GOST uyarınca merdivenlerde korkuluk standart yüksekliği: 5 belgeler

GOST uyarınca merdivenlerde korkuluk standart yüksekliği: 5 belgeler

12 October 2017Parmaklıklar merdivenin önemli bir parçasıdırokumaya - Korkulukları konstruktsiiKak düzgün inşaat veya evin tamir merdiven parametrelerini tasarım merdivenin önemli bir parçasıdır. Merdiven - en gerekli biri, ve aynı zamanda da evde potansiyel olarak tehlikeli yapı elemanları, yani küpeşte tasarımları, parmaklıklar arasındaki mesafeyi gösterir merdiven üzerinde çekme parçaları genel düzenlemesi vardır gereklidir. merdiven olmadan, kural olarak, bu konut kamu ve sanayi binaları olsun, herhangi bir amaç binaların inşaat ve bakım sırasında kaçınılması mümkün değildir.


merdivenlerde korkuluk gerekli yükseklik

Doğru tasarım merdiven olarak, bina teknolojisi ve üretiminde kaliteli malzeme kullanımı ile uyum hareketinin kendisi merdiven güvenliği ve dayanıklılık bağlıdır. Bu nedenle korkuluk merdiven GOST doğru yükseklik - güvenli fonksiyonellik ve yapı elemanının ergonomi açısından en önemli parametrelerden biri.

tasarımı ve merdivenler oluştururken, örneğin bazik sayısal bir dizi parametre, korkuluk yüksekliği kullanılmıştır.

Belirli düzenlemelere tabi evlerde merdiven için bu temel boyutlar.

Doğru yükseklik parmaklıklar güvenlik ve dayanıklılık sağlarDoğru yükseklik parmaklıklar güvenlik ve dayanıklılık sağlar

yani:


 1. , Merdivenler ve rampalar, küpeşte yüksekliği ve taban yüzü genişliği, merdivenler genişliğinin bir eğime ve genişliği yüksekliği, minimum genişlik ve merdivenin maksimum eğim geçitleri - normatif belge SNIR 31/01/2003 merdiven elemanların değer gerekleri güvenliği de dahil olmak üzere ve genel gereklilikleri belirler vb marşları konut apartmanlarda. sarmal merdiven konstrüksiyonların montajı için ayrıca bu belge düzenlenir toleranslar çok düzeyli bina veya daire adımları zabezhnymi.
 2. SNIP 31/02/2001 gibi kural ve düzenlemelere göre, kısmen, örneğin merdiven yapı elemanları, bir yerleşim tek ailelik evin için genel özellikleri tanımlamaktadır.
 3. SNIP 21-01-97. Bu düzenlemeler merdiven ve merdivenler dahil olmak üzere çeşitli inşaat uygulamaları için yangın güvenlik gereksinimlerini, yönetirler.
 4. Devlet Standardı 8.717,1-84 boyutu ve arka iç ve dış merdivenler somut ve somut seviyelerinin tasarımı için genel şartları belirtir.
 5. Devlet Standardı 8.717,0-84 farklı betonların imalat aşamaları için teknik özellikleri açıklanmaktadır.
 6. Buna ek olarak, kamu ve sanayi binalarında tasarım ve merdiven yapımı için, merdiven beton binalar için gereklilikleri düzenleyen ilgili bina yönetmeliklerine dayanmalıdır.

tasarım ve herhangi bir amaç için merdivenler imalatında, yürürlükteki yönetmeliklere uyum bir tasarım ömrü, işlevsellik ve güvenlik yapılarını içerir zorunludur.

korkuluk ve merdiven yükselticiler optimum yüksekliği

Bu merdiven çoğunlukla arasında bırakılacak yalnızca çalıştırmak için uygun olduğunu belirtmek gerekir - bir taban ve yükseltici, belli bir oran batırılmış.

Düzgün korkuluk ve merdiven yükselticiler arasındaki mesafe sürekli olmalıdırDüzgün korkuluk ve merdiven yükselticiler arasındaki mesafe sürekli olmalıdırBuna ek olarak, apartmanlarda merdiven temel parametreler aşağıdaki şartlara tabi olmalıdır:

 1. bir taban yüzü ve iki boyut yükseltici miktarını ortalama insan aşama, yani, eşit olmalıdır 0.6 ile 0.65 m.
 2. Düzenlemelere göre, yükseltici yüksekliği 0,12-0,2 m olmalıdır. yükselticinin önerilen yüksekliği, birinci adım için, aşağıdakileri içeren, tipik olarak 0,14-0,17 m'dir.
 3. standartlara göre taban yüzü genişliği 0.2-0.4 m olmalıdır. taban yüzünün standart genişliği 0,28-0,3 m'dir.
 4. Çoğu zaman, pratikte% 80-85 merdiven yamaçları kullanmak.

