ısıtmaya tavan işleminin özellikleri

ısıtmaya tavan işleminin özellikleri

12 October 2017Yüksek kaliteli ses yalıtım odasına gürültü işlemesini engeller ve aynı zamanda yaşam için rahat bir ortam yaratırYüksek kaliteli ses yalıtımı odasına gürültü işlemesini engeller ve prozhivaniyaZvukoizolyatsiya oda tabi aynı anda rahat bir ortam oluşturur. Sayısız yorumlar o ses yalıtımı kurulduktan sonra apartmanda yaşam kalitesi değişti söylüyorlar. Bazen sadece iyidir - örneğin, komşulardan ses geçirmez, ayrıca yeni evindeki bu sorun genellikle oluşur.


Ses Yalıtımı tavanlar

Ses yalıtımı önemi ve konuşamıyor - herhangi bir doktor, uyku kalitesi ve genel ruhsal durumu üzerinde bir etkisi olacak bu anlamda konfor eksikliğinin söyleyecektir. Ne kadar iyi dış sesler gibi iyi niyet ve uyku ve ruh haline göre onun dairesinde korunmaktadır. Odada yalıtım yeterli değilse, kişi nevroz daha yatkın olduğunu.

başına İçinde kişi gürültü çeşitli etkiler. Sadece yüksek kaliteli ses yalıtımı asgari düzeye indirmek yapabiliyorbaşına İçinde kişi gürültü çeşitli etkiler. Sadece yüksek kaliteli ses yalıtımı asgari düzeye indirmek yapabiliyor

gürültü türleri

 • Hava. Güçlü kaynak yaymak hava titreşimlerden kaynaklanan bu gürültü. Onlar yuvaları yoluyla bulaşan ve çıkış yoluyla bazen çatlak ve edilmektedir.
 • Yapısal. Bu sesler ayırma duvarları üzerine mekanik aksiyon altında meydana gelir. Bu gürültü zemin yüzeyine düşen mobilya, sondaj, ağır bir nesne çekme, çivileme gelen beklenebilir.

Bu durumda, tavan tek etkili ses yalıtımı, odasında yüksek kaliteli ses bu sorunların kurtulmak.

apartmanda bir tavan Ses koruma: Akustik asma tavanlar

Bu evde ses emilmesine yönelik olarak uygun bir sistemdir. Ve böyle akustik tavanlar eşitsizlik göze çarpmayan tavan temelini yapabilirsiniz. Eh, oldukça etkileyici cihaz görünüyor.


Akustik tabanının eksikliklerini gizlemek ve iyi gelen gürültü dışında oda korumak, estetik görünüm asma tavanlarAkustik tabanının eksikliklerini gizlemek ve iyi gelen gürültü dışında oda korumak, estetik görünüm asma tavanlar

tavan montajı basittir:

 • İlk biçimlendirme.
 • Sonra raylar ve süspansiyon tüm yapıyı takar.
 • oluşmaması hücrelerde neme dayanıklı bir ses emici levhayı ve ateşe dayanıklı malzeme dizilir. Odaya sesi emer ve yankı azaltır. malzeme varyantları - Cam elyaf veya mineral yünü.

işlemi basit ve hızlı, yani ses organizasyon için sistem daha iyidir.Ses izolasyonu tavan malzemeleri: polistiren veya başka raznvidnosti

Köpük - diğerlerine göre daha sık kullanılan bir malzemedir. O özel bir evin tavan yalıtımı, ve daire tavan ve uyguladı. Bu malzeme kullanılabilir.

Ama etkinliği bazı durumlarda, ses yalıtımı sadece daha kötü oluyor, fazlasıyla kuşkuludur. Fiberglas de ideal bir ses izolatörü olarak kabul edilmeyecektir, düşük yoğunluğa sahiptir, bu yüzden. el ile yerleştirilmesi aynı mineral yün, - yoğun materyallerin uygun kullanım.

Uzmanlar ki: Farklı yoğunluklarına ve farklı fiziksel özelliklere sahip malzemelerin kombinasyonu, ses yalıtımı sağlar.

tavanlar için akustik yalıtım malzemeleri çeşitleri (video)

tavan ısı ses yalıtımı Çerçeve

Orada bir iskelet ve çerçevesiz akustik teknoloji var.

aşağıdaki gibi çerçeve teknolojisi Montaj gerçekleştirilir:

 • Mastik potansiyel gürültü girebileceği tavandaki küçük çatlaklar, delikler ve çatlaklar yeniden;
 • Çerçeve kullanılan lastik contalar montaj yerlerinde - profilini kullanarak çerçeveyi monte. iki ayak - askılar arasındaki mesafe. ses yalıtımı için tamamlanmalıdır boşluğunun kalınlığı - 50 ile 150 cm;
 • Çerçeve hazır olduğunda, söz konusu hava geçirmez bir şekilde shumoizoliruyushim dolgu malzemesi;
 • izolasyon yatırılır sonra, çerçeve GCR kapatılacak (banyoda ses geçirmez tavan, alçı elyaf levha kullanıldığı takdirde).

En yaygın tavan izolasyon şeması çerçevesinde kullanımını gerektirirEn yaygın tavan izolasyon şeması çerçevesinde kullanımını gerektirir

Kullanılan tüm malzemeler kaliteli sertifikalı olmalıdır. ses yalıtım ihtiyaçlarını en az iki, kullanışlı merdiven ve merdivenler monte edin.


