Güzel bonsai çam: yetiştirmek için 5 İpuçları

Güzel bonsai çam: yetiştirmek için 5 İpuçları

12 October 2017Herhangi bonsai ağacının Büyüyen - bu yükselen bitkinin zahmetli bakım uzun vadeli bir süreçtirHerhangi bonsai ağacı Büyüyen - bir ağaç, belirli bir algoritmaya yetiştirilir - bu özenli bakım yükselen rasteniemBonsay çam uzun vadeli bir süreçtir. Bunun bir sonucu olarak, elde edilen cüce bitki dekoratif amaçlar için kullanılabilir. Bir ağacın Özel önemi taşımaz. amatör bahçıvan temel amacı, tamamen bir Japon sanatı gibidir küçük bir kopyasını büyütmektir. Nasıl yapmalı?


Bonsai çam: ağacını tercih

Gibi bonsai için bir bitki herhangi ağaç olabilir. Önemli olan belli bir algoritma yetiştiriciliği gözlemlemektir. Açık alanda kışı geçirmek serbesttir bitkilere tercih vermek için tavsiye edilir. Bu değişmemiş yılın herhangi bir zamanda dekoratif eleman tutacaktır.

Özel Japon lezzet çam farklıdır. Minyatür ağaç bahçe süslemek için ve ana vurgulamak olacaktır. Deneyimli bahçıvanlar dağ bitkilerinin türünü seçmek için tavsiye edilir. (O cüce minyatür büyümedikçe bu durumda), orta büyüklükte boyutları ile karakterize edilir.

Çam ağacı büyüyemez bir cüce bir kopyası bahçesi dışına taşınabilmesi halindeÇam ağacı büyüyemez bir cüce bir kopyası bahçesi dışına taşınabilmesi halinde

bonsai tarzında yetiştirilen en yaygın ağaçları şunlardır:

 • çam;
 • elma ağaçları;
 • armut;
 • erik;
 • kiraz;
 • Ladin.

Düzgün budanmış zaman, bitki kendi görünümünü tüm yıl boyunca memnun edecek. meyve ağaçları yanında, normalde soğuk geçinmek herhangi seçeneklerini seçebilirsiniz. güney bölgeleri için, sedir, şimşir ve Cotoneaster kullanmak uygun olur.


Sıradan çam Bonsai: dikme makineleri

Sarıçam dikim ekipmanı algoritmasının belirli eylemleri uyulmasını gerektirir. Bu maksimum etkiyi sağlamak ve bitkinin "canlılığı" artıracaktır. ağaçları büyütün açık alanda önerilir. Temel görevi - bahçe bitkileri canlı kapta yaşam koşullarını getirmektir. Bu prosedür üst sınır kök büyümesi anlamına gelir. Bu cüce tür kazanmasını sağlayan bir ağaç üst ezilmesine yol açar.

dikim tekniği aşağıdaki adımları içerir:

 • Ağaç seçimi;
 • çukurları kazma;
 • bir taş veya betonun yerleştirilmesi;
 • Barınak katı tabaka özgü primer;
 • dikim;
 • Kademeli yıllık kesim kökleri.

Bu eylem kök sistemini kesmek için gereklidir. Uzmanlar, merkezi köküne bir önyargı yapmanızı öneririz. Sonra bir gelecek bonsai sahip olduğu delik kazmaya başlayın. Altta koydu beton veya taş. Katı baz yoğun toprak ile örtülür. İniş çam için bonsai özel toprak satın almak tavsiye edilir, bu genç ağacı diktiİniş çam için bonsai özel toprak satın almak tavsiye edilir, bu genç ağacı dikti

İlk aşamada ağacını köklendirme içerir, nedenle kökleri dokunmak gerekli değildir. Sünnet ilkbahar ardından başlar, ancak topraktan bitki beslemeye gerek, çünkü tam olmamalıdır. Sadece köklerinin dörtte yanında ilk yılında ikiye kesilebilir - prosedürü tekrarlayın. Birçok durumda, eylemlerin doğru dizisi ile, bitkiler olumlu düzenlenen kışı.

