İkinci katta 4 saygısı ahşap merdiven imalatı

İkinci katta 4 saygısı ahşap merdiven imalatı

12 October 2017Güzel ahşap merdiven bir ülke evin iç süslemeleriBir ülkenin iç süslemeleri güzel ahşap merdiven kesinlikle herhangi bir ev uygun olacaktır merdivenleri tek tip domaNet. Her şey özellikle ev ve sakinleri de, sahiplerinin tadı bağlıdır. Nasıl ev için bir merdiven seçin ve kendi elleriyle bunu yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken etmek - okumaya devam edin. kendi başına bir merdiven, ihtiyacı olan bir iki katlı ev. merdiven olabilir ve ne kadar iyi inşa edilmeden ne günü, çok fazla bağlıdır. Dışında merdiven görünürde her zaman ve evde yüzünde bir tür olmasından, o da başka bir yerden geçişi kullanılabilir hale getirmek, birinci ve ikinci kat bağlar. Bu nedenle, merdiven rahat ve güzel olmalıdır. Bu nasıl sağlanabilir?


İkinci katta ahşap bir evde merdivenlerde Detayları

Ahşap merdiven ev tasarımları çoğu kişi tarafından seçilir merdiven en popüler formu vardır. Kural olarak, güzel ve düzgün merdiven bir rahat sıcaklık dolu hale herhangi ev için bir dekorasyon olduğunu. Ağaç - mükemmel bir doğal malzeme, herhangi bir ev için uygundur.

En popüler ve talep bugün ince ahşap merdivenEn popüler ve talep bugün ince ahşap merdiven

merdiven Bu tür Örneğin ağırlık avantajı vardır:

 • Doğal ve ekolojik malzeme;
 • Ucuz ahşap maliyetleri ve pratik olarak her yerde kullanma imkanı;
 • Düşük ağırlığı;
 • herhangi bir iç mekana sahip mükemmel bir kombinasyon.

Ahşap merdiven, bu Kosour yerleştirilmelidir, güvenilir ve sağlam duvarın bir tarafına takmak için. Bazen bu merdiven biraz hantal görünüyor, ama bu boyutta bir avantaja sahiptir edilebilir: dolaba bir yeri vardır merdiven altında. merdiven güzel geometrik şekle sahiptir.


Eğer zarif ve havayı bakacağız bir merdiven inşa etmek istiyorsak, iki stringers ile merdiven ve kombine tip raylar yapabilirsiniz. Sonuç güzel zarif merdiven. Bu tip yeterince sadece 2-3 sütun desteklemek için, büyük bir yük taşıyan yapılar gerektirmez.

Hemen hemen ağırlıksız merdiven biri stringers imal edilebilir. direği olan çok küçük bir sayı merdiven türü için gereklidir.

Biz onların elleriyle ikinci kata ahşap merdiven yapıyoruz

Ahşap bir merdiven inşaatı - oldukça zahmetli süreç. Ancak, kendi elleriyle bir tasarım yapmak mümkündür. merdiven türünü seçmek, merdiven dikkat edin. Merdiven - düz yayılma ile bir tasarım, üretim çok basittir. Tabii ki, herhangi bir inşaat firması hiçbir zaman size merdiveni yapacak, ancak bir düzenli toplamı içerisinde dışarıya alabilirsiniz, ama kalitesi büyük ölçüde altüst olabilir. merdiven yapma ön hesaplamaları gerektirir. Size merdiven için istediğiniz eğim açısını belirlemek gerekir. 22 ila 38 derece eğimi için iyi fırsat. Evde merdivenlerden kapladığı alan miktarı yamaç bağlıdır.

eğimi daha az boşluk evdeki işgal ama bir merdiven tırmanma zor ve ağır yükleri taşımak zor olacaktır olacaktır.

tüm hesaplamaları gerçekleştirmek için doğru - ahşap bir merdiven bağımsız en önemlisi olabilir oluntüm hesaplamaları gerçekleştirmek için doğru - ahşap bir merdiven bağımsız en önemlisi olabilir olun22 dereceden daha az eğim, isteğe bağlı rampa (rampalı) 'lik bir açıda. merdivenin dibinde bir merdiveni genişliğini belirlemek için, bunun geçen insanların sayısını hesaplamak gerekir.