Çerçevesiz tavan izolasyon teknolojisi

Çerçeveyi yükleyemiyorsan, çerçevesiz teknolojiyi kullanıyoruz. Bu durumda, köpük ya da penoplex kullanılır (polistiren malzemeye göre).

köpük Gürültü tavan levhalar özel bir yapıştırıcı ile çerçevesiz teknolojisi ile gerçekleştirilmektedirköpük Gürültü tavan levhalar özel bir yapıştırıcı ile çerçevesiz teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir

Ses yalıtımı şekilde gerçekleştirilir:

 • Iyice, üzerinde bir astar uygulamak, tavan temizlemek astar kurumaya izin;
 • Tutkal Malzeme en sıkıca bastırılır, açı ile başlar. yapışkan, ancak tüm yüzey üzerinde, ortasında ve panelin kenarları üzerine uygulanır. Kalan parçalar boşluklar olmadan, çok sıkı bir şekilde yapışmış.
 • Mantarlar tüm paneller emniyete zaman sonra yüklenir. Köşelerde ve ortada yerleştirin. Her panel 2-5 mantarları alır.
 • O zaman, bir film ya da doku streç tavan yükleme gerçekleştirilir.

Ses ve böylece yükseklik 12 ila 24 mm arasında sürer, ancak absorpsiyon oranı 24 dB eşittir.


Akustik tavan için özel membran

Modern ses yalıtımı yöntemlerinin gözden kaçırmayın. Aralarında - ses membranı emici. bir bükülgen esnek polimer formunun bunları yapmak - rulo. Bant kalınlığı 26 dB gürültü seviyesini azaltır, 3 mm'dir.

membran ses emici - en modern malzemeyi gürültüyü ortadan kaldırmak içinmembran ses emici - en modern malzemeyi gürültüyü ortadan kaldırmak için

gürültü azaltma sistemi iyi olacak, yani oldukça ince olduğu için zar kalınlığı iyidir.

Uygulanan membran ve ses yalıtımı için duvarlar. polimer membran yüksek dayanıklılık ve uzun servis ömrü ile karakterize edilir. Boyutları küçük, ve böyle bir sistemin ağırlığı oldukça önemlidir.

Mantar yalıtım tavan

Mantar - çevre dostu bir malzeme, bu mantar meşesi kabuğundan elde edilir. Bu malzeme hiçbir dumanlar ve hiçbir koku yayar.

Mantar ses yalıtımı sadece tavan bitirir bitirme gerektirmez de yüksek performans özelliği değil,Mantar ses yalıtımı sadece tavan bitirir bitirme gerektirmez de yüksek performans özelliği değil,

Mantar levha 1 cm x 1.5 cm mineral yün yerine inanılmaktadır. ahşap zemin, 10 üst üste cm ve 70 cm tuğla duvar kadar mantar yerine ile karşılaştırın.

Ve bu malzeme:

 • Mükemmel yüksek frekanslı sesleri bastırır;
 • Bu 0.85 bir ses emme katsayısına sahiptir;
 • rulo mevcuttur malzeme, şerit kalınlığı sadece bir kaç mm 'dir;
 • Ama sadece rulo, aynı zamanda daha kalın mantar panoları izin;
 • gürültü izolasyonu büyük etkisi 3 cm kalınlığında tüp tabakaları kullanılarak elde edilebilir.

daha az kalınlıkta ses yalıtım tabakaları kullanılarak önerir, sadece birkaç kat döşenebilir gerek yoktur.

Başka hangi malzeme ses yalıtımı için kullanılır

Eğer ki bir uzmanlık mağazayı ziyaret böylece bir apartmanda aşırı gürültü ile mücadele, en azından, çok dikkat. hatta sıvı ısıtmaya bugün mümkün. Bir paneli bulunmaktadır ettiği ölçüde yükleme işlemini basitleştiren kendinden yapışkanlı tarafı.

haddelenmiş malzeme veya plaka, bir ısıtmaya olarak kullanılabilmektedirhaddelenmiş malzeme veya plaka, bir ısıtmaya olarak kullanılabilmektedir

ses yalıtımı için Malzemeler:

 • Izolon. Bu yüzden polietilen köpük rulo diyoruz. Çoğu zaman darbe gürültü duvarlar koruyucu duvarların ses yalıtımı için kullanılabilir.
 • Penoterm. Ama ses kat daha büyük ölçüde kullanılmaktadır.
 • Izoteks. çünkü kökenli bu malzeme çevre bölgesinin yumuşak sunta yapılmış Bu plaka,. kesinlik ile biz gürültü karşı herhangi bir yüzeye koruduğunu söyleyebiliriz.
 • Izoplat. tutkal ve diğer kimyasal katkı maddelerinin eklenmesi olmadan yapılan yumuşak ağaç, bu elyaf levha. Malzeme hemen hemen tüm yüzeyler için iyi bir ses yalıtkan olarak kabul edilir.

Önemli bir nokta - izolasyon sıklıkla yaygın hatalardan izin verilir. Örneğin, belirtilen amaçlara uymayan bir malzemeyi seçmek. Sadece şok gürültüsünü absorbe malzemeler vardır ve var - gürültü türleri yalnızca havayı emen.

Genellikle ses kaynakları, borular ve kanalların olarak araçlardan elemanlarıdır. Onlar da izole edilmesi gerekir. Ve onlar da gürültü kaynaklarıdır, pencereler hakkında unutmayın. pencere kapatılır ve çift camlı cam üç sahip olmalıdır çünkü.

bir tavan Ses yalıtımı (video)

Bir ses yalıtım malzeme seçimi, doğal malzemeler tercih verir. Mesela şimdi perdeler keten, ahşap, kartonpiyer yapılmış mobilya önceliktir ve shumoizolyatory olarak çevre dostu olmalıdır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 − = 44

map