Jak położyć płytki na suchej zabudowy: krok po kroku dla początkujących

Jak położyć płytki na suchej zabudowy: krok po kroku dla początkujących

12 October 2017Stylowa konstrukcja urządzić łazienkę, można użyć piękne płytki na ścianachStylowa konstrukcja urządzić łazienkę, można użyć piękne płytki na stenahGipsokarton w toalecie i łazience są obecnie wykorzystywane wszędzie one maskować rury, tworząc spektakularne nisze falshsteny. W kuchni, materiał ten jest również bardzo popularne. Nie dziwi fakt, że coraz częściej jest on umieszczony naprzeciwko płytki.


Czy to możliwe, aby położyć płytki na płyty gipsowo-kartonowej

Do wszystkich przestrzeni w kuchni lub łazience był solidny i estetyczny wygląd, często próbują całkowicie kaflowy. Ale jeśli pokój jest ściana lub partycji płyt gipsowo-kartonowych, płyt powinna być przeprowadzona przez specjalną technologię. W szczególności należy wziąć pod uwagę cechy strukturalne płyty gipsowo-kartonowej i rodzaju blach. Ponadto, konieczne jest dodatkowo zagruntować przed płytki na płyty gipsowo-kartonowe.

Płyt gipsowych - materiału, który różni się grubością, właściwościami rozmiaru arkusza.

W łazience, gdzie nie zawsze jest wysoka wilgotność, eksperci zalecają stosowanie wodoodpornych płyt gipsowo-kartonowychW łazience, gdzie nie zawsze jest wysoka wilgotność, eksperci zalecają stosowanie wodoodpornych płyt gipsowo-kartonowych

Producenci oferują jako zwykły płyty gipsowo-kartonowej do malowania i zdobienia, jak również specjalnym wodoodpornym (płyt gipsowo-kartonowych), który jest przeznaczony do montażu w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Korzystne jest, aby używać go w łazience lub w kuchni, a najłatwiej jest umieścić płytki.

Cechy wykorzystaniem różnych typów płyt kartonowo-gipsowych przed układaniem płytek.


 • Odporne na wodę płyty gipsowo-kartonowej (płyty gipsowe) nie wymaga żadnych szczególnych manipulacji przed instalacją i przycinania materiałów płytki. Jest to wystarczające do ustalenia profili (załącznik używać, jeśli to konieczne besprofilnoe klejenia płytek nie jest konieczne, ponieważ obciążenie na arkuszu będą znaczące), szwy kleju serpyanku i tuszować kit, a następnie potraktowano specjalnym podkładem, zwracając szczególną uwagę na miejsca połączeń, mocowania śrub lub wad w arkuszu.
 • Jeżeli nie jest możliwe zastosowanie blachy wodoodpornej mogą być wykorzystywane jako podstawa do układania płytek i konwencjonalnych płyt gipsowych o grubości 12,5 mm. Że nie odkształca się pod wpływem wilgoci, można wkleić za pomocą sieci maskującej arkusz kleju PVA lub dalej poziome prowadnice profilu ramy o rozstawie 60 cm. Następnie powierzchnia jest traktowane z podkładem i dostosowywane jak w przypadku płyt gipsowo-kartonowych.

wymagany jest podkład nakłada się na arkusze. Zastosowanie odbywa się w dwóch warstwach na przyleganie było maksymalne. Podkład wysycha szybko, a wiele z przetwarzania w czasie nie bierze: zastosowane warstwy mogą być w odstępach 40-60 minut.

Układanie płytek na płyty gipsowej: wybór kleju i wymieszać

Przed płytki łazienki z przegród lub konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych, trzeba podnieść materiały do ​​układania płytek. Należą do nich: klej do płytek, zaprawy, znakowanie (remote) przecina.

Przed zakupem specjalnego kleju do płyt gipsowo-kartonowych należy sprawdzić jego cechy jakościowe i głównePrzed zakupem specjalnego kleju do płyt gipsowo-kartonowych należy sprawdzić jego cechy jakościowe i główneWcześniej płytki położył głównie na bazie cementu z kleju, ale od tego czasu nie było kilka alternatywnych opcji w celu uzyskania lepszej przyczepności płytek z płyt gipsowo-kartonowych.

Rodzaje kleju do płytek:

 1. Ten sam wspomniany klej cementowy. On tani, sprzedawany i używany w każdym miejscu, w tym do montażu płytek na płyty gipsowo-kartonowe.
 2. Elastyczny klej sprzedawany w postaci proszku lub gotowego roztworu. Obecnie jest uważany za najbardziej odpowiednie dla kombinacji ceny i jakości.
 3. Typ Klej „Płynny gwóźdź” nadaje się również do układania płytek, ale jego wysoka cena sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne opcji „pogotowie”, jeśli nagle trzeba przenieść jeden lub więcej płytek.

