Jak gips płyty gipsowo-kartonowej

Jak gips płyty gipsowo-kartonowej

12 October 2017Zastosowanie gipsu na płyty gipsowo-kartonowej, aby powierzchnia płaska i gładkaZastosowanie gipsu na płyty gipsowo-kartonowej, aby lokal powierzchnia gładka i gladkoyRemontiruya z istniejącymi powierzchniami płyt gipsowych, często pojawia się pytanie - czy trzeba gipsowej płyty gipsowo-kartonowej. Czy trzeba, czy jest możliwe, aby to zrobić - na co służyć aplikację na GCR mieszanki gipsu? Jest to konieczne, aby zrozumieć w sposób bardziej szczegółowy.


Czy muszę drywall gipsu

Nie ma zgody w tej kwestii nie. Są eksperci, którzy twierdzą, że aby to zrobić i nie można kategorycznie. I ich argumenty są dość przekonujące - przyjdzie czas, kiedy płyty gipsowo-kartonowej zaczną pękać pod wpływem masy gipsu i wilgoci z niego.

W przypadku płyt kartonowo-gipsowych tynków, praca odbywa się w zgodzie ze wszystkimi przepisami.

Zastosować arkusze tynk musi tylko wysokiej jakości płyt gipsowo-kartonowychZastosować arkusze tynk musi tylko wysokiej jakości płyt gipsowo-kartonowych

Ale słuchaj, a inna opinia - może być stosowane do gipsu na płyty gipsowo-kartonowe, pod warunkiem, że jakość płyty, wytrzymały, a tynk jest stosowany prawidłowo.

Prawidłowo stosowana - oznacza to:


 • Zastosuj potrzebę gipsowy do własnych rąk (nie dosłownie, oczywiście), kontrolowanie całego procesu, a tylko na wodoodpornej blachy;
 • Pamiętaj, aby korzystać z gruntem głęboko penetracji;
 • Ciężar rozkłada się w cienkich warstwach na kilka etapów.

Ale tynk dekoracyjny na pewno może być stosowana do arkusza. Tak więc, może z płyt kartonowo-gipsowych tynków zresztą właśnie dlatego, arkuszy i doprowadza do ostatecznego wykończenia. W tym celu, tynki dekoracyjne i zaprojektowane.

Jak płyt gipsowo-kartonowych i gipsowych, czy istnieje potrzeba

Można stwierdzić, że taki tynk - nie jest najłatwiejszy sposób. Konieczne jest ustalenie, czy istnieje naprawdę taka potrzeba w ścianach gipsowych płyt gipsowych. Arkusz może bardzo szybko zaczynają się odkształcać i może bronić tak wiele lat pod tynkiem.

W celu zapewnienia właściwego stosowania gipsu i płyt gipsowo-kartonowych nie zepsuć, to lepiej szukać pomocy u specjalistówW celu zapewnienia właściwego stosowania gipsu i płyt gipsowo-kartonowych nie zepsuć, to lepiej szukać pomocy u specjalistówJak określić zapotrzebowanie na tynku:

 • Trzeba było schować ściany, a to ma poważne zakrzywienia panelami lub stronniczości. Myślisz, że będzie tańsza do tynkowania ściany. Jest to nieporozumienie, nie walczyć z dochodzenia i wyeliminować przyczyny. To wymaga okablowania, a na arkuszach wilgoć. Tak, że tynk zamiast zmiany okablowania - nie twój wybór.
 • W przypadku nieprawidłowości w skórze są małe, mogą być otynkowane. To ma sens, aby zastosować tynk na szczycie wgniecenia i szwów, które są pre-otynkowane.
 • Wreszcie, jeśli chodzi o powłoki dekoracyjne, jak wspomniano powyżej. W tym przypadku, w rzeczywistości nie ma żadnych ograniczeń, masa dekoracyjny stosuje się bardzo cienkie, a skład materiału zapewnia szybką polimeryzację i szybkie wysychanie.

Jednak w większości przypadków rozwiąże kit płyt kartonowo-gipsowych zamiast tynku. Ale cokolwiek zdecydować, następnym krokiem jest, aby wybrać mieszankę wysokiej jakości.

zastosowanie technologii: jak tynku ściany gipsowo-kartonowych

Obserwować technologia pracy jest kluczowa. Nawet drobne naruszenie może umieścić całą pracę za nic. Więc nie oszczędzić czas i wysiłek.

