Izolacja akustyczna płyt gipsowo-kartonowych: wybierz materiał i absorpcji technologii

Izolacja akustyczna płyt gipsowo-kartonowych: wybierz materiał i absorpcji technologii

12 October 2017Aby osiągnąć wytłumienie dźwięków w pomieszczeniu jest możliwe za pomocą przegród izolacja akustyczna płyt kartonowo-gipsowychAby osiągnąć izolacja akustyczna w pokoju jest możliwa za pomocą peregorodokShumoizolyatsiya wygłuszenia suchej zabudowy potrzebnych w wielu dziedzinach: w fabrykach i teatrach, studiach nagraniowych i salach koncertowych. Ważne jest, aby odizolować dodatkowego hałasu w mieszkaniu lub domu prywatnym. Dźwięk wchodzi do pokoju z zewnątrz, a na belkach przenoszących, przechodząc hałasu z sąsiednich mieszkań i pokoi. Zapewnić pełną izolację dźwiękową przez współczynnik 1 w domu jest kosztowne i trudne, ale jest to możliwe w celu zmniejszenia hałasu, przemyślany dźwiękoszczelny płyt kartonowo-gipsowych.


akustycznych płyt gipsowo-kartonowych, jako materiał izolacyjny hałasu

Płyt gipsowo-kartonowych jest dobrze izoluje dodatkowego hałasu. Dlatego jest często stosowany do ścian wewnętrznych. Złe i okazało się jako materiał do wewnętrznych ścianek działowych, ale zwiększenie pochłaniania dźwięku płyt gipsowych z zastosowaniem dodatkowych warstw specjalnego materiału, na przykład płyty gipsowo-kartonowe akustycznej. 

różni się od konwencjonalnych w budowie: arkusza powleczonego cienkiej perforacji odwrotna strona pokryta jest tkaniną z wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięku.

W celu usunięcia niepotrzebnego hałasu w pomieszczeniu, eksperci zalecają za pomocą płyt gipsowo-kartonowych akustycznąW celu usunięcia niepotrzebnego hałasu w pomieszczeniu, eksperci zalecają za pomocą płyt gipsowo-kartonowych akustyczną

Materiał przedstawiony dziś w asortymencie wielu producentów, ale pozostaje liderem Knauf. Stosuje się go w taki sam sposób jak konwencjonalna (montowana na profilu użytkownika).

Zalety płyt gipsowo-akustycznej:


 • Eliminując efekt „Echo” ze względu na tłumienie fal dźwiękowych w płytce;
 • Przyjazny dla środowiska produkt i jego bezpieczeństwa do stosowania w obszarach mieszkalnych;
 • Różne wielkości perforacji pozwala akustyczne płyty gipsowo wybrać poziom izolacji (waha się od 0,2 do 1);
 • Łatwe projekty instalacyjne z płyt gipsowo-kartonowych akustycznej;
 • Możliwość akustycznej płyt kartonowo-gipsowych, jak wykańczanie ścian i sufitu z płynnego przejścia, bez widocznych stawów.

Ze względu na te cechy, materiał może być używany do domów, i tworzenia różnych rozwiązań architektonicznych oraz zastosowanie specjalistycznych budynki wymagające wykończenia wzmocnione system akustyczny.

ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych wygłuszające

Do wewnątrz lub wewnątrz ścian izolacyjnych płyt gipsowo-kartonowych obcych dźwięków jest również bardzo ważne. W uzupełnieniu do wniosku już wspomniano powyżej, płyty gipsowo-kartonowej akustycznej, może osiągnąć większą liczbę sposobów. Na przykład, za pomocą wewnętrznej warstwy z materiału dźwiękoszczelnego.

Oddzielnie należy przydzielić nowy sposób dźwiękoszczelną płyt kartonowo-gipsowych - akustyczny powłoki natryskowe.

Istnieją inne typy materiał izolujący dźwiękowo, którą należy dobrać tak, aby dopasować właściwości i wielkości pomieszczeniaIstnieją inne typy materiał izolujący dźwiękowo, którą należy dobrać tak, aby dopasować właściwości i wielkości pomieszczeniaWspółczesny rynek oferuje rekrutacyjnych materiały dźwiękoszczelne piankowe, włókno szklane, wełna mineralna lub korka, arkusze membrany polimerowej płyty poliestrowe - wszystkie one mają swoje mocne i słabe strony, na podstawie których należy dokonać wyboru na rzecz shumoizolyatora.

Warto zwrócić uwagę na:

 1. Poziom pochłaniania fal dźwiękowych w perforowanych i porowatych wypełniaczy he powyżej;
 2. Bezpieczeństwo pożarowe: Wybierz niepalnego dźwięku izolator, do którego wełna mineralna;
 3. Koszt niektórych rodzajów materiałów dźwiękochłonnych jest bardzo wysoki, który jest brany pod uwagę przy sporządzaniu szacunków przyszłych partycji.

Bez względu na to, jaki rodzaj izolacji akustycznej przegród wewnętrznych dla wybranych, instalacja wykonana jest w przybliżeniu taki sam wzór, za pomocą którego można łatwo dźwiękoszczelną ścianę działową z rękami.

