itfaiyeci dış merdivenlere Öğrenme gereksinimleri

itfaiyeci dış merdivenlere Öğrenme gereksinimleri

12 October 2017Yangın merdivenleri yüksek kalitede olması ve tüm gereksinimleri karşılamalıdırYangın merdivenleri yüksek kalitede olması ve tüm trebovaniyamPozharnye merdiveni farklıdır karşılaması gerekir. yangın merdivenlerinin türleri: merdiven dışında dikey merdiven yürüyüşü addl, yürüyen tek açıklıklı merdiven yürüyüşü, çok merdiveni. Aşağıdaki merdiven hakkında daha fazla bilgi.


Açıklama dış yangın merdivenleri

Dikey yangın merdiveni - Bir merdiven sıkıca sahne sabittir iki kiriş oluşur. Eğer 6 metreye kadar merdiven yüksekliği, daha sonra daha ileri yükselişi korumalıdır. Bir merdiven maksimum yüksekliği 20 m'dir.

Yükseklik normunu aşarsa, bu tür yapıların kullanılması son derece tehlikeli olur.

Dikey yangın merdiveni önleyici ve teknik kağıtlarla çatıyı kaldırmak için kullanılır. Buna ek olarak, o tür bir yangında olarak acil durumlarda uzmanlar, kullandı. Bir merdiven kullanmak için, GOST 53254-2009 ve NPB'nin 245-2001 gereklerini yerine getirmelidir. her şeyden önce, bu tür merdivenleri yanında addl tasarım olabilir, ama o zaman ek güvenlik özellikleri ile sağlanmalıdır.

En popüler yürüyüşü merdiveni olanEn popüler yürüyüşü merdiveni olan

addl yangın merdiveni yürüyen - ins böyle merdiven onlar kaynak ve metal kesme yardımı olmadan yapılır ancak, yine de, onlar GOST ve SNIP gereklerine uygun olmasıdır.
Bu merdivenler binada arka kapıdan kullanılmaktadır.


tek açıklıklı yangın merdiven yürüyen - bu tür bir merdiven yapı teknik kısmına giriş için kullanılabilir veya tahliye (tahliye) için kullanılır. Tasarım duvara bağlı veya özel direkleri üzerinde duruyor. Sadece mart merdiven olarak, bu kaynak ve metal kesme yardımı olmadan yapılır.

acil durumlarda üst katlarına tırmanmak için kullanılan merdiven deseni, hem de tahliye - Bando yangın merdiveni, çok. merdiven Bu tür güvenli olduğunu. Bunlar bir şekilde dikey çok daha karmaşıktır. Bu merdivenler yürüyüşlerde ve platformlar oluşur. Her uçuş ve yer özel korkuluk yüksekliği az 120 cm olmalıdır korumalı. Merdiven montajı oldukça zordur.

koşullu dış merdiven de vardır - en sık, bunlar cephelerinin ve özel eklerinde yüklenir.

Ne olursa olsun yapısı, bu kaçış yolları düşünülmüş ve bu nedenle yangın merdivenlerinin varlığını sağlar edilmelidir. Bir kişi potansiyel olarak tehlikeli bölgenin dışına en az iki yol olması gerekir. damgalı elemandan oluşan, oluklu (kafes) çelik, genişletilmiş metal çelik ve çelik: merdivenler türü tavan adımlarla bölünebilir.Üretilen yapı, özel bir çözüm işlenir anlatılmak istenmektedir. Bu merdiven olursa olsun hava koşulları ve çevresel etkilerini, vaktinden hizmet dışı olduğundan emin olmak için yapılır.

Harici yangın çıkışında için gereksinimler

Çoğu durumda, yapının güvenliği kurulumu, hem de dış merdiven sonraki bakım bağlıdır. Yangın ortalama doluluk kaçar - duvarları etrafında. Bu merdiven bir sigara alacak veya yangın minimal ve insanlar güvenle ek yaralanmaları almadan binayı tahliye etmek mümkün olacak böyle bir duruma olasılığı nedeniyle.

Uzmanlara ödenir Özellikle dikkat harici yangın merdivenine monte edilmesini önermekteyizUzmanlara ödenir Özellikle dikkat harici yangın merdivenine monte edilmesini önermekteyiz

Gereksinimler dışında yangın çıkışında tarafından karşılanması gereken:

 • Merdiven vatandaşların güvenli tahliye engelleyecek keskin kenarları, çıkıntıları, olmamalıdır;
 • Dış hasar, çatlak, pas;
 • onlara güvenilirliğini tasarım bağlıdır çünkü İnceleme, sabitleme tabi;
 • adım genişliği adım uzunluğu en az 900 mm, çit yüksekliği, en az 300 mm olması gerekmektedir - 1200 mm (NPB 245-2001);
 • NPB 295-97 karşılarken Basamak kolayca 180 kg'a kadar dayanıklı olmalıdır;
 • Dikey konstrüksiyonlar için aşamaları arasındaki uzunluk en fazla 30 cm olmalıdır, ve yere son aşaması olan mesafe 1.5 m olabilir.

Doğrulama eserlerin böyle türlerine kadar tolere grubu gerçekleştirebilirsiniz. Makine ve kontrol edeceğini de araçları, AB standartlarına uygun olmalıdır.

görsel kontrol kullanarak yapının görünümünü, korozyon ve hasar olmadığını değerlendirir.

