Jak odzwyczaić kota oderwać się meble i tapety: 3 prawidłowych sposobów

Jak odzwyczaić kota oderwać się meble i tapety: 3 prawidłowych sposobów

12 October 2017Przed wychować kota, ważne jest, aby zrozumieć przyczynę jego zachowaniaPrzed wychować kota, ważne jest, aby zrozumieć przyczynę jego povedeniyaKoshki są jednym z najczęstszych rodzajów zwierząt. Ten elegancki i słodkie zwierzęta, które zostały wniesione do domu radość i dobry humor. Ale wraz z pozytywnych aspektów, nie mogą być pewne problemy, które wymagają natychmiastowych rozwiązań. W przeciwnym razie mogą one uszkodzić relacji między właścicielem a kot zawsze. Dla jednego z tych zagadnień jest miłość mebli koty zarysowania i tapety. Jak odzwyczaić kota oderwać się meble i tapety? Pierwszą rzeczą, którą trzeba znaleźć przyczynę tego zachowania. Po tym można bezpiecznie trwać poszukiwania odpowiedniej metody odstawienia kota z destrukcyjnych zawodach.


Jak odzwyczaić kota oderwać tapety i meble: wyjaśnienie przyczyn

Bardzo często, w domu, gdzie jest kot, można spotkać zepsute meble i tapety. Co jest naturalne dla kotów, może dostarczyć wiele kłopotów do ich właścicieli. Po remonty i zakup nowych mebli może być kosztowne, a pewność, że kot nie zrobi to jeszcze raz - nie. Aby tego uniknąć, po wykryciu takiego zachowania u kota, należy natychmiast udać się rozwiązać ten problem.

Główną zasadą jest - nie skarcić swojego zwierzaka. Po tym wszystkim, to zajęcie jest naturalną biologiczną potrzebą dla niegoGłówną zasadą jest - nie skarcić swojego zwierzaka. Po tym wszystkim, to zajęcie jest naturalną biologiczną potrzebą dla niego

Odzwyczaić kota wymioty tapety i meble zepsuć, trzeba wiedzieć, co powoduje, że aby to zrobić. Głównymi przyczynami może być kilka, a większość z nich uzasadnia koty.

Powody, dla których koty porysować meble i tapety


 • Wykonać każde ćwiczenie do ostrzenia pazurów i treningu mięśni.
 • Wyrażać swoje emocje. Koty mogą wyrazić swoją miłość do właściciela, drapiąc ulubionego gospodarza.
 • Zaznacza swoje terytorium za pomocą podkładek na stopach, które zawierają gruczoły potowe. Dzięki nim, koty pozostawić ich zapach we wnętrzu.

Badając przyczyny i wyjaśniający zachowanie swojego zwierzaka, ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że zastraszanie i groźby nie pomogą w walce z takiego zachowania. Aby to zrobić, trzeba to arsenał pomysłowości, aby umiejętnie bronić tapety i meble przed atakami kotów.

Jeśli kot wyrywa się tapety: co robić

Kot może oderwać się tapety z różnych powodów. Jednak problem pozostaje ten sam - zepsuty klej do tapet, które nie tyle wysiłku i pieniędzy. Istnieje kilka sposobów wyjścia z tej sytuacji.

Może trzeba użyć więcej niż jeden sposób, zanim będzie można odzwyczaić kota z jego ulubionych zajęć. I można korzystać z tych środków w postaci zestawu środków mających na celu zwalczanie przechwytywania terytorium.

Każda z metod ma na celu skoncentrowanie kota od przedmiotu, na którym koncentruje swoje pazuryKażda z metod ma na celu skoncentrowanie kota od przedmiotu, na którym koncentruje swoje pazuryRozwiązanie:

 • Zastosowanie zarysowania posty. Dla jej utworzenia używać różnych materiałów o średniej twardości, które przypominają drewna. Drapak można kupić lub zrobić samemu. Zainstalować go w miejscach najbardziej uprzywilejowanych przez koty. Kot musi podobnego materiału i zapach temat. W tym celu, jest ona traktowana ze specjalnymi środkami zapachowymi.
 • Przestraszyć. W tej metodzie, głównym zadaniem jest złapać kota do „zbrodni”, a lepiej jest złapać w intencji, aby to zrobić. Następnie trzeba opublikować wysoki dźwięk, który będzie straszyć zwierząt. Jest to konieczne, aby poprawić dźwięk i powiedzieć „nie”, „Fu”, „nie”. Zamiast tego można użyć hałasu głos wyprodukowane monety lub kamienie w banku. Odstraszacz można użyć taśmy klejącej.
 • Zadzwoń nieprzyjemnych skojarzeń. Jeśli jest on przeznaczony do ostrzenia pazurów kota, konieczne jest, aby przelewać ją wodą. Ważne jest, aby to zrobić w ciągu kilku pierwszych sekund od jej działań pojawiła się uporczywego związku z nieprzyjemnymi doznaniami.

Jeśli używasz dwie ostatnie metody ważne jest, aby złapać kota drapania w początkowej fazie. Karcić go za prace wykonane już nie ma sensu, ponieważ nie zrozumieć przyczyny swojej złości i urazy.

Jak chronić tapety z kotami wykorzystaniem zapachów

Odzwyczaić koty swoich ulubionych zajęć, to jest bardzo trudne. W tym przypadku należy użyć metod, które będą zapobiegać koty przychodzą do tapet.

