Instalacja partycji płyt kartonowo-gipsowych w pokoju: 6 kroków

Instalacja partycji płyt kartonowo-gipsowych w pokoju: 6 kroków

12 October 2017Pięknie Strefowy przestrzeń może być przy użyciu partycji płyt kartonowo-gipsowychPięknie Strefowy przestrzeń może być przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych peregorodkiZonirovanie jest integralną częścią nowoczesnego wystroju wnętrz. Tworzenie go na kilka sposobów: przy użyciu różnych materiałów wykończeniowych, mebli lub partycji. Ta ostatnia opcja zyskuje na popularności w ostatnich latach. Płyty gipsowo-kartonowe - doskonały materiał do tworzenia partycji w każdym pomieszczeniu. Dziś porozmawiajmy o tym, jak zrobić partycję z płyt gipsowo-kartonowych z rękami.


Jak zrobić partycję z płyt gipsowo-kartonowych z rękami w pokoju

Tworzenie partycji z płyt gipsowo-kartonowych z ich ręce mogą być w prawie każdym pomieszczeniu. Naprawy w tym przypadku jest podzielony na kilka etapów, z których najbardziej istotne są ramy i montażu na ścianie. Należy również zadbać o izolacji i przewodów i kabli.

Przede wszystkim trzeba zdecydować się na materiał do profilu:

 • drewno;
 • profil metalowy.

Zainstalować ściany gipsowo-kartonowej można z rąk, a co najważniejsze - w odpowiedniej kolejności do wykonywania prac montażowych i wykończeniowychZainstalować ściany gipsowo-kartonowej można z rąk, a co najważniejsze - w odpowiedniej kolejności do wykonywania prac montażowych i wykończeniowych

Profil metalowy pod tym względem lepiej, że nie boi się zmian wilgotności i temperatury, posiada specjalne otwory na okablowanie. Zacznij pracować trzeba stojak montażowy, to jest najważniejszy i najtrudniejszy etap w tworzeniu płyt kartonowo-gipsowych.


Postępować w następujący sposób:

 • Upewnić się, że sufit i podłoga są idealnie dopasowane, w razie potrzeby - wykonać prace nad wyrównywania powierzchni;
 • Następnie należy utworzyć układ: Zastosuj się do sufitu i podłogi z dwóch identycznych linii narysuj pasek na suficie, która jest prostopadła do ściany i powtórzyć go na podłodze;
 • Następnie wzdłuż linii określonych profili metalowych lub prętów wykonanych z drewna, należy użyć wkrętów samogwintujących, wiertarki i wkrętarki;
 • Mocowania bezpieczny dystans 35 cm od siebie;
 • Zainstalować słupki montowane litów powinna być oparta na trzech profilu pionowym;
 • Dwa znajdują się na krawędzi arkusza, jeden w środku dwoma sąsiednimi arkusza suchej zabudowy powinny leżeć na jednym profilu.

Zacznij montażu słupków pionowych dowolnej ścianie, gdzie wykończenia profil dołączonym za pomocą śrub. Poza tym 55 cm do przeciwległej ściany - to stojak montażowy przestrzeń profili na suficie i podłodze.

ścianki działowe gipsowo-kartonowe w pokoju: zdjęcia

Ścianki działowe pozwalają nie tylko do strefy pokoju, mogą być używane jako stoły, lady barowe, niszach. Nie myśl, że ścianki działowe gipsowo-kartonowe mogą być tylko doskonały kształt prostokątny. Tam kręcone partycje o specjalnych półek, nisz, które doskonale uzupełniają wnętrze.

Oryginalna płyta gipsowa partycja może być dodatkowo stosowany jako stylowy szafieOryginalna płyta gipsowa partycja może być dodatkowo stosowany jako stylowy szafieJak są różne przegrody we wnętrzu:

 • Wzorzysty partycję do kuchni może służyć jako licznik bar;
 • Ścianka działowa z nisz - wybawieniem dla kuchni w nowoczesnym stylu, szuflady funkcyjne pozwalają pomieścić i ukryć przyborów kuchennych;
 • Niska ścianka do kuchni - idealne rozwiązanie dla mieszkań typu studio, pozwala zaoszczędzić miejsce, może być używany jako stół lub baru;
 • Cięcie wiązką gipsowy korytarza spełnia funkcję strefy jest odpowiedni w takich dziedzinach, jak kuchnia-żywej;
 • Przegroda rozciąga się od balkonu, pełni funkcję tabeli;
 • Partycja łazienka będzie oddzielić wannę z toalety, co jest szczególnie ważne w szafie łazience, gdzie prysznic i toaleta w jednym pomieszczeniu;
 • Prostokątna przegroda najczęściej instalowane w małych pomieszczeniach do oddzielają salon od sypialni, okazuje się rodzaj ściany między nimi.