daire içinde merdivenler bir genişliğe sahip olabilir:

 • 0,9-1 m: Mart minimum boyutu;
 • 1.25-1.5 m: en uygun büyüklüğü;
 • 1.2-1.4: En rahat boyutu.

merdiven basit bir konfigürasyona sahiptir ve bir duvar boyunca monte edilmiş durumunda küçük bir bahçe ev minimum genişlikte olarak 0.8 m olabilir. , Merdivenin iki tarafın birinin yüksekliğini belirler ikinci katta tavan ve taban kalınlığı zemin kata kattan metre numarasını ekleyin. Sonra alınan numara için gerekli adımların sayısını saymak gerekir.

Merdivenin ikinci tarafında uzunluğunu belirlemek için, Pisagor teoreminin kullanmak mümkündür. bütün hesaplamaları yapmış olan, sen malzemeler, araçlar hazırlanması ile devam edebilirsiniz. Ödeme sonra, güvenli bir şekilde prodüksiyon tasarımı için ilerleyebilir.

Eğer ahşap merdiven Katlar hakkında bilmeniz gerekenler

Arkalık merdivenler birinci rahat olmalıdır. Bu ahşap merdivenleri için temel gerekliliktir. o özgürce çıkıp inebileceğini olabilir bu kadar kat arası merdiven cihaz, güvenli olmalıdır.

Arkalık tasarım merdiveni sadece güzel değil, aynı zamanda pratik ve taşımak için uygun değildi ki olmalıArkalık tasarım merdiveni sadece güzel değil, aynı zamanda pratik ve taşımak için uygun değildi ki olmalı

Ne nitelikleri katlar arasında bir merdiven olması gerekir:

 • Herhangi bir merdiven, dış veya başka dönüm olsun, rahat olmalı;
 • tırmanış ve iniş sırasında emniyet sağlanmalıdır;
 • Yer korkuluk güvenlik standartlarına uygun olmalıdır;
 • merdiven kullanımda güvenilir olmalıdır;
 • Adımlar birbirinden uygun bir mesafede bulunan ve konforlu ve istikrarlı bir adım atmak gerekir.

Merdiven evin aydınlatılmış kısmında inşa edilmelidir, merdiven ve platformlar parlak ışıklı olmalıdır.


ikinci kata ahşap merdiven imalatı

merdiven üretimi için herhangi bir proje malzemenin seçimini. Ahşap merdiven herhangi boyutlara sahip bir ya da yüksek kaliteli ağaç malzemeden yapılmış olması, 180 derece döner. Ağacın her zamankinden daha kolay, önemli olan ülkede bir merdiven yap - Doğru malzemeyi seçmek için.

bir kır evi için meşe veya çam ağacından üretilir merdiveni, seçmek daha iyidirbir kır evi için meşe veya çam ağacından üretilir merdiveni, seçmek daha iyidir

ahşap en popüler türlerini göz önünde bulundurun:

 • Karaçam: merdiven, dayanıklı, güvenli ve sağlam hale altın rengi ile güzel bir sarı renktedir;
 • çam yapılmış merdiven çeşitleri, ucuz çam stantlarını işlemek için kolay, fakat az. yazlık azından bu merdiven çok organik bakacağız;
 • Meşe: zamanla koyu merdiven yapım;
 • Maple: çok uygundur yan basamaklar, bir katı ve uzun oynama kaya, ancak çok pahalı olduğu;
 • Ladin: Ladin varyantları onun ucuz maliyet en popüler merdivenleri.

Onların tercihleri ​​ve mali olanakların maddi temelini seçin. Her durumda, bu malzemelerin hepsi kendini merdiven imalatı için uygundur.


