Izolacja akustyczna stropu z rękami

Izolacja akustyczna stropu z rękami

12 October 2017izolacja akustyczna sufitu zapewniają pozytywną i przytulną atmosferę w salonieIzolacja akustyczna stropu zapewni dogodne i komfortowe warunki w pomieszczeniach mieszkalnych hałasu pomescheniiPovyshenny w domu - jest to wspólny problem. Wszystko hałas tworzony w domu można podzielić na antenę i strukturalny. Dźwiękoszczelny pokój może być własnymi rękami. Aby to zrobić, można użyć wełny mineralnej, błon lub akustycznych sufitów podwieszanych. W celu wyboru optymalnego sposobu izolacji dźwiękowej, trzeba wziąć pod uwagę materiału sufitu.


Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu: używamy nowoczesnych materiałów

Pożądane jest, że izolacja sufitu i ścian w mieszkaniu wytworzono stosując nowoczesne materiały. Najlepszym materiałem do eliminacji hałasu są solidne membrana absorbująca. Są one wykonane z materiałów polimerowych.

Szerokość tkaniny membrany akustyczne jest tylko 3 mm, jednak materiał ten pomaga osiągnąć znaczną redukcję hałasu. Absorbujące dźwięk błona jest unikalny, ponieważ mogą być łatwo łączone z innymi materiałami wykończeniowymi.

dźwięku montażu system izolacyjny membranę na suficiedźwięku montażu system izolacyjny membranę na suficie

Instalacja membrany akustyczne:

 1. Najpierw trzeba zrobić drewnianej skrzyni, i dołączyć go do sufitu.
 2. Membrana jest wówczas konieczne do zawieszenia. Aby to zrobić, należy użyć haków i cienką rurkę.
 3. Zablokować membrany śrubami.
 4. Po zainstalowaniu wszystkich obrazów, uszczelniania złączy konstrukcyjnych za pomocą specjalnej taśmy. Można użyć specjalistycznego kleju w razie potrzeby.

Jakie inne materiały mogą być wykorzystane do izolacji akustycznej sufitu w mieszkaniu

Spółka „Knauf”, „Rockwool” i „Shumanet” produkować zaawansowane materiały, które mogą pomóc dźwiękoszczelne suficie i ścianach w domu. Dobre właściwości dźwiękochłonne z systemem korka. Pomaga to znacznie zmniejszyć wpływ hałasu.


Korek jest wykonany z drewna, makulatury, który poddaje się specjalnej obróbce. Granulki tych materiałów zostały sklejone ze specjalnej mieszanki. W wewnętrznej części wtyku ma szereg kieszeni powietrznych.

Jest to również dobry efekt akustycznie jest szkło. Ten materiał jest czysty organiczny i niedrogie. Ponadto, szkło nie odkształca się pod wpływem wilgoci. Materiał ten może być również stosowany do izolacji ścian i podłóg.

Izolacja Cork - najlepszy antywibracyjny i powlekanie akustycznie wykorzystywane do rozległych stref mieszkalnychIzolacja Cork - najlepszy antywibracyjny i powlekanie akustycznie wykorzystywane do rozległych stref mieszkalnych

Zespół algorytm szkła sufitowy • Najpierw trzeba czyścić sufit starego wykończenia.
 • Zashpaklyuyte otwór w suficie.
 • Zainstalować profile nośne.
 • Następnie zamocować szklany sufit. Zabezpieczyć tkaniny za pomocą śrub.
 • Obsheyte panele ramki PCV lub płyt gipsowo-kartonowych.

Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu i domu drewnianego: Opinie

Recenzje dźwiękowych różnych materiałów izolacyjnych do rozdzielenia. Wiele osób twierdzi, że najlepszym materiałem do izolacji akustycznej są membrany.

Alex, 43 lat: „Początkowo planowany jako izolacja akustyczna materiału wełny mineralnej, ale od sąsiadów dowiedziałem się, że ten materiał nie nadaje się do izolacji akustycznej mieszkania. Znajomy zaleca się stosowanie membrany akustyczne. Postanowiłem spróbować. Wynik został spełniony - poziom hałasu spadła o 26 dB ".

Niektórzy ludzie twierdzą, że najlepszym materiałem - jest to taśma samoprzylepna i ecowool. Materiały te są idealne do dekoracji mieszkań z niskimi sufitami. Ponadto, taśma samoprzylepna i ecowool są niedrogie.

Ecowool niezawodnie zapewniają ochronę pomieszczeń przed niepożądanymi dźwiękamiEcowool niezawodnie zapewniają ochronę pomieszczeń przed niepożądanymi dźwiękami

Angelina, 28 lat: „Ostatnio, mój mąż i ja zaczęliśmy gruntowny remont. Jako materiał dźwiękoszczelnemu postanowiliśmy wykorzystać ecowool. Lubiłem wynik. spadł poziom hałasu o 10 dB. Ponadto, mieszkanie stało się znacznie cieplej. "

Izolacja akustyczna stropu w samochodzie: instalacja własnymi rękami

Jaki rodzaj izolacji dźwiękowej do wyboru dla samochodu? Jeśli „Priora” lub ZIŁ-130, można użyć specjalnego materiału izolującego wibracje. Ustaw materiał pochłaniający dźwięk jest łatwe.

Zanim zaczniesz, musisz usunąć tapicerki. Przede wszystkim, trzeba zdemontować lampy sufitowe i osłony przeciwsłoneczne. Jako tworzywa wykończenia i panele muszą być usunięte.

Montaż izolacji akustycznej w samochodzie:

 1. Odtłuścić rozpuszczalnikiem.
 2. Ogrzewania materiału antywibracyjne przez suszarkę i przymocować je do sufitu.
 3. Wyrównać warstwę akustyczną. Aby to zrobić, należy użyć wałka.
 4. Powyżej drugiej warstwy materiału izolacji akustycznej klej.
 5. Zmontować i zainstalować panel poszycia.

