Instalacja i wybór cokół przypodłogowy Sufit

Instalacja i wybór cokół przypodłogowy Sufit

12 October 2017Listwy stropowe stosowane do dekoracyjnego rozciągania sufituListwy stropowe stosowane do dekoracyjnego rozpinany sufit sufitowy formowania stosowane do ramek sufity podwieszane. Jest to element dekoracyjny. Listwy sufitowe z można ukryć wszelkie wady i skończyć dekorowanie pokoju. Przy wyborze sufitu Listwy należy zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonany, ponieważ niektóre modele nie mogą być instalowane w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Również produkty przy wyborze należy zwrócić uwagę na jego kolor.


Jak zainstalować listwy do sufitów napinanych

Wykończenie sufitu zaczyna się od instalacji podłogę. Aby przeprowadzić instalację, trzeba będzie nóż, budowa taśmy mierniczej, pudełko ukośnica, szpachelki, sznurek, ołówek. Przed instalacją należy wyciąć kawałek listwy wymaganego rozmiaru.

Początkowo trzeba tworzyć ziemię. Po tym, podejmują otbivochnogo przewód do oznaczenia miejsca do instalacji.

Cokół pułap montowane do sufitu za pomocą szpachli wykończeniowychCokół pułap montowane do sufitu za pomocą szpachli wykończeniowych

montaż algorytm cokołu na suficie:

 1. Rozpocząć klejenie cokołu na jednym rogu. Zamocować produkt trzeba przy pomocy specjalistycznego kit lub kleju rozwiązania.
 2. Wypełnić pęknięcia przy pomocy szpachli.
 3. Załączyć każdy kawałek tyłek cokole. Nie zapomnij, że trzeba smarować wspólną przestrzeń z klejem. Więc będzie zapewnienie wysokiej wytrzymałości konstrukcyjnej.
 4. Usuń nadmiar kleju za pomocą szpatułki.
 5. Listwy dekorować iluminacyjnych w razie potrzeby.

Jak wyeliminować lukę pomiędzy pułapem rozciąganiem i listwy

Często podczas wykańczania sufitu pojawiają się szczeliny między drzwiami a cokołem. Muszą być koniecznie wyeliminować. Przy wyborze metody eliminowania luki dotyczą wielkości wady.


Wyeliminować lukę między sufitem a listwy jest możliwe poprzez:

 • Uszczelniacz akrylowy. Konieczne jest, aby wypełnić lukę.
 • Kit.
 • Wstawienie kawałek cokołu.

Wyeliminowania szczeliny pomiędzy listwy i sufitem naprężenie wstęgi za pomocą uszczelniacza akrylowegoWyeliminowania szczeliny pomiędzy listwy i sufitem naprężenie wstęgi za pomocą uszczelniacza akrylowego

Jeśli masz zamiar użyć uszczelniacza akrylowego lub wypełniacz, pożądane jest, aby pogłębić przepaść. Aby to zrobić, należy użyć piłę. Korzystnie, po szczelinie dylatacyjnej wada ma konfigurację w kształcie litery V.

Co jest lepsze w użyciu cokół dla sufitów podwieszanych

Najlepiej jest używać plastikowej lub kształtek piankowych. Produkty te są najbardziej trwałe i niedrogie. Ponadto, te rodzaje listew można łatwo zainstalować.Zalety pianki pokładzie listwy są:

 1. Piękny wygląd. Dzięki temu produktowi można dać pokój niezwykły lub reprezentacyjny wygląd.
 2. Niski koszt. Pianka listwy pozwolić nikomu.
 3. Łatwa instalacja. Przywiązują taką strukturę można nawet początkującym.
 4. Możliwość ustawienia bagietkę na sufitach gipsowo-kartonowych

Warto zauważyć, że wśród produktów z pianki są bardzo kruche. Ponadto taka cokół nieodpowiednie do użycia podczas powierzchni sufitu nie jest równomierne. Ponadto, pianka może ulec deformacji pod wpływem niektórych substancji chemicznych, więc trudno jest opiekować się nimi.

Listwy z PCV jest przyjazny dla środowiska, ma dobrą ciągliwość, trwałeListwy z PCV jest przyjazny dla środowiska, ma dobrą ciągliwość, trwałe

Listwy wykonane z PVC ma następujące zalety:

 • Wysokie gęstości. Ze względu na to, że produkt nie podlega szybkim zanieczyszczeniem.
 • Trwałość. Średnio Listwy wykonane z PCV są 5-10 lat.
 • Różnorodność kolorów.
 • Odporność na działanie agresywnych środków chemicznych i detergentów.
 • łatwy montaż i demontaż.
 • czystość ekologicznego materiału.

Wady listwy PVC obejmują:

 1. Niewielki rozmiar krawężnika. Jest to niezwykle ważne, jeśli masz zamiar zainstalować produkt na wysokich ścianach.
 2. Niemożność korzystania z listew do wykańczania wąskich sufity.
 3. Brak paneli elastyczność.

Zainstalować listwy gumy do sufitów

Listwy gumowe wygląda atrakcyjnie. Zazwyczaj jest on stosowany jako element dekoracyjny do wykończenia sufitów w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Jeśli potrzebujesz listwy sufitowe w wannie, wskazane jest, aby wybrać cokół wykonany z gumy.

listwy z tworzywa sztucznego jest dostępny tylko w dwóch kolorach: czarnym i białym. Jeśli trzeba zakupić cokół pułap dla masy papierniczej jasny sufitów napinanych, można tworzyć własne formowania.

