Grzyb na suficie w łazience Jak pozbyć, jak zapobiegać powstawaniu

Grzyb na suficie w łazience Jak pozbyć, jak zapobiegać powstawaniu

12 October 2017Wilgoć - korzystne środowisko dla wzrostu grzybówWilgoć - korzystne warunki dla wzrostu gribkovGribok na suficie w łazience pochodzi z faktu, że w tym pokoju są utworzone pozytywne warunki do kiełkowania patogenu. Nie jest to roślina, bakteria, grzyb, który jest. Oznacza to, że większość z nich - jest korzeniem, co kryje się w warstwie betonu lub wykończenia. I nie jest to spowodowane nadmierną wilgocią, biednych pomieszczeń provetrivaemosti lub naruszenia wykańczania technologii.


Pozbyć się go dość trudne. Na przykład, jeżeli poważna sufit pokryty warstwą płytek ceramicznych, nawet oczyścić grzyby - pojawi się ponownie, i to szybko. A wszystko dlatego, korzenia, który ma usunąć mechanicznie - nie działa (chyba całkowicie wymianie płyt, ale w budynkach mieszkalnych jest prawie niemożliwe).

Pleśń na suficie w mieszkaniu

Forma - zarodników grzyba formowania. Zarodniki są osadzone na płucach. Łatwo zanieczyszczone - pojawienie się choróbForma - zarodników grzyba formowania. Zarodniki są osadzone na płucach. Łatwo zanieczyszczone - pojawienie się chorób

Co pomaga na pleśń na suficie w mieszkaniu? Bardzo dobry wpływ na leczeniu grzybiczych produktów pestycydów. I po korzeń zostanie usunięty, zaleca się przeprowadzenie dodatkowego leczenia pestycydów, które przenika przez ściany. Na szczycie tego wszystkiego to jest uziemiony lub pokryte warstwą tynku. Jeśli grzyb nic nie robi, ale tylko do tynku miejsce jej dystrybucji, a następnie bardzo szybko, a pojawi się on w górnej części wykładziny.

Najprostszym sposobem radzenia sobie z grzybem - jej zapobiegania.

Aby to zrobić, każdy apartament po naprawie zaleca się:


 • uchwyt pestycydów sufit (lepiej dla nich, aby nie zapisać jako tanie - bardzo toksyczne i niebezpieczne);
 • instalacja wentylacji wymuszonej nawet w łazience, ale lepiej - w kuchni, na balkonie (będzie działać na dmuchanie);
 • rocznie rozpatruje wszystkie wykończenia pod kątem oznak grzyba.

Pleśń na suficie w łazience: jak z nim walczyć

Pomimo powszechnego przekonania, pleśń w mieszkaniu prawie nie ma nic wspólnego z grzyba. Tak, pojawiają się one w tych samych warunkach, ale z formą radzenia sobie czasy łatwiejsze. Jego dość łatwe do leczenia roztworem wybielacza i zarośla gruntownie z płytek ceramicznych stawów (jeśli jest używany). Nie ma „root” w swoim prawie żaden. Nie ma więcej zarazków, ale nie sięgają głęboko ściany (ale na tynku - łatwe).

Bardziej zaproponowanie formy do czynienia z użyciem siarczanu miedzi, ale jest (wdychania) bardzo szkodliwe substancje, ale tani. Można zastosować, jeśli tymczasowo w mieszkaniu nikt nie zamierza się zatrzymać. Ale taki „anty-grzybicze” leczenie żadnej porostów nie pomoże. Top „szkodnik” piłka będzie naprawdę wyeliminowane, ale - tymczasowo.

Również z formy może być rozpatrywane przez: • roztwór kwasu cytrynowego;
 • biały;
 • środki do czyszczenia urządzeń sanitarnych;
 • nadtlenek wodoru;
 • Ocet (korzystnie - co najmniej stężeniu 20 procent);
 • spirytus techniczny (denaturacji).

Wszystkie te narzędzia są bardzo skuteczne, mogą być łączone lub wykonać przetwarzanie kilka razy, zmieniając składnik aktywny.

przetwarzanie sufit grzyba: jak

Do sufitu nie jest pokryta dowolnym pleśni lub grzyba, powinny być w trakcie budowy lub naprawy przeprowadzić obróbkę wszystkich pestycydów pokoju (nie tylko sufit), nie zwracając uwagi na to co górna stoi.

Gdy tylko zauważył, ciemnienie w narożach ścian - po rozpoczęciu obróbki do formy nie rozpylać na całym pomieszczeniuGdy tylko zauważył, ciemnienie w narożach ścian - po rozpoczęciu obróbki do formy nie rozpylać na całym pomieszczeniu

Obchodzenie lepiej jest zaufać profesjonalistom, i tylko wtedy, i zrobić własną rękę, należy przestrzeganie elementarnych zasad ochrony podczas pracy z substancjami toksycznymi.

