iç tasarım patchwork karoları

iç tasarım patchwork karoları

12 October 2017Patchwork iç tasarım başarıyla kullanılıyorPatchwork intereraItak tasarımında başarıyla kullanılıyor, patchwork tarzında şarkı nedir? Bu ayrılmaz çalışma karoların zarif kombinasyonudur. Sadece bir terbiye dizi ancak farklı tonlarını kullanarak, kendi elleriyle oluşturmak mümkündür olması şaşırtıcıdır. Bu teknik ilk olarak dikiş çıktı gerçeğine rağmen, oldukça başarılı bir iç tasarım uygulanan pratikte olduğunu.


Sam aslen ABD'de ortaya çıktı formda iç dekorasyon için dekorasyon olarak patchwork. Avrupa'da, yayılması İspanya'nın başlayan zemin ve duvarlar için süsleme seramik normal değildir ve fikri Rusya dahil diğer ülkelerin, tarafından tutuklanmıştı arkasında yer alır.

dekorasyon patchwork için Seramik karo

Seramik karo uzun dekorasyon için kullanılmıştır, ama çoğunlukla monoton bir ya da özel dikkat çekmez bazı sade tasarımı ile oldu.

Seramik karo Vives hemen her odada kullanmak, ancak mutfakta gibi en iyisi görünüyorSeramik karo Vives hemen her odada kullanmak, ancak mutfakta gibi en iyisi görünüyor

Bu arada, üreticiler arasında dekor patchwork kullanmanın çeşitli teknikler vurgulanır. Geleneksel olarak, onlar çeşitli kategorilere ayrılır:


 1. Ahşap (şık-bileşimi olarak adlandırılır) kesin.
 2. özellikle banyo dekorasyon için kullanılan Colea-seramik.
 3. Vives. Bu koleksiyonlar hemen her odada kullanılabilir, ama en iyisi onlar mutfakta bakmak.
 4. Vodevil. en karmaşık tasarımları ile seramik karolar.

Tabii ki, teknikler ölçüde daha fazla, desen veya formlara ilişkin kısıtlamalar yoktur olarak. Patchwork bile döşeme kaplaması dekorasyon için kullanılabilir.

tarzı temeli geleneksel kanatların kırık renkli bir ya da desenli bileşimlerin oluşturmaktır. Ama karoların nihai şekli sadece üreticinin hayal bağlıdır.

Zemin döşemeleri patchwork: Seçenekler

seramik karo çoğu zemin bitirme için kullanılır. Onun tek dezavantajı - yoksul yalıtımı. Bu duruma göre, bir ana zemin kaplaması olarak kullanılan bu alanlarda, (her ikisi de buhar ısıtma boruları ve özel ısıtıcı battaniyeler için uygundur) yerden ısıtma sistemi monte edin. o çoğunlukla olmasına rağmen sadece özel evlerde değil, daireler için de geçerlidir.

seramik yer karoları arasında desenli en popülerseramik yer karoları arasında desenli en popülerduvardan farkı patchwork yer karoları nedir? Tasarım, yanı sıra bunların tarzı, bir kural olarak, özdeş. farklılıklar yalnızca karo kendisi kalınlığı içindedir. Seks için, o yüksek mekanik yüklere dayanması, daha büyük. farkın geri kalanı önemli değil.

Bazen farklı boyutlarda olabilir. Kat - Daha büyük duvar - daha az. Bu büyük ağırlığı altında dikey düzlemde monte edilir karo, kapalı gelebilir basit bir nedenle yapılır. Daha az ise, o zaman bu sonucun olasılığı oldukça düşüktür.

lehine, aşağıdaki varyasyonlar anındaki fayans çinileri dekorasyonu, ile ilgili olarak:

 • Belirli yüzey (ahşap, lamine, metal) altında kakma;
 • abstraktsionny düzeni;
 • monoton karo, ancak belirli bir doku ile;
 • Parlak renk kombinasyonu.

En popüler çini deseni. Sen malzemeleri şirketi «Cicogres» bitirme hakkında birkaç söz söyleyebiliriz. defalarca parlak renkler ve performansta karmaşık desen onun cesur kombinasyonlar için tasarım sanatını fethetti olmuştur seramik, bir İspanyol üretici var. Ama böyle devam (-siyah beyaz, bej, yeşil, kırmızı ve sarı, örneğin) ve karşıtlığı daha oynayarak, basit tonlarını tercih ediyor. İlk bakışta, bu uygulamada, her şey çok çekici taze ve sıradışı görünüyor banal tasarım hataları, ama olmaz.

Granit karo: patchwork

Kum ve mineral bileşenler karışımından yapılmış Karolar, bir seramik (kiremit) daha güvenilir olarak kabul edilir. Ama önemli fark - bu renk. kendi alan ve kalınlığı boyunca Temel granit tek bir renk alır. seramik olarak, bir kural olarak, sadece ön kısım fayans boyalı. Bu nedeniyle, o deseni boyama kalitesiz olsaydı sildim değilse, zamanla solabilir.