Tanio i dobrze Izolacja sufitu

Jeśli nie chcesz zbudować grubą warstwę izolacji akustycznej, można zbliżyć się cienką taśmą klejącą lub penoplex. Te Izolacja akustyczna pomogą zredukować poziom hałasu o 10-15 dB.

Penoplex - nowoczesny materiał do izolacji hałasu odbitegoPenoplex - nowoczesny materiał do izolacji hałasu odbitego


Do izolacji akustycznej sufitu w łazience lub wanną użytku penoplex jest surowo zabronione. Materiał ten jest zagrożenie ogniem i w wysokich temperaturach przydziela substancji toksycznych. Ponadto, taśma klejąca jest tani i praktyczny.

Jest to również stosunkowo niedrogie materiały są:

 • wełny mineralnej. Materiał ten jest ekologicznie czysty i bezpieczny. Wełna mineralna jest szeroko stosowany, ponieważ nie jest palny, a ma właściwości izolacyjne.
 • włókno kokosowe.
 • Ecowool.

Najlepszym materiałem do izolacji akustycznej sufitu

Jeśli nie chcemy mieć do czynienia z instalacją tuszę, izolacja dźwiękowa może być osiągnięty za pomocą specjalnego systemu bezramowe. Aby zainstalować taki system jest konieczne stosowanie płytę wykonaną z pianki. Zdaniem ekspertów, ten materiał jest najlepszy, jak to trwałe i praktyczne.

Przed zainstalowaniem systemu bezramowa jest niezbędne do czyszczenia powierzchni sufitu starego kituPrzed zainstalowaniem systemu bezramowa jest niezbędne do czyszczenia powierzchni sufitu starego kitu

System bezramowa jest zamontowany w następującej kolejności:


 1. Najpierw trzeba czyścić sufit starego kitu.
 2. Zagruntować powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia.
 3. Wtedy zaczynają przymocować panel do sufitu. Materiał łączący przeprowadza się za pomocą kleju. Jeśli to możliwe, należy unikać wygląd szczelin.
 4. Luki trzeba kit lub wypełnić pianką.
 5. Następnie ustawienie tkaniny lub rozciągniętej plandeki.

Jeśli zdecydujesz się schować pianę na suficie, należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Korzystnie, średnica każdej granulki pianki był taki sam. Ponadto, należy zwrócić uwagę na gęstość materiału. Dla sufitów akustycznych doskonałej gęstości pianki 20 kg \ m3.

Izolacja akustyczna stropu w domu z drewnianymi belkami: krok po kroku

Jaki rodzaj izolacji akustycznej stosowane w budynku z drewnianymi belkami? Do izolacji akustycznej sufitu, można użyć filcu lub wełny szklanej. Jeśli chcesz ocieplić podłogę, można użyć pianki.

Syntetyczny filc - doskonałe narzędzie, które pozwala na tworzenie cichej i wygodne w salonieSyntetyczny filc - doskonałe narzędzie, które pozwala na tworzenie cichej i wygodne w salonie

Filc jest najlepszym materiałem do ułożenia izolacji akustycznej w drewnianym domu. Materiał ten składa się z wielu warstw porowatych. W związku z tym, jego dźwięk cechy izolacyjne są znacznie wyższe niż w przypadku wełny szklanej lub pianki.

Montaż dźwiękoszczelnej konstrukcji:

 • Przede wszystkim, trzeba traktować stropu na suficie. luźna farba muszą zostać usunięte, i inne materiały wykończeniowe.
 • Potem zaczyna belek podwozia urządzenia.
 • Zabezpieczyć wełny szklanej, pianki lub filcu ze śrubami.
 • Szczeliny utworzonej pomiędzy sufitem i ściany należy wypełnić uszczelniacz akrylowy.
 • Następnie, należy przejść do wykańczania sufitu.

Izolacja akustyczna stropu w domu panelu z rękami

Sufity podwieszane - najbardziej skuteczny system ochrony przed hałasem dla mieszkań w domu panelu. Taki układ zapewnia montuje się ramę do sufitu za pomocą specjalnych zawiesin antywibracyjnych.

Schemat układania materiał dźwiękoszczelny sufitowaSchemat układania materiał dźwiękoszczelny sufitowa

Proces instalacji systemu w domu panelu dźwiękoszczelnej:

 1. Zainstalować kotwicy sufitu.
 2. Załączyć kotew rogach.
 3. Umieścić drewno przekrój 100x100 mm.
 4. Pomiędzy belką a powierzchni położyć grubą gumę
 5. Przymocować do ramy sufitowej.
 6. Bezpieczne profile.
 7. Po ustawieniu ramy, umieścić materiały dźwiękochłonne.
 8. Obsheyte ramki przy użyciu płyt gipsowych.

Do ciebie w domu nie wnikać hałasu, pożądane jest, aby leżał na podłodze specjalnego materiału. Doskonałe włókna szklanego „Shumanet”. Ten materiał jest idealny do ochrony pomieszczeń przed hałasem drgań. Ułożone włókna szklanego „Shumanet” powinien znajdować się bezpośrednio pod jastrych pływający.

Przegląd akustycznych materiałów izolacyjnych (wideo)

Aby zapewnić izolację akustyczną sufitu, można użyć różnych materiałów. Jeśli budżet pozwala, zaleca się stosowanie membrany lub sufity akustyczne. Można również użyć specjalnego bezramowe projekt. Jeśli chcesz wybrać tani i cienki materiał, można zbliżyć samoprzylepną taśmę, różne uszczelniacze i wełnę mineralną.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 − = 40

map