The BlogZ bezramowych płyt gipsowo-montażowej może wyrównać ścianyZ bezramowe mocowania płyt gipsowo-kartonowych można wyrównać stenySeychas w większości przypadków płyt kartonowo-gipsowych jest wykorzystywane do wyrównywania powierzchni ścian i sufitów. Standardy ubiegłego wieku jest nie do przyjęcia, jako najmniejsza rozbieżność jest obliczana w centymetrach, może położyć kres wszystkich napraw. Bezramowa sposób montażu może być stosowany gdy powierzchnia jest stosunkowo gładka. Metoda ta pozwala na zapisanie dodatkowych centymetrów przestrzeni życiowej, eleganckie kwadratury który nie pochwalić każdy może. Jakie są zalety tej metody jest to, że weźmie się do pracy i krok po kroku instalacji - w dalszej części artykułu.


Zdobienia ścian gipsowo-kartonowych bez ramy i profilu: Zalety i warunki

Najczęściej płyt kartonowo-gipsowych na ścianach są stałe tuszy zwykły sposób: profil metalowe lub drewniane listwy zamiar skrzyni i dołączone do niego samego materiału. Metoda ta pozwala na ukrycie komunikatów, które może nie zawsze miłe dla oka i wygładzić powierzchnię. Jednak nie każdy przypadek pozwala nam na zastosowanie tej metody: po pierwsze, to jest droższe, a po drugie - zajmuje cennej przestrzeni życiowej, która jest teraz wręcz przeciwnie, rozwijają się na wiele sposobów.

Bezramowa montaż płyt gipsowo-kartonowych metoda pozwala wyrównać na powierzchni ściany przed dalszego ich wykończenie.

Jakie są zalety tej metody? Oczywiście, jest to znaczna oszczędność na materiały budowlane, a więcej - oszczędność cennego miejsca i szybkość wykonania. Wśród wad można zauważyć, że ściana nie jest bardzo solidny. Będzie to możliwe, aby naprawić półkę lub powiesić obraz, i ta metoda nie zawsze jest do zaakceptowania, ponieważ implikuje szereg warunków, których zignorowanie może stać się nieosiągalny.

Dekorowanie ścian gipsowo-kartonowych bez ramki - proces, który przyczyni się do zaoszczędzenia miejscaDekorowanie ścian gipsowo-kartonowych bez ramki - proces, który przyczyni się do zaoszczędzenia miejsca

a mianowicie:


 1. Poziom krzywizny ściany. Jeśli ściany są bardzo krzywe muszą powrócić do procesu ze skrzyni, a tylko niewielkie wady mogą być wyeliminowane, bez ramy montażowej. Płyty gipsowo-kartonowe przymocowany do ściany w specjalny klej, śruby, które nie wiążą się z powstawaniem dużych komór pod materiału.
 2. Dostępność komunikacji. Oczywiście, do przewodów, warunek ten nie ma zastosowania. Powodem do zajmują niewiele miejsca i ukrywa się w piwnicy. Ale jeśli naścienny rur wodociągowych lub rur grzewczych, chcesz ukryć - potrzebę budowania okno. To samo odnosi się do wentylacji.
 3. Stopień rozbieżności ścian całym pomieszczeniu. Jeśli planujesz zainstalować wielopoziomowego, keson, napięcie, sufitu lub przyciąć swoje talerze, nawet niewielki rozbieżność pomiędzy ścianami doprowadzić do upadku wszystkich prac. Na konstrukcji stropu widać wyraźnie, każdą asymetrię pokoju. Pomoże to uniknąć znów instalację FCL na ramie.

Jeśli ściany nie są bardzo krzywe pod płyt gipsowo-kartonowych, nie jest konieczne, aby ukryć rur i instalacją główną konstrukcje sufit pomieszczenia nie przewiduje się (nawet jeśli istnieje rozbieżność, który występuje bardzo często) Metoda bezramowa jest całkiem do przyjęcia.

Instalacja płyty gipsowo-kartonowej ściany bez ramy: etap przygotowawczy

Przed przystąpieniem do zamówień materiału, konieczne jest, aby określić jego wysokość. W tym celu konieczne jest, aby zmierzyć powierzchnię osłoniętych powierzchni. Wartość ta będzie wystarczająca, aby zakupić odpowiednią ilość płytek GCR i mocowań.

Płyty gipsowo-kartonowej na ścianach bez ramy zamontowanej na dwa sposoby: • Na szpachli lub kleju;
 • Na śrubach.

W zależności od wybranego sposobu złącznych oraz materiały zostały zakupione. Poza tym płyty gipsowej trzeba kołki, śruby, podkładki, mieszanina pasta z gumy piankowej o grubości piankowa pianki i kleju.

Płyty gipsowo-kartonowe mogą być mocowane do ściany za pomocą śrub lub kit, ale najpierw trzeba przeprowadzić prace przygotowawczePłyty gipsowo-kartonowe mogą być mocowane do ściany za pomocą śrub lub kit, ale najpierw trzeba przeprowadzić prace przygotowawcze

Z narzędzia do pracy potrzebne będą:

 • ruletka;
 • Ołówek lub znacznik;
 • Gwint Otbivochnogo;
 • Budowa lub układanki ostrze;
 • Kit (szerokie i wąskie);
 • młotka;
 • Papierem ściernym;
 • poziom budynku;
 • Elektryczna wiertarka lub śrubokręt i młotek obrotowy jak w przypadku śrub samogwintujących.