Nedeniyle kiremit Porselen Seramik benzersiz kaotik dokusu için, herhangi bir karmaşıklık inanılmaz tasarımlar oluşturabilirNedeniyle kiremit Porselen Seramik benzersiz kaotik dokusu için, herhangi bir karmaşıklık inanılmaz tasarımlar oluşturabilir

Porselen karo böyle bir dezavantajı vardır. En az 10 yıl hizmet etmek kolaydır ve aynı anda aynı çekici kalır.

Toplam granit fayans arasındaki temel farklar:


 1. temel kısım hacim boyama;
 2. desen veya dokulu dolgu, bir renklendirici bileşen ve bir mineral bileşimi oluşur;
 3. (Derece 1.4 bin düzenin bir sıcaklıkta yakma), farklı üretim teknolojisi;
 4. yokluğu lake katmanı (emaye);
 5. Daha fazla ağırlık.

çatlamaya düşük direnç - Aslında, granit tek dezavantajı. Bu nedenle, çok daha zor taşımaya, ama çok daha büyük statik yük dayanabilir döşeme sonra.

Nasıl patchwork granit fayans atıfta? Bu nedenle malzemenin eşsiz kaotik dokusuna herhangi bir karmaşıklık inanılmaz tasarımlar oluşturabilirsiniz. Böyle bir tasarım patchwork tarzında granit fayans hatta Rusya'yı var üretmektedir böyle popülerlik kazanmıştır olması ilginçtir. Özellikle güzel o banyoda ve mutfakta görünüyor.

Ve o dezavantajları olsaydı? Evet, onu yeterince hızlı çizikler kum ve küçük kir nedeniyle oluşur. Doğal olarak, olumsuz patchwork görüntü üzerine. Bu ve granit fayans üzerine bahis bile, dikişleri olmadan yüklenir birini seçmek en olmasının nedeni, bu.

Dekoratif karolar patchwork: Rusya

Bir kez Rusya'da karo üretim porselen konuyu gündeme, tüketici pazarındaki görünüşü hakkında konuşmak gereklidir. İlk defa bu toplu üretim tesisi «Nakičević Kerama» dahil etmiştir. Oldukça amatör ama Eagle kentinde 1988 yılında kurulmuş başarılı bir şirkettir. karoların onun değil büyük bir üretime rağmen, düşük maliyeti çok popüler ve tüm Avrupa kalite standartlarına uygun.


Avrupa kalite standartlarına uygunluğu için popüler Çini Rus üreticileriAvrupa kalite standartlarına uygunluğu için popüler Çini Rus üreticileri

Şu anda, bu katta değil porselen karoların yalnızca bir kaplamayı üretmek değil, aynı zamanda duvar, tavan (örneğin, bir kaplama kullanılması, tavana - olsa tartışmalı bir karar). Ama şirketin ana vurgulamak yatmaktadır İtalyan ustalar tarafından çini tasarımı söyledi. İşte orada kesinlikle farkındadır ve patchwork pratiği yapmayı iyi bilir.

2000'lerden başlayarak, karo-patchwork zemin kaplamaları üretimi için hemen hemen her fabrika üretiyor. Bunlar arasında, "sermet", "Shakhtinskaya Çini", "EstiMan" ve diğerleri.

Ancak, adalet içinde, bu unutulmamalıdır ki yapı malzemesi, tasarımda büyük ölçüde aşağı yabancı yerli üretimin yüksek kalitesine rağmen.

bu aynı İtalyanlar gerçek çalışmalar oluşturmak oysa Rus tasarımcılar, basit tasarım ve desen tercih vermek. şirket tarafından oluşturulan varyasyonların bazıları «Cicogres» bile patentli edilmiştir.

Ancak, eviniz için fayans seçerken, aşağıdaki kurallara uymaları gereklidir:

 • tasarım bazında belirtilen değilse bir karo kombinasyonu ve iç çoğu, çok sert veya kontrast olmamalıdır.
 • tasarruf değmez. Satışta muhteşem resimlerle ucuz fayans oluşur. Kural olarak - bu bazı tanınmış firmanın üretimi için sahte.
 • Rus karoların kalitesi açısından yabancı aşağı değildir.
 • Büyük fayans kullanmak daha iyidir. İki boyutta birleştirin - yasaklanmamış olması (ve dolayısıyla paspasları yerini bir parça oluşturmak için, örneğin, olabilir).

Patchwork karolar (video)

Çoğunlukla patchwork seramik karolar herhangi bir görüntü çıkıntı yapmaz. kompozisyonun aynı tür anlamlı olabilir oluşturmak için, ancak bu tür işler iyi profesyonellere bırakılmalıdır.

Patchwork karolar (fotoğraf)

6gjyq0bgwyw1m2247kex 7 2 44d026af5b0aaa35497c51d29da1c818 42c1b65f3a5479d0e3eea3ac702d0536 93m08e5rs260gxux32zq 497 5080 82021 1013-4

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 − 73 =

map