Jak płyty gipsowo-kartonowej półkolistym zagięcia 2 skuteczna metoda

Jak płyty gipsowo-kartonowej półkolistym zagięcia 2 skuteczna metoda

12 October 2017Potrzeba wygięcia płyt kartonowo-gipsowych występuje, jeśli chcesz pięknie zorganizować sufitu lub zrobić łukPotrzeba wygięcia płyt kartonowo-gipsowych występuje, jeśli chcesz pięknie zorganizować sufitu lub zrobić łuk na żądanie i wszechstronność płyt kartonowo-gipsowych daje szanse do wielu innych materiałów budowlanych. I zrobić z niego projekt często bardzo złożone. W szczególności, często musi zginać płyt kartonowo-gipsowych. Więc jak to zrobić to dobrze?


Rodzaje płyt gipsowo-kartonowych: jak zrobić półkola z płyt gipsowo-kartonowych

Pierwszą rzeczą do rozważenia - jest grubość GCR. Płyty nie są potrzebne 12 mm gięcie trudne, specjalne narzędzia do tego. Ale jeśli chcesz, na przykład, do zginania promień płyt gipsowych do wysokości 130 cm, to lepiej wziąć arkusz 9 mm.

W rzeczywistości, można zginać wszelkiego rodzaju płyt kartonowo-gipsowych. Ale niektóre są bardziej podatne na to.

Wygięta w półkole płyt gipsowo-kartonowych powinien być starannie przymocowane do ramy za pomocą śrubWygięta w półkole płyt gipsowo-kartonowych powinien być starannie przymocowane do ramy za pomocą śrub

Rodzaje płyt gipsowo-kartonowych:


 • Sufit. Stosowany jest do korekcji wysokości powierzchni sufitowej części podstawy, do ukrywania komunikacji, aby zmienić kształt stropu. Ma dużą odporność na wilgoć.
 • Ściana. Służy do wyrównywania i wykładania ścian w pokoju dla instalacji przegród wewnętrznych.
 • Arch. Wykorzystywane w montażu łukowate otwory pokoju. Kompozycja arkusz płyty gipsowo-kartonowej jest lepsze z dodatkiem włókien szklanych, to nadaje elastyczność materiału. Ten rodzaj płyt kartonowo-gipsowych charakteryzuje się wysoką wytrzymałość.
 • odporne na wilgoć. I stosuje się go z reguły w obszarach o wyższej wilgotności 80%, dodaje się pierwiastków w kompozycji materiał nie pochłaniający płyn. Długotrwałą ochronę przed grzybem jest ograniczona. Płyt gipsowo-kartonowych jest zielony.

Jak widać, istnieje wiele do wyboru. Płyty gipsowo-kartonowe malovesen, jest tani, jest przyjazny dla środowiska materiał. Ale jego siła w porównaniu z innymi materiałami będą skromne. Ale może to być wygięte.

Sposób gięcia na suchej płyty gipsowej

Jeśli śruby samogwintujące naprawić arkusz płyty gipsowo-kartonowej do konstrukcji nośnej, a następnie będzie można zginać go w dość dużym promieniu krzywizny. W ten sposób można skorzystać z promieniem krzywizny większej niż 1 m.

Jest to bardzo ważne, gdy mamy do czynienia z kontrolą gk siły tłoczenia, obserwując wielką ostrożność podczas instalowania. Jeśli arkusz jest cieńsza, a promień krzywizny jest mniejsza.Zginać płyt kartonowo-gipsowychZginać płyt kartonowo-gipsowych "suchy" metoda będzie wymagać specjalnego formularza i kilka ciężkich przedmiotów do mocowania materiału na bokach (można użyć cegły)

W suchym gięcia arkuszy:

 • Stworzyć odpowiedni rozmiar wzoru;
 • Jedna krawędź płyty na trzpieniami wzornika;
 • Zginać wolnej krawędzi płyty do kształtu wzornika;
 • Druga krawędź zamocować za pomocą śrub.

Ale dla wielu, jest bardziej korzystne sposoby gięcia płyt kartonowo-gipsowych. Dla nich, stosuje się wodę lub, jak w trzecim sposobie, aby nacięcia. Bezpieczniej jest nadal uważa się pierwszy sposób opisany powyżej.

„Mokre” sposób gięcia płyt gipsowych

I ta metoda może być uważany za najbardziej powszechne. Przede wszystkim, ta metoda jest dobra dla konstrukcji łuków, a także wbudowane w niszach. Opiera się on z uwzględnieniem naturalnych właściwości materiału. Ponieważ tynk odróżnia porowatość, aw przypadku zamoczenia płyt kartonowo-gipsowych, przetarg.