Sonraki gücü testidir. Bunlar aşağıdaki gibidir: bir süre boyunca son adım 180 kg bir yük asılı. Bu durumda, her bir beşinci adım onaylanmamaktadır. tasarım, uygun testler, sonradan evin sahibine aktarıldı önerileri ile hazırlanan teftiş raporu geçmediyse. takip etmek denetim hasarlı parça, kusurların giderilmesi onarım gerçekleştirilir.

Değer yangın merdivenleri, dış GOST P 53254-2009

Bu belge standartları yangın merdivenleri (Mart, dikey) her türlü tarafından karşılanacak ayarlar. belgede yer alan kurallar inşaat tasarım aşamasında dikkate alınmalıdır. Belge dış yangın çıkar durumunu kontrol kuralları ve şartları içerir, malzeme merdiven test gücü özellikleri, yapının durumunu değerlendirmek kriterleri için teknik üretim gereksinimlerini ve yöntemler uygundur.


Kural olarak, dış yangın merdivenleri dikkatlice operasyondan önce incelenip gerekenKural olarak, dış yangın merdivenleri dikkatlice operasyondan önce incelenip gereken
 
Doğrulama GOST 523254-2009 maruz:

 • boyut ve yapının kurucu elemanlarının mukavemeti;
 • kaynak, bağlantı elemanları kalitesi;
 • Görünüm dış yangın merdiveni;
 • Çizime göre;
 • yapısal elemanlar arasındaki mesafeleri seçebilecektir.

Gerekirse Tasarımlar, tesislerin durumundan sorumlu kuruluşun talebi üzerine, kabul de sansürlenmiş hali.

uzmanlar test ederken aynı zamanda dış merdiven tasarımı çizimi kontrol edin. Testler yılda (p.1.3.2.9 PPB-01-93) en az 2 kez gerçekleştirilmektedir.

Sabit itfaiyeciler dış merdiven

Şu anda yeni evlerin inşası üzerinde çok aktif iş var. Sabit bir yangın merdiveninde inşası en önemli parçalarından biri. Bu merdivenler yangın, tahliye, kurtarma veya diğer acil durumlarda durumunda halkın güvenliğini sağlamak için gereklidir.

çok katlı binalar çoğunlukla yüksek kaliteli ve pratik sabit yangın merdiveninden yüklüçok katlı binalar çoğunlukla yüksek kaliteli ve pratik sabit yangın merdiveninden yüklü


Çok katlı yüksek katlı binalara binayı terk güvenli yolu yılında sabit yangın merdiveni olacaktır. Bu ateş tasarım herhangi yüksek bir binanın dışına monte edilmiş. tasarım oluşturan malzemeler, belirli gereksinimleri empoze.

En önemli göstergelerinden biri öncelikle belli malzemelerden yapılmış niçin sabit merdivenler olduğunu ateş vardır.

yani:

 • Çelik oluklu çelik yaprakları;
 • Metal çubuklar;
 • Cut-çekilmiş çelik sac;
 • Presleme-kafesli çelik sac.

sonradan onlar kaygan değildi böylece İmalat adımlar gerçekleşmelidir. Bu amaçla en sık ızgara çelik kullandı. Bu kir ve kar birikmesi oluşumunu engeller.

Sabit merdivenlerde korkuluklar kesinlikle yangın anında yanıcı ve toksik maddeler yayarlar yayın dekoratif unsurlar, yasak. Aynı zamanda yer boru hatları ve kabloların yasaktır. Bunun tek istisnası kablolama olduğunu.

Yangın merdivenleri dış Çizim

Tasarım yangın merdiveni bir çizimle başlar.

Doğru olan çizimlerini yapmak gereken ilk, merdiven tasarımına geçmeden önceDoğru olan çizimlerini yapmak gereken ilk, merdiven tasarımına geçmeden önce

Yangın çıkışına yürüyen yürüyüşleri kurucu unsurları:

 • Kosour;
 • aşama;
 • demiryolu Destek;
 • Referans açısı.

Dikey merdivenin kurucu unsurları:

 • kiriş;
 • aşama;
 • kiriş;
 • oyun alanı;
 • Çatı;
 • Eskrim.

(Video) merdiven dışında yangın şartları nelerdir

Dış yangın merdivenlerinin yapımı sırasında, uzmanlar belirli boyut özelliklerine düşünün. Tam olarak GOST gereksinimlerini maç olacak bir malzeme seçin. çizim vasıtasıyla, aynı zamanda tam genişliğini ve gelecekteki yapı uzunluğu ve bileşen parçalarının özelliklerini (seferleri tırabzan platformlar, aşamalarını kapsayan) hesaplayabilir.
Güvenli bir merdiveni geliştirin can dikkatle SNIP ve GOST tüm gereksinimlerini gözlenen eğer.

Dış yangın merdivenleri örnekleri (fotoğraf)

DES0110 24edadbf32f8e151328e2f725b0d0526 evakuatsionnyy-vyhod-na-balkone fire01 fire03 yangın merdiven GOST-2 foto-marshevoy-konstruksii ispit krlestnica7 krlestnicafas7

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 6 =

map