Ne artılar ve eksiler vardır ahşap ikinci kata bir merdiven vardır

ahşap bitirdi merdivenler kendini yapımı olarak, ancak, bunların artıları ve eksileri var.

ahşap merdiven Avantajları ucuz bir maliyetle ve kolay kurulum içindedirahşap merdiven Avantajları ucuz bir maliyetle ve kolay kurulum içindedir

ahşap merdiven avantajları şunlardır:

 • üretim için malzeme ucuz fiyat;
 • sağlığı için emniyet malzeme;
 • kullanma kolaylığı;
 • Eğer bunu kendiniz yapabilirsiniz;
 • malzemenin Açıklık;
 • Güzel görünümü;
 • Ağaçtan Merdiven zarif eklenmesini övünebilir.

Ahşap merdiven dezavantajları aynı metal merdivenleri ile karşılaştırıldığında düşük bir kuvvet içerebilir.

Ağaç işleme üzerinde çeşitli önleyici çalışmalar için ihtiyaç nedeniyle malzemenin modifikasyonlar gereklidir. Her şeyden önce, ahşap merdiven yangın tehlikesi.

ikinci kata ahşap merdiven inşaat maliyeti

Orada merdiven yapmak için çok tembel olanlar vardır ve bunlar bitmiş merdiven maliyetinin ilgileniyor. Bitirdi merdiven onların kendi, malzeme ve tasarım önceden seçme üzerine sipariş edilebilir. merdiven maliyet ahşabın türüne ve işin karmaşıklığına bağlı olacaktır. Eğer fiyatlarının örnek verirsek, bir dönüş (çam malzemesi) ile bir merdiven maliyeti yaklaşık 70 bin ruble, yaklaşık 100 bin ruble mal olacak huş yapılmış bir merdiven mal olacak ve meşe merdiven yaklaşık 150 bin ruble mal olacak.

merdiven Tarihlerde imalatı bir hafta 10 gün arasında değişir. Eğer kendi başlarına bir merdiven yapmaya karar verirseniz, daha uzun, ama daha az para alabilir. Eğer inşaat biraz tecrübe varsa, kısa sürede bir merdiven yapmak mümkün olmasına rağmen.

ellerinizle bir merdiven yapmak için karar vermek, bu merdiven montajında ​​eylemlerini kontrol etmek mantıklı.

el tahtadan yapılmış merdiveni belirlemeye karar, o zaman nazik kurulumu için talimatları okumakel tahtadan yapılmış merdiveni belirlemeye karar, o zaman nazik kurulumu için talimatları okumak

Aşağıdaki adımlar bir merdiven içerir yükleniyor:

 • stringers takma;
 • stringers bunları takmadan Kurulum adımları;
 • adım başına bir korkuluk temelinde korkuluk ve korkuluk Yükleme;
 • merdiven koruyucu kaplama ve parlatma;
 • Boya ve fırça veya rulo ile vernik.

merdivenler 2 veya 3 kat boyanmış gerektiğini unutmayınız. Bir sonraki katman sadece önceki kuru sonra gerek uygulamak.

Eğer ahşap ve araçları ile çalışma hiçbir deneyime sahip, özellikle istihdam oldukça zordur - yapın ve merdivenlerden yükleyin. marangozluk aletleri ve ahşap ile küçük deneyimi olan kişiler daha iyi muzdarip ve hazır merdiveni satın almak değil.

Özetlemek gerekirse, belirtilmelidir ki ağaç - merdiven üretimi için en eşsiz malzeme. Bu merdiven o sağlığı için güvenlidir, güzel ve zarif bakacağız ve doğru şekilde yapmak ve işletmek eğer uzun süre hizmet edebilir. Merdiveni bütün güvenlik düzenlemelerine, hızı rahat kaldırma yapmasına izin adımlar yapıldığı önemlidir. ahşap merdiven boyunca özen göstermek ve doğru kullanımını gerektirir. Ağaç - Oldukça yaramaz şeyler, ama bununla birlikte, bakımı kolay.

ikinci katın ahşap merdiven (video)

Herhangi özel bir ev dekorasyon, layık satın alma - Merdivenler ahşap. İyi bir katı merdiveni yapmak için her türlü çabayı ve çabaları boşuna gitmeyecek.

ikinci kata ahşap merdiven Tasarım (iç fotoğraf)

0015 137 157 197 519x500xfoto-vintovoy-lestnitsy-iz-derevajpgpagespeedicO1NP9Ln1 887 1859 26-7 840577 2193

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 4

map