Harika bir yoldur merdivenleri yardımıyla güzel evleri tasarlama: 4 tip

Harika bir yoldur merdivenleri yardımıyla güzel evleri tasarlama: 4 tip

12 October 2017Nedeniyle merdivenleri çeşitliliği nedeniyle kolayca herhangi iç uygun bir seçenek bulabilirsinizNedeniyle merdivenleri çeşitliliği nedeniyle kolayca modern dairelerde veya özel evlerde çeşitli düzeylerde muhteşem bağlantılı özen yapamaz güzel merdiven ile herhangi bir iç uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Ancak, ileride merdiven tüm ev sahiplerinin yüzü ve gurur tabi olacaktır çünkü böyle bir düzenleme başarıyla tasarım etrafında dahil oldu önemlidir.


Evde güzel bir merdiven: Yapım türleri

Birçok sahipleri odasına 2. kat yol açacak bir merdiven iç kısmında sunmayı tercih ediyoruz. Ve biz özel yükselticiler iç yapıları kullanır.

Kavisli şık çizgilerle Merdiven yüksek teknoloji veya modern tarzında dizayn, iç mükemmel uyumKavisli şık çizgilerle Merdiven yüksek teknoloji veya modern tarzında dizayn, iç mükemmel uyum

merdiven yukarıda belirtilen türlerin birçok çeşidi vardır:

 1. Kosour günü. Bu seçenek sayesinde kolayca odanın herhangi üslup tema ve boyut sığar gerçeğine popüler ve güvenli olarak kabul edilir. Buna ek olarak, tasarım yüksek mukavemet özelliği, çıkılan. adımları sabitlenmesi için bir yöntem olarak, baz kirişlere bağlı sayısına bağlıdır. kırık çizgiler, düz ve spiral kirişleri vardır. Kosour üzerinde merdiven formu olduğunu sen desen bağımsız üretimi için orijinal bir tasarım oluşturmak ve hatta hafif raylı kullanmasına izin verir, farklı.
 2. dize üzerinde. Dış merdiven verileri mimari sanat eserleri gibi görünüyorsun. Bu tür bir ürünün dekoratif özelliklerine ek olarak oluklara yerleştirilen karmaşık bir yapıya sahiptir. Odalarda klasik tarz kullanılırsa, bu seçenek ideal bir çözüm olacaktır.
 3. Ve raylar. Bu merdivenler dekoratif metal ürünlerdir. Yükleme sırasında, tasarım duvara bağlı olduğu ve tüm parçalar gerekli cıvataları veya işaretçilerine bağlamak. Bu nedenle, bir gösterimin, merdivenler ışık olduğunu bile aslında yapı ağırlığı çok tutabilir.
 4. Spiral merdiven. Genellikle orijinal spiral merdivenler birinci seti ile 2 kat bağlamak için. Onlarda özel bir standı ve kullanışlı korkuluk ve merdiven vardır.

Vida ahşap şekli yuvarlak, kare ya da sekizgen olacaktır.


Kullanışlı merdiven: boyutları adımları

İyi adım - Herhangi bir merdiven zorunlu bir parçasıdır. Dahası, kalınlığı, genişliği ve şekli farklı olabilir.

yükseltici - ayak koymak için bir yer taban ve yazının dikey arka kısmı denir.

o yükseklikle sorunu çözmek için tavsiye edilir hesaplamalar öncesinde hangi yapıyı kurmak ve aşamaları sayısını belirlemek için planlanmıştır için.

Adımlar yaşlı tırmanmak için rahat olacak şekilde boyutta yapılmalıdırAdımlar yaşlı tırmanmak için rahat olacak şekilde boyutta yapılmalıdırMerdiven şunlardır:

 • Standart bir şekilde;
 • Standart dışı boyutlara sahiptir.

Standart adımların genişlik -. Yaklaşık 70 cm Bu boyut, kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesini sağlar. genişliğinden daha büyük 1,25 m merdiven gelince, onlar birlikte iki kişi hareket etmek üzere serbesttirler. onlar ikinci kata tırmanış yanı sıra asıllı oranını belirlemek, çünkü adımların büyüklüğü rolünü hafife almayın. Ve en yüksek için sık adım artış kurtarma yolu ek çaba gerektirmektedir.

Yaralanmalara neden dar adımları kullanın tavsiye edilmez. Buna ek olarak, daha iyi tasarımın bu kısmı çok geniş değildi emin olun. Standart olmayan adımlar hiç merdiven içermelidir için olan boyutları Sıra dışı bir şekilde karakterize edilir adımları tekrarlayın. Çoğu zaman, merdiven altında açılması küçükken özel tasarımlar kullanılır ve standart modelin kurulumunu gerçekleştirmek mümkün değildir.

