Jak korzystać z samolotu do płyt gipsowo-kartonowych

12 October 2017W przypadku korzystania z płyty gipsowo-kartonowej, jako materiał budowlany należy stosować specjalny samolot, który pozwala komfortowo pracować z krawędziamiW przypadku korzystania z płyty gipsowo-kartonowej, jako materiał budowlany należy stosować specjalny samolot, który sprawia, że ​​wygodnie pracować z krayamiGipsokarton znanego z wielu cech. Cena, waga, a potencjał twórczy - wszystko to na wysokości, gdy próbka jest pobierana płyt kartonowo-gipsowych. Jednak ten materiał budowlany obserwowane negatywne właściwości. Faktem jest, że podczas cięcia lub piłowania krawędzie płyt gipsowo-kartonowych są „podarte” i niezwykle kruche. Praca z takimi krawędzi - to piekło. Ale doświadczony znanego narzędzia, które będzie wygładzić sprawę: to planer! O tym, jak wybrać samolot i jak go używać, czytaj dalej.


Dlaczego wiele osób korzysta przy naprawie płyt kartonowo-gipsowych

Obecnie rzadko naprawa odbywa się bez udziału płyt kartonowo-gipsowych. Jeśli nie zdecydujesz się po prostu ponownie kij tapety i naprawdę zmienić wewnętrzną strukturę swoich domach, płyt kartonowo-gipsowych będzie twoim najlepszym przyjacielem na drodze do realizacji różnych projektów!

Wśród korzyści z płyt gipsowo-kartonowych warto zauważyć doskonałą wydajność i walory estetyczne, a także niewielką cenęWśród korzyści z płyt gipsowo-kartonowych warto zauważyć doskonałą wydajność i walory estetyczne, a także niewielką cenę

Co można zrobić w domu za pomocą płyt gipsowo-kartonowych:

 • Ściany. Okładziny za pomocą GCR aby idealnie płaskiej powierzchni i utorowałaby komunikacji, zagłębione oświetlenia i warstw izolacyjnych.
 • Sufit. Sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych - jest to popularny sposób na stylową i wygodną konstrukcję. Pod sufitem podwieszanym jest również wygodnie przechowywać żadnych funkcjonalnie ważnych obiektów.
 • Paul. Płeć z płyt gipsowo-kartonowych - to nie tylko gładka powierzchnia, ale również możliwość korzystania z technologii „ciepłej podłogi”. Zapomnieć o zimnych, skrzypiące dźwięki z dna sąsiadów!
 • Ścianki działowe. Do dzielenia dużego pomieszczenia do 2, lub w celu ustalenia garderoby lub spiżarni często używane płyty gipsowo-kartonowej. Ściany tego materiału nie jest bardzo silny. Ale piękne i łatwe do zainstalowania.
 • Niszach. Do stylizacji miejsce pod łóżkiem, kina domowego lub kuchni, często korzystają z niszy GCR.
 • Półki. Konstrukcja profili i płyt gipsowo-kartonowych są wykorzystywane, w celu stworzenia fałszywych półki w ścianach.
 • Arch. Rzemieślnicy ze GCR nie tylko bezpośredni i kątowej konstrukcji, lecz także zaokrąglonym kształcie. Arch, płynne przejścia od sufitu do ściany i inne przysmaki są dostępne dla Ciebie z płyt gipsowo-kartonowych.
 • Dekoracja klatki schodowe. Jeżeli klatka schodowa nie jest chroniony, jego stosowanie jest niebezpieczne. Aby tanio i prawidłowo zorganizować drzwi do klatki schodowej w domu, należy skorzystać z płyt kartonowo-gipsowych.

Płyty gipsowo-kartonowe nie tylko stworzyć piękny gładką powierzchnię, ale także w przypadku instalowania izolacji zawierać warstwę materiału izolacyjnego, na arkusz płyty gipsowo-kartonowej. Strugarka stosuje się, gdy jest to niezbędne do ściegu arkuszy płyt kartonowo-gipsowych stawu do stawu lub utworzyć wygięcie. Oznacza to, że prawie każdym przypadku, gdy więcej niż jeden arkusz materiału, w jednej płaszczyźnie lub zasadniczo wykonane dzieło stworzyć trójwymiarowy skład GCR, wymagane jest płaska krawędź zaostrzoną do łączenia ze sobą lub kit leczenia.


Strugarka jest wymagane w przypadku prawie wszystkich rodzajów prac z płyt gipsowo-kartonowych.

Wybierając samolot do GCR

Po wyciąć pożądany kawałek GCR przy użyciu piły lub noża, nadal masz brzydkie szmaty w miejscu cięcia. Aby pozbyć się go i przekręcić brzeg talerza do płaskiej powierzchni, należy skorzystać z samolotu.

