The BlogGüzel sıva duvar oturma odasının iç süslemeleri yapabilirsinizGüzel alçı duvar yüksek popülerlik zevk gostinoyGipsokartonnye plakasını dekore edebilirsiniz. materyal duvarların kusurlarını ve usulsüzlüklerin gizlemek veriyor olmasıdır. GCR kendilerini büyük ve düz, yani kısa bir süre içinde, büyük bir alana sokup. Herhangi bir yüzeye çalışabilir. mümkündür yanında çerçevesi meydana getirir ve yaprak kendisine bağlı için. Ve duvar ve koyun alçı ısıtma malzeme arasında. Her zaman gerekli çerçeve değildir. Küçük bir apartman hesabına her metre olarak, böylece alçıpan yapıştırıcı kullanmalıdır.


Karışımın kompozisyonu ve tuğla duvar yapıştırılmış alçı

duvara alçıpan bağlama bazı yöntemler bulunmaktadır. Ama bunların her özel eğitim materyalleri ve araçları yanı sıra yüzeyinin kendisini gerektirir. Uygun seçmek için, bütün dikkatlice düşünün ve tartmak olmalıdır.

duvarların durumuna bağlı olarak, yapışkan bileşimi, belirlenir.

amacıyla emniyetli tuğla duvar kuru duvara yapıştırılan için, sadece yüksek kalitede yapıştırıcı seçmek gereklidiramacıyla emniyetli tuğla duvar kuru duvara yapıştırılan için, sadece yüksek kalitede yapıştırıcı seçmek gereklidir

En ekonomik ve uzmanlar bileşim tarafından - tabanlı bir plaster ya da çimento ile yapıştırıcıdır. Başlamadan önce, bunun çerçevesiz kaplama yöntemi ise yapıştırıcı, iş için uygun olan düşünmek gerekir. Kural olarak, birkaç seçenek vardır.

bileşimler:


 • Düz duvar tutkal;
 • bir tuğla duvar ile alçıpan bağlanması için araçlar;
 • Büyük eşitsizlik ile yapışkan yüzeyi.

Sert bir tuğla duvar, özellikle eğer var. yüzeyi düz olduğunda, söz konusu çalışma sorunsuz çalışır. Ama her durumda daima eklemlerde tuğla arasındaki küçük farklılıklar olacaktır. Bu nedenle, yapıştırıcı duvara eşit ortaya koyacak. Böylece, bir olasılık alçıpan ve güvenilmez yalan yoktur. tuğla duvar kaplama tabakalar önce yüzey hazırlanmalıdır.

Nasıl tuğla duvara alçıpan takmak için: hazırlık çalışmaları

bağlama Alçıpan önce, yüzey hazırlanmalıdır. Yapışkan eşit üzerine düşmesi beri yaprak kendilerini zayıf kalacak. Uzmanlar alçıpan montajı için bir tuğla duvar hazırlamak için ipuçlarını kullanın önerilir.

Buna ek olarak, metal profillere alçıpan dübel ile sabitlenebilirBuna ek olarak, metal profillere alçıpan dübel ile sabitlenebilirFaydalı ipuçları:

 • Bir çekül kullanarak, nasıl dikey duvar ölçün. 20'den fazla mm farklılıklar varsa, ancak kartonun içine gereklidir. Şerit 120 mm genişliğine kadar. eksiklikler bulundu yere bağlı olarak, tesis ve çizgili. tüm montaj büyük levhalar var onlar işaret olarak görev yapacak.
 • Düzgün şeritler dikdörtgenler ile ikame edilmiş olabilir. Onların alçıpan aynı tabakanın süzülür. Boyut 100 ile 150 mm arasında değişebilir. Elemanlar 250 mm aralarında bir mesafe bırakarak, duvara yapıştırılan. Her şey tespit edilen usulsüzlüklerle bağlıdır.

Bazı insanlar köpük veya plastik çimento ile alçı levha takmak için deneyin. Ama malzeme olarak bu talihsiz karar, bir çok olması gerekir. Ve böyle sabitleme güvenilir olması.

