Jak jest drabina pół-tempo prawej: opis i instrukcje

Jak jest drabina pół-tempo prawej: opis i instrukcje

12 October 2017Główną cechą drabiny pół-PACE - istnienie pośredniej platformy między przęsłamiGłówną cechą drabiny pół tempie - istnienie pośredniego między proletamiLyubaya platformie schodów zapewnia windę do następnego poziomu struktury. schody konstrukcyjne są różne rodzaje wydajności i stylu decyzji. Oddzielnie przydzielane drabiny pół-PACE, ponieważ jego zaletą - obecność pośredniego obszaru pomiędzy marszów (Span). Jak jest drabina pół-oszczędzał swoje ręce w domu jest jasne, nie wszystkie. Ale przestrzegając pewnych zasad, można utworzyć w domu praktyczne architekturą.


schody pół-tempo drugim piętrze: zalety i materiały

Każdy projekt drabina ma swoje korzystne różnice. Przykłady stosowanych schody spiralne zapisać maksymalną oszczędność miejsca. Ale oni są bardzo strome i niewygodne osoby w wieku do korzystania z nich. Niektóre projekty, takie jak schody pół tempa mają wyraźne zalety.

Co robi drabiny pół kroku:

 • Prosta konstrukcja, niskie koszty pracy w przemyśle;
 • możliwość wykończenia przy użyciu jakichkolwiek materiałów, które zaspokoją wszystkie gusta;
 • niskie koszty materiałów budowlanych;
 • wysoki stopień komfortu i bezpieczeństwa pracy;
 • pyszne reprezentacyjny, który przyciągnie wszystkich gości domu.

Co do negatywnych aspektów projektu, nie pojawiają. Korzystanie z obszaru przemieszczania oszczędność miejsca i służy jako miejsce rekreacji.

Przed rozpoczęciem budowy, należy rozważyć, jaki rodzaj zastosowanego materiału. A każda z nich ma swoje zalety, ale również złożoność instalacji.


Nowoczesne PŁYWAJĄCY są z następujących materiałów budowlanych:

 • metalu;
 • kamień;
 • beton;
 • cegły;
 • drzewo.

Koszt i łatwość pracy z materiałem - to główne czynniki wyboru materiału.

schody pół-pace mają wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwaschody pół-pace mają wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa

Wybór materiału zależy od: • życie strukturze:
 • estetyka;
 • ergonomia.

Schody wykonane z żelaza jest używany poza domem, bo nawet estetycznie kuta konstrukcja pokonała nudny. Ponieważ jest to pożądane, w celu utworzenia metalowej ramy, ponieważ zwiększają wytrzymałość drabiny i tworzenie inlay innych materiałów.

Kamień pozwala tworzyć wielkie i masywną konstrukcję. Dlatego dla tempa kamienia jest wymagana przestrzeń schodek, który nie jest zawsze. Opcja skuteczne - aby użyć kamień do pokrywania ramki z metalu lub betonu.

Właściwości betonu granica obciążenia są podobne do kamienia. Ale estetyka betonu brakuje. Wskazane jest, aby miejsce drabiny wykonaną z betonu z zewnątrz domu, a strukturę monolityczną można wstawić opcję wewnętrzne, w połączeniu z balkonu.

Cegła jest stosowanie dodatkowego materiału do postaci czynności budowlanych. Możliwość wykonania obudowy na miejscu cegieł lub innych bloków.

Drugim najbardziej powszechnym materiałem jest drewno. Pod względem estetyki - jest to najbardziej skuteczne rozwiązanie dla domu. Jednakże, rzadkie lasy, zapewniając piękny wygląd może być kosztowne, a schody tempo sosny daje wysoki poziom trwałości, współczynnik bezpieczeństwa i urody.

Na tej podstawie, że jest korzystne w konstrukcji schodów tempo łączenia materiałów, optymalizując w ten sposób koszty i tworzenia skutecznych rozwiązań stylistycznych. Na przykład etapie cegły mogą oblitsevat kamień dodać metal. Lub dokonać metalową ramę i ozdobić swoje drzewo.

schody pół-PACE dla platformy: wymiary i wymagania

Obszar inscenizacja wspólna klatka schodowa na 2 części. W prywatnym domu należy położyć drewnianą drabinę lub struktury blach. Wybór zależy od gustu właściciela, ale obie opcje to łatwo zrobić z rękami.