Etap izolacji akustycznej ściany gipsowo-kartonowe kroku

W celu zapewnienia należytego niezależnie ścian izolacyjnych płyt gipsowo-kartonowych będzie potrzeba standardowy zestaw narzędzi do pracy z konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych, szyn profilowych i SS MO, arkuszy zwykłego lub akustycznych płyt kartonowo-gipsowych, śruby, knock-in kotew lub śrub i kołków, gwoździ.

Ważnym elementem ściany dźwiękoszczelnej i płyty gipsowo-kartonowej - taśmę uszczelniającą, czyści profile drgań.

Przed wykonaniem izolacji dźwiękowej ścian gipsowo-kartonowych, należy najpierw zamontować konstrukcję ramkiPrzed wykonaniem izolacji dźwiękowej ścian gipsowo-kartonowych, należy najpierw zamontować konstrukcję ramki

Dla lepszej izolacji akustycznej oraz zapewnienie wytrzymałości konstrukcji na każdej stronie przegrody jest zamontowany podwójnej warstwy płyt gipsowo-kartonowych, które należy uwzględnić przy obliczaniu wymaganej liczby arkuszy. Na drzwiach, jeśli ktoś jest zaplanowane, konieczne jest, aby zaopatrzyć się w coraz bar.

Schemat postępowania:


 • Oznaczenie i cięcia profili, płyt gipsowych i uszczelniający. Realizowane poprzez ruletkę, ołówek, laserem lub poziomu wody. Należy zwrócić uwagę na dokładność konstrukcji, zwłaszcza przy oznaczaniu pośrednich podpór ramowych.
 • Montaż profili ramowych. Kolumny i cięcia ramy od ściany profilu SS. Poprzeczne szyny - profil pon Na ściany, podłogi i sufitu w ziemi znakowania wystaje taśmę uszczelniającą. Na wierzchu za pomocą kołków i śrub lub gwoździ przymocowanych pionowo profile PS. montować ich profilu poprzecznego w odległości około pół metra. Profili prowadzących, pełen drewna, dzięki czemu drzwi profili przymocowanych śrubami.
 • Z jednej strony mamy gotowego tuszy przykręcić podwójną warstwę arkusza suchej zabudowy. Wewnątrz nawierzchni tuszy razie potrzeby okablowania elektrycznego położył na nim wybrany materiał akustycznie. Spróbuj umieścić go bez przerw, pokrywa się z sufitu i podłogi. Materiał jest przymocowany do śruby suchej zabudowy.
 • Następnie płyty gipsowo-kartonowej przymocowany do drugiego boku konstrukcji. To również jest produkowany w dwóch warstwach z wytrzymałości wiązania dla offsetowych szwach.

Instalacja dźwiękochłonne materiału przegrody z płyty gipsowo-kartonowej jest bardzo łatwe, z końcowym ściany ochrony pomieszczenia zarówno od zewnątrz hałas i wibracje. Oczywiście, cały problem izolacji akustycznej przegród gipsowo-kartonowych sam nie rozwiąże. To może i powinien być stosowany szereg technik.

Dalsze środki, aby zapewnić izolację akustyczną

W pomieszczeniu, w którym zainstalowana ściana do płyt z izolacji akustycznej, jest nadal wiele źródeł hałasu, który może być zneutralizowane. Są to okna, drzwi balkonowych, w sąsiedztwie innych mieszkań Ściany, sufitu i podłogi.

Sufit podwieszany jest doskonałym sposobem, aby pomóc znacząco obniżyć poziom hałasu w pomieszczeniuSufit podwieszany jest doskonałym sposobem, aby pomóc znacząco obniżyć poziom hałasu w pomieszczeniu

Aby poprawić właściwości izolacji akustycznej płyty gipsowo-kartonowej do uszczelniania spoin i przechodzenie z niego do ścian, podłogi i sufitu.

W tym celu, oprócz podjąć pewne skuteczne środki, takie jak o samych ścianach, a na pozostałej części przestrzeni.


w pomieszczeniu w celu zapewnienia dodatkowej izolacji akustycznej może być ponadto:

 • Naprawa luk w oknach i pod nimi;
 • Za pomocą pułap w celu ograniczenia hałasu z góry;
 • Zainstalowania płyty gipsowe z izolacji akustycznej wzdłuż ścian nośnych.

Dzięki zastosowaniu dźwiękoszczelnego i akustycznej izolacji można osiągnąć wystarczająco wysoki współczynnik akustycznych ściankach izolacyjnych płyt gipsowych.

Proces dźwiękoszczelnego płyty gipsowo-kartonowej (film)

Takie ściany można szybko zamontować, a różnorodność izolatorem dźwięku pokazanego na rynku budowlanym będzie odebrać materiału z pożądanego stopnia absorpcji fal dźwiękowych, które spełnia wszystkie wymagania. Ale dodatkowe środki w celu rozwiązania hałas w pokoju pomogą uczynić Twoje mieszkanie ciche i przytulne miejsce do odpoczynku.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 23 = 26

map