Alçı levha bir yapıştırıcı kullanılarak duvara bağlı olduğu zaman, ilave olarak, özel fişler kaydetmek için gereklidir.

bir tuğla duvar alçı levha tutturucu duvar imalatı malzemesi de bağlıdır. Aynı köpük bloğu ve beton için de geçerlidir. Örneğin, kırmızı tuğla veya beton bloklar, bağlantı güvenilir olan herhangi bir yapıştırıcı madde tabakası tarafından tutturulabilir

Kurulum çerçevesi olmadan alçıpan tuğla duvarı kınına nasıl

Başlamadan önce size uygun malzemeleri ve araçları hazırlamak gerekir. Alçıpan ile tuğla duvarlar tamamlanması kendi elleri ile yaptıkları ya da bir uzmandan yardım isteyin edilebilir. süreç zor değil, ama dikkatli olmalıdır.

yapıştırma alçıpan geçmeden önce, tuğla duvarın önceden hazırlanmalıdıryapıştırma alçıpan geçmeden önce, tuğla duvarın önceden hazırlanmalıdır

Araçlar ve materyaller:


 • Sade ve mala;
 • Kapasitans su ve yapıştırıcı yükseltmek;
 • Matkap ve karıştırma için ek bir meme;
 • tahta parçası;
 • Takviye bandı.

Tüm süreç birkaç çalışma aşamalarını kapsar. Her şey tuğla duvar boyanması gerektiğinden gerçeği ile başlar. Bu saat sertleşmesi çünkü yapışkan bileşimi, döşeme levhaları önce hazırlanır.

doğru oranlarda talimatlarına göre kesinlikle olmalıdır yapıştırıcı hazırlayın.

Yapışkan çözelti, küçük göğüsler uygulanmıştır. Birincisi, çevresinde ve ardından tabakanın merkezi ile tedavi. kazık uzun bir mesafe yeterli 25 cm olmalıdır arasında. bitmiş tabaka astar üzerine monte edilen ve duvarına karşı bastırılır. Özel düzey yüzeyi düz olup olmadığını kontrol etmek. Gerekirse liste dokunarak, tahta takoz kullanılarak ayarlayın. kurutulmuştur Çözelti bandı takviye eklem koymak ve bir yapışkan tabakasını uygulamak edilebilir. Son aşama deri ve astar olacaktır.

karkas ile bir tuğla duvar ile alçıpan yükleme

Bu seçenek Duvar çok dengesiz olduğu durumlarda daha uygundur. Bu nedenle, uzmanlar alçı panoları, 12 mm kalınlığa ve daha kullanmayı öneriyoruz. çerçeve için olduğu gibi, bir metal ya da ahşap olabilir. Ama daha iyi, tabii ki ahşap, bu çevre dostu ucuz ve kullanımı kolaydır.

için hızlı bir şekilde yeterli ve kolay bir şekilde, bir metal çerçeve ile duvara alçıpan tutturulabiliriçin hızlı bir şekilde yeterli ve kolay bir şekilde, bir metal çerçeve ile duvara alçıpan tutturulabilir


Araçlar ve materyaller:

 • tornavida;
 • tornavida;
 • matkap;
 • Vidalar ve kendinden diş açan vidalar;
 • Köşeler metalik;

Montaj Teknolojisi daha sonra iki montaj duvara yatay konumda raylar ve, tavan ve zemin ile başlar. Dikey olarak hizalamak için zorunludur. bunları alçı levhaların genişliğine eşit olan, dikey elemanlar oluşturmalıdır arasında.

ısı artırmak ve tasarım ısı yalıtıcısı yardımcı yalıtım özelliklerini çalmak için.

çerçeveye alçı levhaların sabitlenmesi için, vidalar veya vidalar kullanır. aralarında mesafesi 30 mm aralığında optimum bunların uzunluğu yaprak küçük bir boşluk boyutu 5 mm'dir terk Genellikle arasındadır. 25 cm mesafede önerilir. Bu dikişler bitirme için gereklidir. Çerçeve kaplama yöntemi, oda kullanılabilir alan azalttığı bilinmelidir.

tuğla veya alçı duvar örnekleri (video)

Günümüzde birçok kişi tesislerinde iç duvarları kılıfları için bu malzemeyi tercih etmektedir. Yani, sadece bir tuğla duvar kusurları ve eksiklikleri gizlemek değil, aynı zamanda gerçekliğe çeşitli tasarım çözümleri çevirmek izin vermez, GCR evrensel, şaşırtıcı değildir. Alçıpan Ayrıca sadece çalışmayı kullanma, alçıpan denir. alçı levhaların üst mutlaka bitiremedi üzerinde Üstelik, sadece boya veya duvar kağıdı tutkalı olabilir. Bu tür hizmetler için, çoğu insan duvar kaplama GCR'ye seçmektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

41 − = 40