Siyah çam bonsai: Doğru Şekillendirme

ağaç dikilmiş zaman, gövde ve köklerinin oluşumunu başlatmak için modadır. Bu bonsai tekniğiyle tamamının en önemli olaydır. Ağdaki fotoğrafta belli eylemler tarafından büyütüldü ilginç cüce bitkiler, bir sürü görebilirsiniz.

ana olay budama ve kıstırma olduğunu. Bu eylemler sayesinde bitkiye istenilen şekil vermek olun. Budama çoğunlukla ilkbahar veya geç kış aylarında, sadece yılda bir kez yapılır. eylem acele gerektirmez. Her sene bitkiyi bozmamaya şekilde, kökleri dörtte birini kaldırmak için gereklidir. 

bonsai Bahçe versiyonu ana çekimleri ve büyük dalların çıkarılmasını gerektirir. Bu bir ağacın istenen şekli verecekbonsai Bahçe versiyonu ana çekimleri ve büyük dalların çıkarılmasını gerektirir. Bu bir ağacın istenen şekli verecek

şekillendirme temel ilkeleri şunlardır:

 • kesilir;
 • kıstırma;
 • Yapay yaşlanma.

Yaz aylarında birkaç kez düzenlenen ısırıcı. Prosedür küçük yaprakları vermek yeni çekimleri, büyümesi için izin verir. Bonsai sanatı, karmaşık bir içermektedir bilim ve tabakalaşma olduğunu. Bitki sert kış günlerinde alışması gerekir. bahçıvan temel görevi ahşap yapay yaşlanma etmektir. Basit bir deyişle bunu ispat ederse o değil yüz yıl olduğu gibi, o zaman bile genç bitki, bakmak gerekir.


Büyüyen bonsai: Bir gövde ve iskelet dalları

bahçe alanında cüce ağacın oluşması, belirli prosedürleri izlemelidir.

Altı ardışık aşamalarında dayanmaktadır:

 • Ön kısmın tespit edilmesi;
 • şube seçimi - gelecekteki lideri;
 • Bir dar açının oluşması;
 • Döşeme Çıkarma;
 • Sünnet gövde dal üzerinde oluşmuş;
 • kovanın kalınlığının artırılması.

karaçam namlusunun küçük bir kopyası oluşumunun şematik temsilikaraçam namlusunun küçük bir kopyası oluşumunun şematik temsili

Başlamadan önce, dikkatli temelini incelemek ve ön kısmı tanımlamalıdır. Sonra dalları ve bu bir dar açı oluşturacak primotat gövde birini seçin. Zamanla dal o bobin salınan bu aşamada, yeni görevinde alışıyor. gövde kapalı onu kesme 2-3 yıl sonra. Bu işlem tamamen zemin karşılamayacaktır çizgi sürece, birkaç kez tekrarlanır.


Karaçam çekici bir görünüm ve daha ileri değişiklikler için gerekli veri var. Ancak, gövdenin kalınlaşma olmadan yapmak mümkün değildir. Bu amaçlar için, tabandan büyür ve dik bir konumda ile karakterize edilir topaç, güçlü bir kaçış kullanılır. Bu büyümeye ve tamamen kesmek gerekir.

Birinci Yıl (video): bonsai çam büyümeye nasıl

Ağacın oluşumu 5-7 yıl ortalama sürer. Bu hatayı kabul etmiyoruz, uzun bir süreçtir. Ağacın en uygun şekil için uygun yetiştirme taktikleri.

Örnekler çam bonsai (fotoğraf)

111 275 11164I910-0a 597430516 bonsai ağacı geleneksel-bahçe-sanat-in-the-Uzak Doğu-of-asya derevo-bonsaj japanbonsai622 PinusthunbergiiBonsai VKbonsay082 duvar kağıdı-2104959

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 4

map