Jednak aby skutecznie realizować idee wymaga przestrzegania pewnych zasad. Praca składa się z następujących czynności:

 1. Zbiór pomiarów i obliczeń projektowych. Wyświetlanie informacji na rysunkach.
 2. cięcia materiału na podstawie rysunków.
 3. materiały montażowe.

Każdy projekt musi spełniać pewne wymagania, że ​​nie ma wątpliwości co do jego bezpiecznego użytkowania. Ponadto, wymagania określenie minimalnego poziomu komfortu podczas użytkowania, a także służyć jako gwaranta bezpieczeństwa.

Dla wygody, schody pół-pace musi spełniać określone wymagania w wysokości, szerokości i wielkości serwisuDla wygody, schody pół-pace musi spełniać określone wymagania w wysokości, szerokości i wielkości serwisu

Uprawnieni wymiary:


 1. Minimalna szerokość schodów - nie mniejsza niż 80 cm.
 2. Wysokość barierki. - 90 cm zmiękczanie ich nie mniej niż 100 kg.
 3. Etap muszą wytrzymać ciężar 200 kg.

Najczęstsze obszary prostokątne i są różne w tym marszów rozmieszczone pod kątem 180 stopni względem siebie. Kształcie litery L nie jest tak oszczędność miejsca, ale szczególnie na wejściu na drugiej podłodze pod kątem lub z lekkim skrętu.

Ponadto, szczególne wymagania dotyczące etapów własny:

 1. Drgawki wielkości około 25 cm.
 2. Wysokość pionu - 20 cm.

Jeden marsz nie powinien zawierać więcej niż 15-18 stopni. Jest to wymóg bezpieczeństwa.

W odniesieniu do obszaru przejściowego, masz 2 opcje:

 • prostokątnym;
 • Z-kształtny.

Narzędzia i etapy montażu schodów projekt pół kroku platformie

Instalacja jest prosta schody pół-pace. Ale najpierw musimy uzyskać wymaganą narzędzia. Jego wybór zależy od materiału ramy. Główną różnicą w porównaniu z materiałem cięcia tree piła i metalu szlifierka i łączenie przez zgrzewanie.

Inne narzędzia:

 • ruletka;
 • poziom;
 • file;
 • papier ścierny;
 • ołówek;
 • samogwintujące wkręty.

Często ludzie umieścić na początku ramki drabinie, a następnie ozdobić go. Ale najważniejsze - aby odpowiednie obliczenia wskaźników obciążenia. Aby to zrobić, można użyć specjalnego kalkulatora, którego pełne sieci.

Plac zabaw między schodowych zamontowane w pierwszej kolejnościPlac zabaw między schodowych zamontowane w pierwszej kolejności

Proces montażu jest ograniczona do trzech etapach:

 1. Miejsce montażu. Często na jego montaż w ścianie zamontowano kilka belek. Następnie sąd będzie w stanie zawieszenia. Można go zainstalować na nośniku, ale w przyszłości będzie już wolnego miejsca pod schodami. Czy to możliwe, aby wyposażyć platformy na belkach spiżarni.
 2. Jest ustawione dolne kondygnacje schodów. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na dole i jak będzie spoczywać na ziemi lub podłodze. Mocowanie musi być martwy, aby zapobiec drganiom.
 3. Zamontowana górna zakresu. Nie stwierdzono różnic od dolnego mocowania. zamontować dopiero teraz do obszaru przejściowego i drugim piętrze mają być martwy. Ale także obszar powinien być dobrze zabezpieczony. Jeśli przestrzegane są luzy, konieczne jest, aby wzmocnić przywiązanie.

Podczas instalacji, trzeba wszystkie części w celu sprawdzenia obecności luzów, ponieważ nawet mała gra jeden kawałek przejdzie do drugiej. Zmniejszy to działanie drabiny pół tempie.

schody pół-tempo blach: Przykładowe rozwiązania

Jeśli chcesz stworzyć trwałą i solidną konstrukcję, właściwe jest użycie metalu jako głównego materiału budowlanego.

Profil metalowy jest uważany za idealny, ponieważ pozwala na:

 • stworzyć łatwą budowę;
 • eksperymentowania z formą;
 • zaoszczędzić pieniądze.

W konstrukcji drabinki metali należy zauważyć, że jego masa będzie zbyt duża dla dużej grubości struktury. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do podrobionych wzorów.