Co pestycydy są popularne, gdy typy danych z pracy? Na przykład, "Captain America". Dość tanie, ale skuteczne środki. Zaleca się, aby traktować sufit trzy razy, a okres 2-3 dni. Na szczycie tego wszystkiego jest zagruntować farbą emulsyjną (można gipsu, a nawet wybielania), a dopiero potem montowane materiał stoi, czy to płyt kartonowo-gipsowych, tworzywa sztucznego lub drewna. Są one, nawiasem mówiąc, również muszą być traktowane przed grzybami. Plastic - niekoniecznie. Płyty gipsowo-kartonowe - tylko wtedy, gdy ich przetwarzanie nie jest załatwione przez producenta. Drewno (zgłoszenia) - jeżeli nie jest lakierowana, a nie piękne i nie zalana. Nawiasem mówiąc, w tym ostatnim podejściu roztwór PVA także klej i wody destylowanej. Oprócz tego będą musiały być lakierowane. Dodanie wysokiej jakości wykończenie wentylacji - martwić się o wygląd grzyba (nawet jeśli to było wcześniej) nie jest już potrzebne.

Szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • Połączenia płyt betonowych (w prefabrykowanych domów);
 • cegła szwy na suficie (ściany).

Jeśli jest to konieczne, części te są otwarte, przetwarzane uszczelnione zaprawy cementowej ponownie. Jedynym sposobem, aby całkowicie usunąć grzyba.

Wskazówki do obsługi niż pułap po wycieku

Przed przetworzeniem wyblakły pokoju, suchej ściany. Dopiero wtedy rozpocząć przetwarzanie ściany i sufitPrzed przetworzeniem wyblakły pokoju, suchej ściany. Dopiero wtedy rozpocząć przetwarzanie ściany i sufit


Jeśli pleśń lub grzyb pojawił się po wycieku z sąsiadów powyżej (lub uszkodzonego pokrycia dachowego, czy jest to dom prywatny), musimy najpierw dokładnie wysuszyć sufit. Zamknij warstwy betonu na mokro w każdym razie jest to niemożliwe, ponieważ woda nie może odparować i doprowadzi jedynie do wzrostu większości porostów.

Skurcz jest wykonywana? Nie tylko mechanicznie (warunki termofenom w wysokiej temperaturze), lecz stosowanie odczynników chemicznych, które wchodzą w kontakt z wodą i wchłonąć (t dalej).

Nieszczelność może wystąpić z powodu uszkodzeń mechanicznych pionu. Oczywiście, w tym przypadku, należy natychmiast podjąć do napraw hydraulicznych. A potem - do angażowania się w przetwarzaniu sufitu. Następnie wykorzystuje się poliakrylan. Jest to materiał z którego są teraz tworzenia pieluch. To małe kryształy, które są zdolne do wchłonięcia ilości wody, która jest 10 razy większa od samej substancji. I podczas gdy poliakrylan jest w stanie „ciągnięcie” wody z betonu. Jednak proces nie jest szybki. A następnie pułap przetwarzanie odbywa się w taki sam sposób jak z prostego usuwania grzyba.

Oznacza to, że jest to konieczne w przypadku powodzi lub wycieku:

 • opróżnić szorstką sufitu;
 • zastąpić materiał okładziny;
 • przytrzymaj leczenie przeciw grzybicze suficie kapitału i ścian (zalecane).

Proces sufitu w formie sanitarnych: Sposoby

Używać środków odkażających do dezynfekcji pleśniUżywać środków odkażających do dezynfekcji pleśni


Z pleśnią w łazience uchwyt bardzo prosta. W zasadzie wystarczy nawet lekki roztwór mydła. Jeśli dodaje się kwas octowy, (stężenie około 20 procent), w tym, na przykład kompozycja, by zniszczyć zarodniki i za pomocą których formy mnoży. Jednak musimy być przygotowani, że te zabiegi trzeba kilka.

Bardziej „agresywne”, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem - przetwarzania amoniaku, tylko po mieszkanie warto okropny smród. Ale na formie w ciągu najbliższych 3-5 lat, po prostu nie trzeba się martwić.

Amoniak może być zastąpiony denaturatem (aka - duch techniczne essence). To się po prostu go teraz - to jest problem.

Należy również wspomnieć o polną drogę, która składa się z pestycydami. Ona jest prosta - po prostu wybielić sufit zamknięty w kilku warstwach, co można zrobić zamontować wykańczania.

Podczas usuwania pleśni należy pamiętać:

 • Jest to konieczne, aby usunąć przyczynę jej występowania wysokiej wilgotności (o temperaturze w ilości większej niż 24 stopni, przy słabej wentylacji);
 • po usunięciu - kontynuować leczenie profilaktyczne przynajmniej w ciągu najbliższych 3 miesięcy;
 • trymowania jest również zabezpieczone przed pleśnią.

Grzyb na suficie w łazience, aby pozbyć (wideo)

A tak przy okazji, forma jest zawsze konsekwencją naruszenia lub braku wentylacji naprawy urządzenia. Jeśli limit został potraktowany z góry i w domu wymuszonej wentylacji działa nawet wtedy, gdy wilgotność powietrza jest tak wysokie, jak 80 procent - nie powoduje żadnego grzyba lub pleśni. A najczęściej zaczyna się pojawiać w stawach płyt lub płytek. W związku z tym złącza powinny być traktowane kilka razy w roku w roztworze alkoholu lub octu winnego. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

45 − = 35

map