iç merdiven rolü: 4 tasarım kuralları

iç merdiven rolü: 4 tasarım kuralları

12 October 2017Şık merdiveni sadece iç süslemeleri, aynı zamanda iç parlak vurgu olamazŞık merdiveni sadece iç süslemeleri, aynı zamanda interereLestnitsy de parlak bir vurgu böyle çıkarılabilir olarak bir pencere, aynı zamanda bağlama biçimi ile İskandinav tarzı, örneğin sadece formda birbirinden farklı başladı olamaz. Bugün, türleri ve haberleşme tasarımları formları Büyük onları yüklemek için izin ve mütevazı bir odada, çeşitli ve orijinal. Birkaç katlı bir ev inşa zaman, dikkatle iç kilit unsuru olacak, çünkü en uygun bulmak için bir merdiven ve nerede ne olması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır.


İç merdiven Kurallar pozisyon

Bugüne kadar, üreticilerin merdiven fotoğraflarla kataloglar bakarak bulunabilir geniş bir ürün yelpazesi temsil eder. birçok seçenek vardır. Çoğu zaman tek seçenek üst katlarına almak için bir merdiven olduğunu. Ancak, bazı öğeler adil dekoratif. Merdiven bile balkonda bazen oturma odası, mutfak, koridor yerleştirildi ve edilebilir. Evin ne olursa olsun parçası merdiven merkezinde veya odanın tarafında yer almaktadır, seçilmiş olmazdı.

merdiveni kurmadan önce, ilk olarak kurmak en iyisidir tasarımını ve konumunu göz önüne almalıyızmerdiveni kurmadan önce, ilk olarak kurmak en iyisidir tasarımını ve konumunu göz önüne almalıyız

Bir merdiven konumlandırma bazı kurallar için gereklidir:

 • Merdiven çok yer işgal etmemelidir;
 • Kafası konumlandırma basamak girişi için gerekli olan;
 • Oda küçük ise, vida türünü ayarlamak için daha iyidir;
 • Merdiven yapımı tüm güvenlik standartlarına uygun olmalıdır.

Birçok tasarımcı iç merdiven iyi, kapı ve pencere gibi dekoratif elemanlar ile kombine olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, aynı tarzda bunları yapmak gereksiz olmayacaktır.

Bazı tasarım merdiven salonun veya sağlamlık başka bir odaya ve belli bir çekicilik katar. özel bir evde veya dairede için merdivenleri farklı pick up.


oturma odasında merdiven tipleri evde: ve resim örnekleri

türü ile ayırt bunların tasarım, ikinci kata.

spiral metal merdiven bakacağız oturma odasının iç İlginç ve sıradışıspiral metal merdiven bakacağız oturma odasının iç İlginç ve sıradışı

yani: 1. Vida küçük çok az yer kaplar. Çoğu zaman, oturma odasında ya da koridorda var. şeklinde değişebilir. En popüler kare, sekizgen bulunmaktadır. Uzayda önemli miktarda tasarruf yardımcı olduğu Vida tasarım iyidir.
 2. Yürüyen 45 derecelik bir eğim açısına sahip olabilir beton destek özel bir türü, üzerine monte edilmektedir. adı aşamalarını dolu özel yürüyüşü gelmektedir. Çoğu zaman, bu tür merdivenler 3 ila 15 aşamalarından oluşmaktadır. Büyük bir alanı ile oturma odasında bulunmaktadır. Merdiven açık veya kapalı olabilir. Aynı zamanda doğrudan veya katlanmış olabilir. küçük bir alan ihtiva yarım tempo yapılar vardır. Bu yürüyüşü yüksekliğini azaltır ve daha güvenli olarak kabul edilir.

Nedeniyle açık tipine merdiven dairenin genel iç ile bir olur.

Ayrıca merdiven altında boş alan hakkında unutma. Bir sera için bir dolap ya da alanı altında yerleştirerek avantaj ile kullanılabilir. Sadece merdiven güzel bir tablo veya bir vazo altında yerleştirebilirsiniz.

Merdivenler için inşaat malzemeleri

merdiven yapılacaktır hangi bir stil seçmek için, doğru malzemeyi seçmek çok önemlidir.

Bugüne kadar, en popüler, güzel ve zarif ahşap merdiven vardırBugüne kadar, en popüler, güzel ve zarif ahşap merdiven vardır

arası bir zemin yapıları oluşturmak için, malzemelerin çeşitli kullanılır:

 1. Betonarme merdiven beton ve çelik yüzeyler yapılmıştır. Bu malzeme en kolay ve popüler olarak kabul edilir. Böyle ahşap kullanılan merdiven, halı, karo veya diğer herhangi bir dekoratif kaplama için astar olarak.
 2. Ahşap merdivenler ahşap farklı ırkların yapılır. Ahşap merdivenler çok yönlü herhangi dekor ve tarzı uyması. Daha uzun hizmet ömrü için, merdiven özel vernik ile kaplıdır. Ağaç bu nedenle, bu merdivenler Çocuk odası ve bahçe için mükemmel olacak, doğal bir malzemedir.
 3. Cam merdivenler, yeni çıkmış eğilim. Bu Minimalist tarzda odasında uyuyor. Merdiven dayanıklı ve emniyet camı kullanın. Merdiven merdivenler özel metal tutucular üzerine monte edilir. Buna ek olarak monte edilen raylar, aynı zamanda, cam, metalden yapılmış.