Jeśli zdecydujesz się na gipsowym płyt kartonowo-gipsowych na własną rękę, a następnie upewnij się, aby stosować się do specjalnej mieszanki poprawne technologii aplikacji na powierzchnięJeśli zdecydujesz się na gipsowym płyt kartonowo-gipsowych na własną rękę, a następnie upewnij się, aby stosować się do specjalnej mieszanki poprawne technologii aplikacji na powierzchnię

Jak tynk suchej zabudowy:

 • Pamiętaj, aby oczyścić powierzchnię z kurzu, i zawsze będzie montaż płyt kartonowo-gipsowych. Cóż, jeśli masz odkurzacz przemysłowy, ale również prosty sposób pod ręką będzie działać.
 • Następnie trzeba szpachli szwy, wstrząsami i stawów. Na gładź często stosowane suchej mieszaniny do roztworu. Ale jest ona dostępna i gotowa do sprzedaży, które jednak nie wytrzymuje długiego przechowywania.
 • Pierwsze wgłębienie wypełnione spoin wypełniacza i poważnych naruszeń, po utwardzeniu jest stosowana warstwa wygładzania.
 • Kolejny krok - starter. W tym przypadku nie można stosować podkład akrylowy posiadający właściwości paroprzepuszczalne. Podkład nanosić pędzlem lub wałkiem.
 • Po kit oraz starterów może przystąpić do tynku. Siła przykładana konieczne cienkiej warstwy wynosi nie więcej niż 3 mm szerokości metalowej szpatułki lub szpachlą.
 • Jeśli tynkarz wyrównania, to powinno odbywać się w kilku etapach. Lepiej to zrobić w 3-4 warstw kilku milimetrów niż jedna gruba warstwa.

Nie każdy plaster będzie dobre dla tego wydarzenia. Stosuje się mieszaninę spoiwa na bazie gipsu, przyjemność z tych samych Rotband i podobnych kompozycji. A więc tynk lepiej zachować, zastosowanie wzmocnionego siatką steklotkannuyu.

Porównanie: co jest lepsze, ściany gipsowej ściany

A jeśli stoją przed dylematem - płyty gipsowo-kartonowej lub tynk? Jest to kwestia preferencji, ale istnieją pewne czynniki, które mogą mieć wpływ na wybór. Czynniki te faworyzują płyt kartonowo-gipsowych.


Aby zakończyć powierzchnie w pomieszczeniu lepiej jest użyć wysokiej jakości płyt gipsowychAby zakończyć powierzchnie w pomieszczeniu lepiej jest użyć wysokiej jakości płyt gipsowych

Dlaczego płyty gipsowo-kartonowej tynk jest lepsze:

 • Jakość ścian nie ma znaczenia. Jeśli ścianach krzywych o dużych wad, to łatwiej schować ich płyt gipsowo-kartonowych. Jeśli różnice ponad dwóch centymetrów, tynk nie pomoże.
 • Innym powodem - można zaoszczędzić czas. Z płyt gipsowo-kartonowych wszystko idzie szybciej, nie trzeba czekać, aż tynk wyschnie warstw.
 • Wielka umiejętność nie jest konieczna, płyty gipsowo-kartonowe mogą być instalowane niezależnie. Użyciu metalowego lub drewniane.
 • Nie potrzeba do ścian Stroebe można dodatkowo ocieplić ściany.
 • Płyty gipsowo-kartonowe zapewnia dobrą izolację akustyczną. Ponadto, nie należy bać się pęknięć. Szczególne warunki instalacji również nie jest konieczne.

Wreszcie, budowa płyty gipsowo-kartonowej uczyni każdą formę. Jej zakres jest zdecydowanie wyższa niż tynku. Cóż, o naturalności i gipsu i płyt kartonowo-gipsowych wykonane z naturalnych materiałów, ponieważ materiały są tutaj.

Wykańczania płyt kartonowo-gipsowych, tynków jako (wideo)


Tynk gipsowy lub płyt kartonowo-gipsowych - zależy wyłącznie od preferencji i możliwości. Pod uwagę wszystkie zagrożenia, prognozuje wynik i nie szczędzą wysiłku i czasu.

Dobrym stanie!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 51 = 58

map