Jak naprawić gzyms sufitowy do sufitu: 6 Prawo kroki

Jak naprawić gzyms sufitowy do sufitu: 6 Prawo kroki

12 October 2017Instalacja gzymsu sufitu nie jest szczególnie trudne, a moc dowolnego właściciela domuInstalacja gzymsu sufitu nie jest szczególnie trudne, a moc jednym obudowy domovladeltsuNi nie jest bez zasłony. Zasłony, oczywiście, trzeba powiesić na półkach. Instalowanie nowego gzyms, a także wymianę starego na nowy nie wymaga wiele wysiłku, obliczenia i umiejętności. Ale przecież nie każdy kvartirovladelets zna i jest w stanie to zrobić. Kwestia, jak naprawić sufit gzyms do sufitu, może odpowiedzieć każdy, ponieważ nie każdy to robi. Można, oczywiście, bo mistrz na dom, ale nie wiele narzędzi, a co najważniejsze, pragnienie, aby to zrobić, jest to możliwe do zrobienia na własną rękę.


W jakiej odległości od sufitu do powieszenia gzyms: bezpłatne rozwiązanie

Więc nadal wybrał z półki ściany. Gdy nie jest to uzasadnione pytanie, na co odległość od sufitu do powieszenia tę samą półkę?

Gzymsy (zasłony), istnieją dwa typy ścian i sufitu. gzyms sufit, oczywiście, powiesić na suficie i ścianie - ściany.

Różnorodne akcesoria Listwy sufitowe umożliwia korzystne, aby podkreślić piękno zasłony we wnętrzuRóżnorodne akcesoria Listwy sufitowe umożliwia korzystne, aby podkreślić piękno zasłony we wnętrzu

Jednak często, ściany wiszące gzymsy na suficie, i sufit - na ścianie, to kto jak smak:

 • Odległość, na którą będzie powiesić karnisz, są wybierane losowo, to znaczy taki, który najbardziej lubisz;
 • Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to, że jeśli zasłony z pierścieniami, muszą być ustawione tak, że pierścienie nie złapać, a następnie do sufitu, z powodu zbyt małej szczeliny pomiędzy sufitem a gzyms. Z reguły, szczelina między sufitem i górnej zasłony wspornika powinien wynosić co najmniej 5 cm.
 • Jeśli jest to ciąg (i oni też czasami są montowane na ścianie), musi również być oparte na górnej krawędzi wspornika, choć i może być usytuowana wyżej niż 5cm, według własnego uznania, a nawet blisko sufitu.

W końcu, jak już rozumieć, odległość pomiędzy sufitem a ścianą jest wybrany już na podstawie osobistego postrzegania designu i estetyki.


Jak naprawić gzyms na suficie: niezbędne narzędzia i elementy złączne

Popularne mądrość mówi: - On tak nie wiem jak on nie mógł nawet wbić gwóźdź.

Wyślij czasy, kiedy można było wbić gwóźdź w ścianę lub sufit. Jest to, że jeśli używasz specjalną wtyczkę, która przeniknie specjalnego pistoletu aplikacyjnego. Jednak jest to zbyt trudne i nie trzeba.

W celu dokonania bezpiecznego przywiązania wszelkich okapu musi mieć minimum narzędzi i elementów złącznych.

Przed rozpoczęciem instalacji gzymsu sufitu konieczne jest przygotowanie narzędzi do pracyPrzed rozpoczęciem instalacji gzymsu sufitu konieczne jest przygotowanie narzędzi do pracyPrzygotowanie do pracy:

 1. wiertarka udarowa lub młotek. Jeśli ściana jest murowany, wiertło młot wystarczy, dobrze, jeśli wciąż jest wykonana z betonu, pożądane jest poncz jako bardziej potężnej techniki.
 2. Wiertła z pobeditovymi wyrzucenia. Wskazane jest, aby mieć kilka ćwiczeń, ponieważ jeśli wywiercić betonową ścianę, nie wyklucza możliwości popadnięcia stalowych prętów wiertła, które mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu, jeśli w ogóle, aby przerwać to wiertła.
 3. Ołówka lub markera oznaczyć.
 4. Ruletka.
 5. kołki szoku.