Możliwości jest wiele partycji, mogą być zbudowane półki, wnęki, które dodatkowo rozjaśnić pomieszczenie i ukryć niektóre rzeczy.

Korzystanie z płyt kartonowo-gipsowych w studio: zdjęcia

Apartament studio nie może być ostro nie jest kwestia zagospodarowania przestrzennego. Najczęściej wykonane z płyty gipsowo-kartonowej przegrody oddziela pomieszczenie na dwie równe części, na przykład, oddziela salon od kuchni.

Piękny rezonator w kawalerce może łatwo stać się nietypowy kształt płyt kartonowo-gipsowychPiękny rezonator w kawalerce może łatwo stać się nietypowy kształt płyt kartonowo-gipsowych

Szczególnie popularne działowe pokojowe studio, aby oddzielić dwie lub trzy strefy od siebie:

 • W zależności od wielkości pomieszczenia, należy utworzyć dwie lub trzy partycje aby rozdzielić strefy od siebie;
 • Przegroda oddziela sypialni z pokoju;
 • Większość pokoju to lepiej zrobić na części okna;
 • Aby zaoszczędzić miejsce, utworzyć partycję z półki lub nisze ukryć się w nich niczego.

Zablokować pokój może być jak na rysunku a zwykłą ścianę bez dekoracji. Jeśli pozwoli na to miejsce, a następnie zwrócić uwagę na partycji z wbudowanym kominkiem elektrycznym.

Istnieją nawet ścianki działowe z drzwiami, to rozwiązanie będzie szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, aby oddzielić pole gry lub spania dla dzieci. Jest to dobre rozwiązanie dla hali, na przykład, na strychu, gdzie podział na strefy jest jednym z najważniejszych elementów. Pień ludzie używają w partycji kawalerkę, aby utworzyć obszar roboczy, w którym można przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy do roboty.

Praktyczna przegroda w hali płyt gipsowo-kartonowych: korzyści

Najczęściej partycja z płyt gipsowo-kartonowych stosuje się w sali, aby zaznaczyć obszar, kuchnia i pokój dzienny, jadalnia, lub utworzyć obszar roboczy.


Zaletą jest to, że płyty gipsowo-kartonowej Charakteryzuje bezpieczeństwa ekologicznego i zdrowotnegoZaletą jest to, że płyty gipsowo-kartonowej Charakteryzuje bezpieczeństwa ekologicznego i zdrowotnego

następujące korzyści a mianowicie płyty gipsowo-kartonowej zatem można wyróżnić

 • Niewielki ciężar;
 • Dostępność materiału;
 • Różne formy;
 • Łatwa instalacja;
 • czystość środowiska i bezpieczeństwa;
 • Trwałość.

Ze względu na jego dostępność, można kupić wiele różnych arkuszy płyt kartonowo-gipsowych, które pozwala na tworzenie różnych kształtów i krzywych. Ale należy pamiętać, że płyty gipsowo-kartonowej jest dość kruche, więc nie rozłączyć i nie umieszczać ciężkich przedmiotów na partycji.

Partycja może być wygięta, posiada drzwi, skrzynek lub nisz do przechowywania towarów, więc każdy apartament jest możliwe aby stworzyć najlepszą wersję przegrody.

Ściana gipsowo-kartonowe często instalowane lampy i półki na książki. Duża ilość światła jest szczególnie potrzebne w małym mieszkaniu, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Wysokość ścian mogą być różne - od podłogi do sufitu lub poniżej, zainstaluj go tak, że zajmuje tylko część lokalu. Mała partycja może być ustawiona jako akcent w przestronnym salonie, mogą być bardzo piękne, to wzory, inkrustacji.


Zrobić samemu: podział płyt kartonowo-gipsowych w pokoju (wideo)

Podsumowując można powiedzieć, że ściany gipsowo-kartonowe - wszechstronny i stylowy sposób zagospodarowania przestrzennego w każdym mieszkaniu. Materiał dostępność i łatwość montażu sprawiają, płyty gipsowo-kartonowe najbardziej praktyczny i stylowy. Różnorodność kształtów, aby stworzyć niepowtarzalny klimat nawet w kawalerce.

Ściany konstrukcyjne płyt gipsowo-kartonowych (zdjęcia wnętrz)

526-1 57 1445 1042 206peregorodka-IZ-gipsokarton 14.09.2013-gipsokarton-v-interiere-3 90565487c2fd35 17537762 562602ac19f51 1389440858stenaizgipsokartona

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 − = 59

map