Kolay kaldırma merdiven nasıl yapılır: eğim açısının seçimi

Biz üretiminde meşgul önce sevdim merdivenler seçenekleri dikkate ürüne gereksinimleri bazı almalıdır. yapısı altında çatlak küçük ve başka bir seçeneği için hiçbir ihtimal varsa ince tasarım ayarlanır, ancak bu merdiven rahatsız olacaktır. ilişkin olarak 45 derece eğimi kullanılan standart modellere merdiveni yatırmak için. açısını hesaplarken bir odada tavan yüksekliğini bilmek gerekir ve taban yapısının uzunluğunun bir fikrim var.

Yerden yüksekliği ve sahipleri ev kişisel tercihlerine bağlı olarak, olması gerektiği merdivenin eğim açısını seçinYerden yüksekliği ve sahipleri ev kişisel tercihlerine bağlı olarak, olması gerektiği merdivenin eğim açısını seçin

İpuçları ustaları, hangi kullanarak hesaplamaların açısını yapmak mümkündür:

 1. maksimum eğilme açısı. yaklaşık 75 kadar - konut inşaatı norm için Ekstra için 45 ° ila 30 ° 'lik eğim açısı vardır.
 2. Rahat açısı. 45 eğim açısından ise - bu en uygun merdiven, ama bu ürünler hantal olasılığına karşı dikkatli olmaya değer. Bazı sahipleri yaklaşık 36 eğim açısı yapmayı tercih, ama en azından seçenek kompakt olarak kabul edilir, ancak bu tür bir rahatsızlık merdiven.
 3. eğim yere açısı. 30-45 en ideal açı olarak kabul edilir, ancak yeterli yer alan yoksa böyle uygun bir eğim kullanılamaz.

eğim açısı tehlikeli olacak üzerinde hareket etmek için, yapı eğim açısı, daha küçük ve daha büyük, merdiven gromozdche olacaktır.


Ahşap Üst merdiveni: karakteristikleri

Doğru seçilmiş ahşap merdiven yardımıyla başarıyla onu kapının altında özel bir kapatabilirsiniz. Bu malzeme çok olumlu özellikleri vardır, bu nedenle zor olmayacaktır güzel ve ilginç çözümler almak için binanın içinde bulunan giriş veya tasarım tasarım olun.

İkinci kata çıkan ahşap merdiven, yarım ayak kullanarak yapılar inşa etmek önerilir.

Ağaçtan Merdiven klasik bir ortamda iyi görünüyorsunAğaçtan Merdiven klasik bir ortamda iyi görünüyorsun

farklılıklar evde ahşap merdiven bağlama tipine göre vardır:

 • kirişler uç aşama duvara bağlı olan ve onun karşısında parçası bağlı olduğu Odnokosournye;
 • iki uç stringerler sahneye veya dize sabitlenir Dvuhkosournye;
 • İkinci desteksiz kalmaktadır Bezkosournye, duvar, kademesinin sadece bir ucu monte edilir.

En ahşap merdiven az 80 cm genişliğe sahip olmalıdır.


İyi merdivenleri: özellikle de metal yapılar

modern daireler dekorasyon için mükemmel bir çözüm metalin güzel ve orijinal merdiven olarak kabul edilir. Bu yapılar, ağır yüke dayanıklı ve pozitif özellikleri bir dizi var edebiliyoruz.

Bu nedenle, daire bu tür ürünlerin kullanımının yanısıra, metal merdiven özel evlerde ayarlayın.

Merdivenler metal çerçeve ahşap adımlarla iyi giderMerdivenler metal çerçeve ahşap adımlarla iyi gider

Bu ayrı Evinizde bu tasarımı kullanarak avantajlarını vurgulamak edilir:

 • uzun bir süre sürecek onun iyi mukavemet merdiveni nedeniyle;
 • Düz ve kavisli hatların bir arada kullanarak özgün ve sıradışı bir fikir gerçekleştirmek mümkündür;
 • Ben inşaatın en uygun formun seçimi ile sorunum yok;
 • Metal ürünleri mevcuttur.

korozyonu önlemek için özel merdiven korozyon önleyici kaplamalar ile ele alınması gerekir.

Güzel bir merdiven oluşturma (video)

Birçok sahipleri bağımsız merdiven yapımında meşgul tercih ederler. Bunu yapmak için, dikkatli çalışma ve sabır dizisini düşünün, orijinal projenin yaratılış dikkat etmelisiniz. Sonuç güzel merdiven olacak, parasını işyerinden herhangi bir ev vurgular.

Güzel bir merdiven Tasarım (iç fotoğraf)

05 8 012onedronovblogspotcom975 12-1 43 477db13ea60977b350beb8d81582 2730 3185 4010-1 6158e37ac1c930af38926be810c5fef4

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 24 = 25

map