ikinci kata beton merdivenler - inşaat nüansları

ikinci kata beton merdivenler – inşaat nüansları

12 October 2017ikinci kata beton merdivenler evin gerçek bir mücevherikinci kata beton merdivenler birkaç katlı müstakil evlerde ağırlıklı olarak evin gerçek bir mücevher, beton gibi bir malzemeden yapılmış zemin ve zemin merdivenleri için bodruma merdiven. O, oldukça dayanıklıdır sık ​​sömürüyü yumuyor. Ayrıca, beton merdivenler evin dışında sadece içeride değil, aynı zamanda kurulabilir.


özel evlerde Beton merdivenler: avantajları ve dezavantajları

beton merdivenler imalatında metal ya da ahşap ya da bunların bir kombinasyonu ya da rekabet edemez. İkinci katta bir ülke yazlık mükemmel görünüyor Beton merdivenler, daimi ikamet için bir ev var. Bu merdivenler, konfor ve dayanıklılık üzerinde, takdir edenler hitap edecek.

Tüm mimari tasarımı ile olduğu gibi, beton merdiven kendi artıları ve eksileri var.

beton merdiven Avantajları:

 1. ateş ve su korkmayan biri. Beton merdivenler (metal aksine) ısıtılmaz ve bunun üzerine, su ile temas halinde emmek değildir.
 2. Sağlam ve güvenilir. kilo çok dayanabilir, sen zarar aşamada olmadan ağır mobilyalar taşıyabilir.
 3. Özel ilgiye gerektirmez. Belki sadece tamir süresi ile tamamlanır, ancak merdiven uzun bir süre, hem de evin kendisi sürecek gerekir.
 4. operasyonda Dayanıklılık. 
 5. gıcırtı vermeyin. Beton merdivenler kaybolmayacak ve hatta kullanım yıl sonra, sen gıcırdayan merdivenlerden duymayacağım.
 6. sıcaklıktaki değişimlere korkmayan biri.
 7. Onlar dekor varyasyonlarının çok şey var. mermer, ahşap, sahte metal, cam veya seramik - kesinlikle herhangi biri olabilir Dekorasyon.

Monolitik beton merdiven bu uzun süreli kullanımı, yüksek bir güce sahiptirMonolitik beton merdiven bu uzun süreli kullanımı, yüksek bir güce sahiptir

beton merdiven sayısız avantajlara rağmen küçük kusurları vardır.


beton merdiven Dezavantajları:

 1. Beton yapıların maliyeti diğer malzemelerden merdiven üretim fiyatından daha büyüktür.
 2. Ek dekorasyon ve bitirme - Ayrıca herkes gelemez olan ek maliyetler.
 3. genel tasarım karmakarışık Görünüş. Sen kırpma düzeltmeyi deneyebilirsiniz.
 4. merdiven yükleme işlemini tüketen. Sen vakıf yüklemelisiniz ve daha fazla çalışma da bazı kesintiler ile yapılır.

Özel bir evde Betonarme merdiven: popüler versiyonları

Evde kilit unsurlardan biri birbiriyle zeminler bağlayan bir merdiven. Başlıca özellikler - güvenilirlik, emniyet ve kullanım kolaylığı. Odanın büyüklüğüne dayanarak, merdiven formları çeşitli gelir.

tuğla veya gazbeton yapılmış küçük ülke evler ve ülke evler için Düz merdiven,tuğla veya gazbeton yapılmış küçük ülke evler ve ülke evler için Düz merdiven,ikinci kata merdiven Türleri:

 1. Düz merdiven. Böyle odnomarshevuyu merdiveni çok yüksek küçük ve bina inşa edilebilir. 
 2. L şeklindeki bir merdiven Bu iki katlı bağlar. 90 derecelik bir açı ile, iki bitişik duvarlara çok yakın büyük kare salonu, için uygundur. merdiven Arasında küçük bir alan veya dönüm adımları olabilir.
 3. U-şekilli bir merdiven ağırlıklı olarak otel ya da çok büyük bir ülke evler kullanılan. Merdiven birbirinden 180 derece ve birbirine bağlı bir platform bulunur.
 4. Kavisli spiral merdiven Bu az yer kaplar. Alan merdiven yaklaşık 1.5 metrekarelik tarafından işgal çünkü küçük mekanlar için ideal adımlar, bir sarmal içinde çok güzel bir düzenlenmiş ve her odayı dekore edildiği Merdiven,. Ancak bu merdiven daha az güvenli ve biraz rahatsız olarak kabul edilir.

2 kata beton bir merdiven seçerken odanın, büyüklüğü ve diğer özellikleri genel tasarımı dikkate almak gerekir. Iç bir merdiven ile uyumlu hale getirilmesi önemlidir ve şık ve güzel görünüyordu.

özel evlerde Beton merdivenler: kendi elleriyle üretim ve montaj

Eğer bu süreç gerçekleşir nasıl bir fikir varsa merdiven Öz üretimi mümkündür. Beton merdivenler inşaat başında, inşaatta doğrudan yapılır. inşaat ağır çantaları, yapı malzemeleri ve ardından mobilya taşımak zorunda kalacak sırasında Bunun nedeni, 2. kat için kolay bir tırmanış sağlayacaktır. Beton merdivenler sorunsuz herhangi bir yük dayanabilir.

beton merdiven inşaat projesi içerir:

 1. adım yüksekliği ve genişliği hesaplanması. Ortalama olarak, uzmanlar merdiven 85 cm, adımların yüksekliği fazla 17 cm değil genişliği yok.
 2. merdiven asansörü açısı 25 ila 45 derece arasında olmalıdır. 
 3. spiral veya yürüyüşü - merdiven tipini belirleyin.
 4. İmalatta korkuluk hakkında unutma. Onların kurulum yapılabilir ve inşaat tamamlandıktan sonra, ancak onların varlığı bakımından dikkate değerdir.

