Harika paneller makrame: dokuma şemaları ve 30 fotoğraf

Harika paneller makrame: dokuma şemaları ve 30 fotoğraf

12 October 2017makrome tekniği Örme yatak odası veya çocuk odası sıcak ve rahat bir atmosferde yaratırmakrome tekniği Örme, yatak odası veya kolayca dikiş üzerinde dergilerde bulunabilir sıcaklık ve uyutaMakrame, fotoğraflar ve ağ şemaları panellerin çocuk odası atmosferde oluşturduğu kalın örme güzel nodüler montaj oluşturulmasını içerir. Öncüler böyle sanat tekniği bu yöntem firavunlar konaklar dekore antik Mısırlıların olduğuna inanılmaktadır. Ama tarihçiler benzer süslemeleri bulundu ve Yunanlılar, Asurlular, Peru, Çin var. Yani, sanatsal bir pleksus ve iç dekorasyon, cephe oluşturmak için bir makrome kullanan ilk kim kesin söylemek mümkün değildir. Ancak şimdi, hatta bunun dışında panelini yaratmak.


Geçmiş paneli makrome

makrome tarzında Dokuma paneller tekstil sanatları alttürüdür. Bu acemi ustaları ve deneyimli el yapımı temsilcileri için uygundur. Böyle zanaat ilk İngiltere'de erken 60'larda yapmaya başladı inanılıyor, ancak bu tamamen doğru bir ifade değil.

Ne kompozisyon yapar

Temel malzemeler panelleri oluşturmak için, makrome şunlardır:

 • Kendir halat;
 • Keten halatı;
 • Kağıt halat;
 • pamuk;
 • düz dokuma
 • Sisal.

En sık teknik makrome örülmeye elverişli, ince halatlar, doğal elyaflar kullanılmaktadırEn sık teknik makrome örülmeye elverişli, ince halatlar, doğal elyaflar kullanılmaktadır

Elbette kullanmayın ve diğer dokular, kilitler, ancak ana şey tekniğindeki unutmayın - bir döngü oluşturmak. Bu da, bir malzeme, örgü becerileri verilen, ana çalıştırmak için uygun olacaktır ki, seçilmiş, olduğu.

Başlayanlar için Macrame: dokuma düzenleri paneller

yok - Derhal bir makrome panelleri oluşturarak bu gibi programlar ve algoritma olarak söz etmek gerekiyor. çalışmalarında önemli şey - Birincil taslağıdır. Basit bir düzeni oluşturmak için kesme ve kontur desen her ikisi için de uygundur. Hatta zaten panelleri oluşturulan Web fotoğraflarınızdan yayınlanan kullanabilirsiniz ve onlara rehberlik.


Eğer üç boyutlu macrame oluşturmak için planlıyorsanız, tüm kullanım köpük tabanı önerilir. Gerekirse, abajurlar makrome temel şekli tutacak nihai ürün, basit metal halkalar, eklenebilir. A birimleri herhangi bir uygun şekilde yapılır.

Bunun anlamı, dahil olmak üzere herhangi örgü teknolojilerini kullanabilir şöyledir:

 • kanca sonra;
 • Yamalı (age: bileşik döngüler çapraz gerçekleştirilen);
 • Behmen düğümü.

yaratıcılık tezahürü için sınırsız kapsam verir birçok makrame dokuma teknikleri, bulunmadığındanyaratıcılık tezahürü için sınırsız kapsam verir birçok makrame dokuma teknikleri, bulunmadığındanBunlar en sık kullanılan temel teknik, ama makrome başka içerecek şekilde izin verilir.

iç işlevsellik: cepli makrame duvar panelleri

cepleri olan Makrame duvar panelleri - eski askeri bayrakların prototip bir türüdür. Bu hurda benzer bir formu ile tanımlanan, anlaşılmaktadır 5-gon. Bu en basit seçenek, ancak izin istisnalar olduğunu. Bu paneller baharatlar ve mutfakta baharatlar ya da el her zaman gerekli olan diğer bir bilgi kavanoz depolanması için, örneğin, duvar ve cebin asılabilir.

