarach;
 • szpatułki;
 • wiadro;
 • Warstwę ochronną.

Liczba i rodzaj narzędzi mogą się różnić w zależności od rodzaju wykończenia.

Co trzeba o jakości tapetowanie

Jednym z rozwiązań tapetą ścianki trochę. W celu naprawy było łatwo i bez trudności, ważne jest, aby mieć wiedzę na temat procesu naprawy od początku do końca.

Liczba narzędzi i materiałów do tapetowania mogą się różnić w zależności od rodzaju tapety i powierzchni.

Do obróbki materiałów i tapetowanie Wybór był łatwy i szybki, trzeba utworzyć jasny plan działania, które pomogą zaoszczędzić czas i wysiłek.

Podczas klejenia „tyłek” tapety, ważne jest, aby nie zostawiać luk w następstwie zespołu do zespołuPodczas klejenia „tyłek” tapety, ważne jest, aby nie zostawiać luk w następstwie zespołu do zespołu

Co jest potrzebne do tapetowania:

 • Określenia rodzaju tapety.
 • Wybierz styl wnętrza.
 • Zdecyduj, jak powiesić tapety poziomo lub pionowo.
 • Zmierzyć powierzchnię pomieszczenia, obliczyć ilość materiałów potrzebnych.
 • Wybór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, szpachlówki (Rotband), tapety podkładu i kleju dla nich.
 • Przygotowanie niezbędnych narzędzi.
 • Przygotowanie powierzchni dla kleju.
 • Wytwarzanie materiałów.
 • Tapet, zgodnie z instrukcją.

Na tapecie decyzja pokleit, ważne jest, aby rozważyć profesjonalnego wykańczania powierzchni, aby wykonać go skutecznie.

Jak przykleić tapety na różnych typach nawierzchni

 Tapetowanie metody zależy od rodzaju powierzchni. Technologii klejenia tapetę na górze bielonych ścian betonowych, wapna, sklejki, płyty wiórowe, płyty z tworzyw sztucznych, płyt OSB oraz płyty wiórowej jest różne. Jednak algorytm działań na wykończeniu jest zawsze taka sama.

Jak przygotować powierzchnię:

 • startera;
 • otynkowany;
 • otynkowany;
 • szlifowanie;
 • Wykończenie Primer.

Przed tapetowanie na płyty gipsowo-kartonowe, należy kit stawy i miejsca mocowania arkuszy, a następnie wykonać szorstkie wykończenie powierzchniPrzed tapetowanie na płyty gipsowo-kartonowe, należy kit stawy i miejsca mocowania arkuszy, a następnie wykonać szorstkie wykończenie powierzchni

W celu wykonania każdego rodzaju wykończenia powierzchni poprawnie, należy zapoznać się z dalszymi instrukcjami.

Jak skleić metr tapety: Porady dla klejenia

Miernik tapety są taśmy, które mają zwiększoną szerokość. To znacznie upraszcza klejenie, dodatkowo zmniejsza ilość szwów tapety.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę przy obliczaniu ilości potrzebnego materiału, jak często konieczne jest rebuy i wklejanie tapety.

Szeroki tapetę można zapisać na remonty, a także znacznie ułatwia prace wykończenioweSzeroki tapetę można zapisać na remonty, a także znacznie ułatwia prace wykończeniowe

Wskazówki do klejenia:

 • Dokładnie przygotować powierzchnię, aby usunąć wszelkie nierówności.
 • Tapetowanie trzeba tylko razem z kimś. Lepiej jest, jeśli jest to osoba, która ma doświadczenie w takiej klejenia.
 • Dbać o zamkniętych oknach, bo przeciągi mogą zrujnować całą wklejony sekcję.

Klejenie ściany mogą być wykonane z jakości, jeśli przed rozpoczęciem, aby oczyścić i wygładzić powierzchnię.

Jako jeden tapety pokleit w trudnych miejscach

Nonprofessionals tapetowanie może wydawać się surowe. Oczywiście, jedna osoba do wklejenia tapety, zaangażowanych w ich montażu i doboru obrazu lub obraz ciężkich.

Jeśli można zrobić samodzielnie napraw, to lepiej z niego korzystać. Jednakże, na przykład, angażują się w montażu baterii na łatwe, jeden będzie znacznie trudniejsze w obsłudze.

Ale również do radzenia sobie z klejem wytrzymałości, jeśli uważnie wskazówki dotyczące klejenia sam w Internecie.

Prawidłowe tapetowanie obwód akumulatoraPrawidłowe tapetowanie obwód akumulatora

Wskazówki dla łatwego klejenia:

 • Wstępnie usunąć gniazd i przełączników, bagietki.
 • Pokleit tapety na górze arkuszy, zrobić mały ślad na ich lokalizację.
 • Wycięte otwory. Umieścić gniazdo w miejscu, ukrywając ostre krawędzie.
 • Drzwi powinny wklej z naddatkiem. Następnie w celu usunięcia zbędnych części tapety.

Sieć może napisać, że klej do tapet niezbędne gazet. Już dawno przeżyła sama metoda. Ważne poshpatlevat i zagruntować powierzchnię. Istnieje również mit, że zimne pokoje nie nadają się do tapetowania. Tapeta może być klejona zimą i latem. W okresie suszenia, ważne jest, aby wystrzegać się przeciągów.

Po przyklejeniu tapety: jak usunąć pęcherzyki

Po tapetowanie w mieszkaniu lub domu może czekać przykrych niespodzianek w postaci pojawienia się pęcherzyków. Nie martw się - nie trzeba przykleić tapetę.

Z pęcherzami na tapecie może być łatwe w obsłudze. Jedynym rozwiązaniem, gdy trzeba nowy lepki - pojawienie się dużych pęcherzyków na powierzchni ściany.

Istnieje kilka opcji, aby wyeliminować pęcherzyki.

Alternatywnie, aby wyeliminować pęcherzyki na tapetę po przyklejeniu można stosować pisanie nóżAlternatywnie, aby wyeliminować pęcherzyki na tapetę po przyklejeniu można stosować pisanie nóż

wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów:

 • Pierce kopułki igłę. Trzymając łopatki tapety aby wypuścić powietrze.
 • Przekłuć bańkę za pomocą strzykawki, wypełnić pustkę klejem. Gładka gąbka lub szpatułki.

Powstały po przyklejeniu wady, w większości przypadków mogą być skorygowane. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wygląd powierzchni i tapety.

Jako kleju do tapet (wideo)

Dekorowanie ścian z tapetą - popularny sposób wykańczania ścian i sufitów. Dzisiaj konsumenci na rynku budowlanym oferuje szeroką gamę różnych rodzajów tapet. To zależy od wybranej opcji metody tapetowanie. Chociaż proces klejenia jest w dużej mierze takie same dla wszystkich typów. Najważniejszą rzeczą - do przygotowania powierzchni poprawnie. Powinno być gładkie, równe, wolne od pęknięć i ubytków. Tapetowanie można wykonać samodzielnie. Przed naprawa jest bardzo ważne, aby dowiedzieć się więcej na temat rodzajów tapet, metod ich klejenia i wyeliminować wady po niej.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 + = 54

map