Doğru seçilmiş eğim beton merdiven - ikinci kata rahat bir asansör anahtarıDoğru seçilmiş eğim beton merdiven - ikinci kata rahat bir asansör anahtarı

Tüm çizimler ve ön hesaplamalar sonra, 2 kat merdiven imalatı doğrudan devam etmek mümkündür.

Somut bir merdiven üretmek için adımlar:

 1. Pürüzsüz ve dayanıklı su geçirmez kontrplak panoları vasıtasıyla Katı ardışık kalıp. Bu kalıp beton adımlar için temel teşkil edecektir.
 2. kalıp içinde daha da beton aşamada dökme sırasında korunmuş olur takviye kafesi, set edilmesi arzu edilir.
 3. tasarım kendisi güçlendirilmesi, merdiveni dayandırmak için hangi ahşap kirişler veya metal çubuklar hazırlamak için gereklidir.
 4. hazır taban merdiveni geleceğe sonra somut adımlarla doldurulabilir.
 5. Tam olarak dikkatle her adımı gerekir dökün.
 6. solüsyonu kuruduktan sonra, kalıp çıkarılabilir. kalıp parçası - tarafı ve basamaklı kirişler inşasına kuruduğunda hafta boyunca, taban plakası 3 hafta sonra çıkarılabilir ateş.

Merdivenin türüne ve büyüklüğüne bağlı olarak, kendi ağırlığı 2,5tonn 1,5 arasında olabilir. Nedenle gelecekte zarar görmesini önlemek için güçlü ve sağlam yapısını kurmaya çok önemlidir.

Özel bir evde beton merdiven Terbiye: derileri popüler türleri

Beton solüsyon kurutulur ve merdiven zaten kullanıma hazır olduğunu, ancak görünümü eksik olarak kabul edilir, bu yüzden ihtiyaçları bitirme. var olma hakkına sahiptir ve herhangi bir dekorasyon olmadan açık beton merdiven aksine, her sahibinin iç merdiven muhteşem istiyor.


Bugüne kadar böyle bir popüler astar somut adımlara:

 1. Ağaç;
 2. Mermer karolar;
 3. laminat;
 4. granit fayans;
 5. Halılar.

Merdiven kaygan olmamalı - bu yaralanmalara neden olabilirMerdiven kaygan olmamalı - bu yaralanmalara neden olabilir

Tüm bakan malzemeler düz bir zemine yerleştirilen, bu nedenle bakan önce İdeal düzeylerine ulaşmak ortamdan uzaklaştırılması gerekir.

Merdivenden bakan en katlarda bitirmek döşeme dikkate almak önemlidir. Karo halı ahşap gibi laminat döşeme ile kombine edilmez. 

Eğer adımları tamamladığınızda dikkate merdiven korkulukları üretimini almak gerekir. Modern yapı malzemeleri pazarında beton merdiven korkuluk için oldukça büyük seçenek sunar. dövme demir veya ahşap, cam veya alüminyumdan yapılmış, bunlar bireysellik ve çeşitlilik merdiven tür sıkıcı bir not düşer.


Evin pratik ve ucuzdur somut merdivenlerden süslemek için nasıl

Beton merdiven en ucuz tasarım - boyama. Bu merdiven, kesinlikle görünüyor adımlar soğuk kalacak ve her vuruş duyulur. Kural olarak, astar bu tür çok nadiren kullanılır.

Derinin en popüler türü - tahta. Çekici bir görünüme sahiptir, ancak kışın ısıyı korumak ve yazın serin yeteneğine de sahiptir. Mağazalar her zevke ve bütçeye uygun renk ve ahşap türlerinin büyük bir seçenek sunuyoruz.

Yüksek kaliteli ahşap düzgün kaplama ile, beton merdiven çok uzun bir zaman sürebilirYüksek kaliteli ahşap düzgün kaplama ile, beton merdiven çok uzun bir zaman sürebilir

Yumuşak halılar ve çok sayıda mevcut malzeme. Bu, yumuşak ısıyı tutan, antislip ve anti-gürültü özellikleri vardır. Halı bu rengini kaybetmez ve silme yok oldukça uzun sentetik elyafların taşımaktadır.

terbiye seçerek iç uyum içinde, evin tarzı uygun malzeme ile karşı karşıya tercih etmek çok önemlidir ve ne zaman eve sahipleri tadı var.

ikinci kata beton bir merdiven (video) nasıl yapılır

çok katlı kır evi inşa etme planları nedeniyle, düzgün yüklü beton merdiven yıllarca sürmesi mümkün olduğunu akılda tutmak gerekir. adımlar için Kaliteli malzeme, çitler ve iç tesisat bunu yapmak bir katı güvenli ve güvenilir.

ikinci kata beton merdivenler (fotoğraf örnekler)

0030 2-2 5 26-7 7 00063 112-1024x767 2035af14aa1b9bcac71de1295ed3c980 813-1 33302336

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 4

map