Najwięcej „Running” kołki średnica tym przypadku - 6mm. To jest więcej niż wystarczająco dla niezawodnego urządzenia, a nie jako problematyczne wiercenia - tak, że „strzelać z armaty na kole„przez ustawienie większej średnicy kołków, nie ma sensu. Oznaczyć lokalizację przyszłych otworów w suficie, wywiercić je, a następnie przymocować gzyms, bez względu na to, jak nie był projekt.

Powiesić zasłony na półkę: różne sposoby

Jak mógłby powiesić zasłony na półce i jak najlepiej to zrobić?

Kilka sposobów, a każdy kvartirovladelets może wybrać ten, który lubi bardziej.

Ponieważ różne sposoby, należy uzyskać indywidualnie na każdy z nich.

Metalizowane Przepusty są stosowane jako elementy złączne do zasłon o rurowych okapuMetalizowane Przepusty są stosowane jako elementy złączne do zasłon o rurowych okapu

metody:

 • Pierścienie i haki. gzymsy ścian, zwykle są one zakończone i wprowadzone bezpośrednio przed montażem gzymsu. Pierścienie i haki mogą iść jeden zestaw, ale może nie.
 • Tak zwane „krokodyle”. Ich praca nie różni się od Clothespeg, ale z tą różnicą, że powierzchnia „Krokodyl” wykonane zęby, tak że zasłony są bezpieczne i nie zsunąć.
 • tkaniny pętli i za kulisami. Ponownie zastosować te same rurowe gzymsy, które, jak pan słusznie zauważył, dominują obecnie na rynku. Zaletą tego montażu rolet, jest to, że gzyms jest prawie niewidoczna, ponieważ od nich jak najwięcej zamknięty. Między pętle tkaniny mieć pewien dystans, te same sceny mogą ukryć gzyms, jak to możliwe, i wydaje się, że gzyms i nieistniejące.
 • Oczka. Mają one zastosowanie tylko do okapu rurowego. Oczka - pierścień metalowy osadzony w górnej części zasłony, a te pierścienie noszone na cylindrycznych prętów.

gzymsy ścienne są bardzo popularne, ale to nie zaprzecza popularność karniszy sufitowych.


Jak mogę dołączyć do gzymsu sufitu fałszywych sufitu płyt gipsowo-kartonowych

Po tym, gdy większa część remontu swojego mieszkania jest zakończona, to ostateczny szlif: zainstalować gzyms zawieszony na suficie, w tym przypadku - z płyt gipsowo-kartonowych.

Zadać sobie pytanie: jak naprawić gzyms sufitu bezpiecznie i bez uszkodzeń płyt gipsowo-kartonowych?

Prawidłowe zamocowanie do płyty gipsowo-kartonowej osiągnąć, jeśli jeszcze przed arkusze krosowe, w miejscu, gdzie planowana instalacja okapu, należy uprzednio zamocować drewnianą belkę. Gzyms, po przymocowaniu śrubami płyt gipsowo-kartonowych pewnie przykręcona do belki.

Montaż okapu do sufitu płyt gipsowych za pomocą kotwicy ustalaniaMontaż okapu do sufitu płyt gipsowych za pomocą kotwicy ustalania "motyl"


Istnieją jednak przypadki, kiedy to zapobiec, co następuje:

 1. Bruce nie zostało ustalone;
 2. Bruce jest ustawiony, ale nie do końca, a śruby tylko spadać dopiero w suchej zabudowy, ale nie na drzewie, który nie jest dołączony do tej struktury, wymaganej niezawodności.

 Aby uniknąć dalszego złamania gzyms i, w konsekwencji, jego upadek, a także niszczenie płyt gipsowo-kartonowych potrzebne są specjalne łączniki.

