iş için ayrıntılı talimatlar: alçıpan macun gibi

iş için ayrıntılı talimatlar: alçıpan macun gibi

12 October 2017apartmanda onarım çalışmaları önemli aşamalarından biri sıvanırsadece onun yüzeyini hizalamak için, alçıpan kusurları kaldırmak için yardımcı olur, aynı zamanda bitirme hazır mümkün olduğunca malzemesi yapmak onarım önemli bir nokta, - apartmanda onarım işlerinin önemli aşamalarından biri shpaklevkaShpaklevka olduğunu.


Neden gerekli Macunlama alçı levhadır

Eğer duvar kağıdı GCR'ye üzerine yapıştırmak için karar ve ön dolum gerekli olup olmadığını şüphe varsayalım. Bir kişinin hemen hemen tüm onarımlar elleriyle yapıyor, sonra bazı anlarda o kaydetmeye karar verebilir (ve kuvvetler ve araçlar), ama her zaman yapmak gerekli değildir. sonraki bitirmek önce alçıpan macun için en az iki önemli nedeni vardır.

Kalafat alçı paneli düz hale gelmesine yardımcı olacaktırKalafat alçı paneli düz hale gelmesine yardımcı olacaktır

Neden macun alçıpan gerekiyor:

 • Eğer bir ışık ve / veya ince duvar kağıdı satın aldıysanız, risk eklemler ve düzensiz alçıpan levhalar harika aracılığıyla göstereceğine. Bu duvar çok dağınık yapılır çıkıyor ve bu macun yüzeye en iyisi nedenle, değiştirmek zor gibi görünüyor.
 • İkinci nokta - duvar kağıdı, sen-sopa yeniden isteyebilir ve macun tabakası uygulanmamış, eğer alçıpan tabakası ile duvar kağıdı rip zorunda kalacaktır. Ve zaten tüm yapıyı kırık bildirildi. Böyle risklere karşı aynı korumayı doldurmayı.

Doğru bütün bunlar sadece duvar kağıtları için, önceden sıvalı duvarlarda herhangi bir başka dekoratif bitirme ihtiyacı vardır. teknoloji başarısızlığını izin vermedi ve mutlaka kartonpiyer shpaklyuyte onun yazılarında hayal kırıklığına değildir Bu yüzey hazırlama ve bu.


Üç aşama: astar, güçlendirme, sıva alçıpan

macun Önce basit prosedürler gerçekleştirmek gerekir. Her şeyden önce, çirkin çıkıntı olabilir çok kapak vidaları, dikkat edin. şişkinliği varsa, bunlar listede daldırma böylece büküm. bağlantı elemanları delikler tarafından oluşturulursa, vidalar almak ve daha uzun, yeni ile değiştirmeniz gerekiyor. Şapkalar alçıpan gibi aynı seviyede olmalıdır.

Sonra eklemlerde kusurları bulunup bulunmadığını inceler. malzemenin üst tabaka soyulabilir olabilir. Böyle bir kusur kağıt düzgünce bir bıçakla kesmek gerekir sayesinde, iyi, kağıdın altında yüzey, çok ince zımpara kağıdı tedavi emin olun.

Macunlama kendi ana şey üzerinde üretebilir - bu talimatlara göre yapmakMacunlama kendi ana şey üzerinde üretebilir - bu talimatlara göre yapmakDaha sonra, aşağıdaki şemaya gidin:

 • Astar. Bu tüm tedavi bölgesinden eşit tabakada uygulanmalıdır. Astar - bir su geçirmez film oluşturucu malzemenin üst tabaka içine sadece nüfuz eden bir karışım. Bileşimler alkid grupları kağıt tabakası otvisnut olabilir, kullanılamaz.
 • Takviye. Yüzey özel ağ ile takviye edilmelidir. Kolayca ızgara düzeltmek için Parça gözenekli bir yapıştırıcı özel bileşimi ile işlemden geçirildi. bunun Cleito tüm bağlantı yerleri ve köşelerde ve böylece arayüz iki kenarı ızgara genişliğinin yarısı arasında bulunmaktadır.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, macun uygulayarak takip eder. Ancak söz konusu karışım, genellikle hazırlamak için gereklidir. Eğer kuru karışımını kullanmak, sadece başvuru süreci öncesinde bunu. Hazır karma sırasıyla doğurmak gerekmez - ve shpaklyuem alır.