Metal veya ferforje merdiven herhangi oturma odası veya koridor özgün dekorasyon olabilir. Metal birçok avantajı vardır. Her şeyden önce, bu güvenilirlik ve uzun ömürlü bu. Ama aynı zamanda küçük eksileri hakkında unutmamalıyız. Metal oldukça kaygan ve soğuk olabilir.

İkinci katta ve stiline merdiven ile oturma odası

Kural olarak, ayırma merdiven tasarım odanın genel stil uyarınca yapılır.

Çoğu zaman, tasarımcılar iç merdiven bazı fikirler vurgulamak:


 • Klasik;
 • Nötr tarzı;
 • Modern;
 • minimalism;
 • Ülke.

Klasik stili merdiveni oldukça özlü ve muhafaza görünüyor. Çoğu zaman, bu bastırılmış tondur. oturma odasında çok güzel bir duvar resmi ya da eski resimleri asmak duvara beyaz merdiven gibi bakacağız. Ayrıca bu tür doğal taş, mermer veya granit gibi pahalı malzemelerden yapılır klasik bir merdiven tasarım kabul.

enfes bir iç oda yapacaktır klasik tarzda güzel merdivenenfes bir iç oda yapacaktır klasik tarzda güzel merdiven

Klasik tarzda çok fazla dekoratif öğeler tahammül edemez hatırlamak önemlidir. Aksi takdirde, lüks ve aristokrasi düşük maliyetle ve tat eksikliği de değiştirilmesi gerekir. Bu bir renkte olduğu duvarları ve daha iyi bir bitiş tavan hatırlamakta fayda var.

Nötr tarzı herhangi bir şekil ve renk merdiven yapısını yerleştirerek sağlar. Bu, bu düzenlemede merdiveni ana dekoratif unsur ve tasarım alanının alt görevi değildir olmasından kaynaklanmaktadır. Mutfak veya yemek odası merdiveni bu tip koymak için iyi bir yer olacak.

Art Nouveau çok popüler en modern tarzıdır. Bu tarz metalik renkler ve malzemeler kullanılmaktadır. aksesuar ve aydınlatma çok sayıda karşıladı. arka ışık arasına monte edilmiş ve şık şok oda vermek olan adımları.


mükemmel kır evlerinde uyuyor Ülke tarzı, her çeşit tezahürüne kırsal yaşamı yansıtan bu dekor. Her şeyden önce, doğal ve doğal olması. merdiven için en iyi malzeme, çam, meşe ve huş kızılağaç edecektir. ahşap veya dekoratif sıva duvarlarını süslemek için daha iyi bu yüzden bir kural olarak, bu tasarım, duvar kağıdı kullanmaz.

Rahat oturma odası: merdivenler, iç parçası olarak

düşünmek unutmamak gerekir merdiven aydınlatması, çok önemli bir parçasıdır.

Bir merdiven yüklerken, tasarım çerçevesi ve tasarımını göz önüne almalıyızBir merdiven yüklerken, tasarım çerçevesi ve tasarımını göz önüne almalıyız

Her şeyden önce, merdiven üzerinde aydınlatma birkaç hedefi vardır:

 • Konfor ve güvenliği;
 • özel efekt kurması.

Aydınlatma yumuşak merdiven olmalıdır. Sıcak ışıkla Uygun lambaları. İkinci amaçla, izin uygun teknolojiler deneme ve hayallerini ateşlemede. Bunu yapmak için, LED şerit ve çıkarılabilir ekstra aydınlatma çeşitli uyacak.

Özetle, biz merdiven birden fazla işlevi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, izin yapıların mevcut tipleri bakılmaksızın alanının herhangi bir oda donatmak için. Güzel merdiven iki seviyeli daire veya özel evlerde ana dekorasyon olacaktır.

İç (video) şık merdiven

Ayrıca, tasarım teknikleri kullanılarak samoyu basit bir yapıya yenebilir. Hayallerinin bir merdiven oluşturma tasarım çözümleri ve pratik ipuçları DEAGOSTINI dergisi tarif nerede. kimin işlevi yalnızca iç dekorasyonuna olan merdiven, yorgun, o kaldırılabilir edin. Dekoratif merdivenler her an kaldırılabilir, kesilmiş veya testereyle bağlantı elemanları için yeterlidir.

İkinci kata bir merdiven ile salonun tasarımı (iç fotoğraf)

1629 1slide1 5intererhollaslestnicey 17 51 277 137 814-1024x768 815 887

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 42 = 50

map