adımların büyüklüğüne bu temel gereklerin bağlılık - bu, merdiven yani ideal olacaktır bir garanti var rahat ve konforlu.

merdivenler için İnşaatları küpeşte: ilkeler ve seçim parametreleri özellikleri

korkuluk merdiven genişliği ve yüksekliği - bunların mutlaka ilgili yönetmelik tarafından düzenlenir sayısal değer olan parametreler vardır. Yukarıda belirtildiği gibi, genişlik ve merdiven tırabzan yüksekliğinin sayısal değeri kesin sınırları tanımlanır.

Uygulamada, çeşitli amaçlarla, yükseklik ve göz önünde adımların genişliğinin böyle seçilen değerler için binalarda merdiven tasarım:

 1. bina ya da yapı amacı.
 2. örneğin merdiven fonksiyonel amacı, tahliye için bir merdiven, yangın merdiveni, vs.
 3. merdiveni kullanacak olanların yaklaşık sayısı.
 4. insanlar arasında varlığı, engelli örneğin, lokomotor sisteminin bozulması, vb üyeleri merdivenleri
 5. malzeme ve arkadaşları, merdiven yapılacaktır.

merdivenler tırabzan hesaplanması Örnekmerdivenler tırabzan hesaplanması Örnek

merdiven hareketlilik sınırlı kişiler tarafından kullanılırsa, onun büyüklüğü ve yapısı engellilerin ihtiyaçlarına adapte edilmelidir.

En yüksek standart yükseklik ve korkuluk merdiven: Çeşitli binalar için parametreler

merdiven korkuluk yüksekliğinin üst sınırı, ilgili inşaat nome gereklerine ve yönetmeliklere yanı sıra standartlara sınırlıdır. merdiven korkulukları olabilir büyük boy nedir?


Boyutlar ve korkuluk standart yükseklikBoyutlar ve korkuluk standart yükseklik

merdiven küpeşte maksimum yüksekliği aşağıdaki gereksinimlerine göre seçilir:

 1. korkuluk yüksekliğinin üst sınırı 1.2 m'den fazla olmamalıdır.
 2. Yükselmeler ve evlerde Korkuluk derinliği izin verilmez.
 3. tek yürüyüşüne yüksekliklerde derinlik korkuluk kamu binaları izin verilmez. Bu anaokulu, vb, örneğin, okul merdivenleri, merdiven uygular
 4. çok seviyeli daire ve evlerde sarım olan tırabzan sarmal merdivenler veya merdiven yüksekliği, 1,2 m geçmemelidir ve Mart ortasına lastik sırtının genişliği en az 1.18 m olmalıdır.

merdiven korkuluk yüksekliği - en önemli parametrelerden biri operasyonda merdiven güvenlik ve rahatlık sağlamak için.

evinde çizime merdivenlerde korkuluk yüksekliği

yarda merdiven gelince, bu bina yapılarının birçok çeşidi vardır.


Bunlar:

 1. Sediment ve zemin seviyesine sahip Merdivenler. Onlar gerekli eğim ayrılmıştır sıkıştırılmış toprak veya tamamen, üzerinde gerçekleştirilir.
 2. yan tahtalar kullanılarak adımlarla Tortu merdiven.
 3. betonarme konstrüksiyonları. Eğimli bir zeminde Böyle inşa merdiven şose.
 4. tuğla adımlarla Merdivenler.

bu yapıların aygıt yapımı için, apartmanlarda merdiven parametrelerini düzenleyen yönetmelik kurulan aynı oranlarda ve boyutları, uyması gerekmektedir.

GOST merdivenlerde korkuluk standart yüksekliği (video)

Özetle, şu sonuca varabiliriz, merdiven projesinin geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesinde, ilgili devlet standartları ve bina kodlarının sıkı performans gereksinimleri emin olun. Buna ek olarak, uygun ve güvenli merdiveni - aynı zamanda yüksek kaliteli malzemeler, ergonomik boyutları ve bina yapılarının üretim teknolojisinin gerçekleşmesidir.

merdivenlerde korkulukları (fotoğraf)

6 216interer 239 27 843a4b8af1cc263b6dac4d24fc7dec86 148694432290dixiorig Cuen dd3fcb9a5a98e3238b0ede5a5066eee6 derevyannayalestnica50 DR7

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − = 12

map