Saplama karışım kadar shpaklyuyut alçı

Eğer kuru karışım satın aldıysanız, doğru eriyecektir. Eh, kürek-mikser ile bir elektrikli matkap varsa. Bununla beraber, sadece, süreç beş dakikadan daha kısa sürer su, kuru madde ile karıştırın. Sonra 15 dakika bekleyin, prosedür tekrarlanır.

macun için Karışım, ne kendi başlarına yapmak ve bir özel mağaza satın almak olabilirmacun için Karışım, ne kendi başlarına yapmak ve bir özel mağaza satın almak olabilir

Manuel çalışma sert: karışım çok dökmek dikkatle yavaşça su dökün ve gerekecektir, hepsi çok dikkatle hamur yoğurma sanki, karıştırma. İçinde hiç hava kabarcıklarını olduğu çok önemlidir.

küçük porsiyonlar halinde pişirin çünkü Macun, çok çabuk kurur. Yarım saat için, seyreltilmiş bir karışımını harcayabilirsiniz ve ardından yeni yoğrulması taşındı. Ve ekonomik ve teknolojik açıdan doğru.

Biz doğru olanı yapıyoruz: Alçıpan üzerine sıva nasıl uygulanacağını

Çalışma sıklıkla başlar (veya bu indirgenir) sızdırmazlık contaları ile. Geniş (35 cm) ve orta (15 cm) - Bunun için iki spatula gerekir. Genellikle float ve mala kullanılır, ancak çalışma sonucu mükemmel olacak gerçeğini gecikmiş ve emin olmak için onlarla birlikte hazır olmalıdır.

Düzgün duvara sıva uygulamak için, iki farklı spatula gerekDüzgün duvara sıva uygulamak için, iki farklı spatula gerek


İşlemin tamamı aşağıdaki gibi teknolojisidir:

 • Dikiş aktarabilirsiniz dikkatle, dar macun spatula yazın;
 • Sonra bir spatula ve mümkün olduğunca geniş malzeme gerilmesini almak;
 • İşlenmiş birkaç eklemler sadece geniş spatula ile donanmış olabilir sonra, zaman kazandıracak, ama beceri gerekir.

Bu anda Alçı levha yüzeyi üzerinde çizgiler ve düzensizlikler terk edemez. Bunları kaldırmak için zor olacak, nedenle malzemenin zarar mümkündür. iş maksimum doğruluk gerektirdiğinden.

Ana yüzey: alçı macun nasıl

Sadece köşeler ve eklemlerde tamamen kurutulmuş başlangıç ​​tabakasından sonra, alçıpan ana parçası macun gerekir. İlk dış köşeleri alüminyum profil güçlenir. Onlar Yapıştırıcı tabancası ve macun kullanılarak kurulur.

Duvarda macun düzleştirmek, uzmanlar geniş spatula tavsiyeDuvarda macun düzleştirmek, uzmanlar geniş spatula tavsiye


Malzeme duvara uygulanır ve geniş spatula ile yayılır. yukarıdan aşağıya hareket ettirin. Odada bir kemer veya diğer karmaşık yapılara sahipse, plastik bir bölgeyi kullanmaya dikkat edin. O parantez sabit ve sonra macunlanması.

bitişik şerit işleme düzeltme sürecinde başarılı olmak için mümkün olduğunca çabuk çalışır. macun sonra, malzeme sertleşmeye olanak sağlar.

Bazen alçıpan ve rulo shpaklyuyut söylenir. Zaten hizalanmış "beyazlatmak" yüzey, bunu müteakip çalışma için düz bir renk vermek gerektiğinde bu yapılır. Ama genellikle silindir ile çalışmak zorunda.

Kalafat: ince işleri

sıva tamamlandığında, daha sonraki bitirme atlamak yok. Yüzey iyice kuru olmalıdır. Sonra tüm düzensizlikler ince zımpara tedavi edilecek. gözlük ve bir respiratör bunu yapmak için emin olun.

Duvarların nihai terbiye başlamadan önce, tam bir kurutma macun beklemelidirDuvarların nihai terbiye başlamadan önce, tam bir kurutma macun beklemelidir

İzlenecek adımlar aşağıda:

 • muamele edilen yüzey bir sıfır zımpara sahiptir;
 • Sonra astar düz bir tabaka uygulamak;
 • terbiye için, özel bir karışım kullanmak ya da ekşi krema durumuna başlangıç ​​seyreltin;
 • ; Macun katmanı ince ve düzgün olmalıdır - Sprey ve germe materyali, geniş bir spatula
 • Kuruduktan sonra, bu katman yapıştırılmış duvar kağıdı olabilir ya da duvarları boyayabilirsiniz ancak o zaman astar ile tekrar tedavi yapmak gerekir ve.

Bu şekilde işlenen Yüzeyde, bir sonraki onarımı ile duvar kağıdı koparmak kolay olacaktır. Bu durumda Alçıpan tehlikede değildir. Bitmiş work küçük kusurları bulunursa bile değiştirmeye gerek yoktur. Belki de küçük bir alanda yeterli taşlama, düzeltme tamamlayıcı bileşim olacaktır.

Talimatlar: macun Alçıpan nasıl (video)

Macun alçıpan ihtiyaç ve kurallara göre yapmak - hazırlanması, astar, zımpara. malzemedeki katmanları üzerinde eksik etmeyin çalışmalarının son formuna bağlıdır.

İyi sonuçlar!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 − 17 =

map