Podczas pracy z płaszczyzną zaleca się umieścić płyt kartonowo-gipsowych na płaskiej powierzchniPodczas pracy z płaszczyzną zaleca się umieścić płyt kartonowo-gipsowych na płaskiej powierzchni

Samoloty są w 2 wersjach: 1. Szlifowanie. Ten rodzaj frezarek jest coś takiego jak tarka z uchwytem. Wszystkie samoloty zgrubnych są mniej więcej takie same struktury. Znajdziesz różnic w materiałach, rozmiarach i wzorach. Po pracy z nim płaszczyznę krawędzi talerza będzie płaska i gładka.
 2. Krawędź. jest potrzebny taki samolot, czy nie trzeba zrobić gładką krawędź i ziemię za pomocą złącza z innego arkusza suchej zabudowy pod kątem 90 °. Urządzenie to jest krawędź strugarka to noże do cięcia płyt gipsowych zamontowany poprzecznie i pod kątem. To sprawia, że ​​możliwe jest stworzenie krawędź kątową orientację GCR.

Fazowania pod kątem, jak również stworzenia idealnej gładkiej krawędzi - to ciężka praca, która jest doskonałym uproszczony jeśli w rękach mistrza wchodzi do struga.

Bez struganie, aby kątowe sfazowanie lub arkusz gładkiej krawędzi płyty gipsowo-kartonowej jest prawie niemożliwe.

Jaki jest planer krawędź do ścian

Płaszczyzna krawędź jest przeznaczona do szlifowania skosy pod kątem 45 °. jest praktycznie niemożliwe bez tego narzędzia, aby osiągnąć pożądany rezultat. Nawet nie próbuj: podczas próby przetworzenia krawędź arkusza papieru ściernego suchej zabudowy pod kątem można uzyskać chropowatą powierzchnię zhovannuyu, która w żaden sposób nie zaspokoi Twoje potrzeby w kącie skosu płyty gipsowej.

Istnieje szeroka gama strugarki krawędzi do ścian, dzięki czemu można łatwo wybrać model, który jest odpowiedni do ceny i funkcjonalnościIstnieje szeroka gama strugarki krawędzi do ścian, dzięki czemu można łatwo wybrać model, który jest odpowiedni do ceny i funkcjonalności

Wygląda płaszczyzna krawędzi w następujący sposób:

 • Ostrze trapezowe wykonana jest ze stali. To niezbędny element instrumentu. Uważaj na jego jakość i serwisowania wyboru strugarki. Ostrza na zmiany struga. Niektóre modele są w stanie zmienić kąt za pomocą śrub.
 • Krawędź obudowy strugarka jest również wykonana ze stali. To zapewnia długą trwałość narzędzia i łatwość obsługi.
 • Uchwyty mogą być wykonane z dowolnego materiału. Wybierz to, co uważasz za najbardziej wygodny i nadaje się do tej pracy.

Modele jakościowe frezarki krawędziowe mogą również przyjść i pracować z drewna.

Płaszczyzna obróbki zgrubnej płyty gipsowo-kartonowe na gładką krawędzią

Do krawędzi arkusza z płyt gipsowo-kartonowych była gładka, należy samolot zgrubna! Użycie tego narzędzia jest to, że nie jest trudne i dość zabawne.

Podczas pracy z płaszczyzny obróbki zgrubnej powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwaPodczas pracy z płaszczyzny obróbki zgrubnej powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa

Zgrubna samolot składa się z następujących elementów:


 1. Główną część pracy narzędzia - rodzaj konstrukcji pływającej. jest wykonana ze stali i ma miękkiego szlifowania krawędzi GCR.
 2. Obudowa może być wykonana z tworzywa sztucznego, stali lub siluminu. Materiał zależy trwałość i cenę kursu.
 3. Uchwyty mogą być formowane oddzielnie i przymocowany do ciała. Twoje doświadczenie i osobiste odczucie powie, która opcja jest bardziej odpowiednie.

Należy zachować ostrożność podczas pracy z zgrubnej płaszczyznę: dużo luzu ruchów lepszych niż mniejszej ilości z ruchem ciśnienia. Fakt, że „złuszczanie” pochodzi usuwając płyty gipsowo-kartonowej, nie cięcia. Dlatego niewłaściwy ruch może doprowadzić do uszkodzenia materiału.

Jak wybrać płaszczyznę dla płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

praca płyt gipsowo-kartonowych przedstawia wiele możliwości kreatywnego podejścia do aranżacji swoich domów! I samoloty, aby pomóc dostać pracę sprawnie i łatwo. Używaj dobrych wzorców zagranicznych marek, aby być dojone doskonałe rezultaty i nabyć narzędzie, które będą trwać przez długi czas i pozwalają na konstruktywną pracę nad stworzeniem konstrukcji suchej zabudowy! You inspiracji i udane eksperymenty zostać naprawione.

Materiał przetwarzanie płaszczyznę płyt gipsowo-kartonowych (proces fotograficzny)

1c500c58189af8f56e657cea6d3d3c9e 5d4ebc9ed0dc1b8a1b6d1be18ba7cf2b 6d31f-65f5-11e6-95f7-00259036a192 61UgG6yuAFLSL1500 161c8b5055c1c146741d7609425236f23a8bd65a3f6313f13956420295 73ed4a61b0d157030ba9a2116633d696 1865 240v-planer 1882 26487image1

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 67 = 71

map