Korzystanie zapachów dla kotów - idealne rozwiązanie dla ochrony tapetę. Ważne jest, aby korzystać z tych zapachów, które nie zepsuje powietrze w mieszkaniu i nie będzie nieprzyjemny przez właścicieliKorzystanie zapachów dla kotów - idealne rozwiązanie dla ochrony tapetę. Ważne jest, aby korzystać z tych zapachów, które nie zepsuje powietrze w mieszkaniu i nie będzie nieprzyjemny przez właścicieli

Wygodny do prowadzenia oprysków z atomizerem. On rozprowadza wilgoć, co sprawia, że ​​jest to możliwe, aby nie uszkodzić powierzchni tapety.

Jakie zapachy można stosować:

 • cytrusy;
 • Olejki eukaliptusowe i zapachy cytrusowe mieszaniny;
 • Ocet.

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie aromaty cytrusowe, które nie tylko odstraszyć koty od tapetę, ale także wypełniają powietrze w mieszkaniu przyjemny zapach.


Tapety, które nie rozrywają cat: rodzaje i materiałów

Doświadczenie mówi, że koty wyrwać całą tapetę. Inną rzeczą jest to, że niektóre z nich mogą być na tyle silne, aby nie podlegać zarysowania.

Przy użyciu konwencjonalnych tapety w większości przypadków tylko jeden pozostaje stała tapety perekleivanie, preferowane przez koty w tej dziedzinie.

Istnieje kilka opcji tapet, które są w stanie rozwiązać problemu.

Szklana ściana - jeden z niezawodnych opcji tapetowanie ścian pomieszczenia, w którym znajduje się szponiaste zwierzakiSzklana ściana - jeden z niezawodnych opcji tapetowanie ścian pomieszczenia, w którym znajduje się szponiaste zwierzaki

Rodzaje tapet:


 • Flizeinovye. Mają dość solidne podstawy włókien celulozowych i chemicznych. Ale tu jest druga warstwa winylu nie jest bardzo odporna na ostre pazury zwierzęcia.
 • Bambus. Wytrzymała tapety, że w pewnym okresie będzie w stanie wytrzymać ataki.
 • Łączone. Można użyć dowolnego rodzaju tapety, z dołu metr dołączając pokrywę ochronną z tworzywa sztucznego.
 • Z włókna szklanego. Z włókna szklanego - niezawodny i trwały materiał, który nie boi się ostrymi pazurami.

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby wybrać lepkie włókna szklanego. Due materiały wykończeniowe posiadają wytrzymałość, trwałość, odporność na uszkodzenia oraz możliwość malowania.

Czy płyn tapeta kompatybilne i kotów

Płynne Tapety - popularny sposób na wykończenie ścian. Są przyjazne dla środowiska, posiada oddychającą strukturę. Jeśli w domu jest zwierzę, to jest prawdopodobne, że dekoracja ścian z nową tapetę, kot przejdzie stresu. Ona może zacząć się wyrwać je z ich łap, które będą prowadzić do katastrofalnych rezultatów.

Kocięta - jeden ze zwycięskich sposób odzwyczaić kota oderwać się meble i tapetyKocięta - jeden ze zwycięskich sposób odzwyczaić kota oderwać się meble i tapety

Kot nie walczyć tapety, muszą być traktowane ze specjalnym klejem, który powinien być stosowany po zakończeniu.

Należy pamiętać, że w czasie suszenia kleju na ścianie, kot nie powinny znajdować się w pomieszczeniu. Zaletą jest to, że tapety sklejki.

Etapy katorgę:

 • Usunąć uszkodzoną powierzchnię od ścian.
 • Rozcieńczyć pożądaną ilość ciekłego tapety.
 • Zastosuj tapety na części ściany.

Zwykle po zakończeniu tapety są tak uszkodzone obi mogą być szybko przywrócone, jeśli Wean drapanie zwierzę nie jest możliwe.

Kot wyrywa się tapety niż dekoracji ścian

W połączeniu sposób na wykończenie zapobiega pogarszaniu się tapety. Tapeta podczas gdy można użyć dowolnego, ale materiał ochronny musi być tak dobrana, że ​​pazury kota nie uszkodzić.

Połączenie materiałów w wykańczaniu ścian - najlepszym sposobem ochrony tapety z przyjaciółmi fiszbinowychPołączenie materiałów w wykańczaniu ścian - najlepszym sposobem ochrony tapety z przyjaciółmi fiszbinowych

Z pomocą projektanta można rozważyć połączenie tapet i materiału ochronnego pokrycia poziomu ścianie, dostępne dla kotów.

Dokonując ochrony ważne jest, aby używać tylko wysokiej jakości naturalnych materiałów, które nie są szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt jest.

Materiały do ​​wykończenia ochronne:

 • dachówka;
 • panel;
 • arkuszy;
 • laminat;
 • Płytki granitowe;
 • Dekoracyjny tynk;
 • Paint.

Takie materiały - niezawodna ochrona przed pazurami. Są odporne i wytrzymałe. Jeśli uszkodzone panele mogą być jego szybka i tania wymiana.

Jak odzwyczaić kota oderwać się meble i tapety, 4 sposoby (wideo)

Odzwyczaić kota podrzeć tapety i meble, trzeba najpierw zrozumieć, dlaczego jest ich łzy i zadrapania. Następnie można przystąpić do walki z destrukcyjnym przyzwyczajenia. Istnieją techniki, które mogą przekierować uwagę kotów do innych obiektów. Obejmują one wykorzystanie kogtetochek. Można również zadzwonić do kota uporczywe nieprzyjemne skojarzenia z zapachów i dźwięków. Jeśli te metody nie działają, to musimy zrobić, aby chronić meble i tapety specjalne wykończenie.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − 75 =

map