Klej do płytek mieszane za pomocą wiertarki i specjalną dyszę. Odbywa się to bezpośrednio przed ułożeniem jak klej szybko uchwycić. Z tego samego powodu nie należy mieszać go dużo czasu jest lepszy jeśli chodzi o wydatki przygotować świeżą porcję.

Układanie płytek na płyty gipsowej: krok po kroku

Oprócz kleju do płytek należy zakupić specjalną mieszankę kielni do spoin, które po płytek zostały już określone, stawy są traktowane do ich atrakcyjny wygląd. Musi on zostać wybrany na podstawie koloru płytek, chociaż w niektórych przypadkach wygląda dobrze tylko pływające z kontrastowym kolorze.

Zwrócić uwagę! Rogi trzeba wyrównać braki.

Przed rozpoczęciem instalacji płytek, najpierw należy dokonać ślady na ścianie i przygotować niezbędne narzędzia do pracyPrzed rozpoczęciem instalacji płytek, najpierw należy dokonać ślady na ścianie i przygotować niezbędne narzędzia do pracy

Ich wielkość będzie zależeć od tego, jak duży będzie szczeliny pomiędzy płytkami. Ponadto, narzędzie powinno być zarezerwowane: szpachlą do kleju, poziomu i pionu wyrównać pierwszy rząd, płytki i oznakowanie ołówek.

Krok po kroku instrukcje do układania płytek na płyty gipsowej:


 • Na zagruntowane podłoże i suszy się, aby dolny poziom pierwszego znaku do pozycjonowania rzędach poziomych i pionowych płytek. Aby wybrać, które zaczyna się część murów ściany.
 • Gotowanie płytki w pierwszym rzędzie. Zwolnić odpowiednią ilość całych płytek i śliw, ile potrzeba do pożądanej wielkości skrajnych płytek.
 • Włożyliśmy w miejscu znakowania kleju za pomocą szpatułki równomiernie. Kładzenie płytek i przycisnął rękę. To samo powtarza się z następnym. Między płytkami, umieszczone obok siebie, wkładka krzyż. Delikatnie z łopatką do wypełnienia przestrzeni między płytkami i usunąć pozostałości kleju.
 • Stawiamy nie więcej niż 5 rzędy płytek na raz, a następnie zrobić przerwę na godzinę. Po tym, praca może być kontynuowana.
 • Jeden dzień po ułożeniu można wyjąć i umieścić na tic fugowanie szpatułką. Nadmiar zaprawy z płytek można łatwo usunąć za pomocą szmatki zwykle.

Prace nad układaniem płytek na płyty gipsowej nie wymaga dużej siły, tylko trzeba precyzyjnych pomiarów przy układaniu pierwszego rzędu, więc został wprowadzony wyłącznie na poziomie zerowym. Nie spiesz się, aby spróbować zrobić wszystkie prace w jednym czasie, a potem fornir jest solidnie zamocowane i trwać bardzo długo.

Niuanse przy układaniu płytek na płyty gipsowej: od czego zacząć r?

tuczników Debiutanci są często w stanie prawidłowo określić z dowolnej części ściany, aby rozpocząć układania płytek. Rzadko zdarza się, że długość cyklu z dokładnością do milimetra wielokrotności rozmiaru płytek i trzeba poświęcić piękno gotowej dekoracji. Aby tego uniknąć, należy najpierw obliczyć ile płytek tyle, ile potrzeba na jednym rzędzie, a rozmiar jest pozostały kawałek.

Ostrożnie po wszystkie podstawowe zasady układania płytek można wykonywać wszelkie naprawy własnymi rękamiOstrożnie po wszystkie podstawowe zasady układania płytek można wykonywać wszelkie naprawy własnymi rękami

użyć dwóch wskazówki dla pięknej murze:


 • Jeśli koniec serii to przestrzeń większa niż połowa szerokości płytek rozpocząć zwalnianie krawędzi ścianki przez krawędź, która jest bardziej zauważalne;
 • W przypadku pozostałej części serii niewielkich rozmiarów, mniej niż połowę szerokości płyty, to najlepiej szukać stylizacji od środka do krawędzi.

Używaj wysokiej jakości materiałów, w tym materiałów eksploatacyjnych do płytek, nie zaniedbać metod technologicznych do pracy z płyt gipsowo-kartonowych jako podkład pod płytki, spróbuj ustawić odległość pomiędzy płytkami a poziomem serii, w celu osiągnięcia wysokiej jakości i piękny efekt.

Metody: Jak położyć płytki na płycie gipsowej (wideo)

Wraz ze stopniowym wykonania krok po kroku wszystkich zaleceń przedstawionych w tym artykule, można bez wysiłku tworzyć własne ręce oszałamiająco piękny konstrukcje gipsowo-kartonowych, wyłożona płytkami, oszczędzając na specjalistów pracujących. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

map