Po całkowitym wyschnięciu arkusz płyty gipsowo-kartonowe zachować zakrzywiony kształt utworzony przez wiele lat.

Zastanówmy się w jaki sposób wdrożyć go z ich rąk.

Zginać płyt kartonowo-gipsowychZginać płyt kartonowo-gipsowych "mokro" sposób, że woda musi zwijana i kształtu

Jako „mokre” wyginać suchej zabudowy:


 • OSB wytwarzane ramki (tzn wiórowe);
 • Za pomocą wody o temperaturze pokojowej, mokry arkusz aż jego powierzchnia tworzy się tak zwany stół do wody;
 • około 10 minut powinny być impregnowane arkusza;
 • Do płyty gipsowo-kartonowej równomiernie nawilżona, najbardziej odpowiednie stosowanie walca igłowego (jeśli nie, to w arkuszu się szydło nakłuwania, a nawet konwencjonalne ogonowa);
 • Jednocześnie należy pamiętać - lista nie powinna moczyć przez tylko rdzeń gipsowy trzeba chłonąć wodę;
 • Mokry arkusz łuk w taki sam sposób jak opisano w metodzie suche i zabezpieczyć wzór taśmy;
 • Urlop płyt gipsowo-kartonowych do całkowitego wyschnięcia.

Nie martw się - kontakt z cieczą nie zmienia właściwości płyt kartonowo-gipsowych. Woda po prostu sprawia, że ​​jest bardziej elastyczna i giętka. Kiedy materiał schnie, jego właściwości są zwracane do niej w całości. Oznacza to, że tynk staje się znowu ciężko.

Nadreznoy sposób wyginać płyt kartonowo-gipsowych

Istnieje kilka powodów, aby mokry arkusz nie może być nadreznoy sposób, aby być przyjazny. Jest to również metodą suchą, tylko z jednego arkusza odbywa większej manipulacji. Nie martw się, ta metoda nie powoduje uszkodzenia arkusza.

dladla "nadreznogo" metoda chcesz użyć papeterii nóż

Metoda Nadreznoy:


 • Na jednej stronie arkusza, wzdłuż linii zagięcia, aby cięcia tnących w odległości pięciu centymetrów od siebie (i odpowiednie noża);
 • Cięcia powinny być wykonane na wypukłej stronie papieru - a raczej z boku, który jest wypukły;
 • Im mniejszy jest promień oszacowano - dolne nacięcia powinna;
 • Głębokość cięcia około 2,3 mm na drugiej stronie warstwy kartonu;
 • Side ząbkiem potrzebę rozprzestrzeniać jak wentylator;
 • Cięcia powinny być wypełnione kitem naprawić strukturę.

Jeśli stosuje się frez szczelinową, wycięcia mogą być w kształcie litery U i V-kształtny. Oznacza to, że arkusz płyty gipsowo-kartonowej mogą również przybrać kształt. Działa delikatnie i wszystko wyjdzie.

Porady: Jak zrobić półokrągłe ściany gipsowo-kartonowych

Jest to osobny technologia - aby ściany w półkole. Ale są dokładne wskazówki, które poprzedzają którejkolwiek z metod wybranych przez was. Brać je pod uwagę.

Gdy decyzja, półkoliste płyty gipsowo-kartonowej ściany należy stosować profil metalowy, który jest odporny na uszkodzeniaGdy decyzja, półkoliste płyty gipsowo-kartonowej ściany należy stosować profil metalowy, który jest odporny na uszkodzenia

Na półkolistej ścianki koniecznie:

 • używać tylko stalowe dla profilu wytrzymałości;
 • W gk niskiej wytrzymałości na zginanie, ponieważ konieczne jest stosowanie specjalnych wzorów;
 • Jeśli małym promieniu gięcia do gięcia przed procedurą mokrego arkusza „na mokro” jest korzystne dla tych zadań;
 • wysokość ściany powinna wynosić do sufitu, jeśli chcesz łatwość instalacji.

Każdy z tych trzech metod może doprowadzić do pożądanego wyniku. Dobrze dobrane narzędzia i precyzyjna technologia, aby pomóc poradzić sobie z zadaniem bez strat. I, oczywiście, płyty gk muszą być dobrej jakości.

Przykłady jak zginać półkole gk (wideo)

Bo to jest tak popularne i GCR że możliwości daje on wiele prac remontowych. I to pomimo faktu, że jego cena jest bardziej niż uzasadnione. Wypróbuj go i zmienić wygląd swoich domów ze względu na niskie koszty, naturalnego materiału i elastycznym.

Dobra robota!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − = 9

map