Rodzaje specjalnych elementów złącznych:

 • "Butterfly" kołków. Specjalne kołki o specjalnej konstrukcji. Budowa „motyl” jest to, że po śruba jest wkręcona w płycie gipsowej, płyty gipsowej odwrotnej stronie, kołki ujawnione przypominając w ten sposób skrzydeł motyla.
 • Kołków „parasol”. Pokonanie otwór uderzenia i w pustce korek przedstawiono w sposób parasola, a tym samym zwiększa powierzchnię ładunkową w suchej zabudowy.
 • Śruba Dybel. W tym rozwiązaniu nie wymaga nawet wiercenie płyt kartonowo-gipsowych - kołek po prostu przykręcony śrubokręta.
 • Śruba kotwica. To mocowanie jest szczególnie ważne, gdy trzeba powiesić bardzo ciężkie zasłony. W tym przypadku, wiertła i płyt kartonowo-gipsowych, sufit i podstawy do głębokości 5 cm. Wybór długości kotwy jest wykonany, w zależności od grubości materiału, a odległość pomiędzy podstawą i częścią sufitu za pomocą płyt gipsowo-kartonowych.

Tak więc, jeśli drewno nie jest ustawiony z góry, zawsze można znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Jak zainstalować gzyms sufitu plastiku: krok po kroku

Gzyms plastikowej niezwykły sposób to wygląda w pokoju z dzisiejszych wnętrz.

Gzymsy przymocowany do sufitu tak, że praktycznie nie przyciągają wzrok, natomiast tkanina.

 

Komponenty gzyms sufitKomponenty gzyms sufit

Zasłony, więc nie są, jak mówią, na pierwszym planie. Prace nad gzymsem łączników nie jest tak trudne, a jednocześnie takie przywiązanie jest bardzo niezawodny.

Gzymsy jest jednorzędowe, dwurzędowe, trzy rzędowe cztery rzędowe.

Opcje:

 1. Jazdy na zakrętach. Istnieje 45 ° i 90 °, dzięki czemu można zaprojektować wiele kształtowych i zasłony.
 2. Namiastka. Te specjalne konstrukcja i zapobiega zsuwaniu się zaczep rowka.
 3. Elementy dekoracyjne. Na przykład, taśma samoprzylepna.

Aby przygotować wiertarkę, piłę, kołki śrubokręt lub elektryczny śrubokręt, ołówka lub markera, można rozpocząć pracę.

Instalacja krok po kroku:

 • Zdecydować się na miejsce, które będą prowadzone okapu, jest konieczne, aby przedstawić kilka przykładowych programu w celu ustalenia długości gzymsu, a także biorąc pod uwagę przesunięcia od ściany, jeśli jest obecność elementów obrotowych;
 • Jeżeli listwa jest zamocowana bezpośrednio wzdłuż linii okien, należy wyciąć z profilem do metalu na żądaną długość. Jeżeli kurtyna jest zawieszony w środku pomieszczenia i istnieją różne zakręty, następnie symuluje się obwód, według którego te elementy są cięte i są montowane oddzielnie.
 • Aby przymocować szynę kurtyny do sufitu, należy wywiercić otwory w profilu tak, że profil śruby z ogrzewano zasłony razem. Przybliżona odległość pomiędzy śrubami - pół metra.
 • Z profilu z otworami do miejsca montażu, należy zaznaczyć sufit, przedstawiając mu lokalizację przyszłych otworów.
 • wywiercić otwory, ustaw kotwice.
 • O profilu łączenia otworów z otworami w ściankach profilu przymocowany profilu wkręcania śruby.
 • Podobnie, zamontowane i elementów obracających się.
 • Otrzymujemy haczyki do szczelin i zainstalowaniu wtyczki, a prowadnice do potrzebujących.
 • Przyklej ozdobną wstążką.
 • Wiszące zasłony, mamy pewność, że wszystko odbywa się prawidłowo.

Praca na wysokościach, należy zachować ostrożność!

Montaż karniszy sufitowych (wideo) 

Podsumowując, należy powiedzieć kilka słów na temat wszystkich wyżej, czyli do podsumowania. Aby pracować w tym kierunku, jak instalacja gzymsu sufitu sporu, ale nie stać się problemem dla całej rodziny, która przechodzi w przewlekłą, imprezy kilkudniowe, należy czytać artykuły na ten temat, a także poszukiwać nemudrenyh wideo i fotograficznych materiałów wszystko jest prosty i przejrzysty. Następnie, uzbrojony w niezbędną, a nie skomplikowane, narzędzia, produkcja elementów złącznych siebie. Powodzenia w naprawie swojego mieszkania!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 64 = 67

map