Böyle bir makrome ihtiyacını oluşturmak için:

 • Kelepçe (orijinal şeklini oluşturmak için);
 • halat;
 • En basit düzeni;
 • Spokes (profesyoneller onlarsız yönetmek, ancak yeni başlayanlar için bir seçenek değil).

panellerin üst kısmında normal tırnak montajı yapılır. ipin 1-3 kıvırır "idare" Bir tür.

Dekor ve makrame: duvar saatleri ve resimler için paneller

Makrame panelleri saati için özel olarak yapılabilir. Yani, saat altına monte edilmiş bir örgü ürünü oluşturmak olduğunu. Cepler çerçevesi olarak, zorunlu olarak değil oluşturur.

masa örtüleri, yatak örtüleri, abajurlar: Nodüler dokuma tekniği iç dekorasyon öğeleri çeşitli oluşturmak için kullanılanmasa örtüleri, yatak örtüleri, abajurlar: Nodüler dokuma tekniği iç dekorasyon öğeleri çeşitli oluşturmak için kullanılan

 Bu durumda, (ayrıca saat şeklinde başlayabilirsiniz rağmen) yuvarlak makrame arzu edilir. arada, bu durumda en iyi kalın bir iplikle "Josephine" knot kullanımı olduğuna inanılmaktadır.

Paneller saati alınacaktır olduğundan, stil swags, yani güzel açılan abajur olacaktır.

 kullanıyor olabilir bu tür panelleri tamamlamak için:


 • garters;
 • Boyuna dokuma;
 • Dokuma kıvrımlar (a örümcek ağı koydu ip gibi olan aracılığıyla).

Panno "baykuş", macrame: Adım ana sınıfı adımı

baykuş bilgelik ve huzur temsil eder. Buna göre, bir makrome oluşturarak, basit, sakin sesi seçmelidir. Mükemmel seçim - bej ve kahverengi. Baykuş örgü kendisi ortada olmalıdır. Baş, kanatlar, bacaklar - bütün bunlar ayrı ayrı yapılır ve (dokuma merkezi ile yapılırsa) diyagonal sonra düğümleri birbirine bağlar.

aşağıdaki gibi adım adım:

 • örgü temelleri (gelecek baykuş karın-);
 • diğer unsurları oluşturun;
 • gözler, kulaklar (sadece libertine ip) ekleme;
 • Bağlayın.

makrome tekniğinde Panno makrome tekniğinde Panno "baykuş" - sadece bir dekorasyon, ancak iç ayrılmaz bir parçası değildir

Tabii ki, pek çok usta bir sınıfını göstermek ve tek eleman ile bir panel oluşturabilirler, ancak bu yeni başlayanlar için değil edebilirsiniz - çok zor ve hangi ok dönecek nedeniyle ürün bile tek düğüm yanlış sıkma olabilir yağma edecektir.

Eskiz paneli makrame: mikron oluşturmak

Evet, makrome yapımında en zor şey - bir kroki. yorgan bağlantısı - Ama temel olarak biz resmin veya görüntünün bir tür değil, aynı zamanda bir soyutlama, süs, mozaik ve bir patchwork sadece alabilir. Belirli bir tema üzerinde odaklanabilir. Örneğin, yılbaşı makrame - bazı çiçekler ya unutma beni - Aynı kardan adam ve kar taneleri yaz. Ve bir küçük resim kutu olarak sonbaharda herbaryum yaprağı kullanın yapar.


öğeleri planlarken dikkate almak gerekir:

 • Sen (mandala gibi bir şey olsun) takı, boncuk ve hatta paraları kullanabilirsiniz;
 • Çiftleşme değil iplerden yapılır ve dantel kayışlarının edilebilir. Bu arada, tekstil malzemelerinin mağazalarda satılmaktadır;
 • ince bir tekstil daha nişasta bitmiş ürün.

makrome (video) eğitim kursu

eskiz gelince, onlarla sorun uygulaması Photoshop, Corel Draw, GIMP gibi uygulamaları kullanmak öğrenmek için ise, ortaya çıkmaz. Makrame - bir başyapıt yaratan büyüleyici eser, ama dikkat ve azim gerektirir. hayal gücü ve görsel yardımları sayesinde kendi elleriyle benzersiz bir tasarım yapabilirsiniz.

İyi fikir ve enkarnasyonları!

makrome yapılan ürünler (fotoğraf)

1013DSC0044 1 1356 1542 10712 02 03 4 5 10

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 7 = 10

map