İpuçları ve püf noktaları: boşanma olmadan tavan yıkamak

İpuçları ve püf noktaları: boşanma olmadan tavan yıkamak

12 October 2017asma tavan orijinal parlaklığını kaybetmemiş için onları düzgün bakım için şunlar gereklidirasma tavan orijinal parlaklığını kaybetmemiş için, badana veya her yıl tavan boyası yoktur, rahatlama sighs doğru uhazhivatUstanoviv tavanlar çoğunluk için gereklidir. Ancak, zaman içinde, noktalar tavan ya da biraz orijinal parlaklığını kaybetti kumaşın düz ve pürüzsüz bir yüzey yüzeyi üzerinde görünebilir. Kumaş bakım sağ temizleme araçları seçmek ve boşanma olmadan tavan yıkamak için bilmek gereklidir.


apartmanda streç tavanlar Bakımı

apartmanda germe tavanlar yüklü olduğu odaya bağlı kirlenmenin farklı derecelerde var.

çeşitli odalarda Tavanlar:

 1. kurum, yağ ve pişirme diğer türevleri olarak orada en kirli, mutfakta tavandır.
 2. Çocuklar genellikle su farklı bryzgalku oynamak olarak İkinci kirliliği, noktalar yüzeyinde sol su sıçraması olarak banyoda tavan olabilir.
 3. Bu çocuk odası tarafından izlenir, onun ellerinin tavana ulaşmaz malyshnya, ama sürekli tavan leke olabilir oda öğelerin çevresine uçuyor.
 4. Ve kontaminasyon son bir oturma odası ve bir yatak odası haline gelir. Bu odalarda, tavan nemli yumuşak süngerle tozu temizlemek için yeterlidir.
 5. Düzgün bir şişe şampanya açtığınızda yaşam içinde oda tavan, tatilinden sonra ortaya çıkabilir.

gergi tavan bakımı daha değil, sürekli yıkama bağlıdır ve doğru ve dikkatli bir kullanım ve kirlilik önlenmesine yöneliktir.

En ağır kirliliğe maruz mutfakta Asma tavanEn ağır kirliliğe maruz mutfakta Asma tavan

tavanda kurum önlemek için daha güçlü kaput olabilir mutfağa girdim olması. düşey bir jaluzi bir çubuğu eklemek ve dikey ile bağlantılı olarak kapalı olacaktır, yatay perde, çekme halinde banyoda tavan az zarar görecektir. Bu durumda, su püskürtme tavana almazsınız ve bebeği banyo yaparken, yukarıdan aşağı asılı perde yükseltmek ve yazı pekiştirmek için gereklidir. Sert çocuk genç nesil bu tavan yıkamak için ne kadar zor açıklamıyor gibi lekeleri önlemek için de.


tavanlar yıkamak için: mat, parlak, ışık ve karanlık

tavan yapılmış olan malzemeye bağlı olarak, yıkama için farklı yolları vardır. kumaş ve PVC film - anda, asma tavan imalatı için malzeme yalnızca iki tür kullanılmıştır. Renkler bu ikinci, birinci düzenlemede, farklı olabilir. Yapı (mat ya da parlaklık), her iki malzeme aynı doğal.

o malzemeyi ve yapısını üretme tavanda özellikle bağlıdır gerginlik tavan Bakımo malzemeyi ve yapısını üretme tavanda özellikle bağlıdır gerginlik tavan Bakım

tavan işlemek için: 1. Her iki tip malzeme ıslak temizlik korkan değildir ve çok kirli sabun çözeltisi, bu nedenle de su ile yıkandı, ya da olabilir. Daha dayanıklı tavan PVC filmi, ama pencere veya aşındırıcı süngerler için sıvı ile yıkanması tavsiye edilmez.
 2. Kumaştan olan tavanlar daha hassas olduğunu ve buna göre onları tedavi etmek gereklidir. Kumaş güçlü üzerinde basınç ve çizilme ve mekanik hasarlara karşı en dayanıklı sevmez.
 3. damlacıklar ve kir parçaları parlak koyu yüzeyi mat ışığında daha görebilir. Ama çoğu zaman kirlilik derecesine malzemeyi yıkama, tavan ovmak gerekmez. Yaz tavana toz ve kurum sokakların izleri var.