Mocowanie na suficie gumowe listwy naprężenia przeprowadza się za pomocą specjalnych gniazdachMocowanie na suficie gumowe listwy naprężenia przeprowadza się za pomocą specjalnych gniazdach

Instalacja gumowej listwy na suficie:


 • Wstawić cokołu w rowku.
 • Delikatnie wcisnąć listwę aż do zatrzaśnięcia.
 • Za pomocą szpatułki, można ustalić miejsce, gdzie krzywo załączonego cokołu.

Co jest potrzebne do listwy zakrzywionych sufitów

Co cokoły potrzebne do wykończenia zakrzywione wzory? W tym przypadku należy użyć elastycznych kształtek wytłaczanych. Takie wyroby mają podobny przekrój i ulgę.

Jeśli używasz elastyczne listwy sufitowe, aby zamknąć okapu, musi być przymocowane do sufitu za pomocą śrub. Nie zapomnij zainstalować paski sklejki na regulowanych wieszaków.

Podczas instalowania elastyczne listwy uwzględniać takie niuanse:

 1. Produkty z pasty tylko na ścianach kanału lub na suficie.
 2. Aby ustalić, należy tylko związki rozpuszczalne w wodzie.
 3. Lokalne luki między listwy i elastycznego sufitu jest eliminowane przez uszczelniaczy akrylowych.
 4. Przed instalacją, nie zapomnij pomalować profil.

Listwy poliuretanowe do sufitów: cechy i instalacja

Listwy poliuretanowe jest powszechna. Taki produkt wykazuje wysoką elastyczność, tak że mogą być wykorzystane do wykończenia konstrukcji zakrzywionych.

Elastyczne listwy poliuretanowe zachowują swoje właściwości w każdej temperaturze i nie wymagają szczególnej opiekiElastyczne listwy poliuretanowe zachowują swoje właściwości w każdej temperaturze i nie wymagają szczególnej opieki


Listwy wykonane z poliuretanu mogą być stosowane nawet w nieogrzewanych pomieszczeniach. Produkty nie odkształca się pod wpływem wysokich lub niskich temperaturach. Również poliuretanowej listwy skromny opieki, dzięki czemu mogą one być wykorzystywane do dekoracji wyciągnął sufit, zainstalowane w kuchni lub balkon.

Algorytm Zespół cokołu z poliuretanu:

 • Najpierw trzeba zaznaczyć powierzchnię.
 • Następnie postępuj kąt regulacji cokołu. Aby to zrobić, należy użyć stolarstwo pole mitra.
 • Zastosuj się do tyłu listwy boczne roztworu kleju.
 • Wcisnąć cokołu do sufitu.
 • Powtórz tę procedurę, aż do momentu zainstalowania produktu na całym obwodzie pomieszczenia.
 • Klej pozostałość usunąć za pomocą kielni.

Czy zawsze konieczne listwy sufitowe Sufity napinane

Mogę zrobić bez listwy sufitowe? Eksperci uważają, że to dobra alternatywa dla listew sufitowych - wtyczki. To pozwala na ukrycie różnic pomiędzy ścianą a rozciągniętej płótnie.

Schemat listwy wykończenia w suficie stusloSchemat listwy wykończenia w suficie stuslo

Jeśli chcesz, aby wizualne rozróżnienie pomiędzy rozciągniętym płótnie i na ścianie, można użyć klapę tkanek. Jest ozdobny przewód, który jest wykonany z materiału syntetycznego. Zainstalowania tej wtyczki jest możliwe poprzez wciśnięcie części w rowku profilu.

Do wykończenia sufitów można również stosować:

 1. L-en w kształcie rogu. Ustaw ten kawałek jest dość prosta. Wystarczy zatrzasnąć pokrywę w rowek.
 2. Kształcie litery T wtyczkę. Jest on stosowany, jeśli dział płytki ścienne. Sposób instalowania produktu jest taki sam, jak w przypadku wtyku L-kształtny.
 3. Sprzęgło. Osłona ta powinna być stosowane do maskowania luki pomiędzy ścianami i zakrzywionych sufitów podwieszanych.

Listwy wykonane z drewna dla sufitów

Listwy wykonane z drewna jest często używany do dekoracji, zaprojektowany w stylu klasycznym. Takie produkty elegancki wygląd i może ozdobić każde pomieszczenie. Jednak drewniany cokół ma istotne wady.

Mocowanie drewniany cokół do sufitu odbywa się za pomocą śrubMocowanie drewniany cokół do sufitu odbywa się za pomocą śrub

Wady cokole drewna:

 • Nasiąkliwość. Drewno absorbuje wilgoć, przy czym może on się odkształcać.
 • Drewniane listwy przypodłogowe gnić.
 • Zagrożenie pożarowe.

Montaż drewnianej cokołu jest konieczne, aby rozpocząć z oznaczeniem. Pożądane jest, aby odzyskać go za pomocą przewodu farby lub kreda kontur. Nie zapomnij, aby ustawić układ po krótkich prętów.

instalacja algorytm dekoracyjnych listew przypodłogowych z drewna:

 1. Kąt ustawienia cokołu poprzez pole ścięcia.
 2. Paznokci formowania na ścianie.
 3. Jeśli nie chcesz przybić wydruki, należy użyć śrub. Nie zapomnij otwory nawiercić wstępnie.

Montaż listwy górne (film)

Przy wyborze cokołu na suficie wykończenie typu stretch uwzględniać specyfikę konstrukcji. Jeśli masz zainstalowany zakrzywiony sufit podwieszany, należy wysoce elastycznych produktów. W innych przypadkach można użyć listwy wykonane z poliuretanu, tworzywa sztucznego lub pianki. Na obszarach o dużej wilgotności, takich jak łazienka, to jest bardziej celowe stosowanie produktów gumowych. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

map