Korzyści tempo schodek blach:

 • zdolność do łączenia różnych materiałów wykończeniowych na metalowej ramie;
 • możliwość konstruowania schodów tylko z profilu;
 • Możliwość kolorystyki w dowolnym kolorze;
 • solidna i niezawodna konstrukcja;
 • niski koszt;
 • mogą być montowane wyłącznie przez spawanie.

Wskazówki dotyczące efektywnego wykorzystania blach do budowy schodów:

 1. Nie jest konieczne, aby dodać dużą liczbę profilu - będzie ciężaru konstrukcji. Pożądane jest, aby projekt możliwym świetle, na przykład ustawić po drewnianych schodkach.
 2. Pamiętaj, aby przeprowadzić antykorozyjną obróbkę żelaza, nawet jeśli jest on zainstalowany w pomieszczeniu. Po zakończeniu malowania powinna być. Farba na schodach, który jest zainstalowany na ulicy, powinny być aktualizowane częściej niż w tej, która stoi w pokoju.
 3. Do samodzielnego montażu konieczne jest posiadanie umiejętności, aby korzystać z urządzenia spawalniczego. Inaczej, odwołanie się do zawodowego lub użyć profilu skręcanie.
 4. Trzeba dokładnie obliczyć maksymalne obciążenie na strukturę. Konstrukcja musi być tak silny.

Za pomocą śrub, aby nie zaleca się związki na drabinach przeznaczone do codziennego stosowania, albo narażonych na wysokie obciążenia.

Jest to konieczne, aby uniknąć niepotrzebnego projektu Pogłębienie i wykorzystanie lekkich materiałów, takich jak drewno, tam gdzie to możliweJest to konieczne, aby uniknąć niepotrzebnego projektu Pogłębienie i wykorzystanie lekkich materiałów, takich jak drewno, tam gdzie to możliwe

Przygotowanie rozpoczyna się od szkiców na kartce rysunek projektu drabinie. Pozwoli to obliczyć parametry projektowe i określenia ilości materiałów budowlanych, a także czasu, aby zbudować.

Następnie przygotować narzędzia:

 • Zgrzewarka elektrodami;
 • okręgi bułgarskim;
 • wiercenia wiertłami;
 • młot.

Na ścianach pre-układ powinien mieć zastosowanie zgodnie z rysunkiem, dzięki czemu nie oszacować na oko lub dostosować materiału w ręku. Profil należy wyciąć z góry i jest ponumerowana.

Podczas montażu, pożądane jest, aby uciekać się do pomocy drugiej osoby. Wystąpi on drugoplanową, brudną robotę. Przed rozpoczęciem prac należy ponownie spojrzeć na rysunek i sprawdzić z nim ślady na ścianie.

Nie rysunek zostać usunięte pory:

 1. Układ Obvarka uzyskać prostokąta, które będą wprowadzone etapu.
 2. Podstawa wykonana jest z prętów kanał 10 cm lub rury profilowe 10 o 10 cm. Rura daje mniej drgań podczas pracy. W przypadku korzystania z ceownika powinny być zamocowane do podłoża, co zmniejsza drgania.
 3. Rury zawierające strukturę jest cięta tak, że przylega ściśle do podłoża. Na dolnej i górnej krawędzi platformy są zgrzewane, które pełnią rolę elementów ustalających.
 4. Po prowadnice są wykonane powinny być spawane ramy nośne, które są zainstalowane pomiędzy podporami. Krok między nimi powinny być przestrzegane.
 5. Balustrada z dekoracji ustawiony ostatni po profilu struktury zostaną pomalowane. Przeznaczona urządzanie wnętrz są przygotowywane z wyprzedzeniem.

Jak zamontować drabinki pół tempa (wideo)

Teraz rozumiem, jak zrobić schody pół kroku ręce przy użyciu profilu metalu lub innych materiałów budowlanych. Podczas pracy niezależnie, można zaoszczędzić pieniądze, czas i własne siły. Profil konstrukcja jest inna trwałość i praktyczność. Konserwacja i pielęgnacja będzie minimalny. Jeśli nie ma chęć do pracy z metalem, a następnie można utworzyć drewniana drabina pół kroku. Najważniejsze - aby przeprowadzić obliczenia i zrobić dobry projekt poprawnie.

schody pół-tempo drugim piętrze (przykłady zdjęcia)

0095 13 108 5277a18f11223 proste dwu-180 213 1416217770-13351959799-7 łuku burocom ---- 4 bet3905b łuku burocom ---- 5 Derevyannye-lestnicy-v-chastnom kopułką-1

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 4

map