Evde bir pencere ya da delikleri her zaman açıktır, bir yumuşak paspasla tavan silin ve ayda bir ya da iki kez adımları gerekmektedir.

Genel olarak, oldukça kolay tavan su veya sabun çözeltisiyle temizlemekGenel olarak, oldukça kolay tavan su veya sabun çözeltisiyle temizlemek

paspas bağımsız yapılabilir böylece piyasada bugün Özel hurda malzemeleri küçüktür.

Geleneksel Paspas ahşap olarak köpük lastikten oluşan kalın bir tabaka dolması ve bu yapı ile tavan kolayca sık sık temizlenmesi.

Büyük bir alana sahip tavanlar yıkamak için nasıl

Büyük bir apartmanda, yazlık veya ofis tavan alanı çok büyük, bu nedenle zor ve uzun olacak ellerinizi yıkayın. Bu durumda uzun bir zaman değil yıkama tavan ile baş edecek temizlik şirketi işçileri sipariş etmek daha iyidir.

Bir gergi tavan geniş bir alandır uzmanlarının hizmetlerini kullanmak daha iyidir EğerBir gergi tavan geniş bir alandır uzmanlarının hizmetlerini kullanmak daha iyidir Eğer

temizlik şirketi çalışanları ellerini tavan yıkama ve buhar veya buharlı temizleyici kir kurtulmak kullanmayın.

Bu durumda, etkisi altında tavan, sıcak buharın birkaç güçlü jet sarkma, ancak oda sıcaklığı normal olduğu zaman, kumaşın yüzeyi gerilir ve tekrar düzeltilir. Bu temizleme yöntemi toz ortadan kaldırmak ve tavan ilk güzel bir görünüm döndürür.

Yıkama germe tavan: Kimya ve Malzeme

Odaya asma tavan yükleyerek, sen sanat eseri yıkamak için kullanabilirsiniz anlamına gelen yükleme uzmanları sormak gerekir. Bu kapsama türüne ve hangi malzemeler de herhangi bir performans doğru çalışma ve uzun tavan için orada kullanılması gerektiğini Are. Herhangi yükleyici tavan bez bakımı için özel deterjanlar sunacak, ancak bunların çoğu olağan sabun çözeltisinden oluşmaktadır.


gerekecektir gergi tavan düzgün bakım için:

 • sünger sargı ile paspas;
 • Yumuşak sünger;
 • sabun;
 • su;
 • Portatif merdiven.

kullanırken olarak daha iyi, kısa saplı bir portatif merdiven ve paspas kullanmak için uzun saplı dokuya basınç kuvvetini anlamak zor. Köpük tabakası ileri geri bir sabun solüsyonu ve tavan sürücü içine batırıldı.

dairesel hareketlerle yıkayın Bu durumda olduğu gibi, tavsiye edilmez boşanmalar kalır.

Islak sonra tavan yumuşak, temiz ve kuru bir bezle temizlenmesi gerekir.

çok daha iyi asma tavan ve sandalye ile olabilir yıkamak, ama merdiven bu amaç için uygundurçok daha iyi asma tavan ve sandalye ile olabilir yıkamak, ama merdiven bu amaç için uygundur


yumuşak bir sünger gibi bir banyo ya da küçük bir mutfak gibi küçük yüzeyler üzerinde kullanılır. Bu kirli alanlarda daha belirgin ve bunlar iyice yıkanmalıdır.

Sabunlu su normal renksiz, daha iyi çocuklara, sabun veya bulaşık yıkama deterjanı yapılır. Sabun veya renksiz bir madde kullanmak daha iyidir.

Oda sıcaklığında su - tavan yıkama için su sıcak, iyi seçim olmamalıdır. Sabun yeterli oluşturmayan su ve bu tür bir köpük az çözünebilir ise, durmak için suya ilave ve serin sonra sıcak su, ve sabunla kullanmak mümkündür.

Herhangi bir durumda, tamamen çözülür ve kumaş bozmak, yuzeysel olmayabilir olarak, toz deterjanlar kullanmak gerekli değildir.

Yıkama germe tavan (video)

evde tavan yıkamak için: kirliliği belirli türde kaldırılmasını

Evde, Germe yalnız metresi tavanları yıkayın.