Płyty gipsowo-kartonowe bez ramy mogą być mocowane tylko na suchej ściany. Jeśli pokój jest wysoki poziom wilgotności lub na ścianie dość surowiec nie będzie trzymać się ściany przez długi czas.

Jak wyrównać ściany gipsowo-kartonowych bez szkieletu z klejem

Przed zamocować płyty gipsowo-kartonowej do ściany, to ważne jest, aby przygotować powierzchnie. Aby to zrobić, pyłem szczotką drucianą zdrapano z pozostałości ścienne i gipsowe złuszczony. Jeśli powierzchnia jest porowate ściany muszą obsługiwać swojego podkładu.

Kolejne kroki:

 1. Arkusze cięcia. Przed przystąpieniem do montażu na ścianie, należy wziąć pod uwagę lokalizację arkusza. Głównym warunkiem tutaj - uniknąć krzyżowego stawów.
 2. Przygotowanie masy klejącej. W zależności od chropowatości ścian roztwór skład może się zmieniać. Jeżeli różnica jest do 4 mm, wybrany wypełniacz „Funenfyuller”, gdy różnica ta jest stosowana do 20 mm „Perfliks”. Wypełniacz miesza się z wodą do konsystencji śmietany.
 3. Nakładanie kleju na płyty gipsowo-kartonowej. Ponownie, w zależności od tego, jak wiele krzywych ścian, klej nanosi sposoby razymi. Przy przejściu mieszaniny do 4 mm nanosi się na całej powierzchni arkusza za pomocą cienkiej warstwy. Do 20 mm, Klej nanosi się w poszczególnych punktach oddalonych od siebie nie więcej niż 35 cm w przypadku, różnica jest jeszcze -. Używane dziesięć centymetrów GCR taśmy, są przymocowane do ściany i kierować je już połączone arkusze.
 4. arkusz klejenie. Płyt gipsowo-kartonowych jest przypięty do ściany zgrabnie i szybko. Po ustawieniu płyty wzdłuż dolnej krawędzi, arkusz jest mocno dociśnięte do ściany.
 5. Korekta. Długa poziomica lub reguła regulowana wypukłość. Głośniki miejsca stuknął młotkiem.

Płyty gipsowe muszą być przyklejone do ściany szybko i bardzo dokładniePłyty gipsowe muszą być przyklejone do ściany szybko i bardzo dokładnie


Po wszystkie wybrzuszenia są eliminowane, aby zabezpieczyć arkusz jest obsługiwany na kilka godzin drewnianym pokładzie

Zamiast wypełnień płyt gipsowo-kartonowych może być zamontowany na piankę montażową (w przypadku jego współczynnik rozszerzalności jest mała). Pianka ma dobrą przyczepność, ale dopóki nie jest bezpiecznie wlać arkusz musi być stała, w przeciwnym razie nie będzie nierówna.

Jeśli zakrzywienie ścianki jest większa niż 40 mm, ścianki w miejscach silnego odchylenia szyny stałej. Również w dziedzinie silne depresje należy stosować więcej kleju. Już obsługiwane spoin i szorstkich ścian wykończenie.

Przymocować do ramy płyty gipsowo-kartonowej, bez śrub

Ten sposób montażu jest bardziej wiarygodne, choć nieco bardziej skomplikowana poprzednie. Został on z powodzeniem stosować w bardzo zakrzywionych ścianach, ale nie jest to warunek: wysokość sufitu nie przekracza 3 m (technologia nie zawiera szczelin poziomych).

Śruby suchej zabudowy na ramie może być przyłączony bez pomieszczenia, której wysokość nie przekracza 3 metrówŚruby suchej zabudowy na ramie może być przyłączony bez pomieszczenia, której wysokość nie przekracza 3 metrów


Po przygotowaniu ścianki odbywa się w następujący sposób:

 1. Arkusz nakłada się na ścianę i nasverlivaetsya 8 - 10 otworów w równej odległości od siebie. Tak więc na ścianie umieścić etykietę.
 2. Otwory w kotw są młotkiem.
 3. Na odwrotnej stronie pianki GCR połączone w niewielkiej odległości od nasverlennyh otworów. On musi amortyzować.
 4. Arkusz następnie mocowany do ściany za pomocą śrub i podkładek. Szerokość podkładek powinna wynosić co najmniej 1,5 cm.
 5. sprawdzone w pionie. Na tym poziomie jest nakładana na ścianę i rozbieżności, śruby są wkręcane lub skręcone.
 6. Po wszystkie arkusze są ustalane na każdy śruby na płytkach jest wykonywane małe otwory, są one wypełnione pianką.
 7. Po utwardzeniu pianki, śruby mogą zostać usunięte i zashpatlevat otworów.

Cały proces jest zakończony GCR preparatu z dekoracją (zabarwienie, tapetowanie, etc.).

Jak przykleić płyty gipsowo-kartonowej na ścianie bez ramy (wideo)

Bezramowa instalacja FCL na ścianach - to skomplikowany proces, który wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Musimy zrozumieć materiał, aby wybrać wysokiej jakości wypełniacz lub piany. Do samodzielnego montażu można przystąpić, pewni swoich umiejętności i wiedzy. Również nie może obejść się bez asystentów, ponieważ arkusze suchej zabudowy są dość ciężkie i nieporęczne. Uwierz w siebie i będzie sukces!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 78 = 79