Jak malować ściany zamiast tapety: profesjonalne doradztwo

Jak malować ściany zamiast tapety: profesjonalne doradztwo

12 October 2017Technika malowania ścian jest o wiele łatwiejsze niż się wydajeTechnika malowania ścian jest o wiele łatwiejsze niż kazhetsyaChasto powstaje pytanie: w jaki sposób możemy doprowadzić do ściany w przyzwoitym wyglądzie bez pomocy tapetę? Ten artykuł przedstawi najpopularniejsze sposoby malowania ścian bez pomocy tapetę.


Przy użyciu różnych kolorów do wystroju ścian mogą być wykonane z mieszkania bez pomocy cukierka i tapety. Technologia aplikacja farby jest dość prosty, aw porównaniu z tapetą zajmuje znacznie mniej czasu. Bogactwo kolorów i możliwość rysowania na ścianie jego rysunków sprawi, że pokój w przeciwieństwie do jednego lub drugiego.

Malowanie ścian zamiast tapety dekoracyjne farbami

farby dekoracyjne stworzony właśnie w celu wykorzystania go zamiast tapety. łatwość aplikacji, duży wybór kolorów sprawiają dekoracyjnego malowania niezastąpioną pomoc w naprawie.

Malowania ścian Alternatywny zastępując tapetyMalowania ścian Alternatywny zastępując tapety 

Farba dekoracyjna oprócz powyższych zalet, szereg innych zalet:


  • Farba utrzymuje się na ścianie około 9 lat, nie prysznica i obluschivayas.
  • Dekoracyjny odporny na pleśń, pleśń, zarysowania, uderzeń farby, nie znikną w świetle.
  • Ściany malowane farbą dekoracyjny jest bardzo trudne do skażenia, ale to jest łatwe do mycia. W przeciwieństwie do papieru tapety do malowania mało zabrudzone.
  • Ze względu na bogactwo kolorów można łączyć uzyskując niezwykłe pięknych odcieniach.
  • Ściana nie zbiera kurzu dzięki powłoki antystatycznej.
  • Malowanie sprawia, że ​​idealnie gładka ściana bez zagłębień i nieprawidłowości. 

Do malowania ścian w mieszkaniu zamiast tapety, muszą być starannie przygotowane. Przed nałożeniem farby ściana powinna być idealnie gładka, bez chropowatości, pęknięć i innych. Należy pamiętać, że stosowanie farb sama nie zajmuje dużo czasu. Ale przygotowanie ściany, jego ustawienie spowoduje się pocić.

Czy lepiej jest pomalować ściany lub tapety

Wybierając między tapety i farba sama nasuwa się pytanie: co jest najlepsze. To nie jest prosta odpowiedź. A tapety i farby są plusy i minusy. Na przykład, farba łatwiejsze do zastosowania, ale konieczne jest, aby starannie przygotować ścianę. Klej do tapet trudniejsze, ale przygotowanie ścianie zajmuje mniej czasu. 
Zastosowanie lakieru pozwala na eksperymentowanie z kolorami, wzorami, natomiast wybory tapety są ograniczone do tego, co jest prezentowane w sklepie.

farby matowe ukrywa drobne nierówności na ścianiefarby matowe ukrywa drobne nierówności na ścianiefarba ścienna jest łatwa do zastosowania, gdyż aplikacja jest wystarczający do podjęcia wałka, pacy lub gąbki. Ponadto, mogą one być wykorzystane do osiągnięcia różnych wzorów i faktur.

Malować ściany najlepiej wziąć farbę matową, jak to będzie w stanie ukryć wszystkie drobne nieprawidłowości. Jeśli wybór pada na farby o wysokim połysku, trzeba poświęcić dużo czasu poziomowania ściany. Błyszczące farby poprawia wszelkie braki i nieprawidłowości.

Plus kolory dekoracyjnych w przypadku braku nieprzyjemnego zapachu. Profesjonalne farby dekoracyjne mogą zmienić kolor jak kameleon. Ściany malowane farbą dekoracyjny można poddać czyszczeniu na mokro.

Istnieje kilka rodzajów farb dekoracyjnych: farby, tynki i powłoki. Sam może być gips cienkowarstwowej i wytłoczona. Z pomocą gipsu nadmiarowego może osiągnąć piękną teksturze powierzchni.

Na efekt dekoracyjny farby można mieszać z ozdobnym tynkiem.

Proces barwienia ścian

Aby ściana uzyskał pożądany projekt, potrzebne są trzy kroki, aby przygotować ścianę:

  • Pierwsza warstwa - gleby, która dostosowania i odpyleniu powierzchni ściany;
  • Nałożyć drugą warstwę farby-gleby;
  • Nałożyć warstwę dekoracyjną specjalnego wałka lub szpachli, która będzie tworzyć pożądany efekt.

Działania te mogą być wykonane w całości bez pomocy specjalistów. Najważniejsze - dokładnie przeanalizować procedury i ściśle przestrzegać go.

Co jest tańsze: pokleit tapetę lub pomalować ściany

Malowanie ścian zaskoczy swoją intensywnością,Malowanie ścian zaskoczy swoją intensywnością,


Wybierając między tapety i farby odgrywa ważną rolę koszt danej metody. rolki zakupu może być różna w różnych przedziałach cenowych, w zależności od rodzaju tapety wybrać z jakiego materiału, z dowolnego producenta, ile metrów każdej rolki, i tak dalej. d. Następnie sama farba jest warta znacznie mniej niż rolek tapet. Mimo, że jest prawdopodobne, że duży obszar wymaga ogromnej liczby kolorów, które można dostać drogie.

Ponownie, farba może być różnej jakości, ilości. Są drogie farby dekoracyjne, specjalnie przeznaczone do malowania ścian.

Są to farby na bazie wody, które są tańsze, prawie bez zapachu, ale efekt nie będzie tak jasne. Profesjonalne farby dekoracyjne są nasycone jasnych kolorach i wygląda o wiele bardziej oryginalne i ciekawe. Ale farbami na bazie wody, można uzyskać ciekawe efekty na ścianie znać konkretną technologię wystarczy. Malowane ścian farbą lateksową może wyglądać drogie i jakościowo, jeśli tylko wiedzieć, jak je stosować.

Tapety lub malowanie ścian: „za” i „przeciw”

Jak wspomniano powyżej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: co jest lepsze lub tańsze. Jeśli wybór jest wykonana na rzecz profesjonalnego dekoracyjne farby, to będzie kosztować tak samo jak tapety, a zwłaszcza jeśli jest to duży obszar.


Korzystanie zarówno farby i tapety na ścianie, będziesz zadowolony z gotowego dziełaKorzystanie zarówno farby i tapety na ścianie, będziesz zadowolony z gotowego dzieła

Wiele osób korzysta z kombinacji tapetę farbą. Jeden pokój Tapety i inny malowane farbą. To pozwala na wykonywanie różnorodnych wnętrz.

Aby wybrać tańszą opcję farby wystarczy uważnie rynek i porównaj ceny w farbie z cenami tapet. Ze względu na swoją trwałość farba jest droższe w stanie w pełni zrekompensować koszty.

Co zrobić, zamiast tapety i malarstwa: szuka alternatywy

Farby i tapety - to chyba jedyny sposób projektowania ścian. Ci, którzy są fanami ściany z cegły, po prostu usuń wykończenie i zostawić goły mur retuszować.

farby tapety jest najbardziej wygodny sposób ozdobić ściany. Tutaj nie ma potrzeby, aby spróbować dowiedzieć się czegoś nowego i wyjątkowego, jeśli chodzi o naprawy mieszkania.

Użyj tapety lub farby w ich naprawy może bez końca eksperymentować z kolorami, wzory, połączyć absurdalny. Wszystko zależy od wyobraźni. farby dekoracyjne - to wspaniałe narzędzie do realizacji ich potencjału w zakresie projektowania i cieszyć się nimi na co dzień. Ściany pokryte farbą płótna jest idealny dla kreatywności, który zawsze można zamalować.

Pokleit tapeta jest również wspaniały sposób na zewnątrz, ponieważ istnieje wiele kombinacji kolorów i wzorów w mieszkaniu, które będzie wyglądać świetnie w swoim domu.

Jak malować ściany w mieszkaniu zamiast tapety (wideo)

Wyraźną zaletą powłok dekoracyjnych jest to, że dają one dużo miejsca na działalność. Dowolny wzór, który przychodzi do głowy może stać się rzeczywistością na ścianie. Z pomocą powłoki dekoracyjne mogą być stosowane do najbardziej niesamowitych efektów, które pomagają dostroić wnętrze z nowymi kolorami.

Jak malować ściany w mieszkaniu zamiast tapety (zdjęcia)

1intpaint2 2bcaa1ca73cb74a50cd4046b5ab7cbb7 5 3 5b4f10f9fc77fe6e2180f451b72fc190 7fec10dd95022c4986cc39c714cc7c36 15-Modnyie-stenyi-2014 35e402d921a98395068887071df3958b 1162774003 94f194480137e7e43846-W500-H400-B0-P0 - tranzisyon-gostinaya

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

35 − 32 =

map