Ama bazen belirli bir durumda kullanmak için hangi aracı bilmiyorum:

 1. herhangi bir yüzeye çok kuru olduğu için bir streç tavan Temizle montaj köpüğü, çok zordur. Bu köpük özel çözücüler gerektirir, ama olmamalı tavan yüzeyine doğrudan uygulamak.
 2. doku küçük bir örnek almak için yükleyici - Evde tavan yüklenmesi sırasında tavan yapıldığı kumaş veya PVC film bile küçük bir parça bıraktı değilse, o şirkete başvurmak gerekir. Bu örnekte, ve çözücüler denemelisiniz. Bir iz bırakılırsa, bu tavan yüzeyinde püskürtülebilir. Kullanımdan sonra, eritme maddesi hemen kısmı sabun çözeltisi yıkama olmalıdır.
 3. Boya köpük para aynı tavsiyeleri uygulamalıdır var asma tavan, yıkamak için.
 4. sigara içen dikkatle sigara içenler odasında tavana bakmak zorunda vardır evlerde. nikotin koyu leke oldu, bu su ve bulaşık yıkama çözeltisi ile yıkanır.

Genellikle koyu lekeler avizeler, lambalar, yakın pencerelerin alanında görüntülenir.

asma tavan evde ilk kez ortaya çıktı ve metresi onlar için bakım nasıl bilmiyorsa, herhangi bir iş belirgin değildir tavan yüzeyinin, küçük bir bölümünde gerçekleştirilir.

belirteçler ve şampanya Karanlık noktalar sert ovuşturdu ve zayıf bir alkol solüsyonu kullanabilir, bunlarla tutmayın.

Web gözyaşı oldukça kolay olduğu gibi, doğruluk - bir germe tavan temizleme temel prensipWeb gözyaşı oldukça kolay olduğu gibi, doğruluk - bir germe tavan temizleme temel prensip

Tavan PVC film hasara karşı daha dayanıklıdır, ancak güç için denemek gerekmez. Başlangıçta gerekli tüm çalışma hatta küçük halka yüzeyi çizebilir, süslemeler ellerini boşaltmak için. Delikler olmaz, ama çizik kalabilir. Rhinestones Manikür yanı tavan temizliği meşgul olmak zorunda değildir.

Düzgün yumuşak ambalaj ile elektrik süpürgesi kullanarak tavan yüzeyini temizlenir. Elektrikli süpürge kullanarak kumaş üzerinde ekstra basınç değmez.

Boşanmalar ev ilaçları olmadan tavan nasıl temizlenir

Parlak tavan temizlenmesi tek fark parlak yüzeyler iyice ovuşturarak olması gerektiğini olmak üzere temizlik mat karşılaştırılabilir. tavan parlak tür kazandırmak için en yaygın aracı bir kuruş eczane demektir - amonyak olduğunu.

Amonyum klorür (aka amonyak çözeltisi) - en iyi ev yapımı temizleyici germe tavanAmonyum klorür (aka amonyak çözeltisi) - en iyi ev yapımı temizleyici germe tavan

asma tavan sahiplerinin Yorum Bu ilacın kullanımı için yarışan tarifleri dolu, ama en yaygın 1 oranında suda amonyak seyreltme: 9'dur. Bu bir kısım amonyak 9 parça sudur.

Bir tavan yüzeyinden toz ve kiri çıkarmak ve daha sonra su çözeltisi amonyum tuzu yeni kumaş değiştirildi ve yüzey boyunca yapılan konvansiyonel sabunlu su, vermektedir. Bazı ev kadınları otomobile parlaklık ve parlaklık vermek için yumuşak bir araba sünger kullanarak parlatma.

boşanma içermeyen yıkama tavan (video)

gergi tavan bakımı kolaydır ve en yakın ofis temizliği için acele etmemelidir. Her kadın tavanın konu doğru ve kaliteli temizlik bezi yüzey ve özel araçlarla finansal bileşeni büyük değil. o küçük bir dairede çok daha avantajlı ve temizlik ve bunun bakımını olduğu gibi, evin tavanını monte etmek korkmayın zor değildir. Demişler, "gözleri korkar ancak